Skocz do zawartości
Pheno

Ty.. a co się dzieje z tymi GPU? Mi się śni czy jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Fuudimitzu napisał:

Teraz jak jeszcze Nv nowe karty blokuje z kopaniem to ceny "starych" nie spadną na pewno...

Gorzej będzie jak te 'blokady' w niczym nie pomogą i górnicy obejdą takie zabezpieczenia.Wszystko na to wskazuje,że tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Gorzej będzie jak te 'blokady' w niczym nie pomogą i górnicy obejdą takie zabezpieczenia.Wszystko na to wskazuje,że tak będzie.

Jest wiele metod. Ja w przypadku PS5 dałbym zakup 1 sztuki tylko dla kart zarejestrowanych na PSN przed 10.2020. W przypadku PC można tak zrobić np. ze Steam, tylko ktoś kto kupował gry na Steam Origin itp. może kupić 1 kartę. Można też dać RTX 3060 Ti za 5000 zł (z czego część to oficjalna cena, a reszta bon na zakupy na Steam, gry można uruchomić tylko na karcie o danym nr seryjnym, w przypadku awarii potwierdzonej przez Nvidia Steam zmienia uprawniony nr seryjny).

9 godzin temu, H4SSINGTON napisał:

ETH jest drugą po BTC krypto walutą. Lepiej sie nie wypowiadać o czymś o czym nie ma się pojecia : )

To po co to wypisujesz nie mając pojęcia? Na oko o ETH słyszało 1% ludzi, o BTC 5%, o krypto 2% (może dużo więcej, ale to ci od krypt i trumien). Zaś o Bitcoin i i kryptowalutach ze 20%. Uprzedzając kolejne pytania: tak, tak, wiem że BTC to bitcoin.

Ciekawostka to Tesla: https://finance.yahoo.com/quote/TSLA/ - prościej w google jako Tesla stock, jak widać w troszkę ponad rok z 37 na 900 $ - to bańka większa niż bitcoin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sino napisał:

Jest wiele metod. Ja w przypadku PS5 dałbym zakup 1 sztuki tylko dla kart zarejestrowanych na PSN przed 10.2020. W przypadku PC można tak zrobić np. ze Steam, tylko ktoś kto kupował gry na Steam Origin itp. może kupić 1 kartę. Można też dać RTX 3060 Ti za 5000 zł (z czego część to oficjalna cena, a reszta bon na zakupy na Steam, gry można uruchomić tylko na karcie o danym nr seryjnym, w przypadku awarii potwierdzonej przez Nvidia Steam zmienia uprawniony nr seryjny).

To po co to wypisujesz nie mając pojęcia? Na oko o ETH słyszało 1% ludzi, o BTC 5%, o krypto 2% (może dużo więcej, ale to ci od krypt i trumien). Zaś o Bitcoin i i kryptowalutach ze 20%. Uprzedzając kolejne pytania: tak, tak, wiem że BTC to bitcoin.

Ciekawostka to Tesla: https://finance.yahoo.com/quote/TSLA/ - prościej w google jako Tesla stock, jak widać w troszkę ponad rok z 37 na 900 $ - to bańka większa niż bitcoin.

myslisz, że nvidia chce zawęzić rynek sprzedaży? Przeciez jest zupełnie odwrotnie, sprzeda odpady do kopania i zarobi jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2021 o 21:10, Skyline_ napisał:

Ciekawe kto będzie kupował gry produkowane latami za setki milionów dolarów jak karty graficzne zniknęły ze sklepów.

No, ale historia się zawsze powtarza także kilka miesięcy i pęknie bańka, a wtedy wysyp pokoparkowych kart wystawionych na portalach jako 'raz używane przed kościołem, absolutnie nie kopały'.

Czekać i absolutnie nie kupować przepłacając jak za zboże. Unormuje się - kwestia czasu.

 

PC to popierdółka, licza sie konsole

no ale te tez sa trudno dostepne i drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczą się tylko smartfony :E A tak na serio to rynek gier na PC jako jednej platformy jest relatywnie tylko trochę mniej warty niż rynek gier na wszystkie konsole razem wzięte :E

Newzoo_Games_Market_Revenues_20201.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po zapowiedzi 30X0 kupiłem 2080ti za 2.5k to mi pisali że debil jestem, bo za parę miechów ta karta będzie warta połowę tego ;) Teraz pewnie za 4k bym sprzedał, ale po co? Nic innego nie kupię, a na przeczekanie jakieś rx 580 chodzą już po 1.2k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby nvidia była w stanie zaspokoić popyt i 3070/3080 były by dostępne do wyboru do koloru w cenach MSRP. To 2080T używki by już znacznie nie spadły poniżej 2.5k pln, może jakieś najsłabsze wersje z krótką gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukadd napisał:

Nawet gdyby nvidia była w stanie zaspokoić popyt i 3070/3080 były by dostępne do wyboru do koloru w cenach MSRP. To 2080T używki by już znacznie nie spadły poniżej 2.5k pln, może jakieś najsłabsze wersje z krótką gwarancją.

