Skocz do zawartości
Krzyn

Valheim

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, skypan napisał:

U mnie podobnie. AC Valhalla leży odłogiem i nawet nie chce mi się do niej wracać. Kto wie co by było gdyby to wyszło przed CP2077 ? Generalnie czerpię większą przyjemność z grania w Valheim niż z CP77 i AC Valhalla. Niby w kółko robi się to samo ale jakoś to wciąga.

Nic dziwnego, bo pewnie nawet Valheim ma lepiej zaprojektowaną rozgrywkę niż większość AAA. :E Gra ma w pierwszej kolejności wciągać rozgrywką, w ten sposób można przechodzić ją nawet po kilka razy i nadal czerpać radość. W CP77 niby masz ciekawą fabułę i zadania, ale gra jest zbyt łatwa, niezbalansowana przez co rozgrywka sama w sobie nie wciąga. W nowych AC masz powyciągane wszystkie mechaniki z innych AAA i posklejane żeby jakoś się trzymały ot - poprawna ale mierna rozgrywka projektowana przez ludzi od wykresów a nie zapalonych graczy.

Chcesz się dobrze bawić to trzymaj się z daleka od gier wysokobudżetowych. No chyba że szukasz samej dobrej fabuły, bo niektóre z tych gier jeszcze dają radę pod tym względem. Ale wtedy nie wiem czy nie lepiej sobie jakiś dobry film włączyć, zamiast się męczyć z jakimiś nudnymi przerywnikami w postaci źle zaprojektowanej rozgrywki.

Ciekawi mnie popularność Valheim i jak długo się utrzyma. Sam nie grałem, ale dwóch moich znajomych podzieliło się wrażeniami i bardzo chwalili. Jednak ostatnio jakoś nie grali. Ciekawe też jak będzie wyglądał dalszy rozwój gry i na ile czasu starczy ona obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Isharoth napisał:

Ciekawi mnie popularność Valheim i jak długo się utrzyma. Sam nie grałem, ale dwóch moich znajomych podzieliło się wrażeniami i bardzo chwalili. Jednak ostatnio jakoś nie grali. Ciekawe też jak będzie wyglądał dalszy rozwój gry i na ile czasu starczy ona obecnie.

Dali info jakie aktualizacje wejdą. Ten rok może być ciekawy. Z tego co widzę tu nawet nie jest potrzebne multi. Ludzie dobrze bawią się samemu lub w kooperacji. Jak długo utrzyma popularność to też nie wiem ale jakoś to mi wisi. Bez popularności też będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Reddzik napisał:

Nigdy nie grałem w takie gry, nie widzę tutaj żadnego fenomenu. Nie trawię Minecrafta. Najważniejsze, że komuś się podoba i sprawia przyjemność ?

Odbiłem od valheim wlasnie przez budowanie, brak jakiegokolwiek samouczka - nie cierpie tego w grach tak czy siak grę zostawiłem, bo może kiedyś się z nia przeprosze, ale póki co na razie gram w inne gry  ;) 

ImfU6G0.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dawidoxx napisał:

Odbiłem od valheim wlasnie przez budowanie, brak jakiegokolwiek samouczka - nie cierpie tego w grach tak czy siak grę zostawiłem, bo może kiedyś się z nia przeprosze, ale póki co na razie gram w inne gry  ;) 

ImfU6G0.jpg

To budowanie nie jest takie skomplikowane. Najwazniejsza rada, jezeli masz jakakolwiek recepte na nowy przedmiot to go zrob przynajmniej raz bo wyprodukowanie go daje nowe recepty. Np jak masz juz braz to z niego mozesz zrobic gwozdzie. A jak juz zrobisz je to to odkrywa nowe recepty, miedzy innymi na lodke. Bronie nie odkrywaja nic dalej to ich nie musisz jak danej nie potrzebujesz.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowanie w Valheim jest proste na jak budowa cepa, i to mówi ktoś kto nie lubi w grach niczego budować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krzynówek napisał:

Trzyma się :D 

018145df55e96.png

 

Tak jak inne sezonówki, streamerzy nabili im kieszenie więc pewnie zadowoleni, ciekawe jak długo utrzyma się ten trend 2 miesiące? 

Ładnie pubg spadł, a było ponad 3 miliony :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 latach i tak niezle sie trzymal. Byl prekursorem gatunku i nastepcy go wygryzli w koncu.

A ze valheim spadnie z czasem to wiadomo, to nie sa gry na lata, a przynajmniej nie dla mnie. Pogram jakis czas i sie w koncu znudzi. Tutaj dopiero ea wiec jezeli beda sprawnie rozwijac i dodawac zawartosc troche moga sie w gorze utrzymac. 

