Skocz do zawartości
eciepecie

w co zainwestować na przyszłość?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema forumowicze! 

 

Mam luźnych 400 zł do wydania.. 

spec:

Ryzen 5 3600 (4.1) 

Msi b450 vdh pro max 

RTX 3060 ti Msi oc 

Zasilacz Termaltake 630 w. 

16 gb ram crucial balistix tactical 3200 mhz

chłodzenie cpu be quiet pure rock slim i ogólnie  dodatkowe wentylatory które dobrze wpływają na tempy podzespołów. 

Gram na rozdzielczości 1080p na full all. 

 

Patrząc na przyszłość w jaki sposób mógłbym rozdysponować tą gotówką? Na myśl przychodziła mi sprzedaż ramu i kupna 3600mhz, ale z tego co widziałem  w benchmarkach to przyrost fps to jakies max 5  fps. 

Co mógłbym kupić , sprzedać  itd aby zabezpieczyć się na następne 3 lata gier na ultra w 1080p lub grać w 1040p? 

 

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, eciepecie napisał:

Mam luźnych 400 zł do wydania

Oj to prawdziwy krezus z ciebie.

 

13 godzin temu, eciepecie napisał:

zabezpieczyć się na następne 3 lata gier

Daleko mierzysz, a tym bardziej te astronomiczne sumy jakie chcesz przeznaczyć na następne 3 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ba, zakładając że więcej luźnej gotówki mi nie wpadnie na kompa :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, eciepecie napisał:

Ryzen 5 3600 (4.1) 

Msi b450 vdh pro max 

RTX 3060 ti Msi oc 

Zasilacz Termaltake 630 w. 

16 gb ram crucial balistix tactical 3200 mhz

 

Za 400zł nic wielkiego nie zdziałasz z tym zestawem. Jak nie masz obudowy z dobrą wentylacją to może w nią zainwestuj, w gorące letnie dni się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale mam obudowe z dobrą wentylacją. Właśnie o to chodzi że ja myśle że na 2 lata spokojnie wystarczy ten zestaw do 1080 p na ultra,  tylko mając to 400 liczy 500 zł na wydanie można by rzeczywiście wymienić chyba proca na 5 5600x  albo ramki jakieś szybsze, bo za dwa lata 3200mhz to będzie już słabo :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj i jak będziesz miał sensowną sumkę - na obecnie standardy parę tysięcy złotych - to sobie zrobisz jakiś konkret upgrejd. 

Co Ci da trochę szybszy ram? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj sprzęt wystarczy jeszcze na dlugo jeżeli nie jesteś niewolnikiem wszystkiego w prawo :E tym bardziej że siedzisz na FHD to już w ogóle, wymiana ramu to kompletny bezsens bo ten co masz jest dobry i spokojnie można go puścić na 3800mhz przy tym ryzenie (jeżeli sam IMC w procu na to pozwoli) a na 99% zrobisz 3733mhz, kwestia wysilenia się i poczytania o OC pamięci. Nie napisałeś jaki masz dysk bo mając 400 stówy z twoim zestawem który wrzuciłeś to sobie kup SSD 1TB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod system mam osobny ssd i pod gry inny ssd . Do codziennego uzytku to hdd. Jak potanieje kiedyś 5 5600x to sprzedam swojego proca , dołożę to chyba kupię go. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej w monitor zainwestuj, mając 3060ti siedzisz na fhd ;) pewnie na 24" a r5 3600 to dobry cpu niczego mu nie brakuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Send1N napisał:

To już lepiej w monitor zainwestuj, mając 3060ti siedzisz na fhd ;) pewnie na 24" a r5 3600 to dobry cpu niczego mu nie brakuje.

Też jestem tego zdania, wymiana monitora na WQHD, to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie monitor mam nowy od prawie roku, jak dla mnie to nowy. Fhd 144. Więc odpada? zainwestuje może w chłodzenie proca, ma pure rock slim, nie narzekam jak dotad na tempy, na procku, ale to chłodzenie jedynie może być zamontowany góra, dół. Mam je jeszcze po innej płycie, chłodził i7 6700. Żadnego adaptera be quiet nie posiada abym mógł zmienić położenie na standard, czyli po prawej stronie. Pomimo że tempy dobre, to chyba się skuszę na chłodzenie inne, zawsze to lepszy przepływ powietrza będzie. Ale to już temat na nowy post, a w sumie to przypuszczam że już taki był więc go znajdę, jakie chłodzenie kupić pod ryzena 3600. Chociaż kusi też 5 5600x, to nie kiedy 20 fps więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, eciepecie napisał:

No właśnie monitor mam nowy od prawie roku, jak dla mnie to nowy. Fhd 144.

Chociaż kusi też 5 5600x, to nie kiedy 20 fps więcej. 

I to chyba jedyne sensowne zainwestowanie tych 400zł, najpierw sprzedaż 3600 a później kupno 5600X, a różnica w fps generowanych przez oba procesory jest znaczna i przyda się pod 144Hz.

400zł dopłaty po sprzedaży 3600 będzie mało by kupić 5600X, albo poczekasz na spadek cen albo zwiększysz budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...