Skocz do zawartości
ProVis

i9 9900k vs 10700k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy w 10 generacji faktycznie coś jest lepiej z OC? Mam problem z ustabilizowaniem swojego na 5ghz i zastanawiam się czy jeszcze nie zmienic. Płyta Gigabyte którą kupiłem parę dni temu doprowadza mnie do szału, bo wentylatory w budzie nie trzymają w ogóle ustawień SMART FAN 5. Więc jak już ją zwróce to nie wiem czy nie kupię Z490 + i7...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak 10700K ale np mój 10600kf ogarnia all core 5200mhz przy 1.30v "do gier"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To go ustabilizuj na 4.9ghz, nie widzę tu problemu.

Robić tyle hałasu o tyle % wydajności jest głupie, jedyny sensowny argument za zmianą na Z490 + i7 to wsparcie Resizable BAR które na 99% dostanie a z i9 9900k i z390 gigabyte nie byłbym tego pewny.

Edytowane przez fakeeus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest stabilny nawet na 5.1, ale AVX nie. Mogę sobie dawać offset a i tak nie jest stabilny. Na 4.9 avx i bez jest ok. Ale to nie o tym temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, sprzedaj tego 9900k razem z mobo i się przesiadaj na 10700k. Dla tych 100MHz naprawdę warto ? Ja na twoim miejscu bym się nawet nie zastanawiał.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram zdanie kolegi powyzej. 4.9GHz wyraznie oznacza, ze procesor nadaje sie co najwyzej na smietnik i nie jest godzien zajmowania przestrzeni w Twojej obudowie :)

PS. A plyte to nastepnym razem kup porzadna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900k nie ma zerowej wartości że nie da się go wymienić bez straty ;)
Co prawda mogłeś wcześniej ale teraz też powinno się udać, wystaw w dosyć dobrej dla Ciebie cenie i niech wisi, jak się sprzeda to kupisz 10700k pewnie nawet zostanie na dołożenie do płyty bo z390->z490 akurat stracisz teraz już.

Ja zmieniłem 9gen na 10gen i to do tego 8/8->8/16 bez dopłaty, 10700k można często bardzo tanio kupić no ale dla wielu tutaj to czarna magia.

Co prawda teraz to już raczej bym zmieniał na rocketa a i płytę zobaczysz czy z590 czy 490 lepiej wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie o to pytałem :)

i9 kupiłem w złotym strzale za 1399pln a płytę mogę jeszcze zwrócić. Nie chodzi mi o te 100mhz tylko o to czy nie warto wymieć platformy i później mieć spokój na z490.

Kwestia finansów jest naprawdę drugorzędna. Powiedzmy że chciałbym przeznaczyć na samą płytę 1000zl. Znajdzie się coś sensownego w tym przedziale na Z390 i Z390?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze i9-9900k oraz i7-10700k to te same procesory, Z490 od Z390 tez specjalnie sie niczym nie rozni. Kwestia wyboru dobrej plyty to juz zupelnie inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wielka prośba do Was o pomoc w doborze czegoś dobrego co aktualnie da się kupić na Z390. Do tysiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ProVis napisał:

To wielka prośba do Was o pomoc w doborze czegoś dobrego co aktualnie da się kupić na Z390. Do tysiaka.

Zaczalbym od zapoznania sie z tym materialem.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz zwrócić to przecież bzdurą jest teraz kupić drogą płytę na z390, atakuj z490/z590 bo potem znowu założysz temat jaka płyta do 11gen  ;)

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, blubaju napisał:

Oczywiście, sprzedaj tego 9900k razem z mobo i się przesiadaj na 10700k. Dla tych 100MHz naprawdę warto ? Ja na twoim miejscu bym się nawet nie zastanawiał.

Nie dla 100MHz tylko dla znacznie lepszej wielowątkowości. W takim Cyberpunku nawet 10600K na stocku robi 9900K naokoło, mimo że ma mniej rdzeni i niższy zegar.

  • Haha 5
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kalderon napisał:

Nie dla 100MHz tylko dla znacznie lepszej wielowątkowości. W takim Cyberpunku nawet 10600K na stocku robi 9900K naokoło, mimo że ma mniej rdzeni i niższy zegar.

Zmien dilera gosciu :rotfl: Jak proc z tym samym IPC i nizszymi zegarami oraz 2rdzeniami mniej moze robic 9900k z wyzszymi zegarami i 2rdzeniami wiecej  w tej grze :rozga:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Zmien dilera gosciu :rotfl:

Magia wyższych cyferek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kalderon napisał:

Nie dla 100MHz tylko dla znacznie lepszej wielowątkowości. W takim Cyberpunku nawet 10600K na stocku robi 9900K naokoło, mimo że ma mniej rdzeni i niższy zegar.

