Skocz do zawartości
Krzyn

Valheim

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Macius66 napisał:

Jakieś kilkuosobowe bieda studio o którym świat nie słyszał opłaciło stremerów aby grali w ich grę , i są na teraz 3 miejscu na Steam. 
Większej głupoty jak żyje nie słyszałem. Że też ci geniusze z marketingu w CD project na to nie wpadli :P
A co do grafiki, jak na grę która chyba w ogóle tekstur nie ma , i pozwala na całkowitą modyfikację w terenie i budowanie, naprawde nie jest żle.

2323.jpg

To nie oznacza że nie mieli inwestorów którzy opłacili taka reklamę ze świadomością późniejszego zysku . Podniecaj się dalej oprawa audiowizualna rodem gry z komórki :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten moment kiedy jakieś bieda studio wypuszcza grę, która ma więcej grywalności niż większość gier AAA :E Sam jeszcze nie grałem ale po obejrzeniu kilku filmików przymierzam się do tej produkcji. Byle tylko twórcom sodowa do głowy nie uderzyła bo się bardzo szybko wzbogacili, za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ma chwytliwy system ala minecraftowy wszelkie gówna w stylu fortnite też są popularne a dobrymi grami nie są :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, dawidoxx napisał:

Gra ma chwytliwy system ala minecraftowy wszelkie gówna w stylu fortnite też są popularne a dobrymi grami nie są :E

O co ci wlasciwie chodzi? Wymyslasz sobie jaks z dupy wyssana teorie i walczysz o nia z przekonaniem jakby to prawda byla. 

Do tego rzucasz tekstami o podniecaniu sie do ludzi ktorzy chca o grze normalnie porozmawiac. 

Misisz robic gownoburze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Sheeneek napisał:

 

Misisz robic gownoburze?

Rozumiem.. Aby pisać o tej grze musisz pisać o niej dobrze albo wcale..

Już nie dziwi mnie skąd taka popularność ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, dawidoxx napisał:

To nie oznacza że nie mieli inwestorów którzy opłacili taka reklamę ze świadomością późniejszego zysku . Podniecaj się dalej oprawa audiowizualna rodem gry z komórki :D 

Nie przesadzaj,  nie podniecam się oprawą a samą grą. Uwierz mi mam naprawde dobrego PC-ta, gram od 15 lat  lat i nie jedno widziałem, a ta gra przypomina mi poprostu stare dobre czasy gdzie grywalność była na pierwszym miejscu nie grafika.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dawidoxx napisał:

Rozumiem.. Aby pisać o tej grze musisz pisać o niej dobrze albo wcale..

Już nie dziwi mnie skąd taka popularność ?

A pisz zle ale z sensem a nie rzucasz tekstami o podniecaniu i wymyslasz swoje z doopy teorie o jakims oplacaniu streamerow.

Napisz co ci sie nie podoba itd. Spoko. Nawet mozesz wyslac wskazowki do tworcow, oni chetnie przeczytaja bo i o to prosza.

@Macius66

Tez tak mam, niby taka zwykla indie na pierwszy rzut oka ale potrafibwciagnac. Przypomina mi poznawanie pierwszy raz mechaniki gry i mapy w gothicu, wszystko trzeba bylo samemu odkrywac.

Edytowane przez Sheeneek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jak to u was działą skoro u mnie są spadki do 30-40 fpsów? :E 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilne  ~70 fps ale nie wszystkie detale na full.  

Sporo osób na najnowszych kartach nvidi ma problem ze spadkami. 

Spróbuj tego

https://steamcommunity.com/app/892970/discussions/0/3106890881980133597/?ctp=2

Możesz też spróbować wymusic prawdziwy full screen , w opcjach uruchamiana dopisz;

-window-mode exclusive

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dawidoxx napisał:

Możecie mi powiedzieć jak to u was działą skoro u mnie są spadki do 30-40 fpsów? :E 
 

 

Gram w 1440p, mam wszystko na maxa, z bloom i dof wylaczonym. Chodzi plynnie z freesync, fakt ze fps skacze jak glupi miedzy 60-120. Procek max 50%, gpu do 94 dobijalo.

Zazwyczaj widze fps w zakresie 70kilka %, kilka razy mialem cos ala stutter ale jest to sporadyczne wiec nie bardzo szukalem o co chodzi. 

A to ten full screen z menu nie jest prawdziwy? Sprawdze u siebie tez ta opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda jeszcze dużo nie grałem. Ale po tym co widziałem jak najbardziej jestem pozytywnie nastawiony do tej gry. Swojego czasu patrzyłem różne gry ala survival i nic mi jakoś nie podchodziło. Tutaj zapowiada się na prawdę spoko, grafiki nie ma wypasionej, ale jest klimatyczna, jest mgła, gęste lasy, deszcze. Nie razi w oczy i ma ręce i nogi, a szczególnie jak na EA.

