Skocz do zawartości
Arczi

Gigabyte G7 z RTX3060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Od 4 listopada jestem bez laptopa, liczyłem że uda się coś na szybko w fajnej cenie kupić ale nie zbadawszy wcześniej rynku laptopa sprzedałem i przeraziłem się obecnymi cenami :)

Mając do wydania 4000zł, w skrajnym przypadku 6000zł zastanawiam się nad sensem kupna tego laptopa : https://www.x-kom.pl/p/623225-notebook-laptop-173-gigabyte-g7-kc-i7-10870h-16gb-512-win10-rtx3060p.html

Jak przeglądam OLX to np ludzie za roczne laptopy MSI z kartą RTX2070 i procesorem i7 9750h (więc to jest ta rtx2070 sprzed refreshu o mniejszym tdp), w ogłoszeniu krzyczą sobie 6400zł, po negocjacjach łaskawie schodzą do 6000zł..

To zacząłem się poważnie zastanawiać nad zakupem w/w Gigabyte G7. Parametrów jego nie będę opisywał bo wystarczy wejść w link ale jest już na nowej grafice RTX3060 i to z TDP 115W. 

Najchętniej bym kupił jakieś używane roczne lenovo y540 z 1660ti za 3500zł, ale takich ofert nie ma, a płacić 4000zł za lenovo z 1660ti które ostatnio leci na wartośći na łeb na szyję i za rok będzie warte połowę tej sumy też mi się nie uśmiecha.
A jak mam już wydawać 4800zł za roczną używkę z rtx2060 to zastanawiam się nad dołożeniem tego tysiaka i za niecałe 6k kupić bądź co bądź nówkę sztukę z grafiką nowej generacji, którą na pewno za parę lat będzie można łatwiej i drożej sprzedać niż np rtx2070, które jak pisałem w ogłoszeniach ludzie chcą podobne pieniądze jak ten nowy Gigabyte. 

Jedyne pytania jakie przed sobą stawiam to:
- jak z jakością wykonania tego Gigabyte i jego użytkowaniem w perspektywie 4-5 lat? Nie rozsypie się ?
- jakie są prognozy na zachowania cenowe w najbliższych paru miesiącach? Czy np może okazać się, że ten Gigabyte jest fajnym sprzętem i np za miesiąc nie kosztować już 5949zł a przykładowo 6799zł ? Czy może w drugą stronę i np za miesiąc będzie można go nabyć za dajmy na to 5699zł?
- czy ten Gigabyte zwyczajnie wart jest tych pieniędzy ?

Wiem że zwłaszcza to drugie pytanie w stylu mocno szklanej kuli, ale może ktoś z Państwa ma podobne spostrzeżenia i mógłby się nimi podzielić co do premiery poprzedniej generacji, tj. RTX20xx, czy laptopy na premierę były najtańsze a potem drożały, czy odwrotnie i taniały.

W normalnym świecie towar na premierę jest najdroższy a potem stopniowo tanieje, ale laptopy to ostatnio jakiś zwariowany temat..

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy RTX2060 dostaniesz w tej cenie i też z wyższym TDP

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX2060 144Hz 4699 zł
To mówimy o wersji z procesorem AMD 8 rdzeniowym i 16 GB ram, dodatkowo matryca 144hz, czyli 100% pokryciem kolorów.

Odnośnie wykonania Gigabyte o wykonaniu za wiele nie powiem, nie miałem go w rękach.
- Ceny raczej jest dobrze wyceniony więc nie oczekiwałbym, aby coś się zmieniło, chyba ze konkurencja zaskoczy. Przy Covidowych standarach wszystko jest możliwe, lecz też na minus.

- Myślę że tak jest dobrze wyceniony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warto brać tego G7. Widzę, że jest w cenie 5950zł~. Powiem Ci kolego, że 3 tygodnie sam stałem przed takim wyborem, ale nie było jeszcze niczego na RTX 3xxx. No i wziąłem Acer Nitro 5, i7-10750H, RTX 2060, 32GB ram, 512ssd+1tb hdd za 5849zł. Gdybym wiedział, że za 3 tygodnie pojawi się lapek o takich parametrach i w tej samej cenie (no może poza ilością ram), ale z RTX 3060 to bym pewnie kupił tego G7. Ale cóż, lapek mi był potrzebny na już, także pluć sobie w brodę nie będę ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gigabyte zablokuje sprzedaż innym sprzętom kto kupi gorsze bebechy za 1tys czy 2tys. więcej od tego , dużo gorsze sprzęty są po 7 tysia. poleca ceny laptopów oj poleca jak bociany na zimę . ;)

Swoją drogą co to za polityka żeby ceny rtx20x0 były wyższe niż rtx30x0 wiedząc że zaraz wchodzą nowe to powinni wyprzedawać niż trzymać słabsze bebechy za wyższe ceny on nowości no chyba że liczą że się nie pokapujemy ;) hehe i nikt się nie dowie 

Edytowane przez Lazar1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, Lazar1987 napisał:

Ten Gigabyte zablokuje sprzedaż innym sprzętom kto kupi gorsze bebechy za 1tys czy 2tys. więcej od tego , dużo gorsze sprzęty są po 7 tysia. poleca ceny laptopów oj poleca jak bociany na zimę

Ee.. bzdura. Ceny laptopów są uwarunkowane nie "bebechami" a głównie kultura pracy. Przykład Nitro vs Helios. Jeden i drugi od Acera, jeden i drugi na tych samych podzespołach, a tylko osoby które miały możliwość użytkowania obu wiedzą skąd dopłata. Tak samo jest z TUFem i ROGiem, Omenem i Pavilionem itd. Trzymanie 70 stopni a 98 na CPU co skutkuje przegluszeniem suszarki do włosów dla wielu jest warte więcej niż 15% FPS.

G7 nie miałem i nie chce źle prorokować ale konstrukcja przypomina TUFa i nie mówię tu o braku gejmingowego wzoru. Znając politykę Gigabyte gdyby był to produkt premium nazywał by się Aorus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Arczi napisał:

Panowie zapomnialem dodać: tylko 17,3 cala.

No to z tańszych tylko y540 jeżeli mówimy o nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to nie Gigabyte a kadłubek Clevo ze wszystkimi zaletami i wadami rebrandingu ;)
Niby kosztuje 6k co wydaje się być dobrą ceną - ale weź pod uwagę, że to całkowicie plastikowy laptop, klawiatury, głośniki w Clevo to zawsze była najwyżej średnia półka.
Dodatkowo malutka bateria, jeden wlot/wylot powietrza to po prostu maskownica. 
Akurat modele G5 oraz G7 to są generalnie modele NH55 oraz NH58 jak mnie pamięć nie myli, recenzji jest dużo tych kadłubków i w kwestii jakości wykonania, klawiatur itp. można się zasugerować recenzjami z poprzedniej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by tłumaczyło cenę tego Gigabyte G7 gdzieś z trzeba było przyoszczedzic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...