Skocz do zawartości
WiNEX_

Nowa myszka do 300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam nowej myszki, potrzebuję Waszej pomocy.

Myszy, jakie używałem do tej pory (będę się do nich odnosił w wymaganiach, aby jak najlepiej opisać to, czego oczekuję od nowej): Logitech G403 Mionix Castor
Powód zmiany myszy: awaria poprzednika
Chwyt: Palm/Claw (w zależności od gry)
Przeznaczenie: Gry FPS
DPI: 800
Czułość w grach: raczej niska, w CS:GO np. okolice 1,3.
Dłoń 17,5cm x 9cm

Główne Wymagania:

  • Dobry sensor (wiadomo - do gier FPS)
  • LOD na poziomie 1.2mm lub możliwość dostosowania tego poziomu
  • Kształt: jeśli o to chodzi, w G403 garb był dla mnie zbyt masywny i prawy bok zbyt ostro pochylony, przez co zdarzało się, że mały/serdeczny palec trzymałem ściśnięte. W Castorze kształt był bardziej płaski (pod palm dla mnie troszkę za płaski), jednak prawy bok był dziwnie wyprofilowany (przynajmniej pod palm) - również brakowało miejsca po prawej na palce. 
  • Waga maksymalnie 95g, optymalnie 85g-95g.

Dodatkowe uwagi:

  • Scroll: w G403 chodził dobrze, jednak pod FPSy za lekko. W myszkach Zowie przeskok scrolla jest mocny i wyczuwalny, jednak gdy rolka się przetrze, o wiele trudniej będzie zmienić pozycję scrolla bez przykładania większej siły, więc (wydaje mi się) kompromis między tymi rozwiązaniami byłby dobry, ewentualnie ta druga opcja, jednak z chropowatą faktura.
  • Nie zależy mi na RGB - jego brak nie będzie problemem

Cena: optymalnie do 200-250zł, maksymalnie 290zł. (wolałbym oczywiście tańszą opcję)

Tutaj pojawiło się pytanie - czy opłaca mi się inwestować takie pieniądze w nową mysz, czy może lepiej ponownie kupić o wiele tańszego Castora? O co mi chodzi - Castor miał być dla mnie myszką zamienną, jednak z nim zostałem. Nie był idealny, ale nie był też tragiczny, główne wady (dla mnie), jakie miał, to kształt (nie było tragedii - był o wiele lepszy, niż w G403, jednak troszkę brakowało do optymalnego dla mnie kształtu, przynajmniej przy palmie), oraz waga - jest dla mnie dość ciężki. Zacząłem się zastanawiać, czy opłaca mi się dorzucić 200zł po to, aby pozbyć się tych wad, które w sumie nie są aż tak rażące (przynajmniej ta pierwsza)? Pójść na kompromis i wybrać znów Castora, czy jednak dołożyć te 200zł i wziąć coś innego?

Do tej pory najbardziej zwróciłem uwagę na Razer DeathAdder V2 (głównie ze względu na kształt), szkoda co prawda raczej skromnej ilości gumy po bokach  , zastanawiałem się też nad Zowie (bo w końcu takie popularne wśród profesjonalnych graczy), ale rażą mnie rzeczy typu kabel bez oplotu (i cena wykraczająca poza budżet).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że używasz myszy w dwóch chwytach, postawiłbym raczej na coś, co idzie w stronę myszy symetrycznej. Zobacz sobie Vipera Mini, który posiada przełączniki optyczne, w których usunięto błąd dwukliku. Do sensora nie można się przyczepić, Razer przyzwyczaił do tego, że sensor stoi u nich na dobrym poziomie. Mysz jest znacznie węższa niż Castor.
https://www.x-kom.pl/p/560523-myszka-przewodowa-razer-viper-mini.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Skorek95 napisał:

Jako że używasz myszy w dwóch chwytach, postawiłbym raczej na coś, co idzie w stronę myszy symetrycznej. Zobacz sobie Vipera Mini, który posiada przełączniki optyczne, w których usunięto błąd dwukliku. Do sensora nie można się przyczepić, Razer przyzwyczaił do tego, że sensor stoi u nich na dobrym poziomie. Mysz jest znacznie węższa niż Castor.
https://www.x-kom.pl/p/560523-myszka-przewodowa-razer-viper-mini.html

