Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim, na początku chciałem się serdecznie przywitać i niestety wolałbym inaczej, ale startuję z problemem :(
Zakupiłem używaną płytę główną z procesorem. Mianowicie Gigabyte MA770T-UD3 rev. 1.5. Problem wygląda tak, że po podłączeniu płyty głównej, procesora, karty graficznej i ramu, komputer się odpala, aczkolwiek nie ma żadnej reakcji. Monitor nie dostaje sygnału z karty graficznej(?) bo w efekcie ekran jest niebieski (tv). Uznajmy, że jest to ten stan, kiedy włączycie telewizor bez podpiętego odtwarzacza etc.

Po włączeniu wiatrak na CPU chodzi na niższych obrotach przez sekundę, mija sekunda i włączają się maksymalne obroty. Wiatraki na karcie graficznej kręcą się, ale nie tak szybko jak standardowo się kręciły. Ramy sprawdzane w pojedynczych konfiguracjach w każdym banku. Bateria wyjmowana, bios resetowany. Brak reakcji.

Specyfikacja
Zasilacz: Antec VP500W - kupiony 2 lata temu
Mobo: Gigabyte MA770T-UD3
Procesor: AMD Phenom II X4 955
Grafika: MSI GTX560TI TwinFrozr
Ram: M391B5773CH0-YH9 Samsung 2GB PC3-10600 DDR3-1333MHz ECC

I tutaj jest pytanie, mobo w specyfikacji ma obsługę pamięci ECC, wczoraj zakupiłem jak ***** 2 kości, które teoretycznie miały być zdrowym ramem - jak gościu twierdził, u niego działały.

Nie mam buzzera, żeby sprawdzić komunikaty, aczkolwiek startuje tutaj, bo może ktoś się z podobnym problemem spotkał.

Edytowane przez wojto567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w grafice jest jedno wyjście do podłączenia monitora? Myślę że ten Gtx ma przynajmniej Dvi i D-sub. Spróbuj poprzez drugie wyjście. Masz tylko jedną kość ramu? Może masz jakiegoś znajomego aby pożyczyć ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, yupii napisał:

Czy w grafice jest jedno wyjście do podłączenia monitora? Myślę że ten Gtx ma przynajmniej Dvi i D-sub. Spróbuj poprzez drugie wyjście. Masz tylko jedną kość ramu? Może masz jakiegoś znajomego aby pożyczyć ram.

Temat ogarnięty, zrzuciłem problem na PC, a winnym okazał się albo kabel, albo leciwy telewizor. Na DVI odbiera na zwykłym monitorze, hdmi na telewizorze leży. Zamówiłem przejściówke DVI-HDMI to zobaczymy czy coś ruszy, obstawiam gniazdo w karcie graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...