Skocz do zawartości
Hero586

Chłodzenie pod i7 10700K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

nadszedł kolejny czas modernizacji kompa, udało mi się praktycznie bez dopłaty zmienić platformę ze stopki na i5 10600kf + Z490, ale ciągle kusi mnie i7 10700/10700K. Pytanie czy Thermalright Le Grand Macho RT da radę ze zwykłą i7 10700? Docoelowo chyba wolałbym kupić wersję z odblokowanym mnożnikiem, OC planowane w granicach rozsądku raczej 1,3 V nie mam zamiaru przekraczać. Na chwilę obecną największe obawy mam o chłodzenie, a na AIO nwm czy chciałbym się przesiadać. Napewno musiałbym przekalkulować czy w ogóle się kalkuluje taka zmiana i nie lepiej zostawić pieniądze na kolejną zmianę platformy. Jeśli będzie taka konieczność wymiany chłodzenia to co polecicie do Meshify S2? Zachwalany Arctic liquid Freezer raczej na top nie wejdzie bo niestety jest dosyć ciasno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Le Grand Macho RT to jedno z wydajniejszych chłodzeni powietrznych (zwłaszcza, gdy wrzuci się na niego dwa wentylatory). Spokojnie poradzi sobie z tym prockiem nawet po OC, nie ma sensu go wymieniać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zawisztheblack napisał:

Le Grand Macho RT to jedno z wydajniejszych chłodzeni powietrznych (zwłaszcza, gdy wrzuci się na niego dwa wentylatory). Spokojnie poradzi sobie z tym prockiem nawet po OC, nie ma sensu go wymieniać.

To w ogóle możliwe żeby zmieścić dwa wentylatory? Pomiędzy wentylatorem z tyłu obudowy a chłodzeniem mam max 5 cm wolnej przestrzeni :E Mam jeszcze P14 w zapasie w sumie na siłę ew można by było jakoś wcisnąć, pytanie gdzie można dostać dodatkowe zapinki do wentylatora i jakich szukać?

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od obudowy i płyty głównej, ale samo chłodzenie daje możliwość montażu dwóch śmigieł. Fabrycznie producent daje jednak zapinki tylko pod jeden wentylator.

Nawet przy fabrycznej konfiguracji to bardzo dobre chodzenie i nie ma sensu go wymieniać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zawisztheblack napisał:

To już zależy od obudowy i płyty głównej, ale samo chłodzenie daje możliwość montażu dwóch śmigieł. Fabrycznie producent daje jednak zapinki tylko pod jeden wentylator.

Nawet przy fabrycznej konfiguracji to bardzo dobre chodzenie i nie ma sensu go wymieniać.

Super, kupiłem go bo jest dużo tańszy od D15 i nie zasłania ramów. Na ryzenie 3600x czy wcześniej na 1700 naprawdę chłodzenie świetnie się sprawowuje. W grach rzadko kiedy widzę więcej niż 50 stopni w wypalarakach ok 70 stopni. Z intela dawno nie korzystałem więc wolałem dopytać jak to wygląda, tym bardziej, że i5 mogę jeszcze zwrócić. Mam nadzieję, że chłodzenie jeszcze trochę posłyży bo do AIO kompletnie nie mam zaufania. Wielkie dzięki za pomoc już kolejny raz ratujesz moją głowę od rozterek :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według różnych testów ten Macho nie ustępuje NH-D15, a to najwydajniejsze chłodzenie powietrzne na rynku. Le Grand Macho RT to naprawdę fajne i niedoceniane chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zawisztheblack napisał:

Według różnych testów ten Macho nie ustępuje NH-D15, a to najwydajniejsze chłodzenie powietrzne na rynku. Le Grand Macho RT to naprawdę fajne i niedoceniane chłodzenie.

Wcześniej zakładałem temat bo Fortis 3 już mi męczył uszy i kupiłem polecaną Fumę 2 która jest jeszcze tańsza niż Macho, ale miałem jakiś lipny egzemplarz wieża było leko przekoszona przez co jakoś dziwnie się nacisk rozkładał. Zwróciłem Fumę i wybór padło właśnie na Macho napewno dużo lepiej sobie radzi przy codziennym użytkowaniu praktycznie można wyłączyć wentylator i tak daje radę. Na plus Thermalright też support dosłali mi za darmo przesyłką lotniczą inny zestaw montażowy do AM4 który dużo bardziej poprawił docisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chłodzenia powietrznego, na które warto wymienić Le Grand Macho

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...