Mialem go w rece, niestety troche za maly :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostań przy Razer DA, tylko koniecznie w wersji z optycznymi przełącznikiami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testowałeś Kone Pure Ultra? Ma dość duże wycięcie z prawej strony na podkręcone palce, przynajmniej w porównaniu do typowej myszy ergo jak EC2 i pochodne. Deathadder raczej za duży. Pewnie da się przyzwyczaić ale to już nie 2014-ty kiedy 2 myszy na rynku miały bezbłędne sensory i trzeba było się przyzwyczajać :P Deathadder Mini z kolei będzie pewnie za mały... Jak ma być ergo to może Model D- ? Rozmiarowo powinien być akurat, kwestia tylko czy prawy bok podpasuje. Xtrfy ma też fajne kształty w średnim rozmiarze ale osobiście nie toleruję dziur pod palcami (na topie są ok), niektórym to jednak nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Roccata nie miałem w rękach, ale przychodzi mi jeszcze jeden model, z którym miałem okazję trochę obcować.
Glave pro od Corsaira zrobił na mnie bardzo, bardzo pozytywne wrażenie. Bardzo dokładny sensor, gdzie nie ma mowy o żadnej akceleracji. No i miły akcent w postaci magnetycznych paneli bocznych. Generalnie korzystam z Palm gripa, ale testując ją w claw gripie, czy nawet w fingertipie było mi wygodnie. Bardzo uniwersalna myszka. No i sama apka iCue dość przejżysta.
https://www.x-kom.pl/p/493438-myszka-przewodowa-corsair-glaive-pro-czarny-rgb-alu.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładny sensor bez akceleracji ma obecnie prawie każda mysz gamingowa powyżej 100zl, a czasem i te poniżej, więc tym nie ma się co kierować. Corsair Glaive to bardzo ciężka i duża mysz - zwłaszcza na szerokość i wysokość - i autorowi tematu polecałbym poszukać jednak czegoś mniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2021 o 20:18, WiNEX_ napisał:
  • Kształt: jeśli o to chodzi, w G403 garb był dla mnie zbyt masywny i prawy bok zbyt ostro pochylony, przez co zdarzało się, że mały/serdeczny palec trzymałem ściśnięte. W Castorze kształt był bardziej płaski (pod palm dla mnie troszkę za płaski), jednak prawy bok był dziwnie wyprofilowany (przynajmniej pod palm) - również brakowało miejsca po prawej na palce. 
  • Waga maksymalnie 95g, optymalnie 85g-95g.

 

6 godzin temu, Skorek95 napisał:

Glave pro od Corsaira zrobił na mnie bardzo, bardzo pozytywne wrażenie. Bardzo dokładny sensor, gdzie nie ma mowy o żadnej akceleracji. No i miły akcent w postaci magnetycznych paneli bocznych. Generalnie korzystam z Palm gripa, ale testując ją w claw gripie, czy nawet w fingertipie było mi wygodnie. Bardzo uniwersalna myszka. No i sama apka iCue dość przejżysta.
https://www.x-kom.pl/p/493438-myszka-przewodowa-corsair-glaive-pro-czarny-rgb-alu.html

Corsair Glavie Pro ;
- waga : 115g

@Skorek95 Kolejny temat gdzie polecasz "swoje obcowanie" z czymś czego autor nie chce, nikogo to nie obchodzi. Nie wspominając o polecaniu Viper Mini, która kompletnie nie pasuje do tego co autor wymaga. 
I dlaczego dyskutujesz z użytkownikiem jak on polecił mysz dla autora a nie Ciebie?

Z czym ty masz chłopie problem? Może wrócił byś się do szkoły i nauczył czytać ze zrozumieniem.

@WiNEX_ jeśli DeathAdder Ci chodzi po głowie a G403 i Castora jest blisko tego, co chcesz - to warto spojrzeć na Asus Gladius 2 Core i wydaje mi się, że powinieneś się też odnaleźć w DM6 Holey S i SPC Gear Lix Plus. 
Sam miałem podobne wymagania i spostrzeżenia do twoich - finalnie zostałem na DM6 Holey S. Są lżejsze niż chcesz, ale czym niższa waga tym lepiej w myszce, więc nie powinieneś odczuwać dyskomfortu - wręcz przeciwnie 
 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie warto zobaczyć Rog Gladius II Origin, super przełączniki japan omron, najlepsze jakie dotąd miałem w myszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytułem offtopu - Serio optyki nie mają dwukliku? Tam nadal jest przecież sprężynujący element, poruszający przesłonę dla wiązki IR...
Miałem lata temu Imperatora i sama obudowa była wykonana super, mysz fajna, ale dwuklik...

Taki np. Bazyliszek w pierwszej rewizji był nieco dziwny, ale druga rewizja wydaje się naprawdę fajna - wiadomo, zerżnięty chamsko z Logitecha, ale nie oni jedni kopiują genialny design G402/G502.... Może bym tego Bazyliszka V2 kiedyś kupił...

ale serio optyki nie maja już problemu z dwuklikiem po roku/półtorej od zakupu?
Chyba za krótko ich Razer używa, by ocenić?

Swoja drogą pod Claw V2 powinien być OK, i scroll regulowany, ale dla autora chyba jednak będzie to za wąska mysz, bo jak zrozumiałem chce wygodnie ułożyć palce serdeczny i mały.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...