Skocz do zawartości
Pheno

Ty.. a co się dzieje z tymi GPU? Mi się śni czy jak?

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, AMiABLE napisał:

 potem może wyrwę jakiegoś GTX970 po znajomości to sobie nadrobię nowsze tytuły.

Zobacz po ile chodzą GTX 970,będzie ciężko,jak chcesz za max.500-600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ghs napisał:

pokemon dobrze pisze, kurs BTC od początku stycznia był na ostrym zjeździe i gdyby nie spekulacje Muska to byłby crach dekady na shitcoinie, potem jak domino poleciałaby reszta crapcoinów

Pokaż mi ten ostry zjazd, dla ułatwienia załączam wykres kursu (ta zielona linia ;) )

btc.jpg

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sino napisał:

Po prostu jest gigantyczny popyt generowany przez kopaczy od bitcoina. Podaż nie nadąża. Np. jeśli popyt wzrośnie 100 razy to nie da się zwiększyć podaży, bo fabryki mają ograniczone możliwości. A nikt normalny nie zainwestuje w bitcoina, zanim taka Nvidia postawi 100 fabryk to już będzie dawno po krachu.

Eee,na kartach kopane jest głównie Ethereum,a nie bitcoin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopacze zaplaca kazda cene, producenci o tym wiedza i to wykorzystuja, bo tylko biznesowy samobojca by z tego nie skorzystal w obecnych czasach, efekt? prosze

ZOTAC publically endorsing GPU mining farm, tags it #PcGaming - VideoCardz.com

gracze i ich potrzeby sa tutaj na samym koncu tego lancucha. taka prawda. i czy sie to komus podoba, czy nie, trzeba sie z nia pogodzic.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Zobacz po ile chodzą GTX 970,będzie ciężko,jak chcesz za max.500-600 zł

Dlatego właśnie piszę --> po znajomości :P

 

3 godziny temu, BladyPL napisał:

Nie przesadzaj, używkę RX580 wyrwiesz za 700-800 PLN. Ostatnio musiałem coś na szybko kupić i rozpatrywałem też RX570 i 580 ale finalnie skończyło się na GTX960 za rozsądne, jak na obecne czasy, 360 PLN. Na przeczekanie jak znalazł. 

Jakbym trafił na RX580 w dobrym stanie i nie zajechany za taką cenę to może bym się skusił. Aczkolwiek używane GPU to zawsze ryzyko i wolałbym wydać jak najmniej.

 

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AMiABLE napisał:

Jakbym trafił na RX580 w dobrym stanie i nie zajechany za taką cenę to może bym się skusił. Aczkolwiek używane GPU to zawsze ryzyko i wolałbym wydać jak najmniej.

No ja też, dlatego wziąłem coś w miarę pewnego i po jak najtańszym koszcie ;) Przygotuj się na ciężkie czasy jeśli chodzi o zakup GPU. Rynek sprzedających się zrobił i skrupulatnie z tego korzystają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Eee,na kartach kopane jest głównie Ethereum,a nie bitcoin.

Wiem, ale o ethereum pies z kulawą nogą nie słyszał więc Musk się promuje na bitcionie i kryptowalutach.

Godzinę temu, mALEK napisał:

kopacze zaplaca kazda cene, producenci o tym wiedza i to wykorzystuja(...)

gracze i ich potrzeby sa tutaj na samym koncu tego lancucha. taka prawda. i czy sie to komus podoba, czy nie, trzeba sie z nia pogodzic.

Problem w tym, że matoły z Nvidii likwidują rynek PC. To mniej więcej tak jakby Sony ustaliło cenę Playstation 5 na 3999 zł, owszem dużo większy zysk, cena stosowna do podaż popyt, ale koniec końców wszyscy by przeszli na XSX.

Jeśli spełni się czarny sen i wielcy spekulanci wylansują bitcoina na zapowiadane przez JP Morgan rzędu 150 tys $ to będziecie kupować pod koniec roku GTX 1050 Ti za 2999 zł, 99% kart będzie trafiać do kopaczy (a to karty "graficzne" a nie kopaczne). Tak więc Nvidia/AMD sprzeda wszystkie karty kopaczom zamiast graczom, a w 2023 roku nie będzie miała już komu sprzedawać, bo wyposzczeni pecetowcy staną się konsolowcami lub przestaną grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt niczego nie likwiduje chwilowo ceny są troche wyższe ale karty sie ładnie sprzedają nie siejcie paniki starsze możecie za to sprzedać drożej i nowe kupić drożej wszystko sie zgadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ale, Nvidia zarobi na tym podwójnie i nawet nie musi sprzedać graczom jakichkolwiek kart. Karty kupią kopacze po zawyżonej cenie, a graczom przecie proponuje GF Now. Dwie pieczenie na jednym ogniu i jeszcze większy zysk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami widzicie,tak dokładnie działają korporacje - zysk,zysk i jeszcze raz zysk. Przykładów nie trzeba szukać głęboko - NV,AMD,Sony,Microsoft... aż do Tesli Muska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BladyPL napisał:

Chłopie, nie kompromituj się.

