Skocz do zawartości
martingg

Bezprzewodowa mysz gaming max 500pln klawiatura bezprzewodowa max 200

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pro ;) ma być do wygodnego kanapowego grania na TV, mam długie chude paluchy i dużą dłoń więc fajnie jakby to dobrze leżało w dużym ręku :) musi mieć dzyndzla USB, jakby się jeszcze dało podpiąć po jakims BT czy czymś innym bez dzyndla do lapka żeby ciągle nie wyciągać wtyczki byłoby pięknie ;)

Klawiatura 200? Max?

Mój typ na razie to Logitech G502 LIGHTSPEED HERO ktoś coś? :)

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel za 5 stówek kupił sobie DeathAddera V2 Pro. Jako posiadacz G502, mogę stwierdzić, że ten razer jest mega wygodny. Odpinany kabel z wbudowanymi akusami, robi robotę.

Wyślij koszyk na pw @X-KOM.PL albo napisz w osobnym wątku, to dostaniesz jakiś kod rabatowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś jakąś klawe by polecił tak do 200? Przy okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, martingg napisał:

Skoro chcesz top to bierz nową Superlight Logitecha:

https://www.logitechg.com/pl-pl/products/gaming-mice/pro-x-superlight-wireless-mouse.910-005880.html

Waga 60g to coś rewelacyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te 14g mniej względem Razera jest tak odczuwalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 23% masy logitecha więc da się odczuć.

Oczywiście jedna i druga będzie świetna ale to nie kwestia dopłaty za 14g tylko podobnego budżetu więc w zasadzie dlaczego nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się odczuć różnicę ale czy będzie to odczucie pozytywne to już kwestia subiektywna. Superlight jest odchudzona już do takiego stopnia że odbija się to negatywnie na stabilności przycisków i scrolla, a to nie wróży dobrze też trwałości. Jak to ma rzeczywiście służyć do kanapowego grania przed TV i być podłączone przez BT z pollingiem 125Hz to rozwodzenie się nad kilkunasto-gramowymi różnicami w wadze jest trochę niepoważne  ;) Dopiero przy wymienionej tutaj G604 można już śmiało stwierdzić że to cegła.

edit: błędnie zasugerowałem G Pro Wireless jako pasującą do podanych kryteriów

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, oczywiście że będzie to pozytywne odczucie. Jeśli ktoś lubi cegły to i tak nie kupi ani jednej, ani drugiej.
Zgadzam się że generalnie topowe myszki gamingowe to overkill do kanapy ale jeśli op jest nimi zainteresowany to jak najbardziej trzeba brać takie detale pod uwagę bo tylko takimi detalami się różnią.

Nie ma tu żadnego BT więc chyba coś pomyliłeś ;)

@martingg mega dobra cena na superlight:
https://www.amazon.it/Logitech-SUPERLIGHT-Ultraleggero-Progettato-Programmabili/dp/B07W7MKLNT/
albo zwykła G Pro w polskich sklepach często 350zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić na FV więc bardziej mi się opłaca u nas, w Amazonie coś jest pochrzanione z Vatami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wu70 napisał:

Nie ma tu żadnego BT więc chyba coś pomyliłeś ;)

 

W dniu 12.02.2021 o 08:26, martingg napisał:

jakby się jeszcze dało podpiąć po jakims BT czy czymś innym bez dzyndla do lapka żeby ciągle nie wyciągać wtyczki byłoby pięknie ;)


Ale to i tak lepszy poziom niż ten x-komowy spamer który do szurania po kanapie sugeruje Aeroxa 3 z dziurami od spodu i ślizgaczami grubości kartki papieru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kompletny brak czytania ze zrozumieniem ;) Żadna z myszek które komentowałem nie ma BT. To mają inne wcześniej wspomniane bardziej uniwersalne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przeoczyłem że w Superlight wycięli nawet łączność BT żeby urwać kolejne 2 gramy ale to Ty polecasz coś co nie spełnia jednego z podstawowych kryteriów autora tematu a nie ja. Gość zakłada temat mając na starcie całkiem niezłe propozycje a kończy wydając kupę kasy na wydmuszkę nie mającą podstawowych oczekiwanych cech bo doradzający nie był w stanie przeczytać więcej jak tytułu wątku. Cały pclol.