Tak tak bo 10600k bazuje na nowatorskiej architekturze SraketLake gdzie im niższe taktowanie tym więcej wykonuje instrukcji na jeden cykl. Przy zegarze  1.5Ghz nawet z TR3990WX  robi sieczkę ?

Edytowane przez blubaju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Zmien dilera gosciu :rotfl: Jak proc z tym samym IPC i nizszymi zegarami oraz 2rdzeniami mniej moze robic 9900k z wyzszymi zegarami i 2rdzeniami wiecej  w tej grze :rozga:

Tak (by Gamers Nexus):

ymlLAb3.jpg

 

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

W tym teście u GN powychodziły "cuda na kiju".

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-test-wydajnosci-procesorow-i-pamieci-ram-pojedynek-amd-ryzen-vs-intel-core-ile-rdzeni-potrzeba?page=0,6

Co prawda nie ma i9-9900K (8c/16t, 4.7GHz), ale jest i7-9700K (8c/8t, 4.6GHz).

Jeżeli dodać do wyników i7-9700K różnicę wynikającą z +100MHz i HT to jak nic wyjdzie że i9-9900K = i7-10700K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kalderon napisał:

Tak (by Gamers NexusymlLAb3.jpg

Cuda Panie, 25% więcej mocy! Intel odrobił lekcje, genialny wzrost IPC, przy tym zen 2 > zen 3 to była kosmetyka. Popraw mnie, ale to chyba też przy niższym zegarze, ależ się ten intel krył. Żeby tak odstawiać 8 rdzeniowca, w grze która te rdzenie potrafi wykorzystać...ależ i5 10600 to jest monstrum.

Na poważnie, to chyba jakiś test po pijaku.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paw79 napisał:

@up

W tym teście u GN powychodziły "cuda na kiju".

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-test-wydajnosci-procesorow-i-pamieci-ram-pojedynek-amd-ryzen-vs-intel-core-ile-rdzeni-potrzeba?page=0,6

Co prawda nie ma i9-9900K (8c/16t, 4.7GHz), ale jest i7-9700K (8c/8t, 4.6GHz).

Jeżeli dodać do wyników i7-9700K różnicę wynikającą z +100MHz i HT to jak nic wyjdzie że i9-9900K = i7-10700K.

Im też cuda wyszły np. że 10400F jest równie wydajny co 5600X (a 9400F jak 3800X). Nie wiem w którym wymiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, kalderon napisał:

Tak (by Gamers Nexus):

 

A ogladales jego ost smieciowe testy :rotfl: Jakby ci gamer nexus powiedzial ze 2+2=5 to tez uwierzyc?? ;) Zacznij samodzielnie myslec.

Juz sie ost z tego smialismy z @DisconnecT

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kalderon napisał:

Im też cuda wyszły np. że 10400F jest równie wydajny co 5600X (a 9400F jak 3800X). Nie wiem w którym wymiarze.

Przed fixem Ryzeny miały problemy z wykorzystaniem wszystkich wątków.

Poza tym Cyberpunk ma tak skopany silnik, że zrobienie powtarzalnego testu graniczy z cudem.

Ludzie z bardzo mocnymi konfigami miewają spadki "z czapy" nawet na zupełnych pustkowiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Poszukacje sobie testy różnych serwisów cpu Cyberpunk. Do patcha 1.04 z prockami różne rzeczy się działy (i dalej nie jest w 100% ok).

A że Nexus to duży serwis, to musi być oczywiście pierwszy i dlatego często u nich są takie bzdury wychodzą. Pomijając ten fakt,  podawanie jako przykład Cyberbuga jest naprawdę nie na miejscu ;)

Edytowane przez ProVis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Paw79 napisał:

Poza tym Cyberpunk ma tak skopany silnik, że zrobienie powtarzalnego testu graniczy z cudem.

Test CPU jak najbardziej można wykonać w sposób powtarzalny w tej grze tylko tak czy inaczej testy z 0.1 i 1% wykonanymi programowo lecą do śmieci.

Z RT i DLSS  dopchałem 9900k do 83% sumarycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Zacznij samodzielnie myslec.

Typowa odzywka tych, którzy mają z tym największe problemy. Samodzielnie nie zrobię testów kilkunastu procków na RTX3080.

18 minut temu, ProVis napisał:

Pomijając ten fakt,  podawanie jako przykład Cyberbuga jest naprawdę nie na miejscu

Jest trochę na miejscu bo to nowa gra a te będą coraz bardziej szły w wielordzeniowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...