Tak oczywiscie. Cokolwiek powiesz.

Dla innych: pamietacje, ze w kapitalizmie nie ma czegos takiego jak brak podazy. Jesli ktos tak mowi to traktuje cie jak dojna krowe lub jak leninowskiego "pozytecznego idiote" - ewentualnie jedno i drugie.

5 godzin temu, BladyPL napisał:

Ja o jednym ten o drugim.

Naprawde nie widzisz zwiazku? Jedni sprzedaja sprzet do kopania btc, inni kopia btc na tym sprzecie. No fakt, zero powiazan. Tacy jak ty wyznaja zasade: prawda ekranu, prawda czasu. Typowy norm.

Edytowane przez p0k3m0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO 2080 SUPER za 4500 to dobra cena? ? Niech napisze do mnie jakiś kopacz, chętnie sprzedam :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, insulina napisał:

TO 2080 SUPER za 4500 to dobra cena? ? Niech napisze do mnie jakiś kopacz, chętnie sprzedam

Nie. 2080 Super kopie tak samo, jak 2060 Super i 2070. Dla kopacza jest warta tyle, co RTX 2070. RTX 2070 dziś kosztują od 2759zł. Tylko gracz może dać więcej za RTX 2080 Super.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, insulina napisał:

TO 2080 SUPER za 4500 to dobra cena? ? Niech napisze do mnie jakiś kopacz, chętnie sprzedam :D  

I ta rozkmina, czy sprzedać już, czy jeszcze poczekać bo może cena podskoczy :D ja poczekam aż 2080s będzie po 4k w licytacjach schodziła to dopiero wystawie. Jeszcze Polarisy i jedna RX470. 

Ogólnie to się zastanawiam czy nie iść na wymianę za krypto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowno miesiac temu
zotac 3090 - 7400zł xkom :E:E

znajomi - ALE ZES JEST GUPI. NIE OPLACALNA KARTA CAŁKIEM  :E  :E 
 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, p0k3m0n napisał:

Dla innych: pamietacje, ze w kapitalizmie nie ma czegos takiego jak brak podazy. Jesli ktos tak mowi to traktuje cie jak dojna krowe lub jak leninowskiego "pozytecznego idiote" - ewentualnie jedno i drugie.

Naprawde nie widzisz zwiazku? Jedni sprzedaja sprzet do kopania btc, inni kopia btc na tym sprzecie. No fakt, zero powiazan. Tacy jak ty wyznaja zasade: prawda ekranu, prawda czasu. Typowy norm.

oczywiście że jest coś takiego jak brak podaży jeżeli mamy określone zdolności produkcyjne to nie wyczarujemy nagle 10x więcej kart

i umknął ci drobny fakt że nikt na tych kartach nie kopie btc bo jest to kompletnie nieopłacalne

19 godzin temu, sino napisał:

To co się dzieje teraz to wina głupka Muska "najbogatszego" człowieka świata, Tesla to taka sama bańka spekulacyjna jak bitcoin. [...] Bitcoin ma najgorsze podstawy fundamentalne (Apple mocna marka - droga ale bez absurdu, Tesla - ropa kiedyś się skończy), bitcoin jest tylko dla przestępców (za duże wahania cen nawet dla mafii narkotykowych, opłacalne tylko dla hakerów - ale to mały rynek).

niektóre rzeczy się nie zmieniają, te same mądrości o bańce czytałem jak btc był po dolarze, po 10 dolarów, po 100 dolarów i po 1000 dolarów... :)

tymczasem nawet jeżeli to prawda to od 12 lat można było sobie na nim zarabiać... to więcej niż przetrwała niejedna 'normalna' firma twardo stojąca na ziemi...

Edytowane przez m4rkiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto będzie kupował gry produkowane latami za setki milionów dolarów jak karty graficzne zniknęły ze sklepów.

No, ale historia się zawsze powtarza także kilka miesięcy i pęknie bańka, a wtedy wysyp pokoparkowych kart wystawionych na portalach jako 'raz używane przed kościołem, absolutnie nie kopały'.