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkujesz się i nic z tego nie wynika bo opierasz się na błędnym założeniu że ja niby coś polecam do kryteriów autora i tak co chwilę muszę się tłumaczyć bo nie czytasz ze zrozumieniem i tylko się czepiasz i czepiasz, cały pclol.

Odpowiadałem na konkretny post podając tylko i wyłącznie lepszą alternatywę do jednej z myszek które podał autor (która też nie spełniała kryteriów) i gdyby się zdecydował na tego typu sprzęt to lepiej wiedzieć o tych modelach.

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2021 o 13:38, martingg napisał:

Fajna mysz ze standardowymi już u Razera optycznymi switchami które nie złapią dwukliku jak Logitech, ale dobrze że temat potoczył się w takim a nie innym kierunku bo pisałeś że chcesz opcjonalnie też połączenie bez dolnga/stacji bazowej a Viper, jak i większość innych propozycji jakie tu padają, nie ma takiej opcji. Funkcja tak oczywista że mało kto sprawdza jej obecność i kończy się smutno. Choć niechętnie polecam razery przez niesmak jaki pozostawiły stare wersje ich softu to obecnie DA V2 Pro jest super opcją pod większą dłoń, fajnie łączącą gamingowe parametry i mniej gamingowe funkcje, jak właśnie ta podwójna łączność. U Logitecha wychodzi na to że BT mają tylko te niższe modele czyli G305, G603 i G604. Ta pierwsza jest bardzo spoko jak na swoją niską cenę, druga już mniej choć do casualowego grania by wystarczyła, a trzecia to takie nie wiadomo co - do pracy gorsza od G502 Lightspeed, do gamingu bardzo ciężka. Alternatywą dla nich byłby Basilisk X Hyperspeed - co prawda nie ma wspomnianych optycznych switchy ale na tle Logitecha nie jest to wadą ;) Jeśli zrezygnujesz z BT to wybór robi się tak szeroki że nie wiadomo od czego zacząć ale to już musisz zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem o problemie z podwójnym kliknięciem w myszce iż często występuje w Logitechu dlatego ten Razer zwrócił moją uwagę

BT to wygoda żebym nie musiał się przekonać z PC i laptopem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zagadkowe to chwalnie optyków Razera. Od kiedy Omrony Logi na 20 mln kliknięć, wciąż chyba japońskie (wiem, są też chińskie) łapią dwukliki? Mam jakieś niebywałe szczęście, a z Razerem miałem pecha? :)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, martingg napisał:

kurła :E co robić LOGITECH Pro X SuperLight 417 pln

https://www.pepper.pl/promocje/logitech-pro-x-superlight-363083

 

zamówiłem na przyszły piątek, mam 1,5 tygodnia na zastanowienie się :)

Po komentarzach na pepperze widzę że jednak bardzo zależało Ci na łączności 2,4Ghz+BT, a jednak zdecyowałeś się wydać 2x więcej na coś co tego nie ma, niż na coś co to ma. Cóż, nie moja kasa i nie ja będę z tego korzystał :)

13 godzin temu, Zas napisał:

Coraz bardziej zagadkowe to chwalnie optyków Razera. Od kiedy Omrony Logi na 20 mln kliknięć, wciąż chyba japońskie (wiem, są też chińskie) łapią dwukliki? Mam jakieś niebywałe szczęście, a z Razerem miałem pecha? :)

A Logitech używał kiedykolwiek japońskich omronów 20M? Jeśli tak to chyba bardzo dawno temu... Ale chińskie 20M, choć gorsze, to też nie była tragedia. Tragedą były dopiero chińskie 50M - te z niebieskimi klikaczami - które pojawiły się mniej więcej wraz z sensorami HERO. To wtedy nadeszła fala dwukliku. Karuzela śmiechu trwała kilka lat i dopiero jakieś pół roku temu Logitech zaczął montować nowe-stare switche 20M z dopiskiem G1 i wszyscy odetchnęli z ulgą. Bo nawet jeśli byłby to tylko rebrand starych chińskich 20M to i tak jest to znaczna poprawa. Teraz tylko trzeba trafić na Logitecha z nowszych partii - tu jest ten jeden atut G Pro X że wcześniej go nie produkowali, przy innych modelach trzeba patrzeć na numer seryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bart3d napisał:

