Skocz do zawartości
manio666

TV do 4k 55" HDMI 2.1/100hz+/HDR/

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Opcje Eco i automatyczna jasność off

O widzisz, nawet nie wiedziałem, że jest opcja automatycznej jasności, to działa tak jak na smartfonach, że im jest jaśniej tym bardziej zwiększa się podświetlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, manio666 napisał:

O widzisz, nawet nie wiedziałem, że jest opcja automatycznej jasności, to działa tak jak na smartfonach, że im jest jaśniej tym bardziej zwiększa się podświetlenie?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz w ustawieniach "prawdziwe kino". Upłynni materiał 24 klatki

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2021 o 22:03, manio666 napisał:

Mam tv, wszystko jest chyba git, bo nie widzę żadnych defektów itp.

Ustawiłem tryb "Kino" tak jak mi polecono.

Gamma 2.2

Jasność 50%

Dalej się nie bawiłem, ale myślę, że chyba jest dobrze.

Samo audio też jest w porządku, a to dobrze, bo na razie mi się nie spieszy z kupnem nagłośnienia.

Są jakieś opcje, które warto wyłączyć lub włączyć?

No i jeszcze durne pytanie.. czy folia ochronna ma jakiś negatywny wpływ na matrycę? :E

Ogólnie to jestem zadowolony, sam webos szybko działa, obraz jest miodny, ale tak jak mówię, pierwszy raz mam styczność z tv ze średniej półki więc jestem złą osoba żeby to oceniać.

Jeśli jest coś, co powinienem wiedzieć o tym tv, to proszę dać znać - chodzi mi o ustawienia, albo czego nie robić, a co robić

Folie koniecznie zdejmij z tylu i z przodu jeśli masz naklejona. Możesz uszkodzić matryce oglądając w ten sposób (będzie się przegrzewać co doprowadzi do szybkiego zużycia). Ogólnie raczej masz już wszystko ok ustawione, jedyne o czym pamiętaj i jest to najważniejsza kwestia. Nigdy nie wyłączaj OLED'a bezpośrednio z prądu chyba ze gdzieś wyjeżdżasz na dłużej. Dlaczego ? OLED ma technologie która automatycznie dokonuje tzw. kompensacji matrycy, mówiąc potocznie czyści ja ze wszelkich powidoków i nierówności które mogły powstać np. przez logo programu czy inny statyczny element. System ten co 4h skumulowanego oglądania uruchamia się automatycznie jak tylko wyłączysz tv z pilota i przez około 7-10 min. wyrównuje napięcie na komórkach oled na matrycy, Tv wydaje się być wyłączony ale w rzeczywistości pracuje jeszcze i dopiero jak usłyszysz takie charakterystycznie "cykniecie" przekaźnika wtedy dopiero tv całkowicie się wyłączy. Jeśli byś wyłączał go za każdym razem bezpośrednio z prądu tv nie miał by możliwości przeprowadzania tych kompensacji co mogło by doprowadzić do bardzo szybkiego zużycia lub nawet wypaleń na matrycy, LG tez mógłby się przyczepić do tego podczas gwarancji bo każdy cykl krótkiej i długiej kompensacji jest zapisywany w menu serwisowym. System ten tez możesz uruchomić sam ręcznie z menu, takie "czyszczenie" jest dłuższe i trwa około godziny. Sama automatyka przeprowadza tez te długie czyszczenie co 2tys. godzin i zostaniesz o tym poinformowany jak będzie się ona chciała wykonać specjalną informacją przy wyłączaniu TV gdy przekroczysz ta liczbę 2 tys. godzin. Jeszcze jedna uwaga co do samego ekranu, nie pozwól aby padało na niego bezpośrednio światło słoneczne.

To chyba tyle.

Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz.

Edytowane przez kadajo
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro system co 4h skumulowanego ogladania załącza proces czyszczenia, ale wtedy TV jest tak jakby wyłączony ale jednak wciąż działa, to nie mogę oglądać tv dłużej niż 4h?

