Skocz do zawartości
ProVis

i9 9900k vs 10700k

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, amsztel napisał:

PS. A plyte to nastepnym razem kup porzadna ;)

Ale co w tej jest nie tak? (problem z Smart Fan 5 wystepuje we wszystkich modelach Gigabyte)

Same pozytywne recenzje:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/gigabyte_z390_aorus_pro_test_plyty_glownej-7423-19.html

https://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_z390_aorus_pro_review,20.html

https://overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/gigabyte_z390_aorus_pro_review/16

https://bit-tech.net/reviews/tech/motherboards/gigabyte-z390-aorus-pro-review/8/

Znajdz chociaż jedną recenzję nie zakończoną rekomendacją ;)

 

8 minut temu, kalderon napisał:

Jest trochę na miejscu bo to nowa gra a te będą coraz bardziej szły w wielordzeniowość.

Będzie za co najmniej pół roku jak wyjdzie kilka patchy i nowych sterowników. Póki co to wczesna beta...

 

Edytowane przez ProVis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, kalderon napisał:

Jest trochę na miejscu bo to nowa gra a te będą coraz bardziej szły w wielordzeniowość.

No ale i9-9900K ma dokładnie tyle samo rdzeni/wątków oraz taki sam all-core boost jak i7-10700K.

Bezpośrednie porównanie we wcześniejszych tytułach:

https://www.purepc.pl/test-procesorow-amd-ryzen-7-5800x-vs-intel-core-i7-10700k

I7-10700K wygrywa o ~1-2 fps dzięki wyższemu o 100MHz single-core (poza tym Z490 na auto prawdopodobnie lepiej dobiera timingi dalszych rzędów niż Z390).

Cóż takiego jest w Cyberpunku że nagle miałoby być 25% różnicy?

 

PS. W testach po OC (i7-10700K 5.1GHz vs i9-9900K 5.0GHz) przewaga spada do śr. 0,5 fps.

Z tego wychodzi że i7-10700K na stock lepiej dobiera stany turbo niż i9-9900K na stock- stąd jakiekolwiek różnice.

 

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paw79 napisał:

 

No ale i9-9900K ma dokładnie tyle samo rdzeni/wątków oraz taki sam all-core boost jak i7-10700K.

Bezpośrednie porównanie we wcześniejszych tytułach:

https://www.purepc.pl/test-procesorow-amd-ryzen-7-5800x-vs-intel-core-i7-10700k

I7-10700K wygrywa o ~1-2 fps dzięki wyższemu o 100MHz single-core (poza tym Z490 na auto prawdopodobnie lepiej dobiera timingi dalszych rzędów niż Z390).

Cóż takiego jest w Cyberpunku że nagle miałoby być 25% różnicy?

 

PS. W testach po OC (i7-10700K 5.1GHz vs i9-9900K 5.0GHz) przewaga spada do śr. 0,5 fps.

Z tego wychodzi że i7-10700K na stock lepiej dobiera stany turbo niż i9-9900K na stock- stąd jakiekolwiek różnice.

 

Nie ma żadnego wytłumaczenia, GN już wielokrotnie udowodnił że testy CPU nie są ich mocną stroną i kolejny wykres został spartolony. Zapewne zgodnie z pseudo jakością wykonano programowy pomiar 1% i 0.1%, stąd głupoty wyszły.
9900K i 10700K dzieli symboliczna różnica 1-2% i wynika to ze wstępnej konfiguracji na Z390/Z490, na własnych ustawieniach będzie praktycznie 1:1.

9 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

A ogladales jego ost smieciowe testy :rotfl: Jakby ci gamer nexus powiedzial ze 2+2=5 to tez uwierzyc?? ;) Zacznij samodzielnie myslec.

Juz sie ost z tego smialismy z @DisconnecT

  Czekałem tylko aż ten wykres znowu poniesie się w świat, ale chociaż delikatnie go naprawili, bo jeszcze nie dawno nawet 8700k dół miał lepszy od 9900K ?

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, dzisiaj rano patrzę a tu nowy bios do mojej płyty, który dodaje... resizable bar i naprawia problem Smart Fan  5 :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że masz problem z ustabilizowaniem 5 GHz ale w sygnaturce 5 GHz widnieje :P Tak to właśnie wyglądają te sygnaturki userów na labie

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sygnie wpisałem 5ghz, bo wydawało mi się, że jest stabilnie do momentu aż po dłuższym graniu nie wywalał z Cyberbuga. Zmieniłem na 4.9 avx i bez i było stabilnie.

