Skocz do zawartości
Gość

....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, xxxyz napisał:

czyli mówisz, że mam pecha i wadliwy egzemplarz?

po prostu masz zbyt wygórowane wymagania w tej kwocie ?

10 godzin temu, maxpower napisał:

Przyłączając się do pytania: też szukam bezprzewodowego zamiennika, który działałby zarówno na PS2 jak i PS3.

tylko szajsowate zamienniki robią takie rzeczy... do ps2 najlepszy był logitech, ale to już stary sprzęt - tylko używki (KLIK - jak widać ceny są, jakie są :szczerbaty:)... jeśli chodzi o ps3, to oryginalny pad kosztuje sporo - o ile takowy znajdziesz - moim zdaniem, jeśli masz ps3 i ps4, lepiej już używać ds4 do kontroli obu konsol (na ps3 nie będzie wibracji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, xxxyz napisał:

No właśnie mam takiego jednego oryginalnego sonianka za 50-60zl i nie dość, że od początku chodził raczej sztywno, to bardzo szybko zaczął sam grać (biegać, skakać, strzelać) -.-

czyli mówisz, że mam pecha i wadliwy egzemplarz?

Masz nie pecha, ale podróbę. W podanym wyżej linku oszust też sprzedaje podróby z gwarancją ... 1 miesiąc :) Niestety część daje na to 2 lata gwarancji (tu oszustwo polega na nieuznawaniu jej). Podróby to chłam najgorszej jakości, może warto za to dać 5 zł, ale na pewno nie 60. Celem podróby jest oszukać klienta, oczywiście nie uznają też reklamacji bo by zbankrutowali. Oczywiście sprawę da się wygrać w sądzie i Panna Gierka ląduje w więzieniu, ale ... gigantyczna większość osób nie składa reklamacji. Wbrew temu co pisze "1 miesiąc gwarancji" na tego pada jest 2 lata rękojmi. Oczywiście można korzystać z gwarancji Sony i oddać pada do Sony, co pozwoli łatwiej wysłać Panna Gierka do więzienia. Ale jak piszę: z 95% nie będzie się awanturować o 60 zł, ogromna większość się w dodatku nie zna więc podejrzewam, że realnych reklamacji może być nawet 0,1%.

Warto coś napisać o klientach, którzy to ocenili 4.71/5 (68 ocen). Jeśli zaś spojrzysz na komentarze to wynik 4.71 szokuje, niby jakim cudem? Na 12 opinii 2 osoby zauważyły, że to podróba, kolejne 2 zauważyły problemy, a jedna podróbie dała 5/5. Właściwa ocena to 1.

Tu masz to samo, ale taniej: https://www.ceneo.pl/12611722 - pad Esperanza firmy produkującej chłam. Po prostu chińscy podrabiacze robią chłam i do tego dają odpowiednie loga, nazwę firmy, oznakowania przycisków. Jeśli robią "Sony" no to dodają napis Sony i znaki jakie powinny być. Jak to wygląda później masz tu: https://allegrolokalnie.pl/oferta/pad-ps-esperanza-eg102 - jak widać starte przyciski, na oryginałach prawie się nie ścierają. W sumie nie odróżnisz podróby od oryginału, nawet w wysokiej cenie potrafią sprzedawać podróby. Więc warto kupić coś niepodobnego do oryginału, będzie nędza ale lepsza od podróby.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba kupować produkty innych firm zamiast podrób (unikając pokazanej wyżej Esperanzy itp. które do podróby dodają swoje loga). Zamiennik jest OK, podróba to chłam. Jednak zamienniki też się różnią klasą.

Ideałem byłoby kupienie używanego oryginalnego pada Sony, ale przez oszustów jak Panna Gierka nie dość że nie dasz rady odróżnić na aukcji to jeszcze uczciwi sprzedawcy muszą taki używany oryginał sprzedać za np. 29 zł, co się nie opłaca. Kiedyś na giełdach używanych padów do PSX czy PS2 po 49 zł było na pęczki, stan bdb. Konsol PS3 sprzedało się strasznie dużo więc te pady muszą gdzieś być, nikt nie kupi tego z Allegro po 170 zł (nieliczni desperaci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

....

 
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podróba jeszcze lepszą 4.71/5, co o tyle dziwne, że to to samo, tylko inne loga.

Żadnej nie polecam. Te wszystkie bardzo podobne to ta sama jakość co podróba. Te mało podobne też się nie mają czym pochwalić, a ceny wysokie. Może bym wziął Trust.

Z pewnością bym polował na używany oryginał. Te są podejrzane o oryginalność: https://allegro.pl/oferta/pad-ps3-sony-cechzc2e-kabel-10145382838 lub https://allegro.pl/oferta/oryginalny-pad-ps3-bezprzewodowy-10152491514 (a ten to niemal 100%, warto zobaczyć jak wygląda oryginał mocno podniszczony https://allegro.pl/oferta/pad-dualshock-3-cechzc2e-oryginalny-sony-10116707345 - podróby byłyby mocno pościerane, jak te przyciski w Esperanza, jednak nawet mój oryginalny ponad 10-letni ma już w 1/3 starty napis START, zaś kolorowe przyciski idealne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...