Skocz do zawartości
ThePunisher

Project "BEHEMOT"

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem czarnego matowego alphacool i nie trzymał się kompletnie w złączkach... Alphacoola. 

Chciałem go użyć do MORY ale jakby podczas wyciągania chłodnicy miał mi wyskoczyć że złączki to podziękuję. 

Zostało mnóstwo kawałków w szafie i nie używam go. Może gdzieś kiedyś do czegoś się awaryjnie przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły złączki więc rzeźbiłem. 

Nie jest jeszcze idealnie bo węże muszą się od ciepła cieczy troche rozprostować ale już jest nieźle. Nie żałuję zmiany bo w między czasie musiałem poprawić radistor na kości ram i obyło się bez spuszczania płynu i o to właśnie mi chodziło przy zmianie na węże, lepszy dostęp do podzespołów w razie konieczności. 

Myślę czy nie poprowadzić węży od GPU za kartą, zniknęłyby wtedy całkowicie. Muszę przetestować i powiecie co myślicie za jakiś czas jak będę znowu grzebac :)

 

Dodam też że nałożenie i dokręcenie tygona na złączki barrow nawet kombinerkami było problematyczne. Nie ma siły która wyciągnęłaby go ze złączki. Udźwig chyba 7 ton. Palce mało mi nie odpadną. Strasznie ciasno, wręcz przerażająco aż.

 

Ogólnie jak na węże to uważam, że jest nieźle ale z tym dopływem do GPU za kartą muszę pokombinować bo spodobał mi się ten pomysł :)

20220517_150610lrjl2.jpg

20220517_16540222kfj.jpg

20220517_1654231tkfd.jpg

20220517_165447kdkss.jpg

20220517_1654587sjng.jpg

 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Trochę ciepełka i węże zaczynają nabierać właściwego kształtu. 

Na żywo już latwo pomylić z rurkami :)

20220517_1933180ujmd.jpg

20220517_193324m9jzg.jpg

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Jak zechce wyjąć procka to zdejmuje blok, odginam węże i gitara. 

 

Ale co z GPU? No właśnie. GPU i blok to jedność więc zrobiłem połączenie zaworami jak w przypadku mory. 

 

Zostanie zrobienie takich zaworów do chłodnic z przodu i z tyłu i w sumie mamy modułowa konstrukcje bez spuszczania płynu. 

20220608_1210588ckyf.jpg

 

20220608_142412fyjyy.jpg

20220608_2032375ljj5.jpg

20220608_203243r3ke0.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie lepiej było dać jakieś qdc tu albo tam?
ImDOYeS.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restrykcja wzrośnie na Koolance QDC a kraniki XSPC nie wprowadzają tego rodzaju restrykcji co Koolance QDC...no i QDC dużo więcej miejsca zajmują bo kraniki XSPC są kompaktowe,krótkie.

Jakby Arek nie walczył o utrzymanie wysokiego flow w tak rozbudowanym loop to QDC można rozważyć.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można było QDC, do MORY też mogłem dać Qdc ale nie dałem. Dlaczego? 

Qdc są masywne, a do teho wprowadzają restrykcje przepływu który chciałem utrzymać. 

Kraniki świetnie się sprawdzają i nie są tak wielkie jak QDC a ich restrykcja jest zerowa. 

Te Qdc które naniosłeś na zdjęcie to chyba w skali 1:3 bo normalnie są dużo większe. A do tego dałeś tylko jeden rodzaj, a trzeba męski i żeński wrzucić. No nie, odpada, zbyt dużo to zajmie miejsca, a kraniki XSPC i złączki obrotowe alphacoola są mega małe i fajnie zrobione, no i dobrze się wkomponowały w resztę. 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ThePunisher napisał:

No nie, odpada, zbyt dużo to zajmie miejsca

Powiedział chłop, z obudową wielkości kawalerki :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2022 o 15:40, Akei napisał:

Powiedział chłop, z obudową wielkości kawalerki :E

Haha, wynajmę tanio kawalerkę na Mokotowie w Warszawie ??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję o sprzedaży zestawu MOBO + CPU + RAM. W zestawie bloki ram oraz blok CPU :)

Jeśłi ktoś byłby zainteresowany tym kombo to proszę o wiadomość na prive :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzet teraz wjezdza do behemota? ;) 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie żaden :) Z czasem się okaże :)

Ale bardzo mi się podoba Z690 Classified albo KINGPIN. Potwory.

Jednak pewnie z kolejną generacją powstanie kolejna podstawka i co mi po starej? :D 

Czekam też na AMD bo bardzo mnie ciekawi no i nowe HEDT Intela bo tutaj przynajmniej jakaś względna gwarancja jest, że podstawka ta będzie obowiązywać przez najbliższe 3 Lata. 

Edytowane przez ThePunisher
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś pisali, że HEDT na Sapphire Rapids-X ma się dopiero pojawić na przełomie 22/23, i nie wiadomo jak z dostępnością. Na z690 wsadzisz jeszcze 13th, ale wiemy, że to koniec tej podstawki.

Pytanie, ile wytrzymasz bez grzebania w zestawie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2022 o 11:41, Dagedy napisał:

Gdzieś pisali, że HEDT na Sapphire Rapids-X ma się dopiero pojawić na przełomie 22/23, i nie wiadomo jak z dostępnością. Na z690 wsadzisz jeszcze 13th, ale wiemy, że to koniec tej podstawki.

Pytanie, ile wytrzymasz bez grzebania w zestawie xD

Już spor oczasu siedzę bez grzebania i jest ciężko :D Szukam czegośco mogę popsuć żeby rozebrać pcta :D

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany zmiany zmiany. 

