Skocz do zawartości
Chino85

komputer do gier za 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moi drodzy, sytuacja jest następująca. Jestem zupełnie zielony w temacie. Chciałbym złożyć sobie zestaw do 4k, który pozwoli mi na swobodną grę w produkcje dotychczas wydane i bieżące. Przyszłościowo będę się pewnie przerzucał na konsole, ale moja biblioteka gier na PC jest na tyle bogata, że szkoda byłoby jej nie ograć w komfortowych warunkach. Proszę pomóżcie mi złożyć optymalny zestaw (bez monitora - chcę podłączyć kompa pod LG OLED CX; klawiatura i mysz są mało istotne) same bebechy + obudowa.

Totalnie nie mam pojęcia o wydajnościach poszczególnych podzespołów, także jakbyście mogli dodawać jakieś słowo komentarza odnośnie fpsów rozdzielczości i detalach jakie dane zestawy uciągną.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem dla szwagra ostatnio komputer w podobnych limitach i trochę dramat teraz jest bo nie ma kart graficznych. W normalnych czasach powinieneś móc złożyć coś na i5, Ryzenie 5 z przyzwoitą grafiką. Obecnie nawet grafiki klasy GTX 1660S kosztują za dużo żeby zmieścić się w limicie 4tyś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Alyjen napisał:

Składałem dla szwagra ostatnio komputer w podobnych limitach i trochę dramat teraz jest bo nie ma kart graficznych. W normalnych czasach powinieneś móc złożyć coś na i5, Ryzenie 5 z przyzwoitą grafiką. Obecnie nawet grafiki klasy GTX 1660S kosztują za dużo żeby zmieścić się w limicie 4tyś. 

Z tego co poczytałem ostatnio faktycznie wygląda na to, że sytuacja jest nie najlepsza. Mógłbym ewentualnie kilka stówek dorzucić ale wolałbym tego nie robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi miesiąc temu udało się złożyć zestaw z GTX 1660 Super za 3,5tys (Oczywiście z pomocą najlepszych forumowiczów na świecie). Jak ja kupowałem swoje komponenty to liczyłem się z tym, że przepłacam, ale jak patrzę na to, że to idzie coraz dalej to jest jakaś masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rakietax napisał:

Mi miesiąc temu udało się złożyć zestaw z GTX 1660 Super za 3,5tys (Oczywiście z pomocą najlepszych forumowiczów na świecie). Jak ja kupowałem swoje komponenty to liczyłem się z tym, że przepłacam, ale jak patrzę na to, że to idzie coraz dalej to jest jakaś masakra.

Nie chcę czekać na rozwój wypadków, bo wydaje mi się, że sytuacja się raczej szybko nie poprawi. Liczę na to, że faktycznie uda się dzięki temu forum złożyc coś sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zasadniczo można iść trzema drogami

i5-10400f + tania płyta/ram bo i tak tego nie podkręcisz i nawet XMP nie włączysz, i to Ci da ok wydajność i trochę kasy na grafikę, która zrobi większą różnicę, ale to jest komputer, który będzie jaki będzie i upgrade w przyszłości to będzie wymiana płyta/proc i ram

Ryzen 3600 + płyta na B550, i to jest platforma, którą w przyszłości rozbudujesz nawet do 16 core CPU jak będziesz miał taką fantazję, płyta/ram zostaną

Ostatnie co bym rozważał to i5-10400f ale płyta na Z490, która również pozwoli na rozbudowę komputera w przyszłości, ale na tu i teraz płyta vs CPU to będzie dziwna para

Reszta to tak naprawdę detale, dysk/ewentualnie chłodzenie, buda/zasilacz i gotowe 

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez grafiki taki mam obecnie komputer. Do tego GTX 1660 SUPER Gigabyte, Ram pogoniłem na 3600 MHZ. Tę grafikę proponuje do AMD.  Z czasem może coś lepszego

Intel

Alternatywa na AMD

AMD  

Alternatywa to jakiś gotowiec z w miarę przyzwoitymi podzespołami.

Proponuje inny dysk na M.2.  ADATA zmieniła kontroler na ponoć gorszy. Ja mam jeszcze sprzed zmiany.

 

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Flik napisał:

Bez grafiki taki mam obecnie komputer. Do tego GTX 1660 SUPER Gigabyte, Ram pogoniłem na 3600 MHZ. Tę grafikę proponuje do AMD.  Z czasem może coś lepszego

Intel

Alternatywa na AMD

AMD  

Alternatywa to jakiś gotowiec z w miarę przyzwoitymi podzespołami.

