Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa aktualizacja biosu dała mi opcję "Resizable BAR" co to dokładnie jest i na jakiej zasadzie to działa? Czy będzie to działało ze zwykłym gtx1060? Szukałem po google, ale w sumie za dużo się nie dowiedziałem. Wiem, że ma dawać to lepszą wydajność karty graficznej, ale to tylko tyle.

Płyta Asus x570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co tylko karty RTX 3xxx będą to wspierać no i najnowsze Radeony. Nvidia jeszcze nawet nie ma sterowników do tego, być może będą też potrzebne nowe biosy do kart. A zasada działania tej techniki jest doskonale opisana w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby ReSize Bar działało muszą być spełnione wszystkie poniższe warunki:

1. Płyta główna musi posiadać bios ze wsparciem ReSize Bar. Funkcja musi być włączona w biosie

2. W systemie musi być GPU AMD serii RX 6000 lub Nvidia serii RTX 3000 - na ten moment brak info o wsparciu dla innych kart

3. Muszą być wgrane sterowniki ze wsparciem ReSize Bar - AMD już są, sterowniki Nvidia pod koniec lutego

4. Karty Nvidia RTX 3060TI, 3070, 3080, 3090  będą wymagały aktualizacji biosu karty. RTX3060 12GB będzie miał bios wgrany fabrycznie. (biosy na przełomie lutego i marca)

 

Co do GTX 1060 problemem może być brak sterownika, a jeszcze większym bios karty. Wątpię aby producent wydał aktualizację biosu dla karty z serii 1000.

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwe jest aby Turing dostał sterownik dla ReSize Bar ,a co dopiero Pascal. AMD nie dało takiego wsparcia dla RDNA1, więc Nvidia nie myśli nawet o Turingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Saren7 napisał:

AMD nie dało takiego wsparcia dla RDNA1

Dało, po prostu przemilczeli temat, by ludzie sami sobie dopowiedzieli, że to bajer nowych kart -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje niedoinformowanie. Są jakieś testy ba RDNA1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do RTX serii 20XX, nigdzie nie znalazłem info potwierdzającego działanie funkcji na Turingach. Wszystkie informacje dotyczą Ampre.

Zakładam, że na 20XX będzie działało tylko jeśli producent danej karty zdecyduje się na aktualizacje BIOS'u karty, ale nie będzie oficjalnego wsparcia dla wszystkich RTX 20XX.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakiś test randomowego usera z ReSize Bar na RX 5700XT, brak przyrostów. Może sterowniki jeszcze nie są gotowe, tylko bios w mobo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200rbar.png

CPU: 1200AE ("oryginalny" summit ridge)
Płyta: Asus TUF GAMING B550M-PLUS (WIFI)
BIOS: 1804
Driver AMD: 20.11.2

Cytat

Hokus pokus czary mary
Stary też ma resize bary

Zastanawiające dlaczego karta 2GB dostała 4GB przestrzeni adresowej, no ale nie będę narzekać ¯\_(ツ)_/¯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resizable BAR na prockach starszych niż Zen3 działa, ale w grach w zasadzie nie powoduje żadnych przyrostów. Powodem jest to, że instrukcje AVX2 PDEP/PEXT (_pdep_u32) działają na Zen3 250 razy szybciej niż na starszych ryzenach, gdzie są w zasadzie emulowane. Intel nie ma takich problemów i działa szybko od Haswella. Źródło: https://www.anandtech.com/show/16214/amd-zen-3-ryzen-deep-dive-review-5950x-5900x-5800x-and-5700x-tested/6

 

2021-02-14_21-10.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...