Skocz do zawartości
fiszek

Soniczna/elektryczna szczoteczka do zębów wybór

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym spytać ludzi światowych o opinie na temat powyższych szczoteczek. Ewentualne czy tańsze mają podejście do droższych? ( Na święta widziałem że ludzie masowo kupowali OcleanXpro czy lepiej jakiś philips za 600pln?)
Kompletnie się na tym nie znam i nigdy nie miałem a może warto, w końcu w zęby się inwestuje nie mało.
Dodam że mam aparat stały ortodontyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Philipsa to te soniczne szczoteczki ponoć często się psują jak chcesz sam możesz sprawdzić jest parę filmików na youtube dotyczących awarii w szczoteczkach philipsa i próbach wymigania się firmy od naprawy gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ocleanF1, da się wyrwać nawet za 60parę złoty z polskiego magazynu.(3dni dostawa). Philips moocno zawyżone ceny a oclean rewelacyjny stosunek do ceny. Te droższe oclean mają dodatkowo możliwość łączenia z apką(zbędny bajer) tak samo jak wyświetlacz w xpro. Mam obie i F1 w zupełności wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Trepcia napisał:

Jak masz budzet ok 600zl to idzie wyrwac w takich pieniadzach ORAL-B GENIUS X, ktora to zjada wszystko co jest obecnie dostepne na rynku.

 

Pod względem ceny i ogłupiającego marketingu z pewnością....w końcu "inteligentna":E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Trepcia napisał:

Ze szczoteczkami Oral-B jest tak, ze dopoki sie ich nie sprobuje to sie wydaje, ze sa przereklamowane. Z zona juz 6 rok katujemy jakis sredni model tego producenta, ktory wtedy kosztowal jakies 130-150zl i do tej pory dziala wysmienicie (uzywana 6 razy dziennie, przez 6 lat to daje jakies 13 tys pelnych cykli szczotkowania) i jedynie na czym w tej szczoteczce widac uplyw czasu to w miejscu, gdzie spoczywa kciuk, guma zaczela sie "kosmacic". Uzywalismy tez sonicznej szczoteczki innego producenta ale nie czyscila tak dobrze kamienia z zebow.

Ogolnie z zona jestesmy przekonani, ze jesli mielibysmy kiedys zmienic obecna szczoteczke to tylko na tego Geniusa soniczno-rotacyjnego :) ale narazie czekamy az obecna szczoteczka wyzionie ducha, moze to nastapi za kolejne 13 tys cykli ;-) A 600zl na szczoteczke to nie jest duzo, to dwa razy wspolne wyjscie do dentysty na czyszczenie kamienia.

Rozumiem, że nie próbowałeś nawet porównać Oral z Oclean.  Obie robią to samo i obie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips bywa niestety też awaryjny, przynajmniej takie opinie można znaleźć. Dlatego uważam, że nie warto tyle płacić za coś, co można kupić dużo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 14:21, Trepcia napisał:

Jak masz budzet ok 600zl to idzie wyrwac w takich pieniadzach ORAL-B GENIUS X, ktora to zjada wszystko co jest obecnie dostepne na rynku.

Generalnie poczytaj czym sie rozni szczoteczka soniczna od rotacyjnej i jak ktora szczoteczka myje sie zeby bo jednak sa roznice. No i to czy masz problemy z kamieniem nazebnym czy nie.

I potwierdzam, o zeby trzeba dbac.


Mam aparat ortodontyczny więc z kamieniem w trudno dostępnych miejscach mam problem jak najbardziej mam problem.

Czytając wasze komentarze dalej jestem gdzie byłem xD Choć skłaniał bym się chyba właśnie ku temu GENIUS X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 18:49, Trepcia napisał:

Mialem philipsa do testow ale nie radzil sobie z kamieniem u mnie. Po prostu po dwoch tygodniach uzytkowania czulem ze szkliwo nie bylo idealnie gladkie we wszystkich miejscach. Wiadomo ile osob tyle typow zebow i dziasel. Mimo ze z zona mamy ta sama szczoteczke to zona uzywa innego typu koncowek a ja innego.

Nie myl kamienia  z płytka bakteryjną. Kamień szczoteczki to usuwaja tylko w reklamach :)

Do autora tematu. Kup Oral-b w przedziale 120-150zł i będziesz bardzo zadowolony. Wyższe modele to tylko marketing i nie zwiększają efektywnosci mycia zębów.  Obecnie uzywam Braun Oral-B Pro 600 3D White - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, xtn napisał:

Nie myl kamienia  z płytka bakteryjną. Kamień szczoteczki to usuwaja tylko w reklamach :)

Do autora tematu. Kup Oral-b w przedziale 120-150zł i będziesz bardzo zadowolony. Wyższe modele to tylko marketing i nie zwiększają efektywnosci mycia zębów.  Obecnie uzywam Braun Oral-B Pro 600 3D White - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Dlatego proponowałem jeszcze tańsze rozwiązanie które zbiera bardzo dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, B@nita napisał:

Dlatego proponowałem jeszcze tańsze rozwiązanie które zbiera bardzo dobre opinie.

Każda soniczna szczoteczka ma jedną sporą wadę. Jej długa główka nie pozwala na dokładne domywanie trudniej dostępnych powierzchni. Poza tym ruchy wahadłowe, są w rzeczywistym myciu mniej skuteczne niż rotacyjne, chyba że bawimy się w pseudo testy na prostych powierzchniach, których na zębach nie ma.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, xtn napisał:

Każda soniczna szczoteczka ma jedną sporą wadę. Jej długa główka nie pozwala na dokładne domywanie trudniej dostępnych powierzchni. Poza tym ruchy wahadłowe, są w rzeczywistym myciu mniej skuteczne niż rotacyjne, chyba że bawimy się w pseudo testy na prostych powierzchniach, których na zębach nie ma.  

No widzisz, a ja rozmawiałem z dwoma dentystami i oboje powiedzieli, że tylko soniczna. Wcześniej stosowali te rotacyjne Brauna. I jak słucham ludzi to większość to potwierdza.

A ta cała główka nie jest wcale dużo większa od rotacyjnej a  mniejsza od tradycyjnej. Dojdzie wszędzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, B@nita napisał:

No widzisz, a ja rozmawiałem z dwoma dentystami i oboje powiedzieli, że tylko soniczna. Wcześniej stosowali te rotacyjne Brauna. I jak słucham ludzi to większość to potwierdza.

A ta cała główka nie jest wcale dużo większa od rotacyjnej a  mniejsza od tradycyjnej. Dojdzie wszędzie.

Spoko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...