Co w przypadku jak włączam tv koło 10 rano i wyłączam 2-3 w nocy? Ale ja to skrajny przypadek, także tv działa powiedzmy 8-10h/dzien?  Pandemia te sprawy. Wyczyści się? 

Co się stanie, jeśli podczas procesu kompensacji zabraknie prądu? Coś się może uszkodzić? 

I jak używać TV, skoro światło słoneczne jednak pada na ekran, jak to w pomieszczeniu ok 20-25m2, gdzie są okna i korzysta się z niego za dnia? 

 

Pytam poważnie, bo wypisałes instrukcje obsługi oled, która wręcz zniechęca do korzystania. W lcd jest włącz - oglądaj co chcesz, ile chcesz i w jakich warunkach chcesz - wyłącz. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Folie koniecznie zdejmij z tylu i z przodu jeśli masz naklejona. Możesz uszkodzić matryce oglądając w ten sposób (będzie się przegrzewać co doprowadzi do szybkiego zużycia). Ogólnie raczej masz już wszystko ok ustawione, jedyne o czym pamiętaj i jest to najważniejsza kwestia. Nigdy nie wyłączaj OLED'a bezpośrednio z prądu chyba ze gdzieś wyjeżdżasz na dłużej. Dlaczego ? OLED ma technologie która automatycznie dokonuje tzw. kompensacji matrycy, mówiąc potocznie czyści ja ze wszelkich powidoków i nierówności które mogły powstać np. przez logo programu czy inny statyczny element. System ten co 4h skumulowanego oglądania uruchamia się automatycznie jak tylko wyłączysz tv z pilota i przez około 7-10 min.

To akurat wiem, bo czytałem jeszcze zanim kupiłem telewizor.

No i mam ustawione jeszcze, że mi się włącza wygaszacz ekranu, poczułem się jak na crt :E

Wyłączyłem też wszystkie opcje eco i oszczędzania energii.

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą.

Bo mam ustawione podświetleniem oled na 80% i jasność na 50%

A gdybym na przykład zmienił podświetlenie oled na 70% i zwiększył jedność na 60% to to się tak jakby wyrówna?

Pytam z ciekawości, bo czytałem, że to też może wpłynąć na żywotność matrycy - w sensie zmniejszenie poziomu podświetlenia oled.

Kurde z tym słońcem to trochę mam problem, będę musiał trochę zrobić przemeblowanie, bo mam tv blisko drzwi balkonowych.

Dzięki za wskazówki, bardzo się przyda

19 minut temu, Petru23 napisał:

Czyli skoro system co 4h skumulowanego ogladania załącza proces czyszczenia, ale wtedy TV jest tak jakby wyłączony ale jednak wciąż działa, to nie mogę oglądać tv dłużej niż 4h?

Co w przypadku jak włączam tv koło 10 rano i wyłączam 2-3 w nocy? Ale ja to skrajny przypadek, także tv działa powiedzmy 8-10h/dzien?  Pandemia te sprawy. Wyczyści się? 

Co się stanie, jeśli podczas procesu kompensacji zabraknie prądu? Coś się może uszkodzić? 

I jak używać TV, skoro światło słoneczne jednak pada na ekran, jak to w pomieszczeniu ok 20-25m2, gdzie są okna i korzysta się z niego za dnia? 

 

Pytam poważnie, bo wypisałes instrukcje obsługi oled, która wręcz zniechęca do korzystania. W lcd jest włącz - oglądaj co chcesz, ile chcesz i w jakich warunkach chcesz - wyłącz. 

Część z tych pytań też mnie ciekawi xD

Edytowane przez manio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Petru23 napisał:

Włącz w ustawieniach "prawdziwe kino". Upłynni materiał 24 klatki

O, tego też nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Petru23 napisał:

Czyli skoro system co 4h skumulowanego ogladania załącza proces czyszczenia, ale wtedy TV jest tak jakby wyłączony ale jednak wciąż działa, to nie mogę oglądać tv dłużej niż 4h?

