Skocz do zawartości
ThePunisher

Project "BEHEMOT"

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, groXel napisał:

Świetny projekt ❤️ oglądam z wypiekami na twarzy. Pomimo że to nie "mój" rozmiar budy to bardzo mi się podoba :thumbup: dodatkowo projekt powstał w iście ekspresowym tempie!

Nie powiedziałbym że w expresowym. 

Pomysł pojawił się w Listopadzie zeszłego roku, a działać zacząłem a Lutym tego roku, więc nie było to aż takie szybkie, ale przyznam że od początku realizuje pomysł tak jak chciałem i wszystko przebiega iście bezproblemowo :)

 

A co najważniejsze nic nie powstaje na odwal i wszystko jest zrobione należycie, a do tego wcale mi się nie spieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość powstała jak dobrze pamiętam ze stali? Myślisz, że dałoby się zrobić to samo z aluminium nie zmieniając zbyt wiele w projekcie? Tak z ciekawości pytam.
Myślę żeby zrobić własną ramę pod zewnętrzne panele z SS FT04 ale nie do końca wiem jak to ugryźć.

Moje projekty zatrzymał zakup auta, to chociaż bym pogawędził o czyimś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niech to będzie przedsmak do reszty :)

 

Podczas składania LC natrafiłem na kilka problemów i muszę domówić kabelki oraz kilka innych pierdółek.

 

185825174_2898231277097839_6740197552172

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga super ciężka wyszła :E aż by się przydały kółka do tej obudowy.

Nie myślałem że prędko tutaj zobaczę coś co ma więcej chłodnic niż black ice od Eldera :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
52 minuty temu, aerial napisał:

Waga super ciężka wyszła :E aż by się przydały kółka do tej obudowy.

Nie myślałem że prędko tutaj zobaczę coś co ma więcej chłodnic niż black ice od Eldera :E

W kwestii ilości to on ma więcej, bo ma 4, ale powierzchnię oddawania ciepła mam chyba większą jednak :D

 

Napotkałem jednak problem bo przepływ spadł mi że 150L na 30L na dwóch pompach D5! ?

Gdzieś musiał się ustać jakiś bąbel powietrza którego pompy nie mogą przepchnąć. 

Opróżniałem układ i napełniałem ponownie i to samo, przez godzinę było 150L, a potem zaczęło spadać do 90L, 70L, a potem znowu 30L :/ Ehhh. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać, palce już mnie bolą od kręcenia złączkami :/

 

Najgorsze, że jedna pompa to D5 NEXT, a druga to D5 od Koolance z 5 biegami. Wysiadł potencjometr na płytce w środku pompy i nie mogę zmienić prędkości na max tylko leci na około 2000 rpm, więc nie jestem w stanie dać większej siły, która popchnęłaby tego bąbla w środku :(

Edytowane przez ThePunisher
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dmuchnij czymś przez jakiś otwór albo spróbuj poruszać tą budą (chociaż nie wiem czy ten ciężar pozwoli XD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Ocho napisał:

Może dmuchnij czymś przez jakiś otwór albo spróbuj poruszać tą budą (chociaż nie wiem czy ten ciężar pozwoli XD)

Ruszanie tego maleństwa to faktycznie wyczyn, ale da się to zrobić :D

 

Położyłem budę na boku, ruszałem itp ale nic nie dało, uciekło jedynie powietrze z GPU, ale nic poza tym, ledwo się wszystko rusza :/

 

Na samej d5 next przepływ wynosi.. 12,5 L/h. Płyn ledwo się porusza. 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy z rzędu po napełnieniu płynem ten sam problem z odpowietrzeniem w supersize układach LC zwykle kończy się użyciem QDC Koolance

i napełnianiem i odpowietrzaniem układu chłodnic oddzielnie i układu połączeń bloków na CPU/GPU/ram oddzielnie.

Zrób test.

Krótki loop z blokami CPU/GPU/ram bez chłodnic przetestuj czy odpowietrzy się właściwie.

Sprawdziłeś już po pierwszym demontażu gdy w układzie spadł flow bloki CPU/GPU i nic tam nie wpadło z resztek lutów chłodnic czy kurzu i są czyste  więc to nie one nie blokują flow.

