Skocz do zawartości
akirwa12

Update kompa 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, czyli sprawa nie wyglada tak zle. Mam jeszcze jedno pytanie. Otoz jest jedna rzecz ktora moglem zrobic zle podczas skladania pc’ta. Zainstalowalem dysk m2 pod drugi slot na plycie glownej. Czy to moze miec jakies znaczenie? Powiem szczerze ze nie zauwazylem pierwszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie, tak z ciekawosci. Czy ten zasilacz wystarczy pod ten sprzet razem z msi geforce rtx 3070? 
sytuacja z plyta glowna dalej nie rozwiazana... Do piatku sklep ma mi dac znac jaka jest “diagnoza” wiec komputer jeszcze nie dzialajacy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trzyma parametry to powinien wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolejny problem. Przyszla nowa plyta glowna. Tamta byla wadliwa. Mam msi mpg z490 gaming edge wifi.

podlaczylem wszystko tak samo (wydaje mi sie ze wszystko poprawnie) 

teraz po wcisnieciu power button odpalaja sie wszystkie wentylatory, ledy itp. Na plycie zapala sie dioda dram po czym gasnie po paru sekundach i pali sie VGA. Ekran na monitorze czarny, dopiero po okolo 5-10 min uruchamia sie windows. Dioda VGA znika. Juz nie mam sily nawet myslec co mozebyc nie tak. Przekladalem stara karte gtx 970 zeby sprawdzic czy obecna jest wadliwa (msi geforce 3070 rtx x trio 8gb) ale dzialo sie to samo. Rozlaczylem i podlaczylem wszystkie kable na nowo, karte graficzna w inny slot tez wsadzilem. Co moge jeszcze zrobic? Nie chce mi sie wierzyc ze mam az takiego pecha ze dwie plyty glowne byly wadliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdź czy nie ma jakis zabrudzeń w porcie PCI do GPU na płycie oraz na złączu karty. Jakby udało wejść w bios sprawdź czy GPU jest wykrywane. Sprawdź czy na pewno jest dobrze podłączone zasilanie GPU (odpowiedni kabel, jak zasilacz modularny czy w odpowiednie gniazdo wpięty w zasilacz)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob moge sprawdzic czy sa jakies zaburzenia miedzy portem PCI i GPU? Jakos napewno uda mi sie w bios wejsc, juz raz bylem aczkolwiek nie bawilem sie tam.
Zmienilem kabel PCIe do karty graficznej, ale w sumie wpinalem w tym samym miejscu na zasilaczu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
35 minut temu, akirwa12 napisał:

W jaki sposob moge sprawdzic czy sa jakies zaburzenia miedzy portem PCI i GPU?

No wyciąg kartę i popatrz czy czasem kłębka kurzu gdzieś nie ma (wiem że nowe ale mimo wszystko) ewentualnie zmień wejście kabla w zasilaczu jak modularny na inne.

Edit: To jeszcze tak dla jasności :D procek masz 10700f? Kabel HDMI/dp wpięty w GPU? Z głupich i czasochłonnych rzeczy możesz rozebrać kompa i złożyć od nowa sprawdzając czy nie jest jakiś pin w gnieździe CPU przycięty.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz tak, pozmienialem jeszcze raz kable, wejscie na zasilaczu i pozniej wlazlem do biosa i w sumie nic sie nie dzialo. Nic tam nie zrobilem, na plycie glownej pokazuje ze jest cos wpiete w slot karty graficznej. 
Odziwo normalnie zaczal odpalac, udalo mi sie sterowniki wgrac ale moim zdaniem jak na taki sprzet, czasami sie scina. Do tego znow jest problem z audio, na przednim i na tylnym panelu. Sterowniki dzwieku sciagnelem z glownej strony msi. Przeczytalem cos na reddicie ze plyty msi maja zepsuty dzwiek przez aktualizacje windowsa, pisali zeby sie nawet nie meczyc tylko kupic osobna czesc do dzwieku. Niby moglbym ale kurde zaplacilem tyle kasy a takie cos ma nie dzialac? Do tego czy moge w jakis skuteczny sposob sprawdzic czy wszystkie podzespoly dzialaja poprawnie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...