Skocz do zawartości
Pheno

Ty.. a co się dzieje z tymi GPU? Mi się śni czy jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko! Witam!

Piszę ten temat, ponieważ nie wiem już czy ja żyję w moim wyimaginowanym świecie czy też karty dostały szału i poszybowały w górę jak Adam na planicy..

Zakładając, że jestem typowym zjadaczem chleba, otrzymałem rok temu 2080 super x trio w prezencie od Mikołaja, to za ile dziś mogę oddać ją w drugie łapska?

Oczywiście mowa tutaj o karcie w idealnym stanie, z paragonem etc.

  • Haha 3
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na olx czy allegro i popatrz jakie są ceny podobnych kart.

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele wskazuje na to, ze producenci wraz z dystrybucja zbytnio poplyneli. Takie rzeczy zdarzaja sie na zmonopolizowanym rynku, gdy ktos decyzyjny traci kontakt z rzeczywistoscia. Tak jak polska budowlanka w okolicach 2010 roku. Jak walnie w pewnym momencie, to kto wie, moze nawet ktos duzy zbankrutowac. Tu nie bedzie programu "Mieszkanie dla Mlodych" ratujacego banki z kieszeni podatnikow pod pretekstem milosci do wspierania mlodych malzenstw. No, chyba, ze znow ktos stwierdzi "za duzy aby upasc" i jak do Sony - czyli prywatnej korporacji - wpompują miliardy z budzetu panstwa - czyli pieniedzy publicznych - z calkowitym pominieciem obowiazujacego prawa.

Moja rada: przeczekac.

Edytowane przez p0k3m0n
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080 Super chodzą po 3,2-3,5k zł,tylko czy naprawdę chcesz się pozbyć karty o wydajności ~3060 Ti? Moim zdaniem lepiej przeczekaj kiepski okres.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu ( nie będąc świadomym co się dzieje na rynku GPU ) od pały wrzuciłem swojego RTX 2080 super na aukcje i dałem wg mnie cenę w której się sprzedać nie powinien bo nie było takiej w ofertach . Karta miała 4 miesiące. Dokładnie Asus Rog Strix 2080 Super Advance 8 GB .

Były dwie oferty za jakieś 2700 a na następny dzień sprzedała się za 3000 PLN.   

Zdziwiłem się bo jeszcze na niej zarobiłem.  Teraz bym ją odkupił w tej cenie i uściskał sprzedającego :)

 

  • Haha 1
  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

2080 Super chodzą po 3,2-3,5k zł,tylko czy naprawdę chcesz się pozbyć karty o wydajności ~3060 Ti? Moim zdaniem lepiej przeczekaj kiepski okres.

Ja pierdziule.. ja jestem po prostu w szoku :o ..

Godzinę temu, _network napisał:

W styczniu ( nie będąc świadomym co się dzieje na rynku GPU ) od pały wrzuciłem swojego RTX 2080 super na aukcje i dałem wg mnie cenę w której się sprzedać nie powinien bo nie było takiej w ofertach . Karta miała 4 miesiące. Dokładnie Asus Rog Strix 2080 Super Advance 8 GB .

Były dwie oferty za jakieś 2700 a na następny dzień sprzedała się za 3000 PLN.   

Zdziwiłem się bo jeszcze na niej zarobiłem.  Teraz bym ją odkupił w tej cenie i uściskał sprzedającego :)

 

Masakraaaaa.. Wydaje mi się jakbym wystawił teraz mojego RTXA za 3300 to by poszedł.. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem w zeszłym tygodniu 3 miesięcznego rtx 3080 Asus tuf OC za 7 tys, a i tak za tanio go oddałem ? Chore to, trzeba przeczekać. 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja sobie teraz zerknąłem na historię mojego OLX i niedawno za 2200 miałem wystawionego 2080S to ludzie pisali, że dużo, a teraz za 3100 to by mi jeszcze sernik do domu przynieśli i przeprosili za zakup haha :D 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wystawilem miesiac temu 3060ti pro za 3500
to pisał naganiacz ze daje 3100 max bo wiecej nie jest tyle warta i on za miesiac bedzie sprzedawał i zalew kart bedzie

minał miesiac wlasnie go zapytalem gdzie ten zalew kart :E

 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, duniek napisał:

ja wystawilem miesiac temu 3060ti pro za 3500
to pisał naganiacz ze daje 3100 max bo wiecej nie jest tyle warta i on za miesiac bedzie sprzedawał i zalew kart bedzie

minał miesiac wlasnie go zapytalem gdzie ten zalew kart :E

 

Jestem pewny, że teraz za te 3500 by ją kupił od Ciebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, insulina napisał:

Jestem pewny, że teraz za te 3500 by ją kupił od Ciebie :D

bcm poszla 3-4 dni temu za 4700 dokladnie taka sama

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzałem do kupna RX 5700 XT, jak jeszcze niereferenty można było kupić za 1,8-2k, teraz.... 3,5-4k. Eh.

