Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Petru sobie wbił do łba że LG to tanie OLEDy i są gówno warte a tylko Panas i Sony powinno się kupować i powiela wszędzie tą bzdurę. Sam nie nie miał żadnego doświadczenia z żadnym z tych TV, no może widział je w markecie. 

Nie wiem tylko na jakiej podstawie tak twierdzi? Możliwe że pracuje dla Panasa albo Sony albo Samsunga. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbił do głowy? Który oled jest najtańszy? 

Tyle w temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSRP dla takiego CX55 to kosmos bo te TV startowały z ~9k pln.

Plus LG jest taki, że czym bliżej kolejnego roku i wydania modeli na kolejny rok robią coraz lepsze promocje i można kupić znacznie taniej poprzednie modele. U Sony czy Panasa jest z tym lipa.

I tak w końcu dochodzimy do tego, że przed premierą nowych modeli na teraz 2021 rok w cenie Sony Oled 55" mamy 65" od LG, a w przypadku panasa mamy nawet 2x 55" :E

Do tego Oledy od Panasa i Sony są okrojone z HDMI 2.1, VRR, g-sync 4k 120hz, czyli dla wielu osób, które korzystają z TV nie tylko do oglądania filmów to jest wielka wada. Przepłacasz za coś co już dziś nie ma nowych standardów. A na 99% w nowych modelach na 2021 i Sony i Panas da już do "swoich" oledów HDMI 2.1. Wtedy te tv na pewno zyskają na popularności.

Na chwilę obecne modele Panasa czy Sony są kierowane tylko do wąskiej grupy odbiorców.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisał, że nie jest księgowym, a jedynie pomaga żonie w papierkach. Kiedyś z tego co pamiętam to handlował telefonami.

Zresztą sam zawód nijak ma się do zainteresowań i wiedzy posiadanej na dany temat. Wystarczy wziąć pierwszego lepszego sprzedawcę RTV w markecie i podpytać o aspekty techniczne związane czy to z TV, GPU itd. :E Bardzo rzadko się trafia taki co posiada wiedzę na chociaż przyzwoitym poziomie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HDTV truł d..ę ze dwa miesiące nt zakupu telewizora i od tego momentu stał się specjalistą.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie handlowałem telefonami tak, jak to sobie wyobrażasz. Od lat  IT/AV i były w tym przetargi na dostawy telefonow. Tak gwoli ścisłości. 

A żonie po prostu pomagam w jej działalności. 

Teorie zdobywa się w necie a nie wiedzę. Wiedzę zdobywasz wraz z praktyką 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada nie można oglądać zwyklej telewizji 24/7 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jej nie chce oglądać nawet jakby można było bez obaw :E Obawiałbym się wtedy o swoje zdrowie psychiczne :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to jednak niezła beka. Nawet nie chcę mi się komentować tych mądrości jakie można tutaj wyczytać wypisywane przez pewną osobę ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2021 o 12:41, kadajo napisał:

W sumie to @Petru23 udowodnił tyle że księgowi mają zerową wiedze o sprzęcie, dosłownie. :)

Tak to jest, gdy komuś się wydaje, że teoria / wykształcenie / pozycja w firmie jest determinantem jego wiedzy, ale nie pochyli się nad ostatecznym "tematem debaty" = produktem (co jest jednak clue). Iluż to ja na uczelni miałem profesorów i doktorów zarządzania, którzy uczą, ale... nigdy nie poprowadzili własnej firmy nawet minutę (aby te teorię przekuć w praktykę). Iluż to speców od excela, nie ma pojęcia czego dotyczą (jakiego produktu) ich mądre tabelki zarządcze.

Podobnie jak fachmiani od cyferek, zarządzania, liczenia i kreowania - nie byli w stanie posłuchać głosu "dołu" i wypuścili Cyberpunka w stanie jakim wypuścili. Im się zgadza i swoje wiedzą. A to że na dole byli programiści (którzy dziś często się wstydzą), a gracze i fora huczą, to już co innego. Dwa inne światy. Wydaje mi się, że i ta dyskusja toczy się dwóch, zupełnie nieprzystających do siebie płaszczyznach: teoria vs real (produkt).

