Skocz do zawartości
Sarkastrosz

Zestaw do montażu Video i obróbki zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Użytkowników tym postem chciałem się przywitać i poprosić o radę.

Chciałem złożyć zestaw do montażu video (Adobe Premiere (do 4k)) i obróbki zdjęć głównie Lightromie (*.Cr2 około 40mb na zdjęcie).

Zestaw chciałem oprzeć o AMD RYZEN ( jeszcze nie wiem jaki)

Czy bylibyście tak mili i podpowiedzieli jaki zestaw złożyć do 9000zł (nie wliczając monitora, i dysku do przechowywania projektów)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej pójść w Intela z opcją Quick Sync Video?

Czy ewentualny zakup używanej grafiki wchodzi w grę? Niestety na rynku kart graficznych obecnie panuje istna tragedia i kupno nowej grafiki graniczy z cudem...

Jeśli tak to:

https://proline.pl/koszyk/e4ff5679

Core i9, wydajne chłodzenie, 64 GB RAM, SSD 480 GB na system i programy, SSD 2TB na surówkę i zapis, ten mały SSD na SATA na temp i śmieci, przewiewna buda i porządny zasilacz.

Do tego grafika, no albo upolujesz gdzieś RTX 3070 / RTX 3060 Ti w jakiejś akceptowalnej cenie, albo szukaj używanych - RTX 2070 Super, RTX 2080, RTX 2080 Super, może nawet GTX 1080 Ti... Chyba że rozbijesz bank i kupisz RTX 3070 za 5 kafli dostępną od ręki, no ale to chyba przegięcie (normalna cena tej karty to ~ 2800 zł - ale czy kiedyś jeszcze taka wróci to ciężko stwierdzić).

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dirian napisał:

Nie lepiej pójść w Intela z opcją Quick Sync Video?

Czy ewentualny zakup używanej grafiki wchodzi w grę? Niestety na rynku kart graficznych obecnie panuje istna tragedia i kupno nowej grafiki graniczy z cudem...

Jeśli tak to:

https://proline.pl/koszyk/e4ff5679

Core i9, wydajne chłodzenie, 64 GB RAM, SSD 480 GB na system i programy, SSD 2TB na surówkę i zapis, ten mały SSD na SATA na temp i śmieci, przewiewna buda i porządny zasilacz.

Do tego grafika, no albo upolujesz gdzieś RTX 3070 / RTX 3060 Ti w jakiejś akceptowalnej cenie, albo szukaj używanych - RTX 2070 Super, RTX 2080, RTX 2080 Super, może nawet GTX 1080 Ti... Chyba że rozbijesz bank i kupisz RTX 3070 za 5 kafli dostępną od ręki, no ale to chyba przegięcie (normalna cena tej karty to ~ 2800 zł - ale czy kiedyś jeszcze taka wróci to ciężko stwierdzić).

Super wielkie dzięki, używka jak najbardziej wchodzi w grę, słyszałem i czytałem że jest problem z kartami graficznymi ale nie zdawałem sobie sprawy że jest on tak ogromny.

Naczytałem się ze AMD wyjdzie lepiej w kwestii jakość względem ceny i że ponoć Adobe Premiere od jakiegoś czasu lepiej potrafi wykorzystać RYZENY. 

Jeśli nie byłby to dla Ciebie problem skompletował byś podobny zestaw z AMD? ( procek, płyta, karta) no bo reszta pozostała by bez zmian:)

Mam jeszcze pytanie dotyczące chłodzenia wodnego czy jest ono wydajniejsze od chłodzenia powietrznego czy wybrałeś je z jakichś innych względów?

27 minut temu, Caps napisał:

Zestaw wyżej spoko. 5800x nie ma sensu względem 10900 z qsv. Osobiście wrzucilbym to w https://proline.pl/obudowa-be-quiet-silent-base-802-biala-p7132993

Odnośnie obudowy chodzi o wygląd czy wydajność zestawu znacząco wrośnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że Intel ma QSV (poczytaj), czego AMD nie oferuje. Do video Ryzen nie będzie lepszą opcją - poczytaj podobne wątki na tym forum.