A sam gameplay zaskakująco dobrze daję rade. Z postępami w grze i odkrywaniu nowych surowców zyskujemy nowe recepty, możemy tworzyć nowe rzeczy, ulepszać. Fajnie się buduje, można polować, oswajać zwierzaki. Nawet jakieś elementy fizyki są, gdzie ścięte drzewo czy upadająca kłoda może nas zranić. Są lochy, przeciwnicy różnie reagują na np. ogień. Postać jak zmoknie dostaje ujemne modyfikatory do np. regeneracji życia i kondycji. Jak nam jest zimno to też dostajemy ujemne modyfikatory itd. A tego wszystkiego jest o wiele, wiele więcej do odkrycia i eksploracji. To to tylko pobieżnie co zobaczyłem po tym jak przegrałem w tą gre z ~6h.

Sama gra może nie działa idealnie, są problemy z pełnym wykorzystaniem GPU, być może coś da się tutaj ogarnąć, zmieniając stery czy wymuszając inne tryby wydajności, ale na razie nie chce mi się nic kombinować. Poniżej 60fps raczej nie spada.

Teraz odpaliłem, aby nagrać jakiś filmik jak to u mnie działa i masakra. Koło mojego tymczasowego szałasu co go postawiłem przed udaniem się do Czarnego Lasu pojawił się troll :E
Nie nagrałem początku jak przed nim uciekałem i schowałem się do tego szałasu, a on podszedł i jednym machnięciem rozwalił pół tego domku :E Dopiero zacząłem nagrywać po czasie jak już nie było większości dachu i zostałem zgładzony przez trola :E

Nagrałem też drugi filmik z ustawieniami graficznymi, gram w 4k, ale drażniące mnie postprocesy powyłączane.

 

 

 

Lepsza jakość filmików powinna kiedyś wskoczyć jak youtube przetworzy :E
 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dawidoxx napisał:

Rozumiem.. Aby pisać o tej grze musisz pisać o niej dobrze albo wcale..

Już nie dziwi mnie skąd taka popularność ?

Dokładnie, jego ataki na krytycyzm cyberpunka są identyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, lukadd napisał:

Ja co prawda jeszcze dużo nie grałem. Ale po tym co widziałem jak najbardziej jestem pozytywnie nastawiony do tej gry. Swojego czasu patrzyłem różne gry ala survival i nic mi jakoś nie podchodziło. Tutaj zapowiada się na prawdę spoko, grafiki nie ma wypasionej, ale jest klimatyczna, jest mgła, gęste lasy, deszcze. Nie razi w oczy i ma ręce i nogi, a szczególnie jak na EA.

A sam gameplay zaskakująco dobrze daję rade. Z postępami w grze i odkrywaniu nowych surowców zyskujemy nowe recepty, możemy tworzyć nowe rzeczy, ulepszać. Fajnie się buduje, można polować, oswajać zwierzaki. Nawet jakieś elementy fizyki są, gdzie ścięte drzewo czy upadająca kłoda może nas zranić. Są lochy, przeciwnicy różnie reagują na np. ogień. Postać jak zmoknie dostaje ujemne modyfikatory do np. regeneracji życia i kondycji. Jak nam jest zimno to też dostajemy ujemne modyfikatory itd. A tego wszystkiego jest o wiele, wiele więcej do odkrycia i eksploracji. To to tylko pobieżnie co zobaczyłem po tym jak przegrałem w tą gre z ~6h.

Sama gra może nie działa idealnie, są problemy z pełnym wykorzystaniem GPU, być może coś da się tutaj ogarnąć, zmieniając stery czy wymuszając inne tryby wydajności, ale na razie nie chce mi się nic kombinować. Poniżej 60fps raczej nie spada.

Teraz odpaliłem, aby nagrać jakiś filmik jak to u mnie działa i masakra. Koło mojego tymczasowego szałasu co go postawiłem przed udaniem się do Czarnego Lasu pojawił się troll :E
Nie nagrałem początku jak przed nim uciekałem i schowałem się do tego szałasu, a on podszedł i jednym machnięciem rozwalił pół tego domku :E Dopiero zacząłem nagrywać po czasie jak już nie było większości dachu i zostałem zgładzony przez trola :E

Nagrałem też drugi filmik z ustawieniami graficznymi, gram w 4k, ale drażniące mnie postprocesy powyłączane.