Edytowane przez vizee
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, p0k3m0n napisał:

Wiele wskazuje na to, ze producenci wraz z dystrybucja zbytnio poplyneli. Takie rzeczy zdarzaja sie na zmonopolizowanym rynku

Podaż - popyt i tyle.

Wielu nie rozumie mechanizmów rynkowych. Po prostu jest gigantyczny popyt generowany przez kopaczy od bitcoina. Podaż nie nadąża. Np. jeśli popyt wzrośnie 100 razy to nie da się zwiększyć podaży, bo fabryki mają ograniczone możliwości. A nikt normalny nie zainwestuje w bitcoina, zanim taka Nvidia postawi 100 fabryk to już będzie dawno po krachu.

To co się dzieje teraz to wina głupka Muska "najbogatszego" człowieka świata, Tesla to taka sama bańka spekulacyjna jak bitcoin. On ma pieniądze wirtualne, niestety ma też odrobinę realnych - podobno 20 mld $ więc za 1,5 mld $ kupił bitcoina co zastopowało krach. Oczywiście nie robi tego jako inwestycji, ale dla promocji marki, ma przecież wielu ufnych fanów. Promuje, promuje i promuje, są frajerzy którzy przepłacają za Apple (w tym akcesoria w absurdalnych cenach) czemu więc by nie mieli przepłacać za modne samochody. Bitcoin ma najgorsze podstawy fundamentalne (Apple mocna marka - droga ale bez absurdu, Tesla - ropa kiedyś się skończy), bitcoin jest tylko dla przestępców (za duże wahania cen nawet dla mafii narkotykowych, opłacalne tylko dla hakerów - ale to mały rynek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sino napisał:

Podaż - popyt i tyle

Bzdury. Sztucznie zaniżają produkcje. To jest czysta spekulacja. Czy to nie ciekawe, ze ingerencja Muska w rynek btc pojawila sie akurat wtedy, gdy byla najbardziej potrzebna dla utrzymania jej dominacji wzgledem alternatyw? Musk nie ma wiele do gadania, robi co mu powiedza.

Edytowane przez p0k3m0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, mając olbrzymie koszty stałe specjalnie zaniżają czy ograniczają produkcję, żeby jakiś randomowy pokemon nie mógł dostać karty. A jeśli już, to kupił ją za olbrzymie pieniądze. Co za wierutne bzdury.

A wiesz, pokemonie, że w tej układance to najwięcej zarabiają pośrednicy a nie fabryka?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BladyPL napisał:

No tak, mając olbrzymie koszty stałe specjalnie zaniżają czy ograniczają produkcję, żeby jakiś randomowy pokemon nie mógł dostać karty. A jeśli już, to kupił ją za olbrzymie pieniądze. Co za wierutne bzdury.

A wiesz, pokemonie, że w tej układance to najwięcej zarabiają pośrednicy a nie fabryka?

Przeciez wszystkie ich produkty schodza na pniu po horrendalnej cenie. Toz to mokry sen kazdego producenta: sprzedawac z przebitka kilku tysiecy procent i miec pewnosc zbytu. Ty gosciu niewiele rozumiesz ze swiata, ktory Cie otacza, prawda?

Edytowane przez p0k3m0n
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, nie kompromituj się. Wszystko im się wyprzedaje na pniu - po zawyżonych cenach - a oni mają ograniczać z tego powodu produkcję? Przecież takie stwierdzenie padło od ciebie. To jak ceny spadną i będą mogli zarobić mniej, to zaczną produkować większe ilości? A nie wpadło do tej małej pokemonowej główki tak oczywisty problem jak brak krzemu w sytuacji, kiedy zapotrzebowanie nagle wzrosło 10 albo i 100 krotnie? Ktoś ma stawiać nowe fabryki, bo zrobiła się górka na spekulacyjnych walutach i nie wiadomo, czy zanim się nowa fabryka nie ułoży, to wszystko poleci to na łeb na szyję? Typowy internetowy znawca od wszystkiego. Co za ignorant.

Dla potomnych mądrości pokemonów :

35 minut temu, p0k3m0n napisał:

Bzdury. Sztucznie zaniżają produkcje. To jest czysta spekulacja. Czy to nie ciekawe, ze ingerencja Muska w rynek btc pojawila sie akurat wtedy, gdy byla najbardziej potrzebna dla utrzymania jej dominacji wzgledem alternatyw? Musk nie ma wiele do gadania, robi co mu powiedza.

