Skocz do zawartości
konstantyno110

Komputer dla 9 latka do 1100 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znajoma poprosiła mnie o komputer dla 9 latka stary padł na amen. Ma starczyć na 2-3 lata, dysk SSD 250GB jest ze starego sprzętu, napęd DVD też. Obudowę kupię jakąś używaną. Co w tym budżecie idzie złożyć? Wypadłem trochę z tematu a na pewno są tu osoby które bardziej analizują rynek. Dzięki za propozycje :)Komputer  używany do e lekcji oraz młody zaczyna programowanie ale nie wiem co w takim wieku i w jakim programie się robi. Procesor raczej z zintegrowana grafiką? 

Podsumowując co potrzeba :

procesor ( raczej z zintegrowana grafiką )

płyta główna 

RAM 

zasilacz 

obudowa ( może jakaś używka )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Płyta Gigabyte H410M S2 (no chyba, że macie dysk Nvme to wtedy trzeba lepszą) na promocji w X-kom za 219zł z kodem: komponenty

Nowy Zasilacz: Vero L3 500W w x-kom na promocji za 189zł z x-kom ten sam kod

Używany Ram: 2x4Gb (od 2666Mhz) za 100zł np. https://www.olx.pl/d/oferta/patriot-8gb-2x4gb-3000mhz-cl16-viper-4-CID99-IDIuUfr.html#288638ed52;promoted

i teraz 2 opcje:

1. Nowy i3 10100 z integrą od 510zł

+ jakaś buda (spokojnie starczy na coś dobrego z używek albo outletu).

2. Używany Procek na gwarze: i3 10100f (od 350zł na olx)

i zostanie 250zł na grafę i obudowę (budę jakąś za 50zł używaną niezła się znajdzie więc 200zł na grafę).

Co szukać nie wiem przy aktualnych cenach, ale zawsze dedykowana grafa lepsza niż integra - chociaż przy aktualnych cenach graf może nie być to już koniecznie aktualne.

 

Edit:

Jeśli gry kompletnie nie wchodzą w grę (w co wątpię u 9latka) to integra starczy, a za to wziąć 2x8Gb ramu (nawet na nową jest promocja - https://www.pepper.pl/promocje/pamiec-ram-adata-xpg-gammix-d10-ddr4-16gb-2x8gb-3000-cl16-w-sklepie-oleole-363036

 

Edytowane przez Skyline_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk Googram CX400 bodajże SATA, nie wiem czy dedykowana karta potrzebna w sumie może ta zintegrowana by starczyła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część wymieniłem sobie kompa i mam starego na sprzedaż

I5 2500k

ASRock P67 pro3 s1155

Pamięć 8GB DDR3 Goodram 1333

WD caviar 3.5"

Zasilacz xfx ts 550 w

Obudowa Zalman Z11 plus

Dysk SSd 55GB

GPU Asus R9 270 OC 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dan254 napisał:

Część wymieniłem sobie kompa i mam starego na sprzedaż

I5 2500k

ASRock P67 pro3 s1155

Pamięć 8GB DDR3 Goodram 1333

WD caviar 3.5"

Zasilacz xfx ts 550 w

Obudowa Zalman Z11 plus

Dysk SSd 55GB

GPU Asus R9 270 OC 

Jaka cena Cię interesuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właściwie.Jak chcesz to się dogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten używany zestaw jest ok, tylko jak masz 1100 zł do wydania plus jakieś własne części to, to nie jest najlepsza opcja. Tak jak Skyline pisze, można skorzystać z promocji w x-komie + i3 10100 z proline (Intel - Sklep ProLine.pl). W budżecie się mieścisz, komp jest nowy i można go później rozbudować o 2 kość ram czy kartę graficzną.

125116228_Screenshot2021-02-18100345.thumb.png.575435aaa6460b3fc9902d860c254e63.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na integrze w Intelu 9 latek w nic nie zagra. Jak to ma być sprzet na powiedzmy 2 lata to lepiej brać ten używany do 1100zł. Jak ma być sprzęt do dalszej rozbudowy to tu masz liste za 692zł ale bez athlona, ponieważ na razie nie jest dostepny https://www.x-kom.pl/lista/qdxcgdngt  jak gdzieś znajdziesz za ok. 300zł to można dorzucić i mieścisz się w 1000zł Jakbys miał budżet 1400zł to wtedy da się kupic Ryzena 3350G 4/8 za 680zł Procesor AMD Ryzen 5 PRO 3350G Tray - YD335BC5M4MFH - Cena, opinie - sklep Sferis.pl

Athlon nadaje się do "dziecięcego" grania w 720p lub czasami 1080p na low. Na Ryzen 3350G będzie trochę lepiej.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xtn napisał:

Tylko na integrze w Intelu 9 latek w nic nie zagra. Jak to ma być sprzet na powiedzmy 2 lata to lepiej brać ten używany do 1100zł. Jak ma być sprzęt do dalszej rozbudowy to tu masz liste za 692zł ale bez athlona, ponieważ na razie nie jest dostepny https://www.x-kom.pl/lista/qdxcgdngt  jak gdzieś znajdziesz za ok. 300zł to można dorzucić i mieścisz się w 1000zł Jakbys miał budżet 1400zł to wtedy da się kupic Ryzena 3350G 4/8 za 680zł Procesor AMD Ryzen 5 PRO 3350G Tray - YD335BC5M4MFH - Cena, opinie - sklep Sferis.pl

Athlon nadaje się do "dziecięcego" grania w 720p lub czasami 1080p na low. Na Ryzen 3350G będzie trochę lepiej.

"Komputer  używany do e lekcji oraz młody zaczyna programowanie" - nic autor o graniu nie mówił, ale oczywiście każdy zakłada, że dzieciak musi po prostu grać na tym kompie. Swoja drogą GPU w Atholnie (który jest niedostępny) tak samo nadaje się do grania jak to Intelowskie, czyli w ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Blind-Wizard napisał:

"Komputer  używany do e lekcji oraz młody zaczyna programowanie" - nic autor o graniu nie mówił, ale oczywiście każdy zakłada, że dzieciak musi po prostu grać na tym kompie. Swoja drogą GPU w Atholnie (który jest niedostępny) tak samo nadaje się do grania jak to Intelowskie, czyli w ogóle. 

Jesteś w dużym błędzie. Testowałem vega 3 w kilku grach i w 720p da się pograć, a w mniej wymagające gry nawet w 1080p. Chyba nie masz dzieci, jak myślisz ze one komputerów używają tylko do elekcji i ewentualnie programowania :) szczególnie 9 latek. Programowanie pewnie minecrafcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w najbliższych planach nie ma gier to Intel będzie lepszy.
Propozycja na AMD:
Asrock B450M PRO4 jest w promocji za 259 zł przy płatności BLIK w morele.net. Dobra płyta, jeśli planujesz ulepszać ten komputer, a nawet bez tego warto dopłacić te ~60zł do możliwości podkręcania oraz 5 wejść na wentylatory oraz radiatorów.
Używany ram 2x4GB co najmniej 2x2666MHz można czasem kupić za 100 zł, na tej płcie powinien dać radę podkręcić do ~3000Mhz lub więcej, zależnie od ramu i procesora.
Procesor można kupić używany 2200g, 2400g lub, 3200g 3400g. 2200g jest na marketplace(facebook) za 320 zł i 380 zł, 3400g za 550 zł, na olx są trochę drożej.
Obudowę kupisz do 100-200 zł, również polecam szukać na facebooku, czasem ładne perełki można trafić ;) 
Zasilacz do 150 zł używka lub ~190 nówka. Z tego co się orientowałem to Be Quiet! System Power 9 nie tętni przy niskim obciążeniu, 400w starczy.
Powinieneś zmieścić się w 1000-1100 zł, przy czym 2400g/3400g przekroczy nieco budżet. 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sprzęt nie dla mnie i raczej musi być nowy tak postanowiła właścicielka chyba w cenie do 1100zł nie złoży się nic lepszego. ( promocja w x-kom już się skończyła)

 

Komputerq11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...