AMD nie wyjdzie nijak lepiej w stosunku ceny do wydajności, to jest dawno temu i nie prawda. Przykładowo Ryzen 7 5800X (8 rdzeni / 16 wątków) kosztuje ~ 2100 zł, podczas gdy i9 (10 rdzeni / 20 wątków) jak widać jest sporo tańszy.

Upierając się przy AMD to wrzuć do koszyka Ryzen 7 5800X + MSI B550 Gaming Plus. Ale IMHO to totalnie bez sensu pod twoje zastosowania względem i9. Pod Ryzena zmieniłbym też AIO na np. Be Quiet Pure Loop 280 - Frezer jest nieco lepszy bo dodatkowo chłodzi sekcję zasilania płyty głównej, ale na niektórych płytach pod AM4 ma problemy z kompatybilnością (coś tam nie przemyśleli z montażem).

 

Tak, AIO są wydajniejsze od powietrznych (oczywiście nie zawsze, ale Freezer akurat jest świetny i nie kosztuje dużo).

Buda - SB 802 jest pojemniejsza i sporo większa. Jeśli rozmiar nie przeszkadza to można dorzucić, więcej miejsca w środku, łatwiej wszystko poukładać. Do 802 można dać też wtedy AIO w wersji 360 (z 3 wentylami).

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Dirian napisał:

Sęk w tym, że Intel ma QSV (poczytaj), czego AMD nie oferuje. Do video Ryzen nie będzie lepszą opcją - poczytaj podobne wątki na tym forum.

AMD nie wyjdzie nijak lepiej w stosunku ceny do wydajności, to jest dawno temu i nie prawda. Przykładowo Ryzen 7 5800X (8 rdzeni / 16 wątków) kosztuje ~ 2100 zł, podczas gdy i9 (10 rdzeni / 20 wątków) jak widać jest sporo tańszy.

Upierając się przy AMD to wrzuć do koszyka Ryzen 7 5800X + MSI B550 Gaming Plus. Ale IMHO to totalnie bez sensu pod twoje zastosowania względem i9. Pod Ryzena zmieniłbym też AIO na np. Be Quiet Pure Loop 280 - Frezer jest nieco lepszy bo dodatkowo chłodzi sekcję zasilania płyty głównej, ale na niektórych płytach pod AM4 ma problemy z kompatybilnością (coś tam nie przemyśleli z montażem).

 

Tak, AIO są wydajniejsze od powietrznych (oczywiście nie zawsze, ale Freezer akurat jest świetny i nie kosztuje dużo).

Buda - SB 802 jest pojemniejsza i sporo większa. Jeśli rozmiar nie przeszkadza to można dorzucić, więcej miejsca w środku, łatwiej wszystko poukładać. Do 802 można dać też wtedy AIO w wersji 360 (z 3 wentylami).

W takim razie biorę się za zgłębianie tematu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryż 5800x nie ma obecnie najmniejszego sensu do video.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany do Intela :) 

Mam pytanie odnośnie kart graficznych:

Cytat

RTX 2070 Super, RTX 2080, RTX 2080 Super

Jakiej firmy najlepiej kupić używkę Asus, Gygabyte, Msi - gdzieniegdzie czytam że RTX z serii 2000 miewają defekt w postaci skrzypiących cewek pod obciążaniem czy to tylko wyjątki czy to się często zdarza? 

może warto poczekaj z zakupem nowej karty i do tego zestawu przełożyć ze starej puszki ASUS Radeon RX 570 STRIX OC 8GB GDDR5 do puki na rynku nie pojawią się karty w normalnych cenach?