Pamiętam jak dziś, 3080 miał kosztować (i parę osób się załapało) 3200zł, 2080ti miał mieć wydajność 3070, który oczywiście powinien być tańszy, więc pisano tutaj że wartość 2080ti poleci poniżej 2000zł w parę dni. A wyszło tak, że 3070 chodzą po 5k na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukibossss napisał:

Pamiętam jak dziś, 3080 miał kosztować (i parę osób się załapało) 3200zł, 2080ti miał mieć wydajność 3070, który oczywiście powinien być tańszy, więc pisano tutaj że wartość 2080ti poleci poniżej 2000zł w parę dni. A wyszło tak, że 3070 chodzą po 5k na allegro...

Ja też pamiętam jak w drugiej połowie listopada kupiłem swojego 3070 x trio za 3085zł nówka w sklepie i miałem dwa dni później ją w kompie. Też tu było pisane że to przepłacenie, że ceny spadną że dużo drożej niż nv ustalała, nie opłaca się bo 8gb ram, lepiej czekać na 3070 ti itd. a to był świetny deal bo mam i gram. A nie siedzę w kolejce od 3 miesięcy i nie wiem kiedy dostanę GPU i czy w ogóle. A teraz takie GPU nowe za ponad 6k chodzi. Jakby wtedy nie kupił to pewnie w tym roku nic bym nie kupił po tych cenach i by była Integra. 

Edytowane przez Mareek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 3.7k, ale Srtrixa 3080 w jednym z pierwszych premierowych rzutów. W sumie to już od ponad dobrych 2 miesięcy było pisane na forum, że tanio już było :E. Kto wtedy kupił nawet przepłacone to przez te 2-3 miesiące w przerwach od grania odkopał większość ceny jaką zapłacił za GPU.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2021 o 13:30, Aldatha napisał:

PC to popierdółka, licza sie konsole

no ale te tez sa trudno dostepne i drogie

Wyjdź chłopie na dwór trochę powietrza świeżego zaczerpnij boś oczadział do reszty. Mam PS5, PS4 Pro i PC 10700K + RTX 3080 i do wyświetlania Odyssey G7 240Hz + OLED 55" i konsoli generalnie nie włączam nawet bo nie ma po co ;) PS5 to zwykły kastrat jest - nawet nie ma jak do tego podpiąć porządnego zestawu Audio bez splittera HDMI więc przestań opowiadać takie fanaberie bo ręce opadają. Do tego 850GB pamięci masowej w 2021r. to jest jakiś żart przeokrótny hahaha. Rozumiem, że ktoś tnie koszta gdzie się da żeby ograć kilka tytułów w 4K więc kupuje sobie konsolę ale prawda jest taka, że to tylko procent tego co daje porządny PC. Naprawdę coś musi się pod czapką odkleić żeby klepać takie dyrdymały hahaha.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przełomie roku miałem do odbioru RTX 3070 VISION za 3,2 k i RX 6800 za 3,5 k. Ale odpuściłem, bo stwierdziłem że nie będę przepłacał. Teraz patrzę, a RTX 3070 kosztuje 5k i więcej ?. Na moim RTX 2060 Super idzie jeszcze pograć. Widzę, że używki chodzą po 2,5k i więcej.

Na szczęście zainwestowałem 6,0k w przyzwoity zestaw stereo, wykupiłem Tidala i mam bardzo dużo frajdy, zamiast płacić horrendalną kasę za trochę więcej klatek w grach. Tym bardziej, że karta graficzna dużo szybciej się starzeje, niż sprzęt audio.   

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele.. ludzie chyba naprawdę nie mają żadnej wiedzy.. dzisiaj dla beki wystawiłem kartę za 4200 RTX 2080S x trio.. gość chciał przyjechać i kupić ją osobiście.. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, insulina napisał:

Ja pierdziele.. ludzie chyba naprawdę nie mają żadnej wiedzy.. dzisiaj dla beki wystawiłem kartę za 4200 RTX 2080S x trio.. gość chciał przyjechać i kupić ją osobiście.. 

Ja sprzedałem swojego rx 5700 xt za prawie 4k, widze ze trafił ponownie na Allegro w cenie 4,5k :D Ale narazie wisi

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, marcinx26 napisał:

Ja sprzedałem swojego rx 5700 xt za prawie 4k, widze ze trafił ponownie na Allegro w cenie 4,5k :D Ale narazie wisi

4.5k zł za 5700XT? Hmm... Czy może 4.5k ale koron czeskich?:szczerbaty:

Bo jak to pierwsze to hmm... "promocja"! A jak to drugie to hmm.... dawaj linka do aukcji - bierem z miejsca!:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pioneer83 napisał:

4.5k zł za 5700XT? Hmm... Czy może 4.5k ale koron czeskich?:szczerbaty:

