Skocz do zawartości
Souji

komputer nie wykrywa monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z monitorem chciałem podłączyć monitor dodatkowy do laptopa (Dell inspiron 15 7000 Gaming) lecz gdy włączam monitor i jest on podpięty do laptopa na monitorze wyskakuje komunikat  [No video input] i przechodzi w tryb uśpienia

Raz gdy próbowałem naprawić ten problem system w ustawieniach ekranu przez sekundę pokazał że wykrywa monitor po czym sygnał zniknął i pojawił się po chwili i tak w kółko a komputer "spamił" dźwiękiem odłączania i podłączania a na monitorze nic się nie wyświetlało 

Monitor mam podpięty przez kabel vga z przejściówką na hdmi ponieważ laptop nie posiada wejścia vga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo konwerter lipny albo poza zakresem, ustaw 800x600 60Hz i zobacz wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor dodatkowy czy w ekran laptopie? bo ten monitor ma 1366x768 chyba czy coś takiego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zewnętrzny tak ustaw, jak nie ruszy to konwerter trzeba by sprawdzić przy założeniu że monitor jest sprawny przy normalnym połączeniu d-sub

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten monitor jest tak biedny że gdy go włączyłem i naciskałem wszystkie przyciski po kolei tylko język można ustawić nawet nie wiem po co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Souji Ale ustaw z poziomu systemu nie OSD monitora

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że w ustawieniach ekranu ten monitor nie jest nawet wykrywany i nie mogę zmienić ustawień

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak gdy podłączałem go do starszego komputera z GT1030 wszystko działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłeś wyjście HDMI, laptopy mają często kombinację FN + któryś F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Souji napisał:

Raz gdy próbowałem naprawić ten problem system w ustawieniach ekranu przez sekundę pokazał że wykrywa monitor po czym sygnał zniknął i pojawił się po chwili i tak w kółko a komputer "spamił" dźwiękiem odłączania i podłączania a na monitorze nic się nie wyświetlało 

.

nacisnąłem każdą kombinacje FN + F1-12 i nic nie dało nawet odpiąłem monitor i go wyłączyłem po czym podłączyłem i włączyłem

Może to ma związek z kartą graf. w laptopie jest jedna gtx1050 i zintegrowana Intel HD Graphics 630 1053521250_Beztytuu.png.b145c2a36cd010e10218657536ee97c6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie zaszkodzi jak raz jeszcze użyjesz skrótu on/off, nie masz jakiegoś monitora HDMI żeby sprawdzić wyjście?

A ten starszy komputer na którym działało jaką rozdzielczość ustawił, natywną czy FHD?

Ustaw w laptopie 800x600, duplikowanie ekranu i zobacz wtedy bo nadal to może być poza zakresem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem rozdzielczość ekranu w laptopie na 800x600 i rozszerz poprzez skrót win+p i zresetowałem monitor zewnętrzny dalej nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System wykrywa teraz sam konwerter jak podpinasz czy cisza?

24 minuty temu, Souji napisał:

Może to ma związek z kartą graf. w laptopie jest jedna gtx1050 i zintegrowana Intel HD Graphics 630

Nie zauważyłem edycji. Tak to może być przyczyną zobacz w panelu HD Graphics czy masz jakieś opcję dostępne z tym związane

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy po

32 minuty temu, Souji napisał:

Raz gdy próbowałem naprawić ten problem system w ustawieniach ekranu przez sekundę pokazał że wykrywa monitor po czym sygnał zniknął i pojawił się po chwili i tak w kółko a komputer "spamił" dźwiękiem odłączania i podłączania a na monitorze nic się nie wyświetlało

gdy podłączyłem sam konwerter robiło się to a centrum sterowania grafiką intel również pokazuje tylko 1 monitor i innego nie wykrywa

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz nawet telewizor przez HDMI i zobacz czy zaskoczy w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed formatowaniem dysku podłączałem monitor acer nitro i wszystko działało od razu pod podłączeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakładam że robiłeś reinstal, a teraz po tej operacji ten monitor działa poprawnie?

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jak tego sprawdzić ponieważ monitor podłączałem na wyjeździe i tak reinstalowałem system kilka dni temu spróbuję podłączyć komputer do telewizora za kilka minut dam znać co się stało

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Souji napisał:

ustawieniach ekranu przez sekundę pokazał że wykrywa monitor po czym sygnał zniknął i pojawił się po chwili i tak w kółko a komputer "spamił" dźwiękiem odłączania i podłączania a na monitorze nic się nie wyświetlało

To samo jak podłączyłem telewizor przez ten sam kabel podejrzewam tą przejściówkę mam jeszcze jeden stary monitor ale boję się go podłączać ponieważ w wcześniej wspomnianym starym komputerze spalił mi kartę graficzną gdy go podłączyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś brakuje może jakichś sterowników po reinstalacji, teraz zakładam masz W10 a wcześniej było to samo czy W7/8

Ewentualnie zobacz pod ubuntu jeszcze jak masz możliwość i chęci

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą ale moje laptopy przy podłączeniu monitora zewnętrznego korzystają tylko z kart dodatkowych GTX 2080 lub GTX 1060 . Nie chcą korzystać z kart intela. Tylko żeby to działało trzeba mieć zainstalowane sterowniki nvidia. Inaczej u mnie na win 10 nie chcą działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dinozaur50 napisał:

Tylko żeby to działało trzeba mieć zainstalowane sterowniki nvidia. Inaczej u mnie na win 10 nie chcą działać.

Wyżej pokazał zrzut z managera urządzeń że ma tylko pytanie czy to są te podstawowe które sam W10 instaluje czy ręcznie pełna instalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na sterownikach które instaluje windows 10 nie działa dopiero jak nvidii zainstaluję to działa. Zresztą nie rozumiem logiki laptopów bo te dodatkowe karty w moich laptopach przy korzystaniu tylko z matrycy laptopa nie działają w windows 10 i aplikacjach np graficznych. Działają tylko w grach. Kolega informatyk powiedział że tak jest i już. Nie znam się na tym ale na desktopie jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej nic na telewizorze dzieje się to był podłączony tym samym kablem sterowniki od nvidii nic nie dały :/

W dniu 25.01.2021 o 21:19, Souji napisał:

system w ustawieniach ekranu przez sekundę pokazał że wykrywa monitor po czym sygnał zniknął i pojawił się po chwili i tak w kółko a komputer "spamił" dźwiękiem odłączania i podłączania a na monitorze nic się nie wyświetlało

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...