I druga kwestia ja jest według Was akceptowana cena tych kart w wersji używanej z gwarancja np 12m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon RX 570 STRIX  to całkiem niezła karta do tych zastosowań

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2021 o 14:49, Dirian napisał:

Do tego grafika, no albo upolujesz gdzieś RTX 3070 / RTX 3060 Ti w jakiejś akceptowalnej cenie, albo szukaj używanych - RTX 2070 Super, RTX 2080, RTX 2080 Super, może nawet GTX 1080 Ti... 

Jakiej firmy najlepiej kupić używkę Asus, Gygabyte, Msi - gdzieniegdzie czytam że RTX z serii 2000 miewają defekt w postaci skrzypiących cewek pod obciążaniem czy to tylko wyjątki czy to się często zdarza? 

może warto poczekaj z zakupem nowej karty i do tego zestawu przełożyć ze starej puszki ASUS Radeon RX 570 STRIX OC 8GB GDDR5 do puki na rynku nie pojawią się karty w normalnych cenach?

I druga kwestia ja jest według Was akceptowana cena tych kart w wersji używanej z gwarancja np 12m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie cewek to losowa sprawa, niezależnie od modelu.

Co do karty, no generalnie jak masz RX 570 to na razie bym ją przełożył i czekał na lepsze czasy. Tym bardziej, że nawet używki są drogie jak cholera i ciężko tu mówić o akceptowalnej cenie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak już poruszyliśmy ten temat to ile warto dać za 1070ti Zotaca ? karta wyjęta z systemu do Lightrooma, także żadnego oc nie widziała ani nawet jednej gry ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile warto dać czy za ile sprzedać? Bo jak to drugie, to raczej śmiało 1400-1500 zł można wołać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dać, znajomy chce zmienić grafike, szkoda okazje olac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to myślę, że jak za 1200-1400 zł się dogadacie to będzie ok dla jednej i drugiej strony, jeśli to po znajomości ;)

Więcej bym nie płacił, no chyba że bardzo tej karty potrzebujesz na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2021 o 14:49, Dirian napisał:

Dirian mam jeszcze dwa pytania pierwsze czy do pracy z video i lightroomem jest sens zmiany procka z tego którego zaproponowałeś czyli:

Intel Core i9-10900 2,8 GHz

na 

Intel Core i9-10900KF 3,7 GHz

Z tego co widzę to ten drugi ma odblokowany mnożnik ale nigdy nie podkręcałem kompów. 

 

I drugi pytanie w kwestii obudowy którą polecił CAPS

W dniu 9.02.2021 o 17:08, Caps napisał:

Zestaw wyżej spoko. 5800x nie ma sensu względem 10900 z qsv. Osobiście wrzucilbym to w https://proline.pl/obudowa-be-quiet-silent-base-802-biala-p7132993

be quiet! Silent Base 802 Biała czy moglibyście zaproponować jakąś podobną w kwestii jakości a nico tańszą ? (wygląd obudowy nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia przyznam wręcz że czym mnie światełek i przeszkleń tym lepiej - ponieważ z braku miejsca komputer stoi w sypialni)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowany mnożnik to nic takiego, zobacz różnicę w bazowym zegarze, prawie giga to w lightroomie odczujesz... chyba że dziargasz pojedyńcze zdjęcia

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka nie ma sensu zmieniać, bo kręcenie i9 to potężny wzrost temperatur kosztem niewielkiego przyrostu wydajności. O poborze pradu po OC nawet nie wspominam.

A no i do tego i9 10900KF nie ma zintegrowanej grafiki, a może będziesz chciał skorzystać z QSV.

Z tańszych bud może SilentiumPC Signum SG7V TG. Jakościowo nie jest to be quiet, ale też solidna i pojemna buda, do tego z dobrą wentylacją.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Dirian napisał:

Procka nie ma sensu zmieniać, bo kręcenie i9 to potężny wzrost temperatur kosztem niewielkiego przyrostu wydajności. O poborze pradu po OC nawet nie wspominam.

A no i do tego i9 10900KF nie ma zintegrowanej grafiki, a może będziesz chciał skorzystać z QSV.

