Skocz do zawartości
Gobli

Windows 10, brak obrazu HDMI na TV

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Proszę o pomoc w znalezieniu rozwiązania problemu: Windows 10 1703, i5-3570, ASUS P8H67-I (B3), TV 55" - generalnie wszystko działało, zmieniłem procesor z G620 na i5-3570, śmigało aż miło. Wtedy mnie podkusiło by uruchomić Windows Update (od dawna nie uruchamiałem bo na G620 był problemy, pomyślałem że nowy proc podoła). Najgorszy pomysł tego roku: czarny ekran / brak sygnału. Trudno, przeinstaluję system - czarny ekran w momencie gdy powinien pojawić się pulpit... Ok, ponowna reinstalacja, tym razem pamiętałem o odłączeniu kabla sieciowego - dochodzę do pulpitu! Ale miło by było mieć sterownik do grafiki... i tu są schody. Jakiego bym nie użył, czarny ekran. Gdy podłączę monitor przez DVI wszystko działa, ale w momencie podłączenia TV przez HDMI - niezależnie czy w trybie duplikuj czy rozszerzony ekran - ciemność/brak sygnału. Co jest nie tak z HDMI? Przed tym głupim ruchem: odpaleniem Windows Update, HDMI działało bez problemu :( Bez drivera obraz jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: problem jest nie tylko na HDMI, ale także na przejściówce z DVI na HDMI.

Raz udało mi się wyświetlić obraz na HDMI kiedy do komputera był podłączony także monitor na VGA. Jednak wciąż nie wiem jak wypchnąć obraz przez HDMI/DVI kiedy tylko TV jest podłączony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy nie lepiej zainstalować od razu najnowszą wersję Windows 10? Z tego co rozumiem, to używasz 1703.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakimś linuksie live działa poprawnie? Jeżeli tak, to wina sterowników. Jeżeli nie, to może trzeba bios zaktualizować.

Jak masz jeszcze stary procesor, to postaw system na nim, a potem zamień na nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, omkar napisał:

Czy nie lepiej zainstalować od razu najnowszą wersję Windows 10? Z tego co rozumiem, to używasz 1703.

Teraz stoi najnowsza - na niej udało mi się uzyskać obraz na HDMI przy drugim monitorze podłączonym na VGA. Próbowałem wcześniej 1709, 1903, 2004.

1 godzinę temu, Bono[UG] napisał:

A na jakimś linuksie live działa poprawnie? Jeżeli tak, to wina sterowników. Jeżeli nie, to może trzeba bios zaktualizować.

Jak masz jeszcze stary procesor, to postaw system na nim, a potem zamień na nowy ;)

W sumie nie pomyślałem o Linuksie... spróbuję - wystarczy jakiś live ubuntu, co nie? Mogę też spróbować Windows 7, tylko updater od Atak_Snajpera mi ostatnio się wieszał, i nie mogłem iso sobie przygotować :)

Jedyny pasujący starszy CPU jaki mam to G620 - i na nim kiedyś ten problem występował, dlatego Windows był cały czas 1703 - na nowszych wywalało (a teraz nawet na 1703 nic).

Po zmianie z G620 na i5 też wszystko działało, jak pisałem, dopóki mnie nie podkusiło odpalić Windows Update, który miał tylko pobrać, nie zainstalować, aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z tym biosem?
Słyszałem już różne historie, np. kolega zaktualizował Win i zaczęły się problemy z dźwiękiem. Po aktualizacji biosa wszystko wróciło do normy. Tylko to był laptop i to dosyć nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS był aktualizowany przed zmianą procka - wtedy jeszcze wszystko hulało. Nowszego BIOSu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

Ubuntu (20.04) live działa, jest obraz na HDMI. Live, ot tak, ma drivery Intelowskie? Czy działa jak "surowy" Windows na jakimś standardowym driverze? Nie potrafię linuksa :)

Windows 7 Pro (zaktualizowany przez apkę od Atak_Snajpera) domyślnie startuje w 1024x768 (driver GPU Intela zainstalowany z Windows Update), przy zmianie na FHD przez Windowsowe ustawienia... brak sygnału. Zmiana na FHD@30Hz lub 50Hz przez panel Intela - jest obraz. Zmiana na 60Hz lub 59Hz, brak sygnału (i nawet nie wraca do poprzedniego ustawienia, chociaż panel Intela po 15 sekundach powinien to zrobić).

 

50Hz do multimediów jest ok, chociaż nie ukrywam, najchętniej bym działał na Windows 10 z jakimkolwiek sprawnym driverem Intela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy, to nie wiem jakie tam są sterowniki ale przypuszczam, że mogą być mniej lub bardziej dedykowane. Wersja Ubuntu świeża, a procesor trochę lat już ma, więc raczej nie jedzie na jakichś "generic vga".

Ciekawe z tą częstotliwością, tak jakby standardy hdmi się nie zgadzały między komputerem a tv lub tv nie dawał rady z taką częstotliwością.
Wcześniej działało na 60Hz? Pod Ubuntu było 60Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...