Ta gra potrafi zaskakiwac, mi ostatnio tez troll rozpierniczyl moj oboz hutniczy w czarnym lesie. Na szczescie wszystko da sie odbudowac i materialow nie tracimy.

Z tego co zauwazylem mega wazne jest trzymanie naszej postaci wypoczetej, znacznie zwieksza poziom staminy, no i oczywiscie najedzenie tez.

 

3 godziny temu, joloxx9 napisał:

Dokładnie, jego ataki na krytycyzm cyberpunka są identyczne. 

A wystarczy zebys chociaz przeczytal o co mu zwrocilem uwage to moze bys nie zaczynal. Widze ze tylko po to do tematu wchodzisz zeby robic zamet bez wnoszenia czegokolwiek sensownego trollu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sheeneek napisał:

A wystarczy zebys chociaz przeczytal o co mu zwrocilem uwage to moze bys nie zaczynal. Widze ze tylko po to do tematu wchodzisz zeby robic zamet bez wnoszenia czegokolwiek sensownego trollu.

Przeczytałem - jak mam nie zwracać uwagi, na dzien dobry jak sie z kimś nie zgadzasz to walisz tekstami typu "z dupy wyssane teorie" bo burzą Twój światopogląd. Straszna mentalność gdy ktoś ma inne zdanie niż Ty, na tym kończe tą bezowocną dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że spoko ta gierka. Mimo "prostoty" muszę przyznać, że budowanie to coś nowego. Tu trzeba coś podeprzeć bo się zaraz zawali, a tu źle dym leci. Pierwsze wrażenie faktycznie wypadło u mnie słabo. Jednak dalej jest po prostu sympatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, joloxx9 napisał:

Przeczytałem - jak mam nie zwracać uwagi, na dzien dobry jak sie z kimś nie zgadzasz to walisz tekstami typu "z dupy wyssane teorie" bo burzą Twój światopogląd. Straszna mentalność gdy ktoś ma inne zdanie niż Ty, na tym kończe tą bezowocną dyskusje.

Nic nie burzy mojego swiatopogladu, lubisz rzucac oklapanymi tekstami. Poprostu jaki ma sens wymyslane sobie teori o oplacaniu streamerow kiedy na to nie ma zadnych dowodow i gloszeniu tego na forum jako prawde objawiona? Do tego moje"z dupy wyssane teorie sie odnosilo".

To nie ma nic wspolnego z merytorycznym krytykowaniem gry, na ktore jak najbardziej jestem otwarty. Mowmy o konkretach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sheeneek napisał:

Nic nie burzy mojego swiatopogladu, lubisz rzucac oklapanymi tekstami. Poprostu jaki ma sens wymyslane sobie teori o oplacaniu streamerow kiedy na to nie ma zadnych dowodow i gloszeniu tego na forum jako prawde objawiona? Do tego moje"z dupy wyssane teorie sie odnosilo".

To nie ma nic wspolnego z merytorycznym krytykowaniem gry, na ktore jak najbardziej jestem otwarty. Mowmy o konkretach.

No tak, bo streamerzy grają w to na co mają ochote. Gdzie Ty zyjesz, mój znajomy który to ma 83k followersow na twitchu dostaje sprzęt pokroju 3080 by uwzględniać w postach na instagramie/na kanale twitcha, facebooku że na tym gra, do tego układy z wydawcami to nic nowego. Zazwyczaj jak rzucają się na indie gre to przez to że dostali w łape, co innego AAA wtedy grają bo inni grają i jest moda. Tak działa świat, jak myślisz że inaczej no to nic nie poradze :) Koniec offtopu.

 

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto robic regularne update save, maja problem ze znikajacym swiatem i jeszcze sie z nim nie uporali. Z tego co podejrzewaja to alt+f4 sie przyczynia tez. Nasza postac i swiat sa tu:

in windows Worlds & characters are saved in C:\Users\Username\AppData\LocalLow\IronGate\Valheim\

@joloxx9 juz mi sie nie chce o spokulacjach pisac 

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sheeneek napisał:

 

@joloxx9 juz mi sie nie chce o spokulacjach pisac 

To nie pisz, po co robić offtop? Chyba temat ty czy czego innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, lukadd napisał:

Teraz odpaliłem, aby nagrać jakiś filmik jak to u mnie działa i masakra. Koło mojego tymczasowego szałasu co go postawiłem przed udaniem się do Czarnego Lasu pojawił się troll :E
Nie nagrałem początku jak przed nim uciekałem i schowałem się do tego szałasu, a on podszedł i jednym machnięciem rozwalił pół tego domku :E Dopiero zacząłem nagrywać po czasie jak już nie było większości dachu i zostałem zgładzony przez trola

Ja wpadłem  również na  genialny pomysł i zbudowałem mini wieżyczke i w niego chciałem nawalać z łuku. Jeden strzał i nic nie zostało ze mnie i tego budynku. Generalnie trzeba dobrze sie najeść , zrobić sporo ognistych strzał  i uciekać cały czas do tyłu i idzie go zabić.

