Skocz do zawartości
War_MachinE

Temperatury RTX 3080 /3090 core , vram

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że temat temperatur szