Skocz do zawartości
Jekbe

Instalacja Win98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zanim ktoś wyśmieje doczytaj do końca.

 

Miałem starego lapka HP. Win10 na nim nie chodził. Lapek z 2013 roku na AMD A10 i Radeon dual graphics i na najnowszych wersjach 10 serowniki szczególnie od grafiki na nim się wysypywały. Ostatnio przeprowadziłem renowację (czyszczenie, zmiana pasty, instalacja ssd, wymiana baterii i zasilacza) i zainstalowałem na nim ubuntu. W założeniu ma mi służyć tylko na studia tak naprawdę.

Problem pojawia się z tym że na studiach będziemy używać Pspice 9.1. Wiem że da się zainstalować go na ubuntu jednak nie wszystkie funkcje (jak np najważniejsza dla mnie symulacja) nie działają. Z racji że ma on problem odpalić na moim kompie z win10 (program jest w menedżerze zadań ale nie mam okienka. Jedyne co mogę zrobić to odpalić w trybie awaryjnym komputera. Dlatego zastanawiam się nad instalacją starszej wersji Windowsa (podobno najlepiej program działa na 98). I pytanek mam o to kilka:

1 czy system będzie dobrze działał na drugiej partycji obok ubuntu;

2 czy mogę go jak dziesiątkę używać bez klucza;

3 skąd mogę wziąć obraz iso i jak go zainstalować (możecie podesłać jakiś poradnik);

 

Jeśli uważacie że lepiej zainstalować inną wersję np 95 lub xp (większa wydajność, mniej problemów technicznych, łatwiejsza dostępność obrazu czy coś) taką poradę też rozważę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównego systemu nie ruszaj, skorzystaj z tzw. maszyny wirtualnej - chociażby Virtualbox czy VMWare Player (ten drugi moim zdaniem zdecydowanie lepszy). W dużym skrócie takie rozwiązanie umożliwia Ci zasymulowanie jakiegoś sprzętu i chociażby uruchomienie jakiegoś starego systemu operacyjnego. Ja z takiego rozwiązania korzystam na Macu (wirtualny Windows 10 na VMWare Fusion - śmiga, aż miło, a niestety tego systemu potrzebuję do oprogramowania na uczelnię) i jest ono o tyle wygodne, że możesz taką maszynę wirtualną szybko usunąć bez konieczności grzebania w partycjach na Twoim dysku.

Tak czy inaczej potrzebowałbyś obrazu ISO takiego systemu oraz, najprawdopodobniej, klucza produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, zireael7 napisał:

Głównego systemu nie ruszaj, skorzystaj z tzw. maszyny wirtualnej - chociażby Virtualbox czy VMWare Player (ten drugi moim zdaniem zdecydowanie lepszy). W dużym skrócie takie rozwiązanie umożliwia Ci zasymulowanie jakiegoś sprzętu i chociażby uruchomienie jakiegoś starego systemu operacyjnego. Ja z takiego rozwiązania korzystam na Macu (wirtualny Windows 10 na VMWare Fusion - śmiga, aż miło, a niestety tego systemu potrzebuję do oprogramowania na uczelnię) i jest ono o tyle wygodne, że możesz taką maszynę wirtualną szybko usunąć bez konieczności grzebania w partycjach na Twoim dysku.

Tak czy inaczej potrzebowałbyś obrazu ISO takiego systemu oraz, najprawdopodobniej, klucza produktu.

z tą maszyną dobry pomysł. Samo rozwiązanie znam i korzystałem z linuxa na windowsie i jakoś nie wpadlem w drugą stronę xd. szkoda trochę że nie da się korzystać z 98 tak jak z 10 bez klucza ale nic. będę szukał. może coś się ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uczycie się na wersji oprogramowania, która ma z 15 lat, skoro można bez problemu pobrać darmową, aktualną wersję ze strony producenta? Wystarczy im skan legitymacji szkolnej wysłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...