Proponuje inny dysk na M.2.  ADATA zmieniła kontroler na ponoć gorszy. Ja mam jeszcze sprzed zmiany.

 

 

Lepiej chyba budę vt2 czy dorzucić kilka złotych do vt4 mają lepszą wentylację.

Co do dysku można Silicon power a80. Czy kingstona a2000 pod gry nie robi większej różnicy jak SSD na sata 3

Z gotowców np. https://www.sferis.pl/actina-pbm-3600-16-512-1660s-500w-p656974 średnio opłacalne zwłaszcza że cooler box, ale w obecnych czasach warto rzucić okiem.

Aczkolwiek o grze w rozdzielczości  4k możesz zapomnieć to już lepiej konsole kupić.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najwyższa zanotowana temperatura to 73 stopnie na grafice. Procesor -nigdy nie widziałem 70 stopni (Wiesiek), także chyba tragedii nie ma. 2 wentyle z przodu jeden na procku, dwa na karcie i jeden z tyłu. Karta półpasywna, więc w idle jej wentylatory nie pracują.

Uwaga: jakby ktoś brał tego Armisa to tam trzeba jednak dokupić dwa wentyle na przód. Ja nie miałem-nie wiem, może teraz dają.

14 minut temu, Bobson89 napisał:

Aczkolwiek o grze w rozdzielczości w 4k możesz zapomnieć....

Nawet zjeżdżając z detalami w dół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjeżdżając z detalami jest szansa na 30fps. Do 4k trzeba mocnego GPU. 1660s trochę malo.

Edit: w ogóle to lipa w tym budżecie cenowym, bo mało kart i drożyzna. Na jesieni(minionej) miałbyś takie zestawy z RX 5600xt/rtx 2060 czy nawet 2060 super jakby się dobrze pokombinowało.

 

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nie oczekuję nie wiadomo jakich doznań. Proszę Was o najbardziej waszym zdaniem wydajny zestaw z podaniem tego co mogę na nim osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Chino85 napisał:

Panowie, ja nie oczekuję nie wiadomo jakich doznań. Proszę Was o najbardziej waszym zdaniem wydajny zestaw z podaniem tego co mogę na nim osiągnąć.

No to na tą chwilę to co ci koledzy wyzej podesłali z 1660super nada się do gry w rozdzielczości fhd na detalach ultra z fpsem 60+.

Nigdy nie ma dobrego momentu na zakup kompa, ale ten jest wyjątkowo tragiczny i wszystko wskazuje na to że jeszcze potrwa.

Dlatego na chwilę obecną najlepsza opcja jest konsola bądź wstrzymanie się z zakupem jakiś czas, bo GPU podrożały o dobre 800zl i w ogóle ciężko coś kupic.

Nawet używki latają w zawyżonych cenach.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że tak:

https://www.komputronik.pl/product/696495/komputronik-infinity-x500-e1-.html

Na Intel 10400, wydajniejsza karta od 1660 S (może nawet już styknie do 4K, ale niech inni sie wypowiedzą), ale słaba płyta i woniejszy RAM, którego nie OC-niesz. (podetnie to skrzydła temu Intelowi.

1. Brak systemu

2. Dokupić chociaż Spartan 4 MAX, albo Fere 3

3. Dopytać co tam dokładnie za dysk siedzi.

4. Nie zmodernizujesz tego potem-od razu mówie.

Jak na Intelu to można kombinować tak jak ja: płyta Z 490 i zaoszczędzić na karcie grafiki (1660S). Grafikę zawsze można zmienić jak sytuacja się ustabilizuje.

Sam widzisz, że ciężko. Bez tych kilku stówek więcej się nie obędzie. 

I tak musisz iść na kompromisy. Sam musisz zdecydować co wolisz:  lepsze mobo/słabsza karta( to proponuje-tym bardziej, że nowe Intele na horyzoncie. Szkoda zamykać sobie drogi do

późniejszej modernizacji biorąc płytę, która tego właściwie nie umożliwia), czy na odwrót. Do FHD 1660 SUPER jest jak najbardziej ok.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Flik napisał:

Nie zwróciłem uwagi...?  Sorki...

To po co się tak naprodukowałem??

A to z moimi uwagami powyżej? https://www.komputronik.pl/product/709229/komputronik-infinity-x500-p3-.html

Albo nie kombinować i brać coś z proponowanych powyzej.

RX 580 jest słabszy od 1660super to już lepiej to co dałem z tego sferisa (jest też tańszy z Ryzen 2600 zamiast 3600) jak pisałem średnio opłacalne, ale w fhd pograloby się na przyzwoitym poziomie, a zachowując odpowiednią odległość to i na tv będzie to jakoś wygladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...