Skocz do zawartości
Krzyn

Valheim

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w tej grze coś dziwnego. Pierwsze minuty i z kumplem mówimy ale guano. Teraz siedzimy na dobre w tym "guano" i wyjść nie możemy :)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A daj spokuj, zamiast pograc w cos sensownego to glupi czlowiek siedzi i napierd..a w kamien lub drzewo. Wczoraj tak ze 3x mowilem sobie starczy trzeba cos innego wlaczyc i sie nie udalo.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi się śmieją, że tylko grafika dla mnie się liczy. Tu mnie nie odrzuciła. Oświetlenie jest wspaniałe i myślę, że to jest główny motor oprawy tej gry. Obecnie zabiłem pierwszego bossa, popływałem po morzu i zastanawiam się czy i gdzie zakładać drugą bazę. Trochę się cykam bo słyszałem gdzieś, ze te rdzenie suteringa bądź coś innego jest bardzo trudno dostępne i nie tak prosto tworzyć nową bazę co jakiś czas... prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zbudowanie dużej bazy trzeba poświęcić sporo czasu. Ja mam na razie jedną dużą i w różnych miejscach malutkie domki z łóżkiem + portale.

Same rdzenie to tylko na początku może się wydawać, że są trudno dostępne. A jak już ogarniesz zbroję i dobrą broń najlepiej z brązu to idziesz jak przecinak. Czarnych lasów jest dużo i jest tam sporo podziemi w których znajdujesz rdzenie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzenie dropią następnie na bagnach z tych podpalonych gostków którzy są bardzo słabi ale za to szybcy więc trzeba sie skupić by ich trafić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ksamek napisał:

Znajomi się śmieją, że tylko grafika dla mnie się liczy. Tu mnie nie odrzuciła. Oświetlenie jest wspaniałe i myślę, że to jest główny motor oprawy tej gry. Obecnie zabiłem pierwszego bossa, popływałem po morzu i zastanawiam się czy i gdzie zakładać drugą bazę. Trochę się cykam bo słyszałem gdzieś, ze te rdzenie suteringa bądź coś innego jest bardzo trudno dostępne i nie tak prosto tworzyć nową bazę co jakiś czas... prawda to?

Kilka malych bez problemu mozesz miec i przy rozmiarze mapy raczej ci nie zabraknie materialow.

Najwazniejsze zeby miec w bazie glownej dostep do oceanu, wtedy wszedzie doplyniesz a to najlepsza metoda transportu metali. Bo reszte mozesz teleportami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o "surtling core" nie ma co się martwić, bez problemu można znaleźć lokacje gdzie jest ich 5-6, a to wystarcza na przetop. Dużo gorzej jest z samymi materiałami, zwłaszcza jak ktoś sam gra :E z ziomkiem 2 wyspy musieliśmy zwiedzić za tinem (#protip - tin występuje nie tylko przy dużej wodzie, ale również rzeczkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, huudy napisał:

o "surtling core" nie ma co się martwić, bez problemu można znaleźć lokacje gdzie jest ich 5-6, a to wystarcza na przetop. Dużo gorzej jest z samymi materiałami, zwłaszcza jak ktoś sam gra :E z ziomkiem 2 wyspy musieliśmy zwiedzić za tinem (#protip - tin występuje nie tylko przy dużej wodzie, ale również rzeczkach).

Ja mialem sporo, zawsze jest w czarnym lesie wzdluz brzegow, wystarczy isc caly czas i nakopiesz. Chyba ze akurat slabo wam swiat sie wygenerowal, ja tak mam z pierwszymi bagnami, male i tylko 2 krypty :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Sheeneek napisał:

Ja mialem sporo, zawsze jest w czarnym lesie wzdluz brzegow, wystarczy isc caly czas i nakopiesz. Chyba ze akurat slabo wam swiat sie wygenerowal, ja tak mam z pierwszymi bagnami, male i tylko 2 krypty :( 

do bagien jeszcze nie doszliśmy, na razie jesteśmy na etapie robienia drugiego EQ z bronzu. Jutro może polecimy na wyspę Eldera zobaczyć z czym to się je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre przygotowanie to podstawa, Elder za pierwszym razem, ani razu mnie nie trafił :E kumpel ściągał agro, a moja cięciwa śpiewała tango.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legit tego nie zbudowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, ditmd napisał:

Legit tego nie zbudowali.

no i co z tego?

 

w tydzień pękło 30h, dawno mnie tak nic nie wciągnęło. Ogarnęliśmy TP do kupca, teraz chyba będzie pora iść na swampy...

