Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż nie jestem pewien czy to jest odpowiedni dział na mój temat.

Niedawno kupiłem nowy monitor wraz całym nowym komputerem. Zainstalowałem windowsa i wszystkie sterowniki ( przynajmniej tak mi się wydaje ) i sądzę, że mam coś nie tak z rozdzielczością, wszystko wydaje się dużo za duże, aplikacje, tekst, toolbar, dosłownie wszystko, wstawiam zdjęcia podglądowe, mam nadzieje, że będzie na nich coś widać. 

https://imgur.com/a/pyr8gst

 

Czy ktoś może rozumie mój problem i wie jak go rozwiącać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda to zupełnie normalnie. Jakie masz ustawione skalowanie w Windowsie? Jaka jest ustawiona rozdzielczość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor miałeś poprzednio? (przekątna, rozdzielczość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ponad 2 lata siedziałem na laptopie który miał z 13 cali i chyba to dlatego mam takie wrażenie, wszystkie sterowniki mam zainstalowane i scalownie też dobrze stawione więc najprawdopodobniej po prostu mój wzrok musi znowu się przyzwyczaić do dużego monitora

w każdym razie dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 09:43, Adi0 napisał:

Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż nie jestem pewien czy to jest odpowiedni dział na mój temat.

Niedawno kupiłem nowy monitor wraz całym nowym komputerem. Zainstalowałem windowsa i wszystkie sterowniki ( przynajmniej tak mi się wydaje ) i sądzę, że mam coś nie tak z rozdzielczością, wszystko wydaje się dużo za duże, aplikacje, tekst, toolbar, dosłownie wszystko, wstawiam zdjęcia podglądowe, mam nadzieje, że będzie na nich coś widać. 

https://imgur.com/a/pyr8gst

 

Czy ktoś może rozumie mój problem i wie jak go rozwiącać?

 

Skalowanie DPI na 125% lub 150%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łon ma wsio za duże, a nie za małe ;) Także rozwiązanie to prędzej wymiana monitora (!) z 24" 1920x1080 na 24" 2560x1440 (lub więcej). ... albo przyzwyczaić się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...