Dzisiaj po aktualizacji Biosu ponownie wziąłem na warsztat OC i udało się ustabilizować 5GHz z offset 1 dla AVX (wcześniej nawet offset 3 nie dawał stabilności) :D

1.32v

LLC Turbo

SA 1.06

VCCIO 1.01

 

Edytowane przez ProVis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ProVis napisał:

W sygnie wpisałem 5ghz, bo wydawało mi się, że jest stabilnie do momentu aż po dłuższym graniu nie wywalał z Cyberbuga. Zmieniłem na 4.9 avx i bez i było stabilnie.

 

Czym testujesz ta stabilnosc bo o ile nie mozna wierzyc w 100% syntetyka to jeszcze nie mialem, ze po przejsciu mojej prodecury testowej wywaliloby z gry.

1 godzinę temu, bleidd napisał:

Mówisz, że masz problem z ustabilizowaniem 5 GHz ale w sygnaturce 5 GHz widnieje :P Tak to właśnie wyglądają te sygnaturki userów na labie

Dokladnie :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super offtopic, dzięki.

Od ponad 20 lat składam i podkręcam sprzęt, więc jakąś wiedzę mam... Wpisałem w sygne to co było na tu i teraz, bo chciałem zadać kilka pytań i chciałem żeby informacje były jak najbardziej aktualne.

I teraz już są...

Każdy testuje na swój sposób. U mnie to przeważnie wygląda tak (przy CPU), że jak dane ustawienia działają bez błędu przez 5 minut w Prime95 to odpalam grę i przez godzinę, dwie normalnie gram. Później jak nie potrzebuje używać sprzętu to uruchamiam OCCT na godzinę, jak przejdzie pomyślnie zapisuje profil i testuje dalej Realbench, AIDA64. Następnie przez kilka dni używam sprzętu normalnie i jak nie powoduje błędów (sprawdzam wpisy w podglądzie zdarzeń czy nie ma WHEA) to zapisuje profil ponownie.

Ok? Czy jestem lamerem do ^2, bo wpisałem w sygne coś przedwcześnie?

Poza tym, komputer służy mi do grania, tylko i wyłącznie. Do pracy mam laptopa, więc stabilność nie musi być testowana przez setki godzin, bo nie służy do medycznych obliczeń czy innych nuklearnych symulacji.

Edytowane przez ProVis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie spoko, pewnie i tak lepiej niż u większości :D Ludziom zazwyczaj wystarczy game stable i nie ma w tym niczego dziwnego, a stąd się biorą super wyniki na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie traktują sygnaturę jako element dzięki któremu mogą wyzbyć się kompleksów. Wpisują każdy element komputera, telewizor, telefon, laptop, samochód... Niektórzy nawet wymyślają sobie, że mają to i tamto (co już nie raz wyszło na tym forum). Ja mam to gdzieś. Niech każdy wpisuje sobie co chce, bardziej denerwuje mnie takie czepianie się i robienie gównoburzy, żeby tylko komuś dosrać. Typowe polaczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Wu70 napisał:

Dla mnie spoko, pewnie i tak lepiej niż u większości :D

A ja i tak nie wierze w ta jego procedure jak mu sie gra wysypala niby po tylu testach i te 5min Prime na poczatku, wisienka na torcie :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisienka na torcie to twoja głupota i ignorancja. 5 minut czyli 2 pętle (mały i duży zestaw) wystarczą, żeby pokazać czy testować dalej czy dodać do pieca. Jak się nie wywala w te kilka minut to dopiero de facto idzie procedura diagnozy. Czego tu nie rozumiesz? To nie jest trudne, postaraj się trochę.

Nie musisz mi w nic wierzyć, mam to w dupie.

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ProVis napisał:

W sygnie wpisałem 5ghz, bo wydawało mi się, że jest stabilnie do momentu aż po dłuższym graniu nie wywalał z Cyberbuga. Zmieniłem na 4.9 avx i bez i było stabilnie.

