Skocz do zawartości
Krzyn

Valheim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wyszedł nowy survival o nazwie Valheim.

PS. Ktoś gra w gierkę? Orientujecie się, czy tam jest tylko Coop? Nie można wejść na oficjalny serwer jak w Rust, tak? Da się w jakiś sposób grać tam multi solo? Z góry dzięki. 

Zapraszam do dyskusji. :D

Edytowane przez Krzynówek
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak najbardziej możesz  grać solo, i w każdym momencie swoją postacią  możesz dołączyć  do serwera multi na max 10 osób.

Zaglądam tu od kilku lat aby poczytać o nowych grach i sprzęcie, i po raz pierwszy nie mogę  znaleść  tematu o interesującej mnie grze.  Dlatego dodam cos pierwszy raz od siebie :-) Trzeba rozkręcić ten temat.
Przede wszystkim nie jest to survival typu Rust czy jakiś inny klon, których powstaje sporo ostatnio.
Porównałbym tą grę do takiego Skyrima połączonego z minecraftem. Śmierć tutaj  nie oznacza końca gry, musisz tylko dostać
sie do miejsca gdzie padłeś i cały ekwipunek dostajesz z powrotem. 
A jeśli chodzi o wrażenia , to napisze  tak, mam na dysku Horizon Zero Dawn do dokończenia , AC Valhalla po 60H . czeka tez rozpoczęty Death Stranding i jeszcze parę innych tytułów AAA, a od środy od kiedy  pobrałem  Valheim gram tylko w niego ,i autentycznie śni mi się po nocach xD
Naprawdę gram długo w gry na PC , ale dawno już nie czułem takiej radości z gry jak tutaj. Wiem ze to dopiero początek , nie wiem jak ta gra dalej będzie wyglądać ale po pierwszych 20H jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem. Nigdy nie przepadałem za grami typu Survival , parę razy  próbowałem ale zaraz sie odbijałem. uwielbiam gry z otwartym światem typu SKyrim (ponad 200h) czy RDR2, kilka lat temu sporo czasu spędzałem też w WOWIe.


Jak ktoś chce spróbować to uważajcie bo kiedy pierwszy raz odpalicie tą grę , to można dostać lekkiego szoku , po tym jak grafika w ostatnich grach nas zachwyca , tutaj cofamy się o ładnych kilka lat do tyłu. Ale ogólny styl graficzny i efekty ( koniecznie roslinnosc i swialto na maxa) sprawiają ze naprawdę ta gra może się podobać.
Z tym ze nie grafika jest tutaj najważniejsza, ale sam gameplay.
A co robimy w tej grze, zaczynamy w środku lasu pozostawieni sami sobie i mamy cały świat do odkrycia, z pewnością największy jaki widziałem w grach , przez 20h może z 5% odkryłem i podobno generowany proceduralnie czyli za każdym razem inny. Aby przetrwac i iść coraz dalej , musimy cały czas ulepszać bronie i ekwipunek. Generalnie podobnie do gier Mmmo , z tym ze czasami trzeba tez cos zjeść i odpocząć xD , a więc walczymy z potworami , bossami, zbieramy jedzenie, polujemy na dziki, budujemy domy itp..  
Cięzko powiedzieć który element tak wciąga w tej grze, może fizyka i możliwości których w żadnej innej grze jeszcze nie widziałem, np wybudujesz dom za blisko wody albo w dziurze to po deszczu masz jezioro na chacie , albo przypływ ci dom zaleje, nie zrobisz komina w domu to zaraz pełno dymu i dead. Wycinasz drzewo , nie popatrzysz gdzie leci i po tobie. Do tego nieograniczone możliwości modyfikowania terenu, kopania dziur w ziemi, wycinania drzew itp....
Nie tylko ja jestem tą grą zachwycony , w  tym momencie gra na Steam ponad 100k ludzi, jest już na 5 miejscu obok gier typowo multiplayerowych.
Nie mieli żadnej kampanii reklamowej , popatrzcie na wykres jak rosła liczba graczy , swietny przykład jak można sprzedać grę na podstawie opinii graczy (95% pozytywnych), a nie na marketingu jak ostatni nasz nieszczęsny CP 2077 .
Naprawdę polecam
 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że daliście cynka. Mimo, że normalnie nie gram w tego typu gry to ta mnie nawet zaciekawiła. Nie jest droga. Kupiłem sobie. Na razie same początki więc się nie wypowiem, ale zapowiada się spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ta gra.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka świetna, sam się skusiłem i mimo, że gram solo bawię się bardzo dobrze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj cos tam o niej czytalem i chyba sie skusze, cholera jak mnie wciagnie to Valhalla bedzie dalej czekac na dokonczenie.

Update

No i sie skusilem :) Calkiem ciekawie zrobiona gra, narazie zbiream sily na pierwszsego bosa, jakos strasznie wolno mi idzie, szczegolnie zbieranie skor na upgrade mojego sprzetu. 

Czyli tu jak zgine nic nie trace? I bede sie resetowal w lozku moim? Jeszcze mnie nic nie zabilo i nie chce probowac w moim wypas sprzecie na teraz.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem żeby sprawdzić co to jest, i spędziłem prawie cały dzień w to grając, tak mnie wciągnęło. Nie za bardzo lubię survivale, bo albo są przesadzone, albo nie ma czegoś co bym chciał aby było, tutaj jednak dosyć fajnie wszystko jest zrobione i zbalansowane, nawet budownictwo które w tego typu grach jest elementem najmniej przez mnie lubianym, ogólnie gra jest dobra i warta swojej ceny, dzięki za cynk @Krzynówek

Edytowane przez ditmd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez wciagnelo jak bagno, ciezko sie oderwac od niej. Non stop mam tak ze jeszcze tylko pobiegne tu,  zlapie tamto, i czas leci.

