Skocz do zawartości
kubeł

Prośba o sprawdzenie loga FRST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o sprawdzenie loga. 

Podczas startu systemu, wyskakuje strona WWW world of tanks...

Komputer wyczyszczony programem ADWCleaner.

W dzienniku występuje jeszcze kilka pozycji, mianowicie błąd KERNELBASE, który podczas grania, raz dziennie powoduje wyłączenie ekranu i urządzeń USB, podczas gdy dźwięk dalej działa - ale nic nie można i tak zrobić. Muszę wtedy ''przyciskiem'' wyłączyć komputer i włączyć na nowo. 

Addition.txt FRST.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest infekcja. Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

Cytat

FirewallRules: [{F5E793A5-6014-4F57-8AEA-B38AD4458C3B}] => (Allow) E:\------------------- G R Y -----------------\Steam GAMES\bin\cef\cef.win7\steamwebhelper.exe => Brak pliku
FirewallRules: [{D747940B-DC4E-46AB-A6BF-3F5E59590009}] => (Allow) E:\------------------- G R Y -----------------\Steam GAMES\bin\cef\cef.win7\steamwebhelper.exe => Brak pliku
FirewallRules: [TCP Query User{FD77FB55-4186-49EF-A48D-5BD77BA5D38D}D:\cyberpunk 2077\cyberpunk 2077\bin\x64\cyberpunk2077.exe] => (Allow) D:\cyberpunk 2077\cyberpunk 2077\bin\x64\cyberpunk2077.exe => Brak pliku
FirewallRules: [UDP Query User{17D71BA7-BA8D-4D54-9395-257BBB70EBF2}D:\cyberpunk 2077\cyberpunk 2077\bin\x64\cyberpunk2077.exe] => (Allow) D:\cyberpunk 2077\cyberpunk 2077\bin\x64\cyberpunk2077.exe => Brak pliku
FirewallRules: [TCP Query User{DC1ECD00-D666-483E-8F88-70BF84FA26F4}E:\------------------- g r y -----------------\quake iii arena\quake3\quake3.exe] => (Allow) E:\------------------- g r y -----------------\quake iii arena\quake3\quake3.exe => Brak pliku
FirewallRules: [UDP Query User{5E27A6A1-6178-4D7E-9C9A-BE7814602D7F}E:\------------------- g r y -----------------\quake iii arena\quake3\quake3.exe] => (Allow) E:\------------------- g r y -----------------\quake iii arena\quake3\quake3.exe => Brak pliku
FirewallRules: [TCP Query User{C8491906-DE52-4B98-AC5F-616DA51D3D6B}E:\------------------- g r y -----------------\stronghold crusader 2\stronghold crusader 2\bin\win32_galaxy_release\crusader2.exe] => (Allow) E:\------------------- g r y -----------------\stronghold crusader 2\stronghold crusader 2\bin\win32_galaxy_release\crusader2.exe => Brak pliku
FirewallRules: [UDP Query User{0AABDD77-6843-4227-B9F2-3ADF1F9826BF}E:\------------------- g r y -----------------\stronghold crusader 2\stronghold crusader 2\bin\win32_galaxy_release\crusader2.exe] => (Allow) E:\------------------- g r y -----------------\stronghold crusader 2\stronghold crusader 2\bin\win32_galaxy_release\crusader2.exe => Brak pliku
HKU\S-1-5-21-2471856712-1279913693-3258712685-1001\...\Run: [GalaxyClient] => [X]
HKU\S-1-5-21-2471856712-1279913693-3258712685-1001\...\Run: [ja] => explorer.exe hxxp://exinariuminix.info <==== UWAGA
HKLM\SOFTWARE\Policies\Mozilla\Firefox: Ograniczenia <==== UWAGA
Task: {28829478-AEE5-43D1-A978-EB278E78D596} - System32\Tasks\ja => cmd.exe /c REG ADD HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run /f /v ja /t REG_SZ /d "explorer.exe http://exinariuminix.info" <==== UWAGA
EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S (albo przez Plik -> Zapisz) zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu. Zobacz czy po restarcie problem ustąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, pomogło.

Natomiast czy nie wiesz, dlaczego zdarza mi się taki błąd z tym wyłączaniem ekranu?