Po komentarzach na pepperze widzę że jednak bardzo zależało Ci na łączności 2,4Ghz+BT, a jednak zdecyowałeś się wydać 2x więcej na coś co tego nie ma, niż na coś co to ma. Cóż, nie moja kasa i nie ja będę z tego korzystał :)

A Logitech używał kiedykolwiek japońskich omronów 20M? Jeśli tak to chyba bardzo dawno temu... Ale chińskie 20M, choć gorsze, to też nie była tragedia. Tragedą były dopiero chińskie 50M - te z niebieskimi klikaczami - które pojawiły się mniej więcej wraz z sensorami HERO. To wtedy nadeszła fala dwukliku. Karuzela śmiechu trwała kilka lat i dopiero jakieś pół roku temu Logitech zaczął montować nowe-stare switche 20M z dopiskiem G1 i wszyscy odetchnęli z ulgą. Bo nawet jeśli byłby to tylko rebrand starych chińskich 20M to i tak jest to znaczna poprawa. Teraz tylko trzeba trafić na Logitecha z nowszych partii - tu jest ten jeden atut G Pro X że wcześniej go nie produkowali, przy innych modelach trzeba patrzeć na numer seryjny.

jeden gosc ma mi sprawdzić jak dziala na 2 odbiornikach logitech  bezposredno bo mozna dokupic drugi odbiornik za 50zł ;) poza tym j.w. mam 1,5 tygodnia na decyzje zamowilem odbior na przyszly piatek, ale blizej mi do Razera wdaje sie większą myszką a ja mam dużą dłoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten biały model chyba mniej popularny skoro taka dobra cena się pojawiła :D

Rozmiarem bym się nie przejmował, praktycznie to samo:
https://www.rtings.com/mouse/tools/compare/razer-viper-ultimate-vs-logitech-g-pro-x-superlight/1639/20261

Najważniejsze parowanie, jeśli nie zadziałają dwa odbiorniki to nie ma sensu ciągle przekładać skoro to ma być uniwersalna myszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurła :E nie wiedziałem że na rtings są też myszki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech olewam bo nie da sie sparowac pod 2 odbiorniki wiec lipa ;)

Z mojego śledztwa coś co ma 2 możliwości łączenia :E

Razer Basilisk X Hyperspeed https://www.x-kom.pl/p/532476-myszka-bezprzewodowa-razer-basilisk-x-hyperspeed.html#Specyfikacja
Glorious PC Gaming Race Model O Wireless https://www.x-kom.pl/p/614335-myszka-bezprzewodowa-glorious-pc-gaming-race-model-o-wireless-matte-white.html#Specyfikacja
Corsair Harpoon Wireless https://www.x-kom.pl/p/471983-myszka-bezprzewodowa-corsair-harpoon-wireless-rgb.html#Specyfikacja
Logitech G604 LIGHTSPEED https://www.x-kom.pl/p/518169-myszka-bezprzewodowa-logitech-g604-lightspeed.html#Specyfikacja
Razer DeathAdder V2 Pro https://www.x-kom.pl/p/593483-myszka-bezprzewodowa-razer-deathadder-v2-pro.html
Corsair Dark Core RGB Pro  https://www.x-kom.pl/p/543940-myszka-bezprzewodowa-corsair-dark-core-rgb-pro.html#Specyfikacja

 

tak na teraz patrząc tylko na wygląd to bym się skłaniał ku g604 vs DA V2 Pro vs Basilisk jakieś opinie o tych 3? Praca codziennie to 8h granie max 2h o ile w ogóle ;) więc nie wiem czy dla wygody taki Basilik lub g604 nie byłby najlepsze bo są największe w teorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...