Skocz do zawartości
Laishyy

Wymagany upgrade czy problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Powitanko.

Dawno mnie tu nie było, ale od pewnego czasu nurtuje mnie pewna kwestia.

Świadomy jestem faktu, że mój zestaw to nie jest jakaś nówka, ale ja super zestawu nie potrzebuje. Przeważnie filmy i czasem jakaś gierka do popykania, albo do sprawdzenia czy w ogóle jest sens dłuższy czas jej poświęcić.

No więc, wszystko było ładnie do pewnego momentu w którym z ciekawości ściągnąłem Sea of Thieves. Muli niemiłosiernie - uninstall. Idźmy dalej - Call of the sea - zawiesza...

I dalej mi się sprawdzać nie chciało, bo przyszły rozterki, że jednak mój komp to gniot. I w sumie jak przedstawie z grubsza specyfikacje to pewnie się podepniecie pod to, nie mniej jednak zastanawia mnie, czy to jest aż takie archeologiczne dzieło, czy jednak coś gdzieś pominąłem, i w zasadzie powinno to wszytko hulać lepiej niż hula.

Grafika, którą pewnie szału za długo i tak nie zdziałam, tj. GTF 750, 2 gb etc. etc.

Procek AMD FX 6300, 6 rdzeniowy. ( nie znam się, na necie pisze niby 3.5 a mi we właściwościach wyskakuje 2.01? )

z ważniejszych rzeczy to pewnie tyle. 8gb ramków.

Jak mówię, nie znam się więc pewnie coś ważnego w tej kwestii pominąłem to dodam.

Nadmienić bym musiał, że komp też bardzo chętnie osiąga dość sporą temperature ( bez szału, bo to jakieś 60 stopni, ale pewnie coś od siebie to dodaje ).

Kwestia jest więc taka: czy do jakichś minimalnych wymagań najnowszych arcydzieł mutli i single player to wystarczy, czy wymagana jest poprawka? jak tak to gdzie, jak, za ile?

Budżet ograniczony. Żona na bank się nie zgodzi na wypłatę tysiaczków na sprzęt do kompa.

Ale może coś gdzieś mój brak wiedzy na dany temat nie hula? Może faktycznie gdzieś sterowniki czy podkręcenie czegoś by pomogło?

Proszę o jakieś możliwe sugestie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na tym procku normalnie da sie pograc w starsze gry, a nawet nowsze. Ja bym dorzucil gtx970 4gb lub 1060 6gb(poczekaj na nowe karty od amd i NV niskiego segmentu).Do tego mozesz dolozyc 8gb ramu. Napisz jaka masz plyte gl, zasilacz.

Predkosc CPU 2.01Ghz moze byc bez obciazenia. Sprawdz jaki jest zegar pod obciazeniem. Chociaz niby ma ma base clock 3.5 wiec nie powinien spadac do 2.01. Moze kiedys ci ktos w biosie pozmienial. 2.01 to zdecydownaie za malo do gier.

60st to nie tragedia jeszcze. Procek moze sie grzac z powodu zastyglej pasty jak i oryginalnego chlodzenia ktore prezentuje wydajnosc jaka prezentuje.

Przedalo by sie wgrac najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Kiedy ostabnio robiles format?

Niby komp spelnia wymagania minimalne tych gier. Trzeba jednak miec na uwadze, ze czesto wymaganie minimalne oznaczaja, ze gra sie odpali, ale moze chodzic w 5fps.

Edytowane przez Radziuwilk
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam popykałem w biosie i taktowanie mi teraz pokazuje na poziomie 3.5, więc jest spoczko.

Temperatura mówiłem 60, ale sprawdziłem przy obciążeniach i powyżej 70 siedzi, więc raczej chłodzenie musze poprawić.

Grafikę poprawić, ok. Przejrzę temat :) Dzięki za odpowiedź.

Płyta główna Gigabyte GA-78LMT-S2PT. Mam nadzieję, że to o to chodzi XD chciałem wrzucić screena ale jest za ciężki?

A kompa szczerze mówiąc, to nie formatowałem już jakiś czas, ale jest często defragmentowany, cccleanowany i generalnie staram się sprawdzać czy jakieś syfy się nie wpierdzieliły.

Edytowane przez Laishyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ze chlodzenie nie domaga. Jesli masz oryginalne chlodzenie to pomysl o wymianie na cos wydajniejszego. Mozliwe ze przez wysoka temperature zbija ci zegar CPU do 2.0Ghz.

Z tego kompa da sie sporo wycisnac, ale musial bys poczytac troche.

CPU da sie podkrecic, ale bez porzadnego chlodzenia nie podchodz. Do tego trzeba sprawdzic czy ta plyta glowna sie nadaje. Wazne jest tez jaki masz zasilacz, bo jak jakis chinski badziew to trzeba bedzie tez zainwestowac i w to.

Lekko podkrecony CPU + 1660 super (nie wiem czy karta nei za mocna) moga dac kompowi drugie zycie.

Jak chcesz jak najtaniej to zdejmij chlodzenie, naluz nowa paste i wymien GPU zaleznie ile chcesz na to przeznaczyc.

Niech sie inni wypowiedza...

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie 1660 do fx 6300 w dodatku na taki niskim taktowaniu bez oc, więcej jak gtx 970 bym tam nie wpakował, te proce zbijały też taktowanie jak sekcja zasilania procesora nie wyrabiała a na gorszych płytach był to częsty objaw.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem. Przejrzałem porównanie tego FXa do i5 2500k i az ciezko bylo mi uwierzyc, ze AMD wyprodukowalo tak slabe 6 rdzeni co kleczy przed 4 rdzeniami Intela (2500k).

Laishyy kup 970 (polecam MSI) bedziesz zadowolony.

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. czyli generalnie poprawić chłodzenie i wymienić grafikę i powinno być ok. z tego co zrozumiałem, to do tego procka lepiej nie szaleć z jakością tej karty graficznej. Rozumiem, że jak po ewentualnej wymianie, dojdzie do momentu "braku satysfakcji" pozostanie mi albo grubsze wymienianie, albo po prostu nowy komp ( w tą obudowę to też za wiele nie jestem w stanie wrzucić więc pewnie wymiana tu też będzie konieczna, przy ewentualnych większych sprawach ). Dobra panowie, nie ma co, dzięki serdeczne za odpowiedzi. Trochę się uspokoiłem, że jednak idzie z tego coś podziałać jeszcze.

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz teoretycznie dorzucic jeszcze ramu i to koniec. Mozesz podkrecic ten procek, ale poczytaj czy twoja MB sie do tego nadaje i mozliwe ze trzeba bedzie kupic lepsze chlodzenie/zasilacz.

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...