Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze laptopa do +/- 7k pln.

Na początek może w co celuję: 17 cali, 144Hz.

Zastanawiałem się nad tymi oto modelami:

a) MSI Leopard 

b) HP Omen 17

c) Acer Nitro 5

d) Lenovo Legion

e) Helios Predator

Osobiście z chęcią bym zakupił Legion, bo odpowiada mi design, ale zauważyłem, że większość laptopów na polski rynek ma matrycę 60Hz...

Zastanawiałem się z czego wynikają czasem dość duże różnice w cenie jeśli chodzi o laptopy różnych producentów. Na przykład laptop, który na papierze ma mocniejsze bebechy, jest tańszy od laptopa innego producenta. Czy na cenę wpływa znaczek czy też zastosowane technologie? Może chodzi o harmonię między podzespołami (na przykład brak thermal throttling)? Jeśli muszę wybierać, to celowość w mocniejsze GPU kosztem CPU czy też może właśnie wybrać harmonię? 

Nie chciałbym za bardzo przekraczać tej kwoty, a jeszcze trzeba doliczyć system ^^

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często różnica w cenie wynika z faktu z jakiego sklepu się kupuje dany sprzęt. Równie często modele może na papierze wyglądają podobnie jednak ich różnica cenowa wynika z różnicy między matrycami (60hz vs 120/144hz) lub jakimiś dodatkowymi funkcjonalnościami. 
Co do modelu ja osobiście polecam tufa z jak to nazwałeś "harmonią" pomiędzy GPU, a CPU. Ma on mocny i wydajny procesor R9 8 rdzeniowy, kartę rtx2060, 16gb ram i pojemny dysk 1TB ssd z możliwością dorzucenia dodatkowego w przyszłości. Solidne wykonanie, dobre chłodzenie i bardzo dobrej jakości matryca 15,6 cala IPS 144Hz. Obecnie jest na fajnej promce, a system jest w cenie. Jeszcze dużo Ci z budżetu zostanie. 
ASUS TUF Gaming A15 FA506 R9-4900H 16GB RAM 1TB RTX2060 Win10 5799zł

A jeśli 17 cali musi być koniecznie to może A17 z R7 8 rdzeniowym, gtx1660ti (bardzo od rtx2060 się nie różni, szczególnie w grach), 16gb ram i 512gb ssd. Windows w cenie. Jednak tutaj matryca to 120Hz IPS.
ASUS TUF Gaming A17 FA706 R7-4800H 16GB RAM 512GB GTX1660Ti Win10 4999zł

Edytowane przez golbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie jest lekki problem, bo jesteśmy na przełomie starych i nowych kart- dostępne są jeszcze stare RTX'y z serii 20xx, ale pojawiają się też nowe 30x0 .

Z 17" to w budżecie mieści się ten wcześniej wymieniony Gigabyte z RTYX'em 3060, ewentualnie w 15":

Gigabyte AORUS 15G i7-10870H/16GB/512/Win10 RTX3060P

Z 240Hz matrycą 100% sRGB i RTX'em 3060.

Jeżeli się "nie pali" to można też poczekać, aż będzie nieco większy wybór modeli z nowymi kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Myślę, że się wstrzymam, poczekam na recenzje i dozbieram na 30x0. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...