 

6 godzin temu, joloxx9 napisał:

No tak, bo streamerzy grają w to na co mają ochote. Gdzie Ty zyjesz, mój znajomy który to ma 83k followersow na twitchu dostaje sprzęt pokroju 3080 by uwzględniać w postach na instagramie/na kanale twitcha, facebooku że na tym gra, do tego układy z wydawcami to nic nowego. Zazwyczaj jak rzucają się na indie gre to przez to że dostali w łape, co innego AAA wtedy grają bo inni grają i jest moda. Tak działa świat, jak myślisz że inaczej no to nic nie poradze :) Koniec offtopu.

 

Dzięki wielkie za wyjaśnienie tego jak to działa, teraz to już wszystko jasne.
To ja mam teraz taki pomysł, szukam kilku osób którzy mają jakieś pojęcie o programowaniu i grafice a i koniecznie posiadający min. rtx 3080. Zrobimy sobie jakąś gierkę, najlepiej to jakiegoś surviviala no bo teraz nikt takich gier nie robi - będziemy oryginalni , może w kilka miesięcy uda się coś skleić no bo w sumie grafika z pozoru może być jak na przeglądarki czy tam telefony.
Wrzucimy to na EA w Steam, no i teraz najważniejsza część naszego planu,  oddamy nasze karty kilku streamerom aby chłopcy chcieli w to nasze cudo grać. No i czekamy aż te nasze gwiazdy internetu z tysiącami oglądajacych ich 12-latków , rozkręcają ten nasz biznes, i tak myśle max po 10 dniach jak nic zostajemy milionerami.
Że też ja na to wcześniej nie wpadłem.
 
A tak na poważnie to tu jest próba wyjaśnienia popularności tego tytułu
 
 
"Warto odnotować, że podobnymi statystykami nie może się również pochwalić większość wyczekiwanych, wysokobudżetowych produkcji z sektora AAA, które często przyciągają dość dużą liczbę osób, ale potem szybko tracą na popularności. Wygląda na to, że gracze coraz częściej odnajdują w grach indie coś, czego próżno szukać w tytułach wielkich wydawców. Co to takiego? Odpowiedzi będzie zapewne tyle, ilu grających w Valheim."
 

A tak poza tematem , polecam jak najbardziej grać mieczykiem. Dużo lepszy feeling walki i wreszcie zaczynam odczuwać coraz większy power  w walce xD

Da sie jakoś powiększyć plecak na przedmioty? Nie wiem jak by miała wyglądać przeprowadzka całego sprzętu i towarów na inne tereny z tymi ograniczeniami.

 
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A budujesz portale? Wtedy nie trzeba przeprowadzki robic tylko skaczesz do bazy. Ja tak mam juz kilka baz wypadowych w miejscach z materialami i z nich teleporty do glownej bazy. Niestety z metalem w sztabkach lub rudzie sie nie teleportujesz.

Na trole najlatwiej za drzewami im uciekac i strzelac. 

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trol ma słaby punkt między nóżkami, tam gdzie facet ma siusiaka, jak się tam strzeli to robi jakąś dziwną pozycję i wtedy trzeba szybko kolejny strzał i wchodzi za znacznie większy dmg 

 

Ubolewam że nie można rudy przenosić przez portal, to duże utrudnienie zwłaszcza jak się gra solo, zabiłem 2 bossa, szukam teraz gdzie są bagna ale cos nie mogę znaleźć ;c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sprawdzic ten strzal miedzy nogi.

Ja teraz zalozylem kolejny oboz obok bagien, mam je przed 2gim bosem.

Zwalilem sprawe bo nie wybudowalem portalu dodatkowego w bazie najpierw zeby tutaj wrocic. No i z buta bede kilometry walil spowrotem. Takze na przyszlosc trzeba wybudowac kilka portali do par na zas i je ponumerowac, wtedy mozna szybko wrocic do bazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie dekiel, prawie 40h w grze, a dopiero teraz odkryłem że można miejscówki na mapie zaznaczać i podpisywać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tymi portalami  jest problem że rudy nie można przenosić a ona najcięższa.

Ale na jakimś póżniejszym etapie gry można jakiś wóz zrobić i cały dobytek załadować, z tym że musimy robić za konia ,,,,,,, xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...