Skocz do zawartości
distino

K68 CORSAIR przestaje działać po restarcie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem klawiaturę K68 CORSAIR, nie było z nią żadnych problemów pierwszego dnia. Natomiast drugiego dnia okazuję się, że windows nie chce się uruchomić, gdy owa klawiatura jest podpięta. Po ekranie "trwa uruchamianie systemu windows" normalnie wyświetla się ekran wyboru użytkownika, natomiast z podpiętą klawiaturą mam czarny ekran przez około 30 sekund, dioda na monitorze zamiast się świecić zaczyna mrugać tak jakbym miał włączony sam monitor a komputer wyłączony, a po upływie tych paru sekund klawiatura przestaje się świecić(tak jakby windows wyłączył port usb do którego jest podpiętą bo nie może przez nią wystartować??) i przestaje działać, ale windows normalnie już się włącza.

 

Win 7 64 bit, a płyta główna to asrock h97 pro4. Po uruchomieniu windowsa, to już w ogóle nic nie ma sensu. Żeby z powrotem uruchomić klawiaturę muszę zacząć ją przepinać do losowych portów (usb 3.0 czy 2.0 bez różnicy) na jednych działa, na innych nie, innym razem działa na tych na których wcześniej nie działała. Obserwując menedżer urządzeń podczas przepinania czasem są problemy, czasami ich nie ma - żółty wykrzyknik przy "Urządzenie wejściowe USB i chyba Urządzenie wskazujące USB przy których jest Kod 10 - nie można uruchomić urządzenia, a jak próbuje ręcznie zaaktualizować klikając prawym to albo są już najnowsze lub że windows znalazł sterowniki ale nie może ich z jakiegoś powodu zainstalować. Czasami też widzę że na nowo instaluje sterowniki w trayu, czasami się uda, czasami jest nie powodzenie. 

W biosie klawiatura działa bez problemu, i działa bez problemu również gdy uda się już ją uruchomić, ale po restarcie komputera wszystko od nowa... Jest to mój 3 mechanik w życiu i z dwoma poprzednimi nie było takich problemów.

 

Edytowane przez distino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat takiego zachowania nie miałem, ale kojarzy mi się sterownik dostarczany przez Microsoft dla urządzeń Corsaira, Corsair - HIDClass albo Corsair - System, co najmniej jeden z nich u mnie powodował blue screeny i niemożność w ogóle wejścia do windowsa. Zarówno na win7 jak i win10. Zacząłbym od odinstalowania i blokowania tych aktualizacji w Windows Update i polegać na sterowniku od Corsaira.

Inna drobna sprawa, to że bardzo rzadko, ale jednak zdarzy się czasem, że po uruchomieniu windowsa klawiatura w ogóle nie reaguje, chociaż działa i podświetlenie świeci, i wystarczy wtedy dosłownie otworzyć okno CUE i klawiatura wraca do żywych. Też jakiś błąd tym razem oryginalnego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...