Skocz do zawartości
Igorius

Laptop multimedialny, 3k zł, nie będzie grane.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ?
Pół roku temu szukałem laptopa dla ukochanej,  poradziliście mi Acera Aspire 5 z Ryzenem 5 4500u. Teraz szukam urządzenia dla siebie. Budżet, jaki chcę przeznaczyć to 3k zł. Nie będzie to sprzęt do grania gdyż do tego mam stacjonarkę (R5 3600 + 32GB 3200Mhz + RTX 3070 8GB). Poszukuję laptopa multimedialnego, mobilnego, w miarę lekkiego i w miarę długo pracującego ale wydajnego. Word, excel, muzyka, filmy, internet, komunikatory, Teams i Zoom, poczta... To, co widzę na rynku to jakaś masakra i, tak wiem to, będzie trudno - ale może coś doradzicie? Tak więc to, czego wymagam to 16GB pamięci operacyjnej w dual (wiecie, ~40 kart w kilku przeglądarkach, radio lub serwis z muzyką w tle etc swoje potrzebują) oraz dysku SSD o pojemności 512GB. Karta graficzna dedykowana zbędna. System operacyjny jakoś sobie ogarnę, może Fedora, może Mint a może Ubuntu ? 
Na dzień dzisiejszy moim typem jest troszkę słabszy laptop niż ma ukochana a mianowicie to: https://www.x-kom.pl/p/623528-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-r3-4300u-16gb-512-w10-ips-srebrny.html Czy w założonym przeze mnie budżecie można taniej a lepiej, może z systemem, o którym wcześniej pisałem (tak, mam płyty instalacyjne ? ). Doradźcie coś (może być Intel, byle by nie słabszy) bo sam już nie wiem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzebujesz systemu, to możesz poczekać ewentualnie zapytać kiedy będzie dostępny

Acer Aspire 5 R3-4300U/16GB/512 IPS Srebrny 2599 zł
Myślę, że procesor będzie wystarczający.

Ewentualnie model mniejszy 14-calowy
Acer Swift 3 i5-1135G7/16GB/512 IPS Srebrny 3249 zł
Nie wiele mniejszy za to o wiele lżejszy i mobilniejszy (1,20 kg wagi). Matryca FULL HD IPS całkiem przyzwoitej jakości lepsza od Aspire 5, wykonanie również lepsze w większości z aluminium, podświetlana klawiatura, procesor 11 generacji intel i5, podświetlana klawiatura, dobre wyniki pracy na baterii. Skoro masz PC w domu, to tym bardziej Ultrabook typowo na sofe czy do łóżka, ewentualnie nawet do transportowania.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chciałem uniknąć pamięci wlutowanej... No i różnica w cenie 650zł... Co prawda procesor wydajniejszy ale nie bardzo uśmiecha mi się przekraczać budżet... Jakaś alternatywa?

(edit) @Czekoladka2 Ale zaraz, naprawdę pamięć 4266Mhz w tym Swifcie? :o 
Kontroler oczywiście dwukanałowy?

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, wlutowany 16 GB to raczej nie jestem problem. Więcej nie jest zazwyczaj potrzebne. Dopłata jest, lecz nie tylko do konfiguracji, lecz wykonania i wyposażenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

56 minut temu, Igorius napisał:

Kurcze, chciałem uniknąć pamięci wlutowanej... No i różnica w cenie 650zł... Co prawda procesor wydajniejszy ale nie bardzo uśmiecha mi się przekraczać budżet... Jakaś alternatywa?

Jeżeli musi być te 16GB to będzie ciężko.

Alternatywa to wersja Aspire 5 z procesorem i5 i 8GB pamięci:

Acer Aspire 5 i5-1135G7/8GB/512 IPS Srebrny 2999zł

Z opcją wymiany modułu 4GB na 16GB (laptop obsługuje max 20GB).

Swoją drogą to wersję z AMD trzeba by było zweryfikować, bo albo są tam 2 sloty i 2 moduły po 8GB, albo jest jeden moduł 8GB + 8GB wlutowane, albo nie ma tam 16GB.

Aktualnie w opisie jest max. ilość pamięci 20GB, ilość slotów 1- nie ma więc możliwości by uzyskać tu 16GB- gdzieś musi być błąd.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ten HP wydaje się dobrą opcją w tym budżecie https://m.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-hp15-r7-370016gb-256ssd-dos.bhtml?utm_source=2208151|lowcygier.pl+PL&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2F

 

Ajjj jeszcze wczoraj była cena 2299zl

Edytowane przez makatanka
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przemekan napisał:

Aktualnie w opisie jest max. ilość pamięci 20GB, ilość slotów 1- nie ma więc możliwości by uzyskać tu 16GB- gdzieś musi być błąd.

Wygląda, że wlutowane jest 4GB i jeden slot wolny. Mamy moduły 4GB, 8GB i 16GB

4GB + 4GB = 8GB

4GB + 8GB = 12GB

4GB + 16GB = 20GB i to jest maksimum dla tego laptopa.

Tylko w pierwszym przypadku jest dual, w pozostałych mamy tryb single, tak mi się wydaje. Zatem ta opcja, to urządzenie odpada.

Co do Aspire 5 z AMD Ryzen 3 4300u to chyba wlutowane jest 8GB, więc możliwe jest 12GB (bo +4GB)  i 16GB (bo +8GB). Prawdopodobnie 20GB jako maksimum jest błędne, być może miało tam być albo 16GB albo 24GB (bo 8GB wlutowane + 16GB w jednym module) - ale mogę się mylić. Moja ukochana ma to urządzenie https://www.x-kom.pl/p/571391-notebook-laptop-15-6-acer-aspire-5-r5-4500u-16gb-512-w10-ips-srebrny.html i jest tam maksimum 24GB, ona ma 8GB wlutowane + 8GB w jednej dodatkowej kości, prawdopodobnie w wersji z Ryzenem 3 4300u jest podobnie.

 

 

1 godzinę temu, makatanka napisał:

Hej ten HP wydaje się dobrą opcją w tym budżecie

Nie, nie chcę Ryzena jeszcze wcześniejszej generacji, nie tędy droga.

 

 

3 godziny temu, Czekoladka2 napisał:

Raczej tak, wlutowany 16 GB to raczej nie jestem problem. Więcej nie jest zazwyczaj potrzebne. Dopłata jest, lecz nie tylko do konfiguracji, lecz wykonania i wyposażenia.

W ostateczności mogło by być, 16GB tak szybkich pamięci w dualu będzie więcej niż ok, nawet na przyszłość (bo nie będzie na nim grane). Muszę się zatem zastanowić czy dołożyć, szkoda tylko, że złącz jest mniej niż w Aspire 5.

BTW- o jakim wyposażeniu dodatkowym mówisz?

 

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Acerze jest 16GB w Dualu- jest błąd w opisie- powinno być max. 24GB.

Wlutowane jest 8GB + 8GB w slocie, taką odpowiedź dostałem od X-kom.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2021 o 19:17, przemekan napisał:

Wlutowane jest 8GB + 8GB w slocie, taką odpowiedź dostałem od X-kom.

Czyli wygląda, że Acer Swift 3 z i5-1135G7, pamięcią 16GB i dyskiem 512GB jest chyba najlepszym wyborem. Naciągam co prawda budżet ale nic sensownego z Ryzenem 5 4500u i 16GB w dual nie znajduję...
 

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...