Edytowane przez kubeł
dodanie komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cytat

Error: (02/07/2021 05:55:43 PM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )
Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: dwm.exe, wersja: 10.0.19041.746, sygnatura czasowa: 0x6be51595
Nazwa modułu powodującego błąd: KERNELBASE.dll, wersja: 10.0.19041.662, sygnatura czasowa: 0xec58f015
Kod wyjątku: 0xe0464645
Przesunięcie błędu: 0x000000000010bd5c
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x2a0c
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d6fd7211721d55
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\System32\dwm.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\System32\KERNELBASE.dll
Identyfikator raportu: f0a102b8-012f-46ce-95a8-593b93a03a1a
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: 
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:

Przeprowadź weryfikację plików systemowych przy użyciu komendy

Cytat

sfc /scannow

w wierszu poleceń uruchomionym jako administrator.

Dwm. exe to ważny proces systemowy znany jako menedżer okien pulpitu. Sprawdzałeś czy na innym sterowniku graficznym jest to samo? Jaka to grafika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2021 o 17:11, toska78 napisał:

Przeprowadź weryfikację plików systemowych przy użyciu komendy

w wierszu poleceń uruchomionym jako administrator.

Dwm. exe to ważny proces systemowy znany jako menedżer okien pulpitu. Sprawdzałeś czy na innym sterowniku graficznym jest to samo? Jaka to grafika?

Dzięki. Przeskanowano i "Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them."

Nie sprawdzałem. A problem występuje już kilka lat, dopiero teraz się za to zabieram...

Natomiast co zrobiłem i co wiem - w zeszłym roku, jakoś w listopadzie, komputer był formatowany. Od tamtego czasu grałem w różne gry, m.in. Cyberpunk 2077, na wysokich lub nawet ultra ustawieniach - ani razu komputer nie wywalił takiego błędu. Mogę śmiało powiedzieć, że karta była poddawana dużym obciążeniom, czasami nawet po kilka godzin. Nic się nie wyłączyło. 

Dopiero ostatnio zainstalowałem GTA V, z Rockstar Games Launcher. Do tego od razu, dla zabawy, ściągnąłem Script Hook V + Native Trainer. I wtedy, po raz pierwszy od czyszczenia, po 10 minutach gry, komputer zrobił to, co było przed wyczyszczeniem. 

Drogą chłopskiego rozumu doszedłem do wniosku, że to może przez ten script hook - bo przecież przed formatem, też miałem GTA V i tego trainera, i też problem cały czas występował. Toteż wywaliłem od razu te pliki z folderu z grą (dwa pliki .dll i jeden .asi). Niestety, problem dalej istnieje i zastanawiam się nad kolejnym wyczyszczeniem. 

A karta graficzna to Gigabyte 970 GTX.

UPDATE:

Postawiłem system na nowo. Instaluję tylko GTA i zobaczymy, czy problem dalej występuje...

UPDATE 2:

Mając najnowsze sterowniki oraz jedyną grę GTA V na ''czysto'' - niestety. Problem dalej występuje. Czyli prawdopodobnie karta graficzna?

UPDATE 3:

Pożyczyłem od pewnego serwisanta grafikę 1050 Ti - wsadził mi ją i dał na testy, czy to nie przypadkiem wina karty.

Niestety, z tą kartą komputer odpalił na 10 sekund, zdążyłem tylko zmienić rozdzielczość... Po czym zaczął się resetować... I teraz już mogę wejść po kilku resetach tylko do biosu i ewentualnie do ekranu odzyskiwania...

Zgłupiałem... co się zadziało?

Edytowane przez kubeł
update x3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jak nie grafika to może zasilacz szwankuje. Na szybko możesz jeszcze sprawdzić stan dysku lub dysków, jak jest przynajmniej 2. Jaki masz w ogóle zasilacz?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, toska78 napisał:

To jak nie grafika to może zasilacz szwankuje. Na szybko możesz jeszcze sprawdzić stan dysku lub dysków, jak jest przynajmniej 2.

No to jestem po kolejnej wymianie zasilacza. Problem pojawił się znowu, bo 20 minutach grania w starą grę, Battlefield 3.

PS

Zauważ, że teraz, gdy to się stało, mógłbym grać przez resztę dnia w tę samą grę i już się nie wyłączy drugi raz. Dopiero jakbym jutro znowu zagrał, to sytuacja się powtórzy...

 

edit 2

Tacens anima APB 550

Oczywiście wróciłem już do starej karty graficznej (bo tego nie napisałem-970 gtx)

Edytowane przez kubeł
edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kubeł napisał:

No to jestem po kolejnej wymianie zasilacza. Problem pojawił się znowu, bo 20 minutach grania w starą grę, Battlefield 3.

PS

Zauważ, że teraz, gdy to się stało, mógłbym grać przez resztę dnia w tę samą grę i już się nie wyłączy drugi raz. Dopiero jakbym jutro znowu zagrał, to sytuacja się powtórzy...