Bo jak to pierwsze to hmm... "promocja"! A jak to drugie to hmm.... dawaj linka do aukcji - bierem z miejsca!:szczerbaty:

nawet jeśli masz 2*4.5k zł nie dostaniesz nowego RX 5700XT.

nvidia zaprzestała produkcji RTX 20x0  mimo nie wydolności w produkcji RTX 30x0

całkowicie zagładzając rynek

W dniu 21.02.2021 o 10:27, Spl97 napisał:

Gorzej będzie jak te 'blokady' w niczym nie pomogą i górnicy obejdą takie zabezpieczenia.Wszystko na to wskazuje,że tak będzie.

spójrz na ceny ASIC do ETH

https://innosilicon.shopping/shop/

przy cenie GPU zaczyna się to robić coraz bardziej komiczne

ASIC osiągnęły ekonomiczna supremacje :P

polskie sklepy zwielokrotniły dostawy

https://www.facebook.com/onlybestminers/videos/4063443707039173/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,nieźle potaniały.
Myślę,że to jeszcze nie jest początek końca kopania na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko. Potrzebuję spieniężyć RXa 5600 (mam GTXa 1050Ti - na moje potrzeby wystarczy), czy odpowiedni moment na jego sprzedanie już był, jest czy będzie:)? Pewnie nikt nie ma szklanej kuli, ale jednak wielu w tych kryptowalutach siedzi i z jakimś % prawdopodobieństwa potrafi przewidzieć ceny i dostępność kart na rynku w tym roku.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 5600 XT za ponad 2,5k zł chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Luk83bb napisał:

Panowie pytanko. Potrzebuję spieniężyć RXa 5600 (mam GTXa 1050Ti - na moje potrzeby wystarczy), czy odpowiedni moment na jego sprzedanie już był, jest czy będzie:)? Pewnie nikt nie ma szklanej kuli, ale jednak wielu w tych kryptowalutach siedzi i z jakimś % prawdopodobieństwa potrafi przewidzieć ceny i dostępność kart na rynku w tym roku.

Sprzedawaj! Jeżeli wystarcza ci w zupełności 1050Ti to idiotycznym pomysłem wydaje mi się "kiszenie" tego Radeona. Nikt tak naprawdę nie wie czy ceny kart będą szły do góry czy pójdą gwałtownie w dół. Lepiej ZAROBIĆ mniej niż pluć sobie w brodę, że mogło się zarobić a przez swoją głupotkę się straciło.:naughty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Luk83bb napisał:

Panowie pytanko. Potrzebuję spieniężyć RXa 5600 (mam GTXa 1050Ti - na moje potrzeby wystarczy), czy odpowiedni moment na jego sprzedanie już był, jest czy będzie:)? Pewnie nikt nie ma szklanej kuli, ale jednak wielu w tych kryptowalutach siedzi i z jakimś % prawdopodobieństwa potrafi przewidzieć ceny i dostępność kart na rynku w tym roku.

Jak sam sobie napisałeś nikt nie wywróży. Albo opychasz teraz, albo ryzykujesz i czekasz dalej być może ceny gpu jeszcze trochę pójdą do góry, a może będzie koniec pompy na BTC i wtedy gpu zaczną tanieć.

Ja osobiście jakbym miał opychać to teraz. Pompa już za długo leci na BTC/crypto.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Luk83bb napisał:

Panowie pytanko. Potrzebuję spieniężyć RXa 5600 (mam GTXa 1050Ti - na moje potrzeby wystarczy), czy odpowiedni moment na jego sprzedanie już był, jest czy będzie:)? Pewnie nikt nie ma szklanej kuli, ale jednak wielu w tych kryptowalutach siedzi i z jakimś % prawdopodobieństwa potrafi przewidzieć ceny i dostępność kart na rynku w tym roku.

Cena 2200-2500zł wszystko zależy od wersji i gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Spl97 napisał:

Widzę,nieźle potaniały.
Myślę,że to jeszcze nie jest początek końca kopania na GPU.

samo GPU gra coraz mniejsza role w tym temacie a 1 skrzypce gra GDDR6(X)

coraz więcej coin... monet przechodzi na algo zależne od przepustowości RAM

jednoczesne AMD ogranicza przepustowość VRAM RX 6700 XT ma mieć mniejsza niż RX 5700 XT (RX 6700 XT ma niewiele większa)

23 minuty temu, Luk83bb napisał:

Panowie pytanko. Potrzebuję spieniężyć RXa 5600 (mam GTXa 1050Ti - na moje potrzeby wystarczy), czy odpowiedni moment na jego sprzedanie już był, jest czy będzie:)? Pewnie nikt nie ma szklanej kuli, ale jednak wielu w tych kryptowalutach siedzi i z jakimś % prawdopodobieństwa potrafi przewidzieć ceny i dostępność kart na rynku w tym roku.

za 2 dni wchodzi o 20% szybszy RTX 3060 ...

ceny krypto jeszcze da die przewidzieć ale ceny kart to może znać tylko nvidia i partnerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...