Co w przypadku jak włączam tv koło 10 rano i wyłączam 2-3 w nocy? Ale ja to skrajny przypadek, także tv działa powiedzmy 8-10h/dzien?  Pandemia te sprawy. Wyczyści się? 

Co się stanie, jeśli podczas procesu kompensacji zabraknie prądu? Coś się może uszkodzić? 

I jak używać TV, skoro światło słoneczne jednak pada na ekran, jak to w pomieszczeniu ok 20-25m2, gdzie są okna i korzysta się z niego za dnia? 

 

Pytam poważnie, bo wypisałes instrukcje obsługi oled, która wręcz zniechęca do korzystania. W lcd jest włącz - oglądaj co chcesz, ile chcesz i w jakich warunkach chcesz - wyłącz. 

Możesz oglądać więcej niż 4h, po prostu proces kompensacji robi się co 4h automatycznie po wyłączaniu, a czy będziesz oglądał 4h czy 8h nie ma znaczenia.
Jeśli proces kompensacji zostanie przerwany przez np. awarie zasilania, zostanie uruchomiony jeszcze raz przy wyłączeniu TV.
Jeśli chodzi o światło słoneczne no to niestety OLED źle reaguje na bezpośrednie uderzenie takiego światła w ekran, warto tez zwrócić uwagę że w instrukcjach nawet do TV LCD nie zaleca się aby światło słoneczne uderzało bezpośrednio w ekran. Pomijam tutaj aspekty zdrowotne gdzie nie powinniśmy tak oglądać żadnego TV bo jest to niezdrowe dla naszych oczu.

Czy ja wiem czy zniechęca. Kompensacje są automatyczne i jest to tak zaprojektowane ze użytkownik nie ma na to wpływu, chyba ze chodziło ci o to żeby nie wyłączać z prądu, to tutaj dodam ze codzienne odłączanie z prądu bezpośrednio każdego urzadzenia elektrycznego takiego jak TV zmniejsza jego żywotność i tez nie jest zalecane w instrukcji, czy to OLED czy LCD czy plazma czy CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kadajo napisał:

 

Jestem bardzo zadowolony z wyboru, nie widziałem, że czerń może być tak czarna :E

Z każdym dniem widzę coraz więcej różnic w kolorach względem monitorów/tv, które widziałem do tej pory.

Poustawiane go tak jak mi tutaj polecili ludzie,ale nie mogę znaleźć tej opcji "prawdziwe kino" czy tam true cinema, nie wiem gdzie tego szukać.

Nie wiem czy to standard w telewizorach, ale super jest opcja przypisywanie ustawień do danego portu HDMI - coś cudownego, nie trzeba za każdym razem zmieniać ustawień ekranu np gdy chcę pograć na konsoli, a później sobie odpalić jakiś serial supeeer sprawa.

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie, bo gdy jest całkowicie ciemno w pokoju i są na ekranie jakieś jasne momenty to mi wypala oczy :E.

Mam podświetlenie oled ustawione na 70% i jasność na 50% - którą wartość lepiej zmieniać?

Mam nadzieję, że tv będzie mi długo służył i bezawaryjne, dzięki za pomoc w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz prawdziwe kino. Foro z recenzji CX. 

lg-oled-cx-2020-recenzja-10-768x432.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Petru23 napisał:

Tu masz prawdziwe kino. Foro z recenzji CX. 

lg-oled-cx-2020-recenzja-10-768x432.jpg

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, manio666 napisał:

Jestem bardzo zadowolony z wyboru, nie widziałem, że czerń może być tak czarna :E

Z każdym dniem widzę coraz więcej różnic w kolorach względem monitorów/tv, które widziałem do tej pory.