Edytowane przez BladyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, BladyPL napisał:

No tak, mając olbrzymie koszty stałe specjalnie zaniżają czy ograniczają produkcję, żeby jakiś randomowy pokemon nie mógł dostać karty. A jeśli już, to kupił ją za olbrzymie pieniądze. Co za wierutne bzdury.

A wiesz, pokemonie, że w tej układance to najwięcej zarabiają pośrednicy a nie fabryka?

pokemon dobrze pisze, kurs BTC od początku stycznia był na ostrym zjeździe i gdyby nie spekulacje Muska to byłby crach dekady na shitcoinie, potem jak domino poleciałaby reszta crapcoinów

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ghs napisał:

pokemon dobrze pisze, kurs BTC od początku stycznia był na ostrym zjeździe i gdyby nie spekulacje Muska to byłby crach dekady na shitcoinie, potem jak domino poleciałaby reszta crapcoinów

Ja o jednym ten o drugim. Rozumiem, że Musk wydał w takim razie polecenie wszystkim fabrykom, aby ograniczały produkcję kart graficznych? Spekulacje rynkowe czy inne narzędzia finansowe stosuje się najczęściej nie po to, aby randomowi gracze byli zadowoleni, tylko po to aby zarobić górę $ - dużą górę $.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BladyPL napisał:

Ja o jednym ten o drugim. Rozumiem, że Musk wydał w takim razie polecenie wszystkim fabrykom, aby ograniczały produkcję kart graficznych? Spekulacje rynkowe czy inne narzędzia finansowe stosuje się najczęściej nie po to, aby randomowi gracze byli zadowoleni, tylko po to aby zarobić górę $ - dużą górę $.  

odniosłem się tylko do spekulacji Muska a nie do dostępności kart i kto na nich zarabia najwięcej. ty twierdzisz że pośrednicy, pokemon że producenci. żadna z tych opinii nie jest poparta jakimś przytłaczającym dowodem więc tu tylko obaj bijecie pianę bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ghs napisał:

odniosłem się tylko do spekulacji Muska a nie do dostępności kart i kto na nich zarabia najwięcej. ty twierdzisz że pośrednicy, pokemon że producenci. żadna z tych opinii nie jest poparta jakimś przytłaczającym dowodem więc tu tylko obaj bijecie pianę bez sensu

A to proszę, z innego wątku : https://www.tomshardware.com/news/samsungs-chip-fabs-in-texas-ordered-to-shut-down-due-to-power-shortage

Zapewniam, że to nie Samsung chce zatrzymać produkcję. Dla producenta każdy przestój to wymierne straty finansowe. Mogę się tylko domyślać, że muszą tam ostro kopać skoro nawet energetyka jądrowa łapie zadyszkę ;)

PS : Nie, dyskusja nie dotyczy tego, kto zarabia więcej w łańcuchu producent-dystrybucja-klient, tylko o to, że jakiś pokemon uznał, że fabryki robią mu na złość i sztucznie ograniczają produkcję kart graficznych. Czyli zamiast realizować zyski grają na straty - własne w dodatku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić nowe RX580 ale za takie ceny to niech się bujają. Nie będę dawał 2k za GPU z 2017 roku bo coś się zepsuło i rynek zwariował. To samo RX570 za ponad tysiaka, to już nie jest nawet śmieszne tylko idiotyczne. Granie to nie podstawowa potrzeba żeby tak przepłacać, póki co moja stara karta działa więc się jej trzymam, potem może wyrwę jakiegoś GTX970 po znajomości to sobie nadrobię nowsze tytuły.

Coraz bardziej wkurzają mnie kopacze krypto jak i samo krypto. Na razie więcej z tego problemów niż pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, używkę RX580 wyrwiesz za 700-800 PLN. Ostatnio musiałem coś na szybko kupić i rozpatrywałem też RX570 i 580 ale finalnie skończyło się na GTX960 za rozsądne, jak na obecne czasy, 360 PLN. Na przeczekanie jak znalazł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AMiABLE napisał:

Chciałem kupić nowe RX580 ale za takie ceny to niech się bujają. Nie będę dawał 2k za GPU z 2017 roku bo coś się zepsuło i rynek zwariował. To samo RX570 za ponad tysiaka.

Na morelach już go gonią za 2 289 zł xD

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-rog-strix-radeon-rx-570-gaming-oc-8gb-gddr5-rog-strix-rx570-o8g-gaming-6331205/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...