Swietnie przemyslany surviwal i jestem w szoku jak dobrze jest ta gra wykonana jak na early access.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120h ograne we 3 i koniec. Nie ma więcej co robić. Główny cel zabić bossów. Im więcej ludzi na serwe tym trudniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle bawię się świetnie. Gram solo bez pośpiechu, nie chce tej gry traktować jak mmo i gnać jak najszybciej do przodu. A im dalej to coraz lepiej ,  na każdym kroku widać dopracowanie każdego elementu. Jakbym miał ją na dziś oceniać po 40h, daje bez wahania 10/10. Dla mnie to będzie gra roku xD

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka , po 10 dniach od premiery 330 tyś osób w tym momencie na Steam, Cyberpunk miał po 13 dniach tyle samo a startował od miliona  xD 

 

20210211224745-1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujące, że przy tak znikomej reklamie, tak szybko zyskała ogromną popularność i pozytywne recenzje. Twórcy pewnie codziennie wyciągają szampana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich tytułów wybuchających popularnością trochę było w ciągu ostatniego roku. Taki Among Us to wystrzelił bodajże dopiero kilka lat po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valheim zmaga się z bardzo poważnym błędem, którego deweloperzy nie są w stanie na ten moment naprawić. Jeśli na niego traficie, to cały Wasz świat zostanie usunięty i będziecie musieli zaczynać rozgrywkę od nowa. Pierwsze doniesienia o problemach z zapisanym wcześniej światem zaczęły pojawiać się na Reddicie. Użytkownicy zgłaszali, że po uruchomieniu gry witał ich komunikat o uszkodzonym zapisie, co skutkowało usunięciem całego świata w Valheim. Szef studia Iron Gate, Richard Svensson, wypuścił tweeta w którym informuje o tym, że studio o tym bardzo poważnym błędzie wie, ale jeszcze nie udało im się odnaleźć jego przyczyny. Ustalono jedynie, że większa szansa jego wystąpienia pojawia się wtedy, gdy zamkniemy grę kombinacją ALT+F4, więc zalecane jest wychodzenie z tytułu przez menu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są nawet dropy do 40 klatek a gra wygląda jak tytuł na przeglądarkę  :D

Zaraz ktoś napisze co Ty chcesz przecież 1gb.. To nie powinno być zadnym usprawiedliwieniem - to nie rok 2001 żeby patrzeć aby gierka ważyła jak najmniej.. Mogli się bardziej postarać do oprawy audiowizualnej.. 

 

 

Co do bumuu to musiał ktoś posmarować żeby podbić zainteresowanie.. nagle ni z gruchy ni pietruchy paru większych strumerow w jednym momencie zaczęło w to pykać :) kasa zamiast na rozwój w pierwszych etapach produkcji poleciała na opłacenie grajków z twitch a 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to tak ze streamerzy graja i robia filmy do tytulow ktore szybko robia sie popularne zeby wiecej klikow bylo?

Nie sadze zeby male studio mialo kase na smarowanie im.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wciąga niesamowicie, nie dlatego że ktos kupił kilku stremerów tylko dlatego ze tytuł jest dobry:! 

 

 

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Decus napisał:

Gra wciąga niesamowicie, nie dlatego że ktos kupił kilku stremerów tylko dlatego ze tytuł jest dobry:! 

 

 

Tez tak uwazam, jest swietna. I prawde mowiac sam obejrzałem kilka roznych filmikow wyjasniajace mechaniki. 

Streamerzy maja czas na granie i eksperymenty, gra jest popularna i beda mieli kliki, a ja oszczedzam czas bo mam go malo.

Zreszta da sie to zauwazyc ze ci ktorzy zyja ze streamow ida na fali popularnych tytulow i premier, bo wiadomo ze ogladalnosc beda mieli znacznie wieksza i zarobia. Ja tego nie krytykuje, to normalne ze z kazdym biznesem trzeba isc za popytem, oczywiscie nie zmienia to faktu ze oni tez przy tym swietnie sie bawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kilkuosobowe bieda studio o którym świat nie słyszał opłaciło stremerów aby grali w ich grę , i są na teraz 3 miejscu na Steam. 
Większej głupoty jak żyje nie słyszałem. Że też ci geniusze z marketingu w CD project na to nie wpadli :P
A co do grafiki, jak na grę która chyba w ogóle tekstur nie ma , i pozwala na całkowitą modyfikację w terenie i budowanie, naprawde nie jest żle.

2323.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie 37h na liczniku z czego 3/4 czasu spędziłem na budowaniu - świetnie jest to zrobione i daje masę możliwości. 

Tu zbuduję domek, tu sobie pierdyknę kuźnię, tam, o przy tej wysepce zrobię sobie jakieś molo, żeby łatwiej wskoczyć do statku, a tutaj jakąś farmę... kurde, znowu muszę lecieć po drewno... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam xD,  jaką broń preferujecie? Ciągle bije włócznia , nie wiem czy na miecze nie przejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, po odkryciu brązu, stworzyłem sobie buławę - w sumie jest okej. Wybrałem tak, bo wcześniej biegałem z pałką = skill pozostał ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...