Dzisiaj po aktualizacji Biosu ponownie wziąłem na warsztat OC i udało się ustabilizować 5GHz z offset 1 dla AVX (wcześniej nawet offset 3 nie dawał stabilności) :D

1.32v

LLC Turbo

SA 1.06

VCCIO 1.01

 

Napięcia masz dość niskie VCCIO/VCCSA aż za niskie i to sporo, mogę się założyć że gdybyś wymienił płytę na coś co ma normalny bios, a nie radosną twórczość GB gdzie LLC chodzi na metamfetaminie, to 5.0 z łatwością byś osiągnął.

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, pisałem z pamięci ?

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica to ze intel połatał 10 generacje meltadown i spectre ,tak gadaja po forach it wiec by trzeba zweryfikować bo jak to na forach głupoty na każdym kroku bo nie wiem jakim cudem jak dalej to skylake

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ProVis napisał:

Przepraszam, pisałem z pamięci ?

Bez tytułu.png

Nadal trochę mało, a to może być powodem niestabilności, po za tym między VCCSA i VCCIO naocznie masz za duży dystans, ale poprawnych wartości Ci nie podam bo to trzeba przetestować z reguły SA o 0.02v wyżej względem VCCIO wystarcza, czasami 0.05v trzeba podbić. Do 3600 MHz bym startował z VCCIO 1.12v i VCCSA 1.15v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to w ten sposób. W obecnych czasach gdzie blokadą jest odprowadzanie ciepła zmiana procesora co 3cią generację w/g mnie jest w zupełności wystarczająca.

i9-9900K vs i7-10700K to 1dna generacja 

Poczekam na i9-12900K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DisconnecT napisał:

Nadal trochę mało, a to może być powodem niestabilności, po za tym między VCCSA i VCCIO naocznie masz za duży dystans, ale poprawnych wartości Ci nie podam bo to trzeba przetestować z reguły SA o 0.02v wyżej względem VCCIO wystarcza, czasami 0.05v trzeba podbić. Do 3600 MHz bym startował z VCCIO 1.12v i VCCSA 1.15v

Ale u mnie jest już stabilnie :) Problemem był bios, który po dzisiejszej aktualizacji już normalnie pozwala ustabilizować proca. Wcześniej na AVX max 49x, ale tylko przy 1:1, bo przy jakim kolwiek offsecie były zwiechy. Pierwszy raz się spotkałem z takim czymś i dlatego chiałem już zmieniać płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 19:24, ProVis napisał:

Cześć,

Czy w 10 generacji faktycznie coś jest lepiej z OC? Mam problem z ustabilizowaniem swojego na 5ghz i zastanawiam się czy jeszcze nie zmienic. Płyta Gigabyte którą kupiłem parę dni temu doprowadza mnie do szału, bo wentylatory w budzie nie trzymają w ogóle ustawień SMART FAN 5. Więc jak już ją zwróce to nie wiem czy nie kupię Z490 + i7...

Pzdr

U mnie 9900kf i z390 aorus pro bez żadnego problemu. Nie widziałem i nadal nie widzę sensu zamiany na z490 i i7 10... Ta płyta to jeden z najlepszych produktów w tej cenie pod 9gen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 23.01.2021 o 01:50, kalderon napisał:

 

Jest trochę na miejscu bo to nowa gra a te będą coraz bardziej szły w wielordzeniowość.

I dlatego w nowej grze, która idzie w wielordzeniowość procesor z mniejszą ilością rdzeni i mniejszym taktowaniem ma lepsze wyniki? Cuda panie, cuda! I to nie te od Nvidii....:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 11:00, bleidd napisał:

Mówisz, że masz problem z ustabilizowaniem 5 GHz ale w sygnaturce 5 GHz widnieje :P Tak to właśnie wyglądają te sygnaturki userów na labie

I tu jest problem. bios 11 i 5ghz stabilne, nowy bios wymusił podniesienie napięcia aby utrzymać to 5ghz... Przynajmniej u mnie. Zastanawiam się co takiego się zmieniło że na 11ce ram kręcił się stabilnie do 3400 teraz 3800 ? normalne czary

Ps. Zastanawia mnie też dlaczego w hwinfo przy 4.9 trzyma napięcia na procku nastawionym poziomie 1.36v a przy 5ghz dochodzi do 1.42v. cpuz pokazuje poprawne nastawy. Nie pamiętam jak było na 11ce a nie chce mi się już wracać

 

 

 

Edytowane przez atonre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...