Dark, i9 i ram poszły już do Sławka :)

 

Jeśli ktoś zainteresowany to do sprzedania również 3080 Ti z blokiem Barrow :)

 

Chętni niech piszą na prive. Ogłoszenie wrzucone też do działu SPRZEDAM. 

 

20221218_1925073lcys.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykują się zmiany w tym roku, więc behemot i osprzęt z  niego leci pod młotek :)

 

Jeśli ktoś bylby zainteresowany kupnem takiego sympatycznego klocka jak BEHEMOt (obudowa) to proszę o kontakt na prive i obgadamy wszystko indywidualnie :)

 

LINK DO TEMATU W DZIALE SPRZEDAM: 

 

20230108_14004770cf6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że graty sprzedajesz to nic, wlecą inne ale że buda leci na sell to jestem zawiedziony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nawet cieszy, bo jest szansa, że będziemy świadkami kolejnego ciekawego customa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, groXel napisał:

Że graty sprzedajesz to nic, wlecą inne ale że buda leci na sell to jestem zawiedziony. 

To jest dyskusyjne bo cos takiego nie łatwo sprzedać, a też nie zamierzam oddać jej za tysiąc zł jak koszt samych materiałów i wykonania przekroczył 4 tyś pln a nie licze całej roboty z projektowaniem, sprawdzaniem różnych rozwiązań itp.
Na razie jest możliwość porozmawiać o sprzedazy jeśli ktoś jest zainteresowany. Póki co zgłosił się jeden WYBITNIE zainteresowany do czasu jak mu wymiary podałem i sobie to wymierzył :E

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niee, niemal, że taki projekt rozebrany to jeszcze miesiąc temu szukałem MO-RA, tej pompy i sporo gratów które tu sprzedajesz, ale cisza była, no i musiałem wszystko u angeli kupić za ciężki pieniądz. :D   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Krzkra napisał:

No niee, niemal, że taki projekt rozebrany to jeszcze miesiąc temu szukałem MO-RA, tej pompy i sporo gratów które tu sprzedajesz, ale cisza była, no i musiałem wszystko u angeli kupić za ciężki pieniądz. :D   

DAAAAAmn :D A ja się właśnie zastanawiam czy ktoś takie nietypowe graty teraz kupi, zwłaszcza chłodnice bo 480 jest sporo w projektach, ale nie widziałem żeby ktoś poza mną czy Elderem ładował 560-tki :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przyszła pora na potwora :) 

Behemot do sprzedania. 

CENA: 1850 zł. 

Odbió osobisty w Watrszawie lub wysyłka na palecie (koszt około 150 zł)

 

Koszt budowy wyniósł ponad 3200 zł netto. Same kostki montażowe z gwintem M4 kosztowały ponad 1000 zł.  

Nie mówiąc już o malowaniu, wycinaniu, projektowaniu itp. 

 

Pisać na prive kto zainteresowany :)

Konstrukcja specyficzna i w sumie najlepsza właśnie pod chłodzenie wodne, ale jesli ktoś chce takiego kolosa do AC to why not, Its up to you :)

 

photo_2023-02-14_22-4afd69.jpg

photo_2023-02-14_22-461c98.jpg

photo_2023-02-14_22-4k1dz8.jpg

 

photo_2023-02-14_22-4aydyc.jpg

photo_2023-02-14_22-4dudl5.jpg

photo_2023-02-14_22-4dzi4z.jpg

img_20210815_122806_e4jc3n.jpg

img_20210815_123321nfu7dh4.jpg

img_20210815_1302009jw7eku.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. mogłem się spodziewać, że tak to się skończy... 

 

Miałem w planie składać małego ITX, ale siedząc na laptopie znudziłem się i wkurzyłem na kila rzeczy, więc złożyłem tymczasowy sprzęt na B550, 5800x, 3070 Suprim X za jakies śmieszne pieniadze

No i znowu zaczeło mi przychodzić tyle pomysłów, że nici raczej z ITX. Czułem że tak to się skończy. Raz zrobidsz bydlaka i potem nic innego nie pasuje... 

Tak prezentował się zestaw po złożeniu.

Pustka totalna, jak szklanka w wiadrze. No ni cholery nie pasuje do takiej obudowy. 

 

335464452_150846397638tiwp.jpg

 

No to uznałem że przerobię Behemota bardziej pod AC i wyszło na to, że zasłoniłem praktycznie 90% otworów robiących z behemota konstrukcję pół otwartą. 

Do tego przesunąłem do tyłu tackę MoBo aby podespoły siedziały głębiej. Kupiłem AiO 420 mm Arctic i zamontowałem je na dystansach oraz przekręciłem grafikę na riserze. 

327120305_10239431723cfink.jpg

335441758_12977367407vhf92.jpg

 

 

Tak się to prezentuje po tych zabiegach. Podzespoły się nie zmieniły. Jedynie 5800x poszedł na 4950Mhz 1,32V.  

Z tyłu zamontowałem listwę ARGB, aby doswietlała ciemny fragment obudowy.

W takiej wersji Behemot również z AC prezentuje się świetrnie. 

Docelowo pewnie zakończy się na rtx 4080/4090 oraz 7900x3d / 7950x3d. Czas pokaże.

 

335722296_23223335265rkdba.jpg

Edytowane przez ThePunisher
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał Behemota to mógłby jeszcze MoRa 420 wsadzić, a tak musiał jakieś cieniaste chłodnice wepchać :D Swoją droga jak nie ma żadnej zewnetrznej chłodnicy jeszcze to wcale dobrych temp tam nie bedzie przy 2 prockach tego typu i 4x 4080. Ja do x299 miałem więcej mocy chłodzącej niż on  w tym zestawie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...