Skocz do zawartości
Alucard5000

Używany komputer z OLX

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Rozglądam się za uzywanym komputerem z OLX patrząc na to co się dzieje. Po komputer praktycznie mógłbym jechać już dzisiaj. Mam 3 opcje, może ktoś doradzi ? :)

Za 5K - https://www.olx.pl/oferta/komputer-windows-gtx-1080-ti-ryzen-7-1700x-32-gb-ddr4-500-gb-m-2-rgb-CID99-IDI8SHx.html#1707e57517;promoted 

Za 4,5K - https://www.olx.pl/oferta/komputer-do-gier-4k-nowy-rgb-gwarancja-ryzen-5-3600xt-gtx-1080-ti-CID99-IDHFjiA.html#ef1dae3daa

                https://m.olx.pl/oferta/komputer-gtx-1080ti-11gb-ryzen-7-2700-aio-ram-16gb-fractal-design-mesh-CID99-IDIdMqX.html?query=1080 ti

Przeznaczenie gry: Tarkov, Arma 3, Warzone, CS, praktycznie każda gra online z kolegami :)

 

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/komputer-do-gier-4k-nowy-rgb-gwarancja-ryzen-5-3600xt-gtx-1080-ti-CID99-IDHFjiA.html#ef1dae3daa

Ten nawet ok, ale starguj kilka stówek bo nawet zakładając cenę grafiki 2k zł, to jest drogawo. Warto by też jakąś Fere 3 na CPU dokupić bo oryginalny cooler to będzie głośno i nie za ciekawie z temperaturami.

 

Tego pierwszego to olej z miejsca, cena z kosmosu i kiepski procek do gier.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kupiony. :). Chcę do tego zamówić budę 500dx biała plus chłodzenie Arctic Liquid Freezer 2 2x120 , co myślicie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No budę możesz zmienić jak masz ciśnienie, ale czy ma to sens - chyba szkoda kasy, ta Kruxa jest przyzwoita. To już sam zdecyduj, bo wiadomo kwestie wizualne itp też są ważne ;)

Chłodzenie wystarczy Fera 3 na ten CPU czy Fortis 3, AIO nie ma sensu.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Masz rację, nie ma sensu pchać się w AIO. Co do obudowy nie jest zła może ale ta świetlna dyskoteka nie jest dla mnie. W takim wypadku mam: 500 DX white, PC Fortis 3 140mm, Dysk SSD SATA Crucial MX500 1 TB i teraz myślę nad monitorem. Obecnie model FHD 24 cale. Poprzedni właściciel grał na telewizorze OLED 55 cali w roz 4K i np wiedźmin miał 60 klatek...wow. Ja raczej będę celował w monitor typu 32 cale? 1440p tylko jaki? :)

 

Edytowane przez Alucard5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie takiego Gigabyte:

https://www.morele.net/monitor-gigabyte-g27q-6770876/

27 cali 1440p, matryca IPS z dobrymi kolorkami. 

32 to już spora kobyła przy 16:9, no chyba że coś ultrawide 21:9, ale to i drożej, i wyższa rozdzielczość, więc GTX 1080 Ti już nie będzie mieć łatwo.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kiepskie pytanie ale dlaczego miałaby sobie nie poradzić skoro dawała radę z OLED 55cali w rozdzielczości 4k ? No chyba, że to kompletnie inne urządzenia :). Nie znam się głośno myślę :)

 

EDIT. Napisałem w dziale monitory :)

Edytowane przez Alucard5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Alucard5000 napisał:

Może to kiepskie pytanie ale dlaczego miałaby sobie nie poradzić skoro dawała radę z OLED 55cali w rozdzielczości 4k ? No chyba, że to kompletnie inne urządzenia :). Nie znam się głośno myślę :)

 

EDIT. Napisałem w dziale monitory :)

Radził sobie, ale zapewne z fpsem na poziomie 30 równie dobrze można sobie konsole kupić. 1440p ips z dobrym czasem reakcji i odświeżaniem to dobry wybór.

Osobiście jestem zadowolony z monitora że stopki. Plastiki może trochę tandetne, ale obraz i kolory są naprawdę dobre, ale to moje odczucia, bo przesiadałem się z fhd tn 60hz.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ok zamawiam 27 cali jednak, posłucham rad choć strasznie mnie kusi większy monitor. Wybrałem kolegi ze stopki: LG 27GL850-B NanoIPS HDR10. Pytanie brzmi na szybko, czym go podpiąć HDMI czy Display. Jak display to zamówić konkretny kabel z XKOM czy wystarczy ten co jest w pudełku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Display Port podłącz. Kabel z zestawu wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam 850 i musiałem go trocę ustawiać bo raził w oczy. Korzystałem kilku ustawień z reddit 

Poza tym bardzo fajny monitor. HDR to ściema przy czterech setkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, karrlosST napisał:

tez mam 850 i musiałem go trocę ustawiać bo raził w oczy. Korzystałem kilku ustawień z reddit 

Poza tym bardzo fajny monitor. HDR to ściema przy czterech setkach. 

Owszem po włączeniu wali po oczach że idzie oślepnąć, ale szybko idzie ustawic pod siebie. HDR w większości szkieł to ściema. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...