Czekać i absolutnie nie kupować przepłacając jak za zboże. Unormuje się - kwestia czasu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę sobie pluł w twarz  całą koparkową odwilż, przez to że nie dopłaciłem tych 70 zł do 8GB w rx570. A mówili że się nie przyda :E 
Polecam szukać kart na marketplace Facebooka. Czasem coś w ludzkiej cenie się pojawi.
Znalazłem już athlona 200GE za 130 zł to zaraz i ja zacznę sprzedaż. Ograniczyłem sobie na próbę ryzena 2600 do 2r/4w. Idzie "pracować" na tym, ale 4r/4w jest wyraźnie bardziej responsywne.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wiele wskazuje na to, ze producenci wraz z dystrybucja zbytnio poplyneli. Takie rzeczy zdarzaja sie na zmonopolizowanym rynku, gdy ktos decyzyjny traci kontakt z rzeczywistoscia. Tak jak polska budowlanka w okolicach 2010 roku. Jak walnie w pewnym momencie, to kto wie, moze nawet ktos duzy zbankrutowac. Tu nie bedzie programu "Mieszkanie dla Mlodych" ratujacego banki z kieszeni podatnikow pod pretekstem milosci do wspierania mlodych malzenstw. No, chyba, ze znow ktos stwierdzi "za duzy aby upasc" i jak do Sony - czyli prywatnej korporacji - wpompują miliardy z budzetu panstwa - czyli pieniedzy publicznych - z calkowitym pominieciem obowiazujacego prawa.

Moja rada: przeczekac.

Skąd wiesz takie rzeczy i gdzie można się tego nauczyć bo w TV to wiem że nie powiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przypadkowo natrafiłem też na jakieś zestawy komputerowe i złapałem się za głowę...?

GTX1070 ludzie na olx wystawiają nawet za 1500-2000zł? Jak ja w 2016 roku kupowałem 4 miesiące od premiery za 2200zł?

Albo patrzę jakiś cały zestaw za 4500zł a tam: i5 8600, RAM16GB, GTX1060 6GB, SSD 500GB, HDD 1TB

a parę ogłoszeń niżej za 3200zł: i5 8400, RAM16GB, GTX1070, SSD 500GB, HDD 500GB

Rozbieżność cen i niewiedza(albo wykorzystanie sytuacji czy coś, nie wiem) sprzedających ??...ale gorzej z niewiedzą kupujących jak przepłacą...

Edytowane przez Gronek31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2021 o 13:23, sino napisał:

Wiem, ale o ethereum pies z kulawą nogą nie słyszał więc Musk się promuje na bitcionie i kryptowalutach.

ETH jest drugą po BTC krypto walutą. Lepiej sie nie wypowiadać o czymś o czym nie ma się pojecia : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 grudnia kupiłem ASUS Radeon RX 5700 XT ROG STRIX OC 8G 90YV0D90 za 2289 ,myślałem że źle zrobiłem bo jakoś specjalnie nie miałem parcia,mówię sobie poczekam do stycznia może lutego i potem coś tańszego wezmę,teraz widzę że to najlepszy  nieprzemyślany zakup,hehehe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2249 1660s ludzie happy

https://allegro.pl/oferta/outlet-pny-geforce-gtx-1660-super-twinfan-6gb-ddr6-9701781990

2499

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx1660-super-gddr6-10191879643

2799 1660ti

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-nvidia-gtx1660ti-6gb-gddr6-oc-6g-box-9935245796

Im wiecej osob tak kupi tym dluzej to bedzie trawac :)

Po co taniej skoro ludzie kupia za duzo drozej

Dokladnie

29 lut 2020

kupilem 1660s 3x fan Gigabyte za 1106zl a teraz .. karta stara a cena 1000+ drozej.

Lekko tez wtedy bylo ponizej 1800zl -2060 super nie referenty tlko dobre chlodziwa

Dzis 1660s za 2200+ to zamach na nasze hajsy i patologia

??

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w październiku kupiłem 2060 super za ~1000zł, sprzedałem w listopadzie za 1500 i się cieszyłem, teraz j#bane za 3 kafle chodzą ?

 

W tym samym listopadzie 3070 za 2900, teraz ~5300+

 

Teraz jak jeszcze Nv nowe karty blokuje z kopaniem to ceny "starych" nie spadną na pewno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, AdRjiaN napisał:

Po co taniej skoro ludzie kupia za duzo drozej

to co dobrze kopie najbardziej poszło do góry

w piątek sprzedałem Gigabyte 1660S z września za 2149 nie wisiała długo , która kupiłem tydzień temu za 1800, a gość ją kupił w sklepie za 1010.  Gdybym ją wystawił wczoraj wieczorem, to sprzedała by się jeszcze drożej...

A najlepsze jest to że ceny 1660S przebiły już realne ceny rtx2060 ( tego jest sporo drogo, ale nikt nie kupuje ) a bez problemu można kupić KFA nowego czy nawet gigabyte lekką używkę za 2-2,3k.  Używane 1660S 2149, nowa KFA 2060 2K, jeszcze na cukierki zostaje..   ;)

Jeszcze więcej zdrożał procentowo chyba 5500XT 8GB. te karty były po 800zł, a teraz...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...