Zreszta widac ze tutaj kroluja druzynowe multi, co nie dziwi ze wzgledu na typ rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PUBG świetnie się trzyma, to mogła być chwilowa moda a po tylu latach dalej się kręci koło top3 steam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę jeszcze na społeczność. Już powstają jakieś proste mody a w przyszłości może być tylko lepiej. W połączeniu z tym co dadzą deweloperzy może wyjść coś dobrego. Osobiście grę traktuję podobnie jak np. Cities Skylines. Można wpaść, pobudować ,pobawić się. Ta gra nie musi być wiecznie popularna. Dawidoox wiedzę, że próbował jeszcze NMS. Też ją mam i porównując do Valheim NMS wypada biednie i nudnie mimo, że w NMS jest "jakaś fabuła" i niby większy świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dawidoxx napisał:

Odbiłem od valheim wlasnie przez budowanie, brak jakiegokolwiek samouczka - nie cierpie tego w grach tak czy siak grę zostawiłem, bo może kiedyś się z nia przeprosze, ale póki co na razie gram w inne gry  ;) 

 

Ja rozumiem, że ludzie grają w Minecrafta i to nie same dzieciaki, tak samo są gry pokroju Spyro itd przy których może usiąść starszy gracz, czy chodzi ogólnie o wciągnięcie.
To samo na zdjęciu co masz NMS, też taki symulator "niczego" nie grałem, teraz już mocno poprawione, więc obstawiam, że grywalniejsze.

Nie grałem w żadne gry tego typu, nawet w Conan Exile'a, może kiedyś sprawdzę i zmienię zdanie, zdarzało mi się, że jednej gry nie chciałem tykać, a jak to zrobiłem to już jej nie było w takiej samej promocji/cenie.
Wczoraj odpaliłem konsolę ps4 slim po kilku miechach, jak days gone które męczę i ten slow motion z <30fps, chwila zajęła zanim się przyzwyczaiłem, potem odpaliłem Death Stranding i coś czuję, że to przejdę na PS4 slim, wygląda bardzo ładnie i działa tak samo, a jeszcze ten opening?
A do Valheim'a nie mam parcia, nie każdemu musi się wszystko podobać, przecież nie odpalę gry z trainerem- bije do użytkownika misticzx, który wylewa swoje żale na Dark Soulsy.:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skypan napisał:

Liczę jeszcze na społeczność. Już powstają jakieś proste mody a w przyszłości może być tylko lepiej. W połączeniu z tym co dadzą deweloperzy może wyjść coś dobrego. Osobiście grę traktuję podobnie jak np. Cities Skylines. Można wpaść, pobudować ,pobawić się. Ta gra nie musi być wiecznie popularna. Dawidoox wiedzę, że próbował jeszcze NMS. Też ją mam i porównując do Valheim NMS wypada biednie i nudnie mimo, że w NMS jest "jakaś fabuła" i niby większy świat

Ja z tego typu gier to chyba tylko w Valheim i wlasnie NMS gralem. I ten drugi tez mnie wciagnal, dosc sporo czasu w niego gralem, fabule niby ma ale wlasnie to eksploracja wraz z pogonia za rozwojem postaci i statku najwiecej frajdy dawala.

Tylko ze to ten typ gier ze po dluzszej sesji mysle sobie po cholere przez 3h w kamien lupalem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem NMS i wszystkich tego typu gier jest to, że one nie mają ogólnego celu - to są zwykłe zapychacze czasu, nawet fabuła o ile jakaś jest opiera się na grindzie i głównie poznawaniu mechanik jakimi rządzi się gra - taki pseudo samouczek. Co jakiś czas będzie pojawiał się taki "Vallheim" czy inne NMS, które będzie po prostu dobrą gierką dla streamerów ale nie do końca dla zwykłych ludzi - tym bardziej takich, którzy nie mają za dużo czasu na puste granie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Sheeneek napisał:

Tylko ze to ten typ gier ze po dluzszej sesji mysle sobie po cholere przez 3h w kamien lupalem ?

Zwlaszcza, jak się gra z ziomeczkami - uzależnia to bardziej niż crack :E ciągle jest syndorm jeszcze jednej krypty, jeszcze jednego biomu, a to przetop trzeba zrobić, a to drewna do przetopu nie ma na węgiel. No hit :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Problemem NMS i wszystkich tego typu gier jest to, że one nie mają ogólnego celu - to są zwykłe zapychacze czasu, nawet fabuła o ile jakaś jest opiera się na grindzie i głównie poznawaniu mechanik jakimi rządzi się gra - taki pseudo samouczek. Co jakiś czas będzie pojawiał się taki "Vallheim" czy inne NMS, które będzie po prostu dobrą gierką dla streamerów ale nie do końca dla zwykłych ludzi - tym bardziej takich, którzy nie mają za dużo czasu na puste granie.

