Skocz do zawartości
Pheno

Ty.. a co się dzieje z tymi GPU? Mi się śni czy jak?

Rekomendowane odpowiedzi

No patrząc, że już teraz z urobku z jednej 3080 jest odłożone i to z ładnym zapasem na RTX 4080 to zanim bańka pęknie to jeszcze dozbiera się na inne waciki :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

No patrząc, że już teraz z urobku z jednej 3080 jest odłożone i to z ładnym zapasem na RTX 4080 to zanim bańka pęknie to jeszcze dozbiera się na inne waciki :E

RTX 4080 będą za 10 tys. msrp wiec potrzebujesz około 15-20 tys odłożonych... minimum :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukadd napisał:

No patrząc, że już teraz z urobku z jednej 3080 jest odłożone i to z ładnym zapasem na RTX 4080 to zanim bańka pęknie to jeszcze dozbiera się na inne waciki :E

Każdy ma inne podejście wole sprzedać po januszowej cenie swoja sztukę niż na niej kopać. RTX-ami interesują się nawet Panie pod 60, która mnie pytała dzisiaj czy jestem w stanie załatwić 3060ti/3070/3080/3090 w dobrej cenie ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

RTX 4080 będą za 10 tys. msrp wiec potrzebujesz około 15-20 tys odłożonych... minimum :E

No problemo jak będzie trzeba to jeszcze z poprzedniej bańki zostało. Opłacało się trzymać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tej banki nie było... w przeszłości... i byście mogli kupić te GPU po normalnej cenie... i nie mówcie że to spekulacja (sprawdzić czy nie Janusz...)
:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bańki nie trwają wiecznie. Było już ich kilka i trwają zwykle do ~kilku miesięcy. Raczej każdy kto od czasu do czasu obserwuje rynek nie powinien mieć problemu z zakupem GPU w sensownej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat poprzedni boom z krypto trwał nieco ponad rok.Z obecnym może być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej górki i większego zainteresowania to tam było przez ~5-6miesięcy. Gdyby się sugerować poprzednią bańką to gdzieś w ciągu najbliższych 2 miesięcy powinno się rozpocząć pikowanie z kursem BTC w dół do ~15k zielonych i w okolicach tego poziomu powinno się dalej bujać przez kolejne kilka miesięcy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lukadd napisał:

Takiej górki i większego zainteresowania to tam było przez ~5-6miesięcy. Gdyby się sugerować poprzednią bańką to gdzieś w ciągu najbliższych 2 miesięcy powinno się rozpocząć pikowanie z kursem BTC w dół do ~15k zielonych i w okolicach tego poziomu powinno się dalej bujać przez kolejne kilka miesięcy.

Może tak być ale wg tego co widzę to zjazd już trwa. Najśmieszniejsi są teraz goście co kupują RTX 3080 po 10k plnów teraz. No cóź edukacja kosztuje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Konradox napisał:

Może tak być ale wg tego co widzę to zjazd już trwa. Najśmieszniejsi są teraz goście co kupują RTX 3080 po 10k plnów teraz. No cóź edukacja kosztuje.....

Ja najchętniej bym swoją 3080 na Allegro już wystawił za te 8700 zł czy ile tam, bo ceny wg mnie osiągnęły granice absurdu, a moje granie to wybrane gry na Single AAA oraz Indyki (z czego Cyberpunka i Valhallę ukończyłem już jako te najbardziej wymagające), ale czekam cierpliwie do końca marca żeby minęło 6 miesięcy od zakupu (wrzesień 2020) i bym nie musiał się martwić podatkiem:

"Sprzedaż przed 6 miesiącami

Zwolniona z podatku dochodowego jest sprzedaż po upływie 6 miesięcy (liczone od końca miesiąca nabycia towaru). Sprzedaż przed tą datą należy wykazać w deklaracji rocznej."

Jakoś przy takiej kwocie wysokiej to trochę strach zrobić to przed czasem.

Ogólnie rozumiem że idą te karty po 8000 zł+ obecnie głównie do kopaczy i w celach zarobkowych, ale jak ktoś bierze do gier, to podziwiam xD

Edytowane przez Fjubens
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Konradox napisał:

Może tak być ale wg tego co widzę to zjazd już trwa. Najśmieszniejsi są teraz goście co kupują RTX 3080 po 10k plnów teraz. No cóź edukacja kosztuje.....

Bez przesady z tym zjazdem. Raz spadnie, a drugi dzień odbija i tak ciągle. Wyjdzie na to, że karty graficzne będą trzymały aktualne ceny przez cały 2021 i wtedy będzie już perfekcyjnie do dupy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sc0rpow napisał:

Bez przesady z tym zjazdem. Raz spadnie, a drugi dzień odbija i tak ciągle. Wyjdzie na to, że karty graficzne będą trzymały aktualne ceny przez cały 2021 i wtedy będzie już perfekcyjnie do dupy ?

Ostatniej bariery nie przebił i pewno już nie przebije. Pewno to był już szczyt a teraz będzie realizacja zysków a potem  panika:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, B@nita napisał:

Ostatniej bariery nie przebił i pewno już nie przebije. Pewno to był już szczyt a teraz będzie realizacja zysków a potem  panika:E

po kazdym ath od lat byly takie opinie i zawsze (jak do teraz) wracal

problem jest tez inny - nikt nie kopie na xboxach czy ps5 a tez ich nie ma bo fabryki podzespołów nie wyrabiaja 

w tym roku po prostu karty beda kosztowaly msrp x2, i to zakladajac ze sytuacja zacznie powoli wychodzic na prostą i nic sie juz mocniej nie spieprzy... 

