Skocz do zawartości
ThePunisher

Project "BEHEMOT"

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie problem taki że DARK wykrywa mi grafikę jako X8. W GPU-Z też pokazuje X8. Pytanie dlaczego? Lini PCIE na bank nie brakuje, więc WTF? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedmuchaj porty - jakbyś połowe styków zakleił taśmą to też by tak było

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ThePunisher napisał:

Na razie problem taki że DARK wykrywa mi grafikę jako X8. W GPU-Z też pokazuje X8. Pytanie dlaczego? Lini PCIE na bank nie brakuje, więc WTF? 

Odpalasz obciążenie w GPU-Z?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ogarnięte. Riser zaczął marudzić i ostatecznie wyleciałd do kosza. 
Już raz go lutowałem jakieś 8 miesięcy temu i działał należycie ale ma ponad 3 lata, ma prawo się spieprzyć zwłąszcza że ten od fractala nie jest zbyt elastyczny, wręcz bardzo sztywny. 
Zamówiłem nowy od Phanteksa, bardzo giętki i będzie z bani :) na razie GPU zamontowane normalnie :)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie ubiegłeś bo chciałęm właśnie poinformować że Behemot i KITKU będą niedługo na kanale Liptona.
Wczoraj nagrywaliśmy, robiliśmy wywiad ze mną w siedzibie Asusa więc będzie można obejrzeć odcinek poświęcony Behemotowi, mojej osobie no i KITKU! :)

Tak jak Kitku przeszkadzał to nikt nie pomagał ? Każda lampa i statyw zostały dokładnie obwąchane i uznane za niestanowiące zagrożenia :D

 

271546805_30803421088vckq0.jpg

 

Edytowane przez ThePunisher
  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85-403 napisał:

Szkoda że jeszcze Kingi nie będzie?

Kiedy premiera?

A nie wiem, może początek przyszłego tygodnia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ThePunisher napisał:

No to mnie ubiegłeś bo chciałęm właśnie poinformować że Behemot i KITKU będą niedługo na kanale Liptona.
Wczoraj nagrywaliśmy, robiliśmy wywiad ze mną w siedzibie Asusa więc będzie można obejrzeć odcinek poświęcony Behemotowi, mojej osobie no i KITKU! :)

Tak jak Kitku przeszkadzał to nikt nie pomagał ? Każda lampa i statyw zostały dokładnie obwąchane i uznane za niestanowiące zagrożenia :D

 

271546805_30803421088vckq0.jpg

 

ale fajny chonker, moje 2 pozdrawiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ThePunisher napisał:

No to kitku już chyba widziałeś wielokrotnie? :D

jasne :E lubię skurczybyki, charakterne są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wrzuciłem zdjęć z ostatnich zmian po wymianie karty, a tu wlecą już kolejne :)

Części zamówione. Będzie Dual Loop :)

 

Loop dla CPU: MORA 

Loop dla GPU: 2X 560

 

Drugim rezem będzie Heathkiller zamontowany z tyłu bezpośrednio do MORY. 

 

watercool-heatkiller-tub_40799.jpg

 

 

Na dual loopie skorzysta gpu i cpu, ponieważ przepływ z jedną pompą dla każdego podzespołu będzie większy niżeli na dwóch pompach w całym połączonym loopie i na pewno odbije się to też na kulturze pracy pomp bo obie będą mogły pracować na niższym rpm i z mniejszym obciążeniem :) 

 

Części wpadną w tym tygodniu. 

Edytowane przez ThePunisher
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj kilka fotek po zmianie GPU i dorzuceniu drugiej warstwy wentylatorów na morze. 

 

Wymieniłem też biurko ponieważ okazało się, że Behemot robi duże zawirowanie pod biurkiem i z racji, że biurko jest obudowane to powietrze ciepłe kotłowało się i podgrzewało płyn. Wysunąłem go spod biurka i co? 2,5C mniejsza delta... To bardzo dużo! Od razu zamówiłem biurko ULTRADESK. Trafiłem nocną promocję u brzoskwiniowych - 40% więc super cena i bardzo zadowolony z niego jestem. Listwa pod blatem super rozwiązanie, wszystkie kable zniknęły z podłogi. 

 

Dodanie drugiej warstwy wentylatorów na MORZE dodatkowo zbiło 1C na delcie i jest już w ogóle bajkowo. Chyba lepiej już być nie może :)

 

Zaliczyłem tylko mały FACKUP, bo okazało się, że nie mogę na górnym rzędzie zamontować 3x 140mm bo górna część obudowy przeszkadza w związku z czym poszły 3x 120 ale też spełniają swoje zadanie. 

 

Aby zamontować też dodatkowe wentylatory musiałem zmienić dystanse od panelu na dłuższe żeby dało się go po ludzku założyć. 

 

Na GPU poszedł blok barrow. Dodatkowo nie miałem za bardzo miejsca na trzeci kabel 8pin pcie do grafiki i nie widziało mi się robić do tego zasilanie do GPU jak do płyty głównej, więc do jednego złącza zamontowałem adapter 180 stopni pcie i wygląda to tak jakby karta wymagająca 3x 8 pin leciała na zasilaniu 2x 8pin :D Kto nie wie ten nie zauważy :D

Na szczęście porty przelotowe do rurek okazały się pasować tak samo dobrze do nowego bloku i GPU jak do poprzedniej grafiki z blokiem Bykski i obyło się bez przerabiania mobo i otworów :)

 

W tygodniu zacznę pracę z dual loopem. 