Poustawiane go tak jak mi tutaj polecili ludzie,ale nie mogę znaleźć tej opcji "prawdziwe kino" czy tam true cinema, nie wiem gdzie tego szukać.

Nie wiem czy to standard w telewizorach, ale super jest opcja przypisywanie ustawień do danego portu HDMI - coś cudownego, nie trzeba za każdym razem zmieniać ustawień ekranu np gdy chcę pograć na konsoli, a później sobie odpalić jakiś serial supeeer sprawa.

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie, bo gdy jest całkowicie ciemno w pokoju i są na ekranie jakieś jasne momenty to mi wypala oczy :E.

Mam podświetlenie oled ustawione na 70% i jasność na 50% - którą wartość lepiej zmieniać?

Mam nadzieję, że tv będzie mi długo służył i bezawaryjne, dzięki za pomoc w wyborze

Zejdź z podświetleniem OLED tak do 55-60%

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Zejdź z podświetleniem OLED tak do 55-60%

Tak zrobię, bo jest stanowczo za jasno.

Zauważyłem w oledzie, że wraz ze zmianą jasności na + i na - nie wpływa to na jakość obrazu, a w wypadku IPS mam tak, że "im ciemniej tym bardziej żywe kolory" - oczywiście bez przesady.

Swoją drogą zmniejszeniem jasności oled powoduję, że mniej się nagrzewają piksele? Ma to wpływ na żywotność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, manio666 napisał:

Swoją drogą zmniejszeniem jasności oled powoduję, że mniej się nagrzewają piksele? Ma to wpływ na żywotność?

Tak

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2021 o 20:39, manio666 napisał:

Ja z kolei zazwyczaj miałem TV 27 max 32'' więc 55 to będzie dla mnie jak kino xD

Ja mam 65 oglądam z 3-3,5m a do grania dosuwam sobie fotel na 2m i jest ok :D już mógłby być większy :D ale 15k za 77 cali to przeginka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, martingg napisał:

Ja mam 65 oglądam z 3-3,5m a do grania dosuwam sobie fotel na 2m i jest ok :D już mógłby być większy :D ale 15k za 77 cali to przeginka ;)

No ja gdzieś tak 2.5m mam i dla mnie jest git.

 

28 minut temu, kadajo napisał:

Tak

Dzięks

Za niedługo dojdzie konsola więc będę mieć jeszcze kilka pytań odnośnie ustawień pod gry :E

Edytowane przez manio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko zmienisz zdanie :D:D:D no ale przesiadka z 32 ~~ na 55 to jest sama w sobie przepaść ;) i to na OLEDa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, martingg napisał:

Szybko zmienisz zdanie :D:D:D no ale przesiadka z 32 ~~ na 55 to jest sama w sobie przepaść ;) i to na OLEDa.

Przesiadka z niczego* ostatnimi razem kiedy miałem TV, to było z 5 lat temu, tak to wszystko na kompie robiłem i tam 27" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh te pierwsze uczucie jak się przesiadasz na duży ekran .
Znalezione obrazy dla zapytania: happy memory gif

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak zapytam, lg patrzy na to czy karta gwarancyjna mam pieczątkę? Kupiłem tv w media expert przez neta i nie jest podbita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, najważniejsze abyś miał dowód zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, kadajo napisał:

Raczej nie, najważniejsze abyś miał dowód zakupu.

Może lepiej dla własnego spokoju mentalnego ją podbić? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, manio666 napisał:

Może lepiej dla własnego spokoju mentalnego ją podbić? xD

Nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty nie podbijaj bo kupując przez net kupiłeś w Terg a lokalne sklepy to oddzielne podmioty ME0x (x to Mr sklepu) i mają oddzielny nip. Karta nie będzie podbita przez sprzedawcę. 

To jakbyś kupił w żabce u siebie i chciał podbić w innej a to zupełnie inny podmiot gospodarczy. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...