Dokładnie, chyba też dlatego odbilem się od każdej gry tego typu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, caleb59 napisał:

Problemem NMS i wszystkich tego typu gier jest to, że one nie mają ogólnego celu - to są zwykłe zapychacze czasu, nawet fabuła o ile jakaś jest opiera się na grindzie i głównie poznawaniu mechanik jakimi rządzi się gra - taki pseudo samouczek. Co jakiś czas będzie pojawiał się taki "Vallheim" czy inne NMS, które będzie po prostu dobrą gierką dla streamerów ale nie do końca dla zwykłych ludzi - tym bardziej takich, którzy nie mają za dużo czasu na puste granie.

Wszystko kwestia na co masz ochote w danym momencie. Tutaj nie liczy sie cel ale podroz.

Fakt ze na dluzej takie granie nudzi i jest to cos do pogrania z doskoku dla mnie. Co do braku fabuly to masz to samo praktycznie w wiekszosci gier z esportu czy innych shooterow multi i nie przeszkadza im w popularnosci jak i tej grze. Czerpiesz z tego inne doznania niz z gier z fabula, i wiadomo ze nie kazdemu to bedzie pasowac, tyle ze nie zaliczal bym tego jako gre dla streamerow, bo ponad 3mln kopi to chyba raczej nie sami streamerzy?

Kazda gre mozna nazwac zwyklym zapychaczem czasu ? Jak i wiele innych hobby.

 

Edytowane przez Sheeneek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Sheeneek napisał:

Wszystko kwestia na co masz ochote w danym momencie. Tutaj nie liczy sie cel ale podroz.

 

Oczywiście, przecież nie potępiam istnienia tego typu gier - gry są dla ludzi, sam czasem lubię sobie wrócić do np. Euro Truck Simulatora 2 i pojeździć sobie po drogach z włączonym radyjkiem w tle, odreagować, wyluzować się i wyciszyć.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, po to sa gry. Sam w ETS nigdy nie gralem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda gra nudzi po pewnym czasie. Tylko jak spojrzę na ostatnie tytuły które ogrywałem np. CP77 i Vallhalla to w nich nuda nadeszła szybko. CP dosłownie wymęczyłem by skończyć a Valhalle już nie skończę. A tu taka gierka, która zajmuje 1 GB ma więcej do zaoferowania w otwartym świecie niż te wielkie tytuły AAA za spore pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, skypan napisał:

 ma więcej do zaoferowania w otwartym świecie niż te wielkie tytuły AAA za spore pieniądze. 

Możesz rozwinąc?  Ja wiem że tutaj jest budowanie i jakieś tam misje, ale porównując ją do AC czy CP to aż tak dużo więcej ma zawartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2021 o 10:06, joloxx9 napisał:

Możesz rozwinąc?  Ja wiem że tutaj jest budowanie i jakieś tam misje, ale porównując ją do AC czy CP to aż tak dużo więcej ma zawartości?

ma mechanizm głodu, zimna czy fizykę dymu i pieni :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od paru dni klepiemy 3cią iterację naszej bazy - tym razem bez fosy, ale za to z kamiennymi murami i sporą zatoką na statki. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2021 o 10:06, joloxx9 napisał:

Możesz rozwinąc?  Ja wiem że tutaj jest budowanie i jakieś tam misje, ale porównując ją do AC czy CP to aż tak dużo więcej ma zawartości?

Jeżeli spojrzymy na Valheim pod kątem ilości kolorowych kropek z AC Valhalla czy znaków zapytania/wykrzykników z CP77 to wypada nędznie bo tego nie ma. Jednak oba tytuły nie mają nic co by do nich ciągnęło po ich ukończeniu. W tym śmiesznym Valheim można sobie po prostu wbić i coś pobudować, pozwiedzać. Ot tak. Wiadomo, że są to odmienne tytuły ale dla mnie liczy się ogólna przyjemność z gry, którą jakimś dziwnym trafem Valheim posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie same odczucia skypan.

Pochwalcie się swoimi domkami 

domek2.jpg

To moja druga chatka w czarnym lesie

Dziś twórcy ogłosili że już 5 mln streamerów kupiło ich grę i nakręcają biznes dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakies 50 mln zarobili, bo steam bierze 1/3 chyba jakos. Ladnie jak na maly team.

Wrzuce swoja twierdze na skalach jutro jak bede mial chwilke, narazie gram na kanapie na ps5 i ciezko sie do kompa ruszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...