Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 
Szukam pomocy w wyborze dobrego tv do salonu o przekątnej 65". Tv będzie oglądany z odległości 3-4m głownie telewizja, seriale, sport, netflix. 
Będąc w sklepie wizualnie spodobał mi się Samsung ( nie ukrywam ze wygląd ma również spore znaczenie przy wyborze) 
I tutaj pytanie do Was.

Czy to jest warte swojej ceny? 
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-qled-qe65q77tatxxh

Czy może lepiej dopłacić i kupić taki ? 
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-qled-qe65q80t?snrai_campaign=YtijxPRmrtzr&snrai_id=f8aaed102fc2f37718d32aa2b710f73c

Bądź jeszcze jesteście w stanie polecić inny lepszy od tych tv w lepszej cenie bądź tej a lepszy pod względem parametrów. 

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z Samsungiem w szczególności do ogladania telewizji.

65xh90 sony szukaj. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podbijam post z uwagi że trochę czasu minęło i w przeciągu 2-3 tygodni będę kupował tv. 
I tutaj jeszcze raz prośba do Was co polecacie w budżecie ok ~5 000 zł ( oczywiście im mniej tym lepiej ;) )
Tv będzie używany do oglądania telewizji, youtube, netflix itp.
Od kanapy do tv będzie jakieś  4,7m-5m .
Jeśli tutaj również można to jaki polecacie do tego wieszak na ścianę, który nie będzie odstawał 15 cm 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WlewiorR napisał:

Od kanapy do tv będzie jakieś  4,7m-5m .

Na Sony Centre jest teraz wyprz poekspozycyjnych, 75xh90 jest za 5200 i 5 lat gwarancji bezpośrednio od Sony, baaardzo kusząca oferta, na pepperze masz szczegóły.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, katystopej napisał:

Na Sony Centre jest teraz wyprz poekspozycyjnych, 75xh90 jest za 5200 i 5 lat gwarancji bezpośrednio od Sony, baaardzo kusząca oferta, na pepperze masz szczegóły.

Albo już nie ma albo nie potrafię znaleźć  :/ 

 

8 godzin temu, ODIN85 napisał:

Wróć jak uzbierasz na sensowne 82 bo za 5k to nie poszalejesz.

65 będzie za małe do oglądania z 5m.

No niestety musiałem przebudować układ salonu i wychodzi mi teraz takie ok 5m A telewizor i tak  będzie wisiał na ścianie przy stole w jadalni więc ogromnego też nie mogę powiesić bo będzie tam tylko tv nic więcej :/ 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w cenie oled c1 ale 55". Sam oglądam z 4-5m 55" i nie czuje braku większej przekątnej, ale dla mnie ważniejsza jest jakość obrazu przede wszystkim. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Raczej oszukujesz samego siebie?

Jak Ty wszystko najlepiej wiesz za wszystkich, co komu potrzeba, jakie ma odczucia, co będzie go satysfakcjonować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2021 o 16:41, ODIN85 napisał:

I dostrzegasz z 5m zalety 4k??

Nie, ale 4k praktycznie nie oglądam. Za to dostrzegam wady z 2-3m

 

Ci przypomnę, bo nie zwracasz na to uwagi tylko rzucasz rozmiarami i oledami. 

Główne przeznaczenie w tym. Przypadku - głownie telewizja, seriale, sport, netflix. 

Ile z tego masz 4k? Co najwyżej nfx, ale tam też sporo materiałów do fhd. 

Edytowane przez Petru23
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od zakupu tv 90% czasu netflix i 4k robi robotę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2021 o 11:24, Petru23 napisał:

Masz w cenie oled c1 ale 55". Sam oglądam z 4-5m 55" i nie czuje braku większej przekątnej, ale dla mnie ważniejsza jest jakość obrazu przede wszystkim. 

z 5m na 55" masz jakość bo nie widzisz szczegółów. Jak ktoś sie męczy tv  z kabłowki sd czy nawet to ich kulawe hd to moze i to ma sens.