Edytowane przez m4rkiz
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, m4rkiz napisał:

po kazdym ath od lat byly takie opinie i zawsze (jak do teraz) wracal

problem jest tez inny - nikt nie kopie na xboxach czy ps5 a tez ich nie ma bo fabryki podzespołów nie wyrabiaja 

w tym roku po prostu karty beda kosztowaly msrp x2, i to zakladajac ze sytuacja zacznie powoli wychodzic na prostą i nic sie juz mocniej nie spieprzy... 

Moim zdaniem braki są potęgowane przez górników. Jak cena krypoto spadnie to i ceny spadną.

Na razie widzę spada ostro w dół a dodatkowo trudność rośnie - więc dziś górnik kopie niemalże połowę tego co jeszcze w poniedziałek :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal mu się to opłaca ;) Tylko debil inwestuje w krypto krótkoterminowo ( sprzęt + inne inwestycje ) 

Edytowane przez BladyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BladyPL napisał:

Czyli nadal mu się to opłaca ;) Tylko debil inwestuje w krypto krótkoterminowo ( sprzęt + inne inwestycje ) 

90% górników na tym forum musi być zatem debilami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Konradox napisał:

90% górników na tym forum musi być zatem debilami.

Niekoniecznie. Część z nich nadpłaciła za karty i zwyczajnie chce odrobić część tych pieniędzy. A to nie to samo co długofalowe operacje na krypto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

15 minut temu, Konradox napisał:

90% górników na tym forum musi być zatem debilami.

Tu jedni ogrzewają dom w zimie kartami i jeszcze na tym zarabiają, ja już mam za darmo 1660 super kupione na allegro za 1350(dokupiłem jeszcze w styczniu coby się prąd nie marnował), niedługo będą miał za darmo 3060ti kupione za 2280 zł.W wolnym czasie gram na tym 3060ti ale jak człowiek po 30 ma 1h max dziennie na granie czas to dobrze.

Większość na forum tu odzyskuje nadpłatę/spłaca kartę dba o nią żeby się nie przegrzała bo planuje zostawić itd:P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koparki powinni wywalić w kosmos, najlepiej na Marsa! Bo nie można jak normalny user kupić nic po normalnej cenie, a tak mamy po cenie "kopaczowej".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie,górnicy przez ich żądzę zarobku sprawiają,że my nie możemy kupić GPU po normalnych cenach(mam na myśli te premierowe).

Dystrybutorzy też dokładają do tego swoje trzy grosze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Spl97 napisał:

 

Dystrybutorzy też dokładają do tego swoje trzy grosze.

Jest jeszcze jeden aspekt drożyzny - wszystko jest produkowane w Chinach/Tajwanie, etc. I tak się złożyło, że w jednym roku premiery miały nowe karty graficzne, konsole i procesory produkowane w "jednej fabryce" - TSMC. I co wyszło widzimy. Gdyby w 2020 roku premierę miały tylko nowe konsole i procesory a premiery kart graficznych były przełożone o rok bardzo możliwe, że Samsung i TSMC zdążyliby naprodukować odpowiednią ilość chipów dla NV i AMD. A tak? Wszystko na raz bo ktoś kupi produkt konkurencji! A pupa tam - nawet gdybym chciał to nie kupię bo nie mam gdzie i od kogo!:szczerbaty:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pioneer83 napisał:

Jest jeszcze jeden aspekt drożyzny - wszystko jest produkowane w Chinach/Tajwanie, etc. I tak się złożyło, że w jednym roku premiery miały nowe karty graficzne, konsole i procesory produkowane w "jednej fabryce" - TSMC. I co wyszło widzimy. Gdyby w 2020 roku premierę miały tylko nowe konsole i procesory a premiery kart graficznych były przełożone o rok bardzo możliwe, że Samsung i TSMC zdążyliby naprodukować odpowiednią ilość chipów dla NV i AMD. A tak? Wszystko na raz bo ktoś kupi produkt konkurencji! A pupa tam - nawet gdybym chciał to nie kupię bo nie mam gdzie i od kogo!:szczerbaty:

Best Apocalypse Now The Horror GIFs | Gfycat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioneer83 Słusznie zauważyłeś,TSMC nie produkuje tylko dla AMD,ale ma też Apple,Qualcomm i inne firmy(nadal korzystają z 7nm).W 2020 roku wszystko się nałożyło - konsole,karty graficzne i procesory w portfolio AMD.Microsoft i Sony zobowiązały się kontraktami i AMD musi tego się trzymać,dlatego wpierw idą chipy APU do konsol,a potem cała reszta.Efekty tego widzimy gołym okiem.

Samsung ma nadal nie najlepszy uzysk swojego procesu 8N i nie prędko to się zmieni.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście to podejrzewam 2 rzeczy;

zbyt nerwowe i gwałtowne zaprzestanie produkcji Turinga 

gdyby nadal RTX 2060/2070 Super byłby produkowany było by płynę przejcie miedzy generacjami a nie obecny głęboki uskok transformacyjny
dodatkowo premiery kart ampere były opóźniane

problemy z dostępnością pamieć GDDR6 bo te 10 mln sprzedanych konsol z 16 GB GDDR6 SDRAM (160 PB) skądś  się musiały wziąć

a im karta ma więcej pamięci tym jest trudniej dostępna

dodatkowo nv ponoć notuje dobre wyniki finansowe wiec na czymś musiała je zarobić ...
obecnie jest cicho o kondycji producentów pamięci GDDR6 ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Konradox napisał:

 

Na razie widzę spada ostro w dół a dodatkowo trudność rośnie - więc dziś górnik kopie niemalże połowę tego co jeszcze w poniedziałek :) 

 

Dalej jest to bardzo opłacalne 100MH/s robi w przeliczeniu ~$9 na dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...