W dniu 15.02.2021 o 22:39, Petru23 napisał:

Ja maiłem z produkcją bezpośredni kontakt. Szkołę kończyłem zdając egzaminy w tym zakresie. Kadajo podpytuje na forach. 

Kolego, czy Ty masz jakieś ukryte kompleksy? Dyskredytujesz fora (hue, hue) vs "bo ja mam szkołę", jak by fora były jakimś tiktokiem "tylko dla debili". Nie wpadłeś na to, że wielu fachowców (lekarze, konstruktorzy, fachowcy każdej branży) są twórcami forów, są obecnymi na forach, uczą się tam, szkolą innych, dzielą wiedzą i CZERPIĄ wiedzę od mądrzejszych nie chełpiąc się wyłącznie "szkołą"? Fora są dla ludzi i ludzie je tworzą, i śmiem twierdzić, że dziś pozostały jedynym sensownym bastionem i kopalnią wiedzy (w przeciwieństwie do powszechnego chłamu mediów społecznościowych, gównianych periodyków, a nawet - niestety kiepskich a często popularnych - uczelni). Nie drwij więc z forów, bo to świadczy o Twojej dalekiej ignorancji i zamknięciu na cokolwiek i kogokolwiek poza Twoim "dyplomem".  

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2021 o 16:28, Petru23 napisał:

Bo jak się kupuje taniego oleda to tak jest. Skąd pomysł żeby brać lg? Kto doradził? 

 

 

W dniu 7.02.2021 o 17:38, Petru23 napisał:

[...] Twierdzę, że w tanich oleadch szanse na trafienie takiego bubla są wyzsze że względu na choćby niższe normy jakościowe przyjęte dla takich produktów. [...]

To na wysuwajacym hipoteze ciazy obowiazek jej udowodnienia - tzw. ciezar dowodu. A tu 3 strony glupiego przekomarzania sie :E 

Przedstawiles hipoteze wiec musisz udowodnic, ze jest prawdziwa. Kazda Twoja wypowiedz inna niz udowodnienie tejze to zwykle proby manipulacji/prowokacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oglądał TVP info więc ani trochę mi go nie szkoda ale to pokazuje jakie są problemy przy wymianach gwarancyjnych oled.

Nie chcę szukać zapisów gwarancyjnych u LG i Panasonica ale chyba jest podobnie. LG na pewno robi problemy jak odłącza się telewizor od prądu. Mają wtedy pretekst, że coś się na ekranie wypaliło bo telewizor nie robił samoczyszczenia matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymienią cały TV to gwarancja się "resetuje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

A to nie jest tak że na wymieniony tv gwarancja jest tylko do czasu trwania tego pierwszego?

Chyba żartujesz?
Kupujesz TV za 10K (nieszczęśliwie chłam seria).
Pada 1 - dają drugi, po pół roku pada 2 - dają 3... i po 4 TV i 2 latach... zostajesz bez TV zupełnie, bo minął czas gwarancji pierwszego? :)
Ty masz gwarancję na URZĄDZENIE (i jego działanie), a nie na UŻYWANIE. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Po 3 oddają kasę.

Nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ODIN85 napisał:

Po 3 oddają kasę.

No... jeżeli masz taką wolę, ale jak chcesz TV (w końcu kupiłeś TV z jakiegoś powodu), to będą dawali (chyba) towar bez wady - do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kupiłem B9 65" cały szczęśliwy że w końcu mam OLEDa, po tygodniu już jechałem do sklepu go zwrócić, takiego dramatu za wtedy 8000 zł nigdy nie miałem :D Najgorzej wydane pieniądze EVER byłyby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój C9 trafił się całkiem fajny już prosto z pudła, ale z oledami i zresztą i LCD to różnie bywa. 

 

Tutaj poscik z zagramanicznego forum

You need to get some hours on the TV or run a manual pixel refresh cycle. This is 1000% your problem and once doing that it will be fine.

 

This my C9 out of the box on 10% grey
 

VUxfjSK.jpg



This is what it looked like after doing a manual pixel refresh cycle
 

wR0CDZT.jpg


This was 5% black out of the box. I could see no light coming from the TV.

9025b62074eb9d8f3668512c35dad217.jpg

 

This is 5% black after the manual refresh

TuQPpl0.jpg

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...