Skocz do zawartości
manio666

TV do 4k 55" HDMI 2.1/100hz+/HDR/

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Petru23 napisał:

Karty nie podbijaj bo kupując przez net kupiłeś w Terg a lokalne sklepy to oddzielne podmioty ME0x (x to Mr sklepu) i mają oddzielny nip. Karta nie będzie podbita przez sprzedawcę. 

To jakbyś kupił w żabce u siebie i chciał podbić w innej a to zupełnie inny podmiot gospodarczy. 

No właśnie dlatego to trochę dziwne mi się wydawało, ale jak czytałem gdzieś regulamin lg, to niby jest wymagana pieczątka i dowód zakupu przy reklamacji.. sam nie wiem jak to jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu, z telewizorem nie mam póki co żadnych problemów.

 

Dzisiaj przyszła mi ps5, ktoś e temacie wie jak poustawiać ustawienia TV i konsoli żeby było dobrze?

Ustawiłem profil tv na GRA, bo podobno znacząco zmniejsza input lag. Trzeba coś tu grzebać dodatkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2145229496_Screenshot_2021-03-03-01-27-03-388_com.google.android_apps.photos2.jpg.2f9307e9397522c8bab17e893ef4c3aa.jpg

 

Nie jestem pewien czy na mojej konsoli działa 120hz, jak to sprawdzić? Musi być gra kompatybilna z 120fps?

 

Edit:

Mam rainbow six siege i 120hz śmiga.

Całe życie grałem na kompie i im dłużej siedzę przed tv tym bardziej nie chcę wracać do komputera :E

Edytowane przez manio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, czy ustawienia podświetlenia oled mają wpływ na ustawienia HDR?

Pytam, bo mam ustawioną jasność podświetlenia na 50%, a hdr ustawiałem według hdtvtest gdzie tam typ miał ustawioną jasność na 100% - to ma coś do rzeczy? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przy HDR "podświetlenie oled" powinno być ustawione na 100%, tak samo kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, manio666 napisał:

Jeszcze jedna rzecz, czy ustawienia podświetlenia oled mają wpływ na ustawienia HDR?

Pytam, bo mam ustawioną jasność podświetlenia na 50%, a hdr ustawiałem według hdtvtest gdzie tam typ miał ustawioną jasność na 100% - to ma coś do rzeczy? :E

Pamiętaj, że ustawienia w testach, recenzjach są pod głównie testy. Wyłączają ulepszacze i testują na materiałach 4k HDR najlepiej z BR. 

A to ma się nijak do codziennego użytkowania tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Petru23 napisał:

Pamiętaj, że ustawienia w testach, recenzjach są pod głównie testy. Wyłączają ulepszacze i testują na materiałach 4k HDR najlepiej z BR. 

A to ma się nijak do codziennego użytkowania tv. 

Zdaję sobie z tego sprawę, ale jednak jak się nie ma kalibratora, to chcę mieć jakiś punkt odniesienia:P

Godzinę temu, kadajo napisał:

Tak. Przy HDR "podświetlenie oled" powinno być ustawione na 100%, tak samo kontrast.

No a później mogę sobie z powrotem zmienić na 50% czy wtedy ta "kalibracja" hdr nie będzie mieć sensu?

 

Pytam, bo 50% jasności oled jest dla mnie optymalna,a 100% mi wypala oczy

Edytowane przez manio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ze TV ma osobne ustawienia dla różnych trybów, jak przy HDR ustawisz 100% to nie dotyczy to SDR.

A Jeśli wypala ci nadal oczy w HDR to możesz zejść do 90% 85% albo włącz funkcje "regulacja jasności w celu ochrony oczu".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Pamiętaj ze TV ma osobne ustawienia dla różnych trybów, jak przy HDR ustawisz 100% to nie dotyczy to SDR.

Ooo widzisz, tego nie wiedziałem. W sensie jak jest np tryb gry i tryb gry z hdr

Edytowane przez manio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to samo tyczy się Dolby Vision a nawet konkretnego złącza.

Tak samo aplikacje jak YT czy Netflix, tez osobno ustawiasz dla nich obraz.(Globalnie, nie ma osobno dla Netflixa i YT)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Dokładnie, to samo tyczy się Dolby Vision a nawet konkretnego złącza.

Tak samo aplikacje jak YT czy Netflix, tez osobno ustawiasz dla nich obraz.(Globalnie, nie ma osobno dla Netflixa i YT)

To akurat wiem, ale tego z hdr nie wiedziałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna z największych zalet tv LG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

To jest jedna z największych zalet tv LG :)

Też polubiłem tą opcję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

 

Do do usunięcia 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo ponownie,

Trochę minęło od momentu kupna TV, jestem naprawdę bardzo zadowolony, jakość obrazu, używam go praktycznie głównie do gier, a reszta to YT i czasami się zdarzy serial czy film.

 

Mam jednak problem z dwoma opcjami, które zalecano włączyć. Opcje "Poziom czerni", który według różnych recenzji oraz testow powinien być ustawiony na auto oraz druga opcja:  "Dynamiczne mapowanie tonów" wszędzie polecaja ustawić na HGiG ale przez to co chwilę w grze muszę zmieniać jasność "aż znaczek będzie ledwo widoczny" bo po prostu gra wtedy jest zbyt ciemna i nie mogę tego ustawić po prostu raz i mieć z głowy, co chwilę wchodzę w ustawienia jasności jak debil. Gdy ustawie Dynamiczne mapowanie tonów na "włączone" jest git, nic nie trzeba zmieniać, ale jednak czuć wtedy spadek jakości HDR, jak sobie z tym poradziliście?

I też przy kalibracji HDR na PS5 to nie wiem czy powinienem kalibrować z włączonym HGiG czy z wyłączonym, a po kalibracji to włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ODIN85 napisał:

Z włączonym i dać z dwa punkty więcej niż ustawiłeś że widzisz.

Tak do tej pory używałem i w ciemnych lokacjach ledwo co widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...