 

edit 2

Tacens anima APB 550

Oczywiście wróciłem już do starej karty graficznej (bo tego nie napisałem-970 gtx)

Ciekawy komentarz na temat tego zasilacza ?? :E

 

''Niby 550 Wat i 80+ BRONZE, ale jest tak lekki, że 300W są cięższe - wstępnie daje radę, ale z doświadczenia wiem, że nie pożyje zbyt długo przy pełnym obciążeniu. Dalej jak okres gwarantowany - to raczej nie pociągnie - zasilacze takie się po prostu żużywają - a tu UWAGA zasilacz padając z przepracowania może uszkodzić inne komponenty w PC - lepiej nie stosować w systemach gdzie zużycie będzie przekraczać 450 Wat''

https://www.morele.net/zasilacz-tacens-anima-apb-550w-tacanima-apb550-4584350/

 

edit

Kolego kup porządny zasilacz nie wiem dokładnie jaki masz sprzęt ale za 550W trzeba dać przynajmniej 250zł

Edytowane przez Roberto78
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Roberto78 napisał:

Ciekawy komentarz na temat tego zasilacza ?? :E

 

''Niby 550 Wat i 80+ BRONZE, ale jest tak lekki, że 300W są cięższe - wstępnie daje radę, ale z doświadczenia wiem, że nie pożyje zbyt długo przy pełnym obciążeniu. Dalej jak okres gwarantowany - to raczej nie pociągnie - zasilacze takie się po prostu żużywają - a tu UWAGA zasilacz padając z przepracowania może uszkodzić inne komponenty w PC - lepiej nie stosować w systemach gdzie zużycie będzie przekraczać 450 Wat''

https://www.morele.net/zasilacz-tacens-anima-apb-550w-tacanima-apb550-4584350/

 

edit

Kolego kup porządny zasilacz nie wiem dokładnie jaki masz sprzęt ale za 550W trzeba dać przynajmniej 250zł

Być może. Być może mój serwisant robi mnie w c***a i taki szmelc mi proponuje i sprzedaje.

Natomiast zauważyłem kolejną ciekawą rzecz.

Mianowicie mam trzy dyski. SSD z system, SSD taki mały, wkręcany do płyty głównej, o niskiej pojemności oraz zwykły HDD.

Gdy grałem przez około miesiąc w Cyberpunka, który był zainstalowany na tym małym SSD, na wysokich lub nawet ultra ustawieniach, komputer ani razu się nie wyłączył.

Z kolei inne gry zainstalowane na zwykłym HDD - i właśnie na tych grach ekran się wyłączał i te errory pokazywał...

Edytowane przez kubeł
Edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlatego pisałem że możesz na szybko sprawdzić stan dysków (CrystalDiskInfo). Zasilacz też może się przyczynić do niestabilnej pracy dysku, już pomijając fakt że może go uszkodzić.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komentarz dotyczący wagi zasilacza jest jak najbardziej trafny. Porządny zasilacz musi być ciężki  jak jest lekki  i jeszcze ma napisane na tablice 1 000 000 W :E

To jest g*** wart ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Roberto78 napisał:

Ten komentarz dotyczący wagi zasilacza jest jak najbardziej trafny. Porządny zasilacz musi być ciężki  jak jest lekki  i jeszcze ma napisane na tablice 1 000 000 W :E

To jest g*** wart ?

To powiedz mi dlaczego ludzie to takie k***y.
 

Dlaczego laikowi zamiast pomóc i zachęcić do dalszej współpracy, to daje takie gówno i myśli, że w dobie internetu, forum, pomocy innych itp. klient sobie tego nie sprawdzi. To już nie jest 2000 rok, ale jak widać ten sprzedawca dalej tkwi w swojej epoce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kubeł napisał:

To powiedz mi dlaczego ludzie to takie k***y.
 

Dlaczego laikowi zamiast pomóc i zachęcić do dalszej współpracy, to daje takie gówno i myśli, że w dobie internetu, forum, pomocy innych itp. klient sobie tego nie sprawdzi. To już nie jest 2000 rok, ale jak widać ten sprzedawca dalej tkwi w swojej epoce...

Sprzedał by Ci porządny zasilacz  to może do niego byś poszedł po drugi za 5 lat  czy więcej . A tak pójdziesz za rok czy pół  :]  Biznes się kręci.

Ja bym poszukał innego serwisu/znajomego do wymiany zasilacza.

  Zasilacz  kup sam. Może spróbowałbyś sam zamontować to nie jest trudne ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roberto78 napisał:

Sprzedał by Ci porządny zasilacz  to może do niego byś poszedł po drugi za 5 lat  czy więcej . A tak pójdziesz za rok czy pół  :]  Biznes się kręci.

