Skocz do zawartości
grekuu

Jaki Dysk twardy do magazynowania Filmów 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje dysku/dysków z minimalną pojemnością 3/4tb? pod magazyn danych do odtwarzania filmów w 4k na telewizorze oled , jaki model polecacie? czy może wziąć kilka mniejszych dysków 1tb ssd? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż konto na pepperku, czekaj na promki. Kup po prostu to, co trafisz w dobrej cenie. W życiu bym nie wchodził w 1TB dyski, takie to 8 lat temu miałem. Np ostatnio kupiłem Seagate Expansion 6TB za 81 euro na amazon.de.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariant z kilkoma mniejszymi dyskami nie jest zupełnie pozbawiony sensu. W razie awarii któregoś z nich tracisz tylko część danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, grekuu napisał:

czy może wziąć kilka mniejszych dysków 1tb ssd? 

Dwa i na obu trzymać to samo, inaczej będzie boleć gdy utracisz dużo filmów, dużo bardziej niż te drobniaki na HDD. No i oczywiście żadne SSD, za drogie, a pada znienacka wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a to nie jest tak, że jak pada dysk SSD, to na ogół polega to na niemożności zapisu kolejnych danych? Nic nie ginie, a to co zapisane jest do odczytu? Nie wiem..tak słyszałem. Pytam tylko.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie kompletowania dysków do swojego serwera . Idea jest taka że są dwa dyski o tej samej pojemności. 

z Jednego korzystam na codzień ( powiedzmy że jest to dysk Online ) i tam lądują wszystkie moje dane które zbieram ( np filmy 4k ) 

drugi  ( dysk Offline ) jest pdpinany tylko po to aby zsynchronizować dane i jak stworzy się lustrzana kopia dysku pierwszego - dysk offline jest odpiany od zasilania i od SATA - niweluje w ten sposób jakieś przepięcia gdyby powstały w serwerze. 

Dla bezpieczeństwa jest drugi serwer - oddzielna maszyna na który co jakiś czas robię kopię danych z dysku ONline - taka poweidzmy geograficzna separacja na kilka metrów w pokoju :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Flik napisał:

Panowie, a to nie jest tak, że jak pada dysk SSD, to na ogół polega to na niemożności zapisu kolejnych danych? Nic nie ginie, a to co zapisane jest do odczytu? Nie wiem..tak słyszałem. Pytam tylko.?

To optymistyczny scenariusz. Teraz zdaje się, że częściej pada kontroler, a nie pamięć, więc w domowych warunkach nie do odczytu, bo go nawet nie wykryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...