Skocz do zawartości
endriu3

771 -> 775 mod (E4500 -> E5450) zawiesza się

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam mały problem z modem na płycie P35-DS3 od Gigabyte.

Xeon E5450 zakupiony, BIOS F14 z mikrokodami wgrany, adapter naklejony, gniazdo 775 odpowiednio podcięte. Komp z Xeonem zawiesza sie przy ekranie Building DMI Pool. po prostu brak Success. czasem nawet zawiesi się na ekranie BIOSu. Do BIOSU nie ma szans wejść.

Po zamianie procka na E4500 wszystko ładnie lata. DMI Pool się buduje z sukcesem i Windows wstaje. W czym może być problem? BIOS wgrywałem już zmodyfikowany ze strony http://tanieprocesory.pl/bios2/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj bios zworką lub wyjęciem baterii na kilka minut z odłączeniem PC od prądu.

Sprawdź ew. BIOS stąd i czy oznaczenie rev. x.xx się zgadza z tym w BIOSie poniżej:

https://genius239239.neocities.org/771/gigabyte.htm

(domena się zmieniła, ale zawartość strony jest ta sama)

Możesz jeszcze sam ew. zmodyfikować BIOS, który Ci działa, np. jeśli pamiętasz konkretną wersję, jeśli to żadna z nowych. Będziesz musiał tylko dograć mikrokody ręcznie.

 W tej chwili jednak, jesli po resecie płyta nie wystartuje, to raczej nie będziesz jak miał inaczej wgrać BIOSu jak przez programator.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie zrozumieliśmy sie. płyta działa jak przełożę z powrotem stary cpu E4500 - normalnie odpala się wszystko. mogę do biosu wejść i win również sie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie j.w. Dziś mi się o tym przypomniało.

Zdarzały się przypadki, w których E0 lub Q0 nie chciało działać, nie pamiętam już, ale to nie musi być koniecznie to w tym przypadku.

Generalnie musisz mieć też świadomość, że któryś flash w końcu może uceglić płytę, bo nawet z poziomu BIOSu można tego dokonać, mimo, że BIOS będzie OK. Ja tak miałem na Gigabyte P31, i dopiero programator pomógł. Ale w tej chwili chyba nic nie tracisz. Możesz próbować z różnymi BIOSami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi ze E0 bo ma oznaczenie SLBBM:

Wasa9Ht.jpg   FH7kaDC.jpg

 

Ta płyta działa od 13 lat z fabrycznym BIOSem F6. Dopiero teraz wgrałem jej F14 z mikrokodami (wiec raptem jedno flashowanie) i przypominam ze na tym zmodowanym BIOSie E4500 działa bez zarzutu i wszystko sie uruchamia.

a Po wlozeniu E5450 staje na tym ekranie:

qam9AmE.jpg

 

i brak jest Building DMI Pool ..................................................... Success

a jak próbuje wejść doi BIOSu na ekranie startowym to się zawiesza już wtedy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sumy kontrolne BIOSu z tej strony, z której ściągałeś, i z tego linka, który podałem. Jeśli się różnią, możesz spróbować zrobić ponowny flash jeśli rewizja się zgadza (jeśli BIOSy między rewizjami się różnią).

Żeby wykluczyć jeszcze jakiś problem z pinami, ew. możesz spróbować odpalić z jednej pamięci w każdej ze slotów na próbę, ale to raczej nie to.

Niespecjalnie miałbyś też z tego co widzę, co zmienić w BIOSie, nawet jakbyś do niego wszedł IMHO, ale miałem kiedyś problem z wieszającym się ekranem BIOSu na starszym chipsecie, i pomogło użycie jakiejś starej Nvidii w stylu 9XXX lub wyłączenie szybkiego rozruchu wraz z TPM, ale to był zupełnie od płyty zależny problem i u Ciebie nie ma tych opcji w BIOSie.

@down 

Też mnie nie dziwi, że ta płyta ma takie problemy.

Właśnie te problemy z E0 też pamiętam tyczyły się W10, nie płyty, i to nie wiem, czy coś na boot screenie problem nie był nawet.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj BIOS od Taiwańczyka, albo sam zainfekuj microkodami oryginalny, bo może ten co ściągnąłeś jest mimo wszystko coś nie teges. Oczywiście po przełożeniu proca reset CMOS, bo xeony potrafią mieć problem ze wstaniem gdy wcześniej był zwykły proc pod lga775 (chociaż raczej powinno być "ciemność widzę ciemność", a nie brak przejścia DMI).

Może być też tak, że ten proc nie jest do końca ok. 

Edit:

Faktem jest że E0 jest bardziej problematyczny, chociażby win10 źle wykrywa obciążenie i taktowanie w menadżerze zadań, aczkolwiek p35-ds3 to jest całkiem spoko płyta i dziwi mnie, że miałaby mieć problem z E0. Osobiście odpalałem E0 na p35 neo2, p5k-e i p43de i na każdej działały.

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny problem na podobnej płycie był np. od pamięci jak pisałem:

https://www.tweaktownforum.com/forum/tech-support-from-vendors/gigabyte/40006-ga-ep45-ds3r-won-t-boot-to-windows-hangs-at-building-dmi-pool

Choć czemu by nagle Xeon miał te problemy wywoływać... Może przeczyść CPU odpowiednimi środkami, może coś nie styka prawidłowo. Choć... wątpię.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą płytę, proca e5440 w wersji E0, bios zaktualizowany ze strony tanieprocesory i działa. 

info.jpg

info2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że autor ma coś nie tak z prockiem. Może też socket nie jest dobrze docięty i któryś pin nie styka. Może styki zabrudzone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może. Choć sam adapter bym wykluczał, bo wtedy by wcale nie wystartował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Foh_23 napisał:

Możliwe, że autor ma coś nie tak z prockiem. Może też socket nie jest dobrze docięty i któryś pin nie styka. Może styki zabrudzone. 

dzięki za pomoc panowie. sprawdzę jeszcze w pierwszej kolejności docięcie socketu bo tu może byc największy problem. ale to musze dotrzeć do tego kompa bo to nie mój sprzęt. dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany E5450 oddałem. okazał się sprawny u sprzedawcy na płycie serwerowej.

 

Postanowiłem juz nie bawić sie z Xeonami i kupić quada. wybór padł na Q9400. I ..... dalej jest to samo. na Q9400 komp staje na ekranie BIOSu lub dochodzi max do Building DMI Pool............. i stoi. nie mam już pomysłów...

Oczywiście jak przełożę E4500 to normalnie sie uruchamia Windows.

Edytowane przez endriu3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Podejrzewałbym coś z płytą - możliwe, że z jakiegoś powodu nie daje rady z wyższym FSB.

Może styk na którymś pinie jest słaby - przyjrzyj się dokładnie socketowi, czy któryś nie jest lekko niżej niż reszta.

Albo brudny - wtedy psiknąć IPĄ na piny, włożyć CPU i poruszać, następnie oczyścić cpu.

Jak to grubsza sprzętowa sprawa to problem. No bo chyba nie BSEL MOD, by ustawić niższe FSB, typu 1066? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...