Pozostaje weak spot w którym gromadzi się bąbel powietrza podczas pracy układu i cyklu odpowietrzenia loop po zalaniu płynem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W weekend zajmę się tym konkretnie i będę oddzielnie napełniał każdą chłodnice i pozostałe elementy gdzie jest korek, który można odkręcić i uzupełnić. 

Zostawiłem na noc układ i dzisiaj rano wychodząc podkręciłem obroty pompy i ilość płynu w zbiorniku zmniejszyła się o 1/3 więc ewidentnie gdzie ustało się powietrze. 

Będę walczył z tym w weekend. 

Dopóki nie znajdę przyczyny to nie wlewam DP Ultra, ma zbyt kleistą konsystencję i przy napełnianiu, spuszczaniu itp jak gdzieś chlapnie to jest czyszczenie alkoholem. Wodę wystarczy wytrzeć więc użyje destylki i nie wiem czy w ogóle samej destylki z dodatkiem Borygo lub biocide nie użyć, jest mniej problemowym setem a nie widzę znaczącej różnicy na korzyść DP Ultra w kwestii temp układu. 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, ThePunisher napisał:

W kwestii ilości to on ma więcej, bo ma 4, ale powierzchnię oddawania ciepła mam chyba większą jednak :D

 

Napotkałem jednak problem bo przepływ spadł mi że 150L na 30L na dwóch pompach D5! ?

Gdzieś musiał się ustać jakiś bąbel powietrza którego pompy nie mogą przepchnąć. 

Opróżniałem układ i napełniałem ponownie i to samo, przez godzinę było 150L, a potem zaczęło spadać do 90L, 70L, a potem znowu 30L :/ Ehhh. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać, palce już mnie bolą od kręcenia złączkami :/

 

Najgorsze, że jedna pompa to D5 NEXT, a druga to D5 od Koolance z 5 biegami. Wysiadł potencjometr na płytce w środku pompy i nie mogę zmienić prędkości na max tylko leci na około 2000 rpm, więc nie jestem w stanie dać większej siły, która popchnęłaby tego bąbla w środku :(

Mam black ice alpha od Eldera

2x560 w budce i mora 420 pod biurkiem w jednym loop :)

Podłączoną na koolance qdc i nie mam takich jazd z flow

Spadł ofc po podpięciu mory ale nie jakoś drastycznie

 

Edytowane przez tomsonx1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnych jazd z napełnianiem i odpowietrzaniem układu w Black Ice Alpha i Beta

ale tam są dwie chłodnice 560mm horyzontalnie zamocowane góra i dół budy a nie w pionie portami in/out u dołu budy jak w tym projekcie

więc ich napełnianie i odpowietrzanie w Black Ice jest proste.

 

Tak jak Arek pisał powyżej...skończy się w najprostszy sposób.

Destylka plus Biocide i mamy wyraźnie mniejszą gęstość płynu względem DP Ultra i mniej problemów z odpowietrzeniem restrykcyjnego układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak zamierzam zrobić. Destylka z biocids lub trochę Borygo tak jak rozmawialiśmy. 

Na razie odpiąłem more z układu i przeczyściłem i mam wrażenie, że coś w środku naprawdę srogo blokuje przepływ bo nawet dmuchanie w pustą chłodnice jest nie lada wyczynem. 

Wiem że na destylce takich problemów nie było zanim oddałem budę do malowania. Wszystko pracowało wzorcowo. Jazdy zaczęły się od momentu kiedy zacząłem składać pomalowana budę i nalałem do ultra bo na destylce z mayhems blitz pracowało wzorcowo przez 24h, a DP Ultra nie ma tak dużej gęstości żeby przepływ spadł tak drastycznie, to przecież nie kisiel. 

W weekend powalczę i zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Zaciekawiło mnie to jak ciężko przedmuchać more, nie kojarzę żeby tak było gdy ja przygotowywałem przed montażem. 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą mieszanką destylki i borygo? Jakie proporcję i na ile starcza taka mieszanka? Offtop troszke wiem wiem, sorki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
35 minut temu, Ocho napisał:

Jak to jest z tą mieszanką destylki i borygo? Jakie proporcję i na ile starcza taka mieszanka? Offtop troszke wiem wiem, sorki

 

W jednym z moich układów było tak: czysta woda - 45 stopni. Czyste borygo - 50 stopni. Masz mniej więcej obraz tego jakie są różnice.