 

gra na vulkanie mi się scrashowała i straciłem pół EQ :E GG

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy ta gierka nie "skończy" jak Minecraft. Zaczęło się niewinnie a co będzie dalej ? Minecraft totalnie mnie odpycha i nawet nie próbowałem zagrać. Valheim to już inna bajka :) Nie tak dawno ze znajomymi mówiliśmy, że mogli by rozdzielić ekwipunek i ubiór. Co prawda twórcy tego nie zrobili ale dodali to moderzy :)

Base-Profile-Screenshot-2021-02-25-18-15

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałem w takie gry, nie widzę tutaj żadnego fenomenu. Nie trawię Minecrafta. Najważniejsze, że komuś się podoba i sprawia przyjemność ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sam z siebie nie gram w minecrafta i nie lubię w to grać. Czasami dzieciak mnie męczył, żeby z nim pograć w to to jak za kare :E

Ale Valheim jest inny i mi się spodobał.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, samsung70 napisał:

oco w tej grze chodzi? czy to drugi The Forest co nigdy nie wyjdzie jako full ? co w tej grze takiego, że ludzie grają w gre co ma grafe z lat 90 ? gdzie jest demo, czy gra bardzo opiera się online bo  jest w necie wersja offline :) i myślę czy warto spróbować ale nie chce popsuć pierwszego wrażenia jeśli wersja "offline" nie oddaje głębi wersji steam.

Grafa jest bardziej jak z roku 2000?

O co chodzi? Jestes zrzucony do nieznanego swiata i musisz przezyc, zaczynasz od kamieni i drewna. Budujesz schronienie, ubranie, bron...

Potem odkrywasz coraz to lepszy sprzet jak eksplorujesz dalej. Swiat jest podzielony na biomy o roznym klimacie a co wazniejsze trudnosci i z nowymi surowcami na coraz to lepszy sprzet.

Sama walka przypomina troche ta z gothica pod wzgledem drewa?

Jest dosc trudna i wciaga, do tego dochodzi tez eksploracja droga morska, transport materialow itp.

Gre mozna grac samemu lub w coopie, jezeli masz grac samemu to chyba podobnie bedzie w wersji offline. Tyle ze warto miec to ze steama bo to early access jest na dzis i ciagle rozwijaja i poprawiaja.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tworzysz swoją fabułę :) Ja dzisiaj miałem sadzenie rzepy i marchwi :P

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakis twist byl w tej fabule? Moze cultivator sie zlamal??

Fabuly brak niestety, jedynie zarys jest ze musimy pokonac wszystkich bossow zeby dostac sie do Valhalli (chyba).

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, samsung70 napisał:

co w tej grze takiego, że ludzie grają w gre co ma grafe z lat 90 ?

Aż się dobrze na sercu robi widząc takie tematy gdzie liczy się grywalność a nie tylko grafika w kolejnej pustej grze AAA dla mas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, samsung70 napisał:

pograłem od mojego poprzedniego posta do teraz ... no i fajno, walka z tymi skrzatami drewno, ale fajnie sie tłucze ich z kopa, budowanie też dość ciekawe, co wciąga w tej grze to to , że jest według mnie bardzo intuicyjna i na taki chlopski rozum, budowanie i wszystko logiczne, chcesz domek to trza mieć drewno, później podłogę itd, nie wiem jak dalej bo dopiero ogarniam podstawy budownictwa :D fajnie się to zapowiada szczerze powiem

co do budownictwa - musisz uważać, żeby się nie zaczadzić albo nie doprowadzić do katastrofy budowlanej :E  mega fajnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Wu70 napisał:

Aż się dobrze na sercu robi widząc takie tematy gdzie liczy się grywalność a nie tylko grafika w kolejnej pustej grze AAA dla mas :D

I to jest właśnie super podsumowanie,  że w dobie tych wszystkich gier 4k z RTX,  HDR  itd. pojawiła się taka świetna gra która potrafi dawać fun jak żadna inna. Co musi dziać w biurach tych wielkich producentów jak widzą że na Steam po miesiącu od premiery ciągle w to gra po 400k+ osób dziennie.
I to w grę która nie jest oparta na rozwalaniu sie nawzajem jak całą czołówka ze STEAM. Pewnie już tworzą podobne klony i za jakiś czas będzie wysyp podobnych gier.
Nie mam zbytnio wiele czasu ale jak tylko włączę to mnie nie ma na 3-4h. Próbowałem ostatnio pograć w ostatniego Assasina , to wytrzymałem 30min xD.
Fabuły tu nie ma , podobnie jak w Skyrim, tworzysz ją sobie sam xD. Sama walka im tym dalej lepiej wygląda i daje uczucie progresu.
Wracam to tego super świata , bo załadowałem swój dobytek i robię przeprowadzkę , mam nadzieję że dopłynę w całości xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. AC Valhalla leży odłogiem i nawet nie chce mi się do niej wracać. Kto wie co by było gdyby to wyszło przed CP2077 ? Generalnie czerpię większą przyjemność z grania w Valheim niż z CP77 i AC Valhalla. Niby w kółko robi się to samo ale jakoś to wciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzyma się :D 

018145df55e96.png

 

Edytowane przez Krzynówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...