Z tańszych bud może SilentiumPC Signum SG7V TG. Jakościowo nie jest to be quiet, ale też solidna i pojemna buda, do tego z dobrą wentylacją.

Jeszcze raz wielkie dzięki :) Wszelkie wątpliwości rozwiane :)

W kwestii obudowy zdecyduje się jednak na tego be quiet! Silent Base 802

Większość wezmę z proline,pl poza płytą bo już jej nie mają i obudową którą chce kupić w supertech.pl macie jakieś doświadczanie z tym sklepem ?

 

33 minuty temu, T_G napisał:

Odblokowany mnożnik to nic takiego, zobacz różnicę w bazowym zegarze, prawie giga to w lightroomie odczujesz... chyba że dziargasz pojedyńcze zdjęcia

Dzięki za porady jednak posłucham Diriana w tej kwestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Dirian napisał:

A no i do tego i9 10900KF nie ma zintegrowanej grafiki, a może będziesz chciał skorzystać z QSV.

Dobra to jeszcze dopytam czy może warto w takim razie dopłacić jeszcze odrobinkę i wsiąść i9 10900K który ma i 3,7 ghz i zintegrowaną grafikę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na te taktowania podstawowe. Patrz na taktowania w Turbo. Przy obciążeniu wszystkich rdzeni 10900k wyciąga 4.8 GHz, zaś 10900 - 4.5 GHz:

Te 300 MHz różnicy ciężko będzie odczuć. Dopiero po podkręceniu 10900K może udałoby się wyciągnąć 5.0-5.1 GHz na wszystkich jajkach, ale temperatury będą ogromne. Dla mnie gra nie warta świeczki, tym bardziej jeśli nigdy nie bawiłeś się w OC.

Chyba że byś dorwał 10900k na jakiejś promocji, to można wziąć i nawet go nie podkręcać. Ale przepłacać kilka stówek za te 300 MHz więcej to nie ma sensu.

2020-04-29-image-34.jpg

 

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dirian napisał:

Nie patrz na te taktowania podstawowe. Patrz na taktowania w Turbo. Przy obciążeniu wszystkich rdzeni 10900k wyciąga 4.8 GHz, zaś 10900 - 4.5 GHz:

Te 300 MHz różnicy ciężko będzie odczuć. Dopiero po podkręceniu 10900K może udałoby się wyciągnąć 5.0-5.1 GHz na wszystkich jajkach, ale temperatury będą ogromne. Dla mnie gra nie warta świeczki, tym bardziej jeśli nigdy nie bawiłeś się w OC

no to jeszcze jedno pytanie co sądzisz o Intel Core i9-10850k ma zarówno Quick Sync Video, zintegrowaną grafikę, 3,6GHZ tego początkowego, a cena jest prawie identyczna do Intel Core i9-10900.

 

Mam nadzieje że nie wyczerpałem Twojej cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena podobna / drożej stówkę-dwie, to weź 10850k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie patrz na te taktowania podstawowe. Patrz na taktowania w Turbo. Przy obciążeniu wszystkich rdzeni 10900k wyciąga 4.8 GHz, zaś 10900 - 4.5 GHz: "

znowu jakieś bzdety, nic nie będzie liczone w tym sofcie samym procesorem więc obciążanie wszystkich rdzeni będzie się wahać na poziomie 40-60% a bazowe taktowanie im wyższe tym większa płynność na etapie projektowania

oczywiście podstawa to integra+najwyższe możliwe taktowanie(nie w turbo) nawet ilość rdzeni nie ma znaczenia bo po to wymyślono akceleracje gpu, żeby z nich korzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, T_G napisał:

oczywiście podstawa to integra+najwyższe możliwe taktowanie(nie w turbo) nawet ilość rdzeni nie ma znaczenia bo po to wymyślono akceleracje gpu, żeby z nich korzystać

a Ty co sądzisz o Intel 10850k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...