Ja bym poszukał innego serwisu/znajomego do wymiany zasilacza.

  Zasilacz  kup sam. Może spróbowałbyś sam zamontować to nie jest trudne ?

Najpierw sprawdzę te dyski jak będę po pracy.
 

A jaki zasilacz polecacie? do tych moich specyfikacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama grafika to mały potworek GTX 970  ( nawet  łyknie 255 W)  procesor jaki masz  i resztę sprzętu

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Roberto78 napisał:

Sama grafika to mały potworek GTX 970  ( nawet  łyknie 255 W)  procesor jaki masz  i resztę sprzętu

 

 

Windows 10,

Procesor: QuadCore Intel Core i7-6700, 3800 MHz (38 x 100),

Płyta główna: Gigabyte GA-B150M-D3H (2 PCI, 2 PCI-E x16, 1 M.2, 4 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN),

Mikroukład płyty głównej Intel Sunrise Point B150, Intel Skylake-S,

RAM 32gb,

Karta graficzna Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB)

do tego karta dźwiękowa sound blaster 5/rx

Edytowane przez kubeł
Edyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, trochę się pomyliłem, bo dysk, na którym chodził Cyberpunk i się nic nie wyłączało, to 120 GB od GoodRam'u, natomiast ten PNY jest na system.

W każdym razie tak jak pisałem, error wywalał na grach na HDD, nie SSD.

Poniżej screeny:

ftCPp9.th.png

ftC6k7.th.png

ftC47S.th.png

 

EDIT

Co jeszcze zrobiłem:

Ściągnąłem bok obudowy, bo jest jak na komputer do gier BARDZO nieprzepuszczalna obudowa,

wykręciłem kartę muzyczną znajdującą się bezpośrednio pod kartą grafiki  - być może było za gorąco. 

Poniżej zdjęcia jak to wygląda. Zaraz zobaczę, czy to coś da.

ftojxn.md.jpg
ftowVs.md.jpg
ftoXDX.md.jpg

 

dokładam jeszcze screen z Fur Mark

ftzITP.md.jpg

Edytowane przez kubeł
dodanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No niska temp max. w furmarku jak na gtx 970. To jest już bez bocznej klapy obudowy i dedykowanej dźwiękówki?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, toska78 napisał:

No niska temp max. w furmarku jak na gtx 970. To jest już bez bocznej klapy obudowy i dedykowanej dźwiękówki?

Tak już bez klapy i bez karty dźwiękowej. 

edit

Prawie godzinę grałem w BF3 i komputer nic nie wywalił...

Edytowane przez kubeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To potestuj jeszcze w takiej konfiguracji bo może coś się przegrzewało. Masz w ogóle jakieś wentylatory w tej obudowie? Bo dziwne że ta klapa boczna nie ma nawet otworów wentylacyjnych.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, toska78 napisał:

To potestuj jeszcze w takiej konfiguracji bo może coś się przegrzewało. Masz w ogóle jakieś wentylatory w tej obudowie? Bo dziwne że ta klapa boczna nie ma nawet otworów wentylacyjnych.

Tak, niby są dwa (zdjęcie).

Drugi test z Furmarka puściłem, jak wyszedłem na spacer. Nic się nie działo, a temperatura utrzymuje się na 65-66 stopni.

ftRq7f.md.jpg
ftRBe4.md.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam np. starą obudowę Chiefteca (kupowaną w 2007r) ale ma otwory wentylacyjne na obu ściankach bocznych (2 na lewej i 1 na prawej) + 2 miejsca na wentylatory (90 +120mm), więc nie jest najgorsza jeśli chodzi o system wymiany powietrza. Właśnie taką więc na upartego mozna do niej zamontować nawet 5 wentylatorów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, toska78 napisał:

Ja mam np. starą obudowę Chiefteca (kupowaną w 2007r) ale ma otwory wentylacyjne na obu ściankach bocznych (2 na lewej i 1 na prawej) + 2 miejsca na wentylatory (90 +120mm), więc nie jest najgorsza jeśli chodzi o system wymiany powietrza.

Cóż, cały czas teraz testuję bez klapy i karty. Może faktycznie było za ciasno i za duszno...

Zobaczymy.

 

no ja mam obecnie taką

https://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-z3czarny-605202/

Edytowane przez kubeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no spoko obudowa jak ma filtry przeciwkurzowe w zestawie. Ja zastosowałem filtry własnej produkcji (z pończochy)?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...