Co do proporcji, to głównie biorą się one z legend miejskich. Bo nie mam bladego pojęcia jakim cudem ktoś na forum jest w stanie określić poniżej jakiego stężenia borygo coś ci może w układzie wyrosnąć.

Moja szklana kula mówi żebyś zmieszał 1:5, może nawet mniej. Tylko koloru szkoda ?

I nie bardzo rozumiem co masz na myśli pytając "na ile starcza".

 

@ThePunisher - a masz ten nadmiar płynu który zlałeś z mory? Bo po przelaniu go do czegoś przeźroczystego i obejrzeniu "pod słońce" możesz zobaczyć bardzo ciekawe rzeczy.

Edytowane przez dulu10
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:5 ale co do czego. Na ile starcza, zanim właśnie coś zacznie rosnąć albo będzie sie coś psuć XD No nie wiem, ale jak to mówią nic nie jest wieczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Ocho napisał:

1:5 ale co do czego. Na ile starcza, zanim właśnie coś zacznie rosnąć albo będzie sie coś psuć XD No nie wiem, ale jak to mówią nic nie jest wieczne. 

1 część borygo na 5 wody - im więcej wody tym lepsze temperatury, większy przepływ i nieco łatwiejsze odpowietrzanie.

Pytanie - kiedy ostatnio zmieniałeś płyn chłodniczy w samochodzie? ?

 

No i może faktycznie przejdźmy na "rozmowy o moddingu" żeby syfu tu nie robić..

Edytowane przez dulu10
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pierdolnięciu w latarnie XD Nawet sam zleciał 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do przedmuchiwania mory to tym się nie martw to diabelstwo przedmuchać to cięzko

sam miałem zdziwienie

ale ciecz płynie bez problemu

wiem bo próbowałem

ryjec czerwony i oczy wybałuszune nie to co single rad 560 ?

czy nawet cały loop z 2x560 i sli plus full cover na mobo hehe

 

Edytowane przez tomsonx1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, tomsonx1983 napisał:

 

ryjec czerwony i oczy wybałuszune nie to co single rad 560 ?

 

 

To teraz pomyśl że spuszczając płyn dmuchałem w wąż podłączony do jednego otworu w morze kiedy była jeszcze w układzie z blokami i pozostałymi chłodnicami :E Jak myślisz że czerwony ryjec i oczy ma wierzchu to dużo to przyśle Ci nagranie jak to robię :lol2:

Edytowane przez ThePunisher
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czekam na nową pompę i kilka gratów z Angeli więc w między czasie zająłem się GPU i wentylatorami. 

Zotac standardowo ma tylko czujnik core temp, więc dorobiłem jeszcze dwa dla vrm i jeden dla vram. Teraz jest cały monitorowany 

W końcu mam wszystkie wentylatory wlotowe. Dostarczą powietrze dla MORY i pozostałych chłodnic. Wtlaczaja naprawdę solidna ilość powietrza więc nie zabraknie go dla chłodnic, a i bez nich świetnie sobie radziły. Dodatkowo górne wieją prosto na vrm płyty więc dodatkowo zbijają kilka stopni więcej. 

Dzisiaj pewnie dotrze nowa pompa, więc zobaczymy czy problemy z przepływem się rozwiążą. Użyje do testów samej destylki. 

Dolne wentylatory zamontowałem na magnesy przymocowane do metalowych śrubek w wentylatorach. Wygodne rozwiązanie :) Cały górny panel jest montowany na magnesy dzięki czemu bez problemu można dostać się do górnych złączy płyty. 

img_20210520_125613r8jjm.jpg 

img_20210520_125624aajan.jpg 

img_20210520_125631f7jwi.jpg 

img_20210520_125640xcj4c.jpg 

img_20210520_181748l1jfg.jpg 

img_20210520_181808zvjsz.jpg 

img_20210520_182254jkk9u.jpg 

img_20210520_190529s8klu.jpg 

img_20210520_190611ajk7d.jpg 

img_20210520_185326ukksl.jpg 

img_20210520_194013vekwx.jpg 

img_20210520_194021sgjgg.jpg

 

Edytowane przez ThePunisher
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz jak kuń pod górę xD Świetny projekt :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MrTooth napisał:

Kombinujesz jak kuń pod górę xD

Idź sobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli co, jednak wina pompy? btw, będziesz zmieniał na monoblock?

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...