 

Myślę też o zmianie wentylatorów na coś premium, ale jak mam 5 tys przeznaczyć na 40 wentylatorów to trochę mi się słabo robi... Chyba P14/P12 całkowicie mi wystarczą

 

No i czekam na publikację odcinka u Liptona :)??

img_20220111_183653xxk5d.jpg

 

img_20220111_184415cajjx.jpg

 

img_20220111_213031u9j6d.jpg

 

img_20220111_213148mxkl2.jpg

 

img_20211118_130902qrkdy.jpg

 

img_20211118_131019qsjeo.jpg

 

img_20211218_124100ucjgq.jpg

 

img_20220112_022327ufjym.jpg

 

img_20220112_0223195gj6c.jpg

 

Edytowane przez ThePunisher
  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie się komponuje to biurko z kompem, propsy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bardzo jestem z niego zadowolony ale jednak marzy mi się większe :) Jak zmienię mieszkanie i będę miał osobny pokój tylko na kompa i wszystko co z nim robięto wleci coś tego pokroju :)

Ultradesk SPACE XXL - ULTRADESK

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual Loop przesuwam na Luty/Marzec bo chcę to jednak lepiej rozplanować i przemyśleć zanim się za niego wezmę. 

 

Na razie zrobiłem test 2 sztuk P12 ARGB PWM PST i może są 2x droższe od standardowych P12 ale jakość wykonania jest o niebo lepsza i do tego połączone lopatki jak w eloopach pozytywnie wpływają na jakość ich pracy, jest ciszej i nic nie buczy itp. 

 

Po teście 2 sztuk zdecydowalem się wymienić wszystkie wlotowo wylotowe wentylki 120mm. Gumowe podkładki, ARGB też ma PODAJ DALEJ ale użyłem aplitera do wszystkich 6 żeby każdy świecił tak samo. Udało się ładnie ogarnąć kabelkologie i nic nie przeszkadza. 

 

img_20220120_1147220wkym.jpg

img_20220120_1146407pkbn.jpg

img_20220120_11572372jjg.jpg

img_20220120_122437lvkiz.jpg

img_20220120_12371464kjy.jpg

 

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2022 o 00:31, ThePunisher napisał:

Pogadaliśmy sobie troszkę :)

nie zawiodłeś z kotem, poszedł like :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jakie tam farmazony w komentarzach piszą i bajki o X299 to łeb pęka. Znawcy co przeczytali tsty na portalach i już wiedzą... 

A kitku był. widać że słodziak co? :D Wszystko obwąchał w trakcie kręcenia, w ogóle się chłopaków nie bał :D 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ThePunisher napisał:

Swoją drogą jakie tam farmazony w komentarzach piszą i bajki o X299 to łeb pęka. Znawcy co przeczytali tsty na portalach i już wiedzą... 

A kitku był. widać że słodziak co? :D Wszystko obwąchał w trakcie kręcenia, w ogóle się chłopaków nie bał :D 

Daj spokój nie ma co sobnię nawet zawracać głowy tymi komentarzami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że jak mam kota i mieszkam w blokowisku to na bank jestem No lifem i creepem, który wszystko wydaje na kompa. 

Pomijam już fakt, że nie widziałem nigdy chyba tak śmiałego i "społecznego" no lifa jak ja ?

A ile się naczytałem, że to gówno prawda, że na giełdzie zarabiam bo bogaci w bloku nie mieszkają ??

Nikt Ci o Tobie nie powie tyle co polski Janusz ?

 

Swoją drogą kolega zasugerował żebym pobawił się kalibracja procka i indywidualnymi napięciami, bo np wystarczy jeden mniej stabilny rdzeń żeby procek nie działał stabilnie na danym napięciu gdzie np wszystkie pozostała miga śmigać nawet na niższym. 

Miałem zawsze ustawione 1.255V dla 4.8Ghz a teraz już 8 rdzeni ustawiłem na 4.9Ghz i nadal wszystko stabilnie. Lada moment namierzę tego nicponia który potrzebuje więcej V i będzie pięknie śmigać :)

Edytowane przez ThePunisher
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie komentarzy na YT pod filmami po polsku - odwazna sprawa :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt zrobił na mnie kolosalne wrażenie, widział bym tutaj trochę lepszej jakości wentylatory jak już szaleć ale tak jak mówisz wydać 5k na same śmigła to wydaje sie zdecydowanie za dużo. 

Komentarzy na YouTube nie czytałem ale myślę ze trochę bez sensu jest sie czym przejmować, zazdrość, szyderstwo to  drugie imię dużej liczby Polaków.

Co do samego filmiku na YouTube, Lipton jakoś specjalnie mnie nie przekonuje jako taki recenzent youtuber, ale Ty wypadłeś bardzo dobrze, myślę ze no life by tam sie nie odnalazł. 

Ogólnie jedyne nad czym bym pomyślał, to tylko moja opinia, to jakiś lepszy sprzęt do zdjęć, bardzo proszę mnie źle nie zrozumieć ale magia zdjęć takich maszyn robi swoje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ulala, ale to musi żreć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...