Mając  do wyboru 55" z 5m hiend to osobiście wolał bym 2 klasy niższy model nawet na ips ale 65-77"

U mnie 2,6 -2.8 m i 65" jest w punkt, 55 było jednak nieco za małe.
Dobry film czy serial z netflixa w 4k z hdr robi robotę (a przecież tam też nie ma szału z tym 4k przy ich bitrate )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 65 z 3,5m ogladane najczesciej ~~ i jest ok, najdalszy punkt jakies 4m do 65 cali i to wcale nie jest za duży TV wręcz za mały. 65 cali to z 3m byłby ok a z 5m? :D to takie 80+ lekko.

Odpalając BF przysuwam sobie fotel na 2.5m i jest ok. Co kto woli

Edytowane przez martingg
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

z 5m na 55" masz jakość bo nie widzisz szczegółów. Jak ktoś sie męczy tv  z kabłowki sd czy nawet to ich kulawe hd to moze i to ma sens.

Mając  do wyboru 55" z 5m hiend to osobiście wolał bym 2 klasy niższy model nawet na ips ale 65-77"

U mnie 2,6 -2.8 m i 65" jest w punkt, 55 było jednak nieco za małe.
Dobry film czy serial z netflixa w 4k z hdr robi robotę (a przecież tam też nie ma szału z tym 4k przy ich bitrate )

Oglądam od 1m do 5m. Miałem przez chwilę 65" somsiada, Samsung któryś. Nie... Z 5m owszem, ujdzie ale bliżej widać marność. 

A Wy cały czas o grach albo 4k.ja nawet nie nawiązuje do 4k przy takim przeznaczeniu TV, bo to okazjonalne się ogląda.

Edytowane przez Petru23
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopasowujesz świat do swojego dość specyficznego używania tv. Ja netflixa oglądam w 4k prawie codziennie, za to tv max 3-4x miesięcznie .... Konsola też czasami kilka razy w tygodniu. Na upartego mogli by mi tuner wywalić z tv.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tomcat napisał:

Dopasowujesz świat do swojego dość specyficznego używania tv. Ja netflixa oglądam w 4k prawie codziennie, za to tv max 3-4x miesięcznie .... Konsola też czasami kilka razy w tygodniu. Na upartego mogli by mi tuner wywalić z tv.

To chyba Ty nie czytasz wymagań autora i do czego Tv ma służyć. 

Przypominam

Cytat

głownie telewizja, seriale, sport, netflix.

 A teraz jak się ma to, co piszesz do słów autora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55" z 5m nawet jak to będzie najwspanialszy OLED, to po prostu jest mały telewizorek z takiej odległości.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale autor chce 65 to dajcie spokój, ja odnislem się do mojego rozmiaru przy okazji poruszenia pewnej kwestii. Ale nie o tej przekątnej mowa. Dajcie już spokój z tym, czy mnie coś odpowiada i co ja zauważam a czego nie tylko skupcie się na clou wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam raz jeszcze ;)

Widzę że zrobiła się tutaj mała "przepychanka" ;) odnośne wielkości itd.  Rozmiar wchodzi w grę tylko 65" - mniejszy wiem że będzie zbyt mały, większy nie wchodzi w grę bo nie będzie to ściana tylko z tv, tylko za stołem do jadalni będzie wisiał tv i większy będzie przytłaczający w tym miejscu. 
 

Przyszedł moment ostatecznego wyboru, pojeździłem trochę po sklepach i jednak OLED wygląda obłędnie ( wiem że to też specjalnie takie programy tam są włączone zeby to jeszcze uwydatnić no ale .. ) 
I teraz co wg Was byłoby najsensowniejsze go oglądania właśnie tv, netflix, sport. Zależy mi również aby po naciśnieciu na pilocie jakaś zmiana trwała 15 sek, a klikałem w 1 opcję w sklepie i miałem ochotę go wyrzucić po 3 min ? rozumiem ze to na wystawie, działa cały dzień itd.

Proszę o poradę z takich modeli, bądź propozycję czegoś lepszego w tym budżecie: 

1. SONY Led
2. SONY Bravia OLED
3.LG B13
4.LGG13 - ten w sklepie za 8k mogliby sprzedać 

W tym momencie zastanawiam się poważnie nad tym sony Bravia z outletu bo kosztuje 6400 niby więcej niż zakładałem ale jakoś oled zrobiła nas nas wrażenie i jestem w stanie dopłacić tyle. 
Co sądzicie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...