Skocz do zawartości
creativecbr

Modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym usprawnić swój komputer, gdyż w programiach typu SolidWorks lub gdy działam w Android Studio/Intellj z dodatkami na 5 oknach powoli nie domaga, wiem, że procesor niestety już kiśnie (100% użycia to norma).

Grafiki nie chciałbym zmieniać, ramu jeszcze mi nie zabrakło. 

Chciałbym wskoczyć jak najwyżej, w jak najtańszych kosztach, poprosiłbym o kilka propozycji cenowych.

 

Mój komputer:

Gigabyte GA-B150M-D3H
Intel i5 6600
SilentiumPC Vero M1 600W
Kingston HyperX DDR4, 24 GB, 2133MHz
MSI Radeos R9 390 8GB
SSD Samsung 250 SATA III 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy najtańsze koszty? Podaj budżet, żeby można było mniej więcej wiedzieć co dobrać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak : żeby poczuć jakiś skok, trzeba procka wziąć z 6 rdzeniami. Tu bym proponował i5 10400f na z490. Wtedy odpalasz ramy z wyższą częstotliwością i masz sprzęt na długie lata https://www.x-kom.pl/lista/lbdhm25n4

2 minuty temu, creativecbr napisał:

No w takim razie podaje trzy budżety, 500, 1000, 1500

Zakładając, że zostawisz stary zasilacz, obudowę i dysk, powinieneś się zmieści z i5 10400f na b460 - innej opcji tu nie widzę. https://www.x-kom.pl/lista/bqz88fs4j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, santaangelo napisał:

Ja to widzę tak : żeby poczuć jakiś skok, trzeba procka wziąć z 6 rdzeniami. Tu bym proponował i5 10400f na z490. Wtedy odpalasz ramy z wyższą częstotliwością i masz sprzęt na długie lata https://www.x-kom.pl/lista/lbdhm25n4

Zakładając, że zostawisz stary zasilacz, obudowę i dysk, powinieneś się zmieści z i5 10400f na b460 - innej opcji tu nie widzę. https://www.x-kom.pl/lista/bqz88fs4j

a ta budzetowa płytka phantom gaming 4 obsluzy 11  gen w przyszlosci jakby co? Oczywiscie bez OC? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się na tym sockecie który mam szukać czegoś?

 

10 400f już miałem w rękach i wydawał się wystarczający.. Kurcze, chyba faktycznie jeśli nie będzie innego wyboru, pójdę w to. Ram mogę kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, marzab napisał:

a ta budzetowa płytka phantom gaming 4 obsluzy 11  gen w przyszlosci jakby co? Oczywiscie bez OC? 

Mówimy o tym Z490 Phantom? Obsłuży i nawet z OC dasz radę ;) bez szału, bo sekcja nie powala, ale zawsze cos.

 

20 godzin temu, creativecbr napisał:

Nie opłaca się na tym sockecie który mam szukać czegoś?

 

10 400f już miałem w rękach i wydawał się wystarczający.. Kurcze, chyba faktycznie jeśli nie będzie innego wyboru, pójdę w to. Ram mogę kręcić?

Twój socket jest martwy od dawien dawna...

Ram wykręcisz jeżeli weźmiesz z490. Nie wiem czy intel czegoś nie porobił, że na b460 zrobisz oc do chyba 3000mhz, ale mogę się mylić, więc proszę o poprawę.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, santaangelo napisał:

Mówimy o tym Z490 Phantom? Obsłuży i nawet z OC dasz radę ;) bez szału, bo sekcja nie powala, ale zawsze cos.

Super mskladam wlasnie kompa na 10400f i chce aby podzialal na 2-3 lata a potem moza bedzie zmienic procek. Mysle ze warto dolożyc do płyty Z490, chyba ze bedzie mozna odblokowac wyzsze taktowanie ramu na B460. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, marzab napisał:

Super mskladam wlasnie kompa na 10400f i chce aby podzialal na 2-3 lata a potem moza bedzie zmienic procek. Mysle ze warto dolożyc do płyty Z490, chyba ze bedzie mozna odblokowac wyzsze taktowanie ramu na B460. 

niestety nie mam doświadczenia z b460 i nie wiem jak to tam z odblokowaniem ramu. Na pewno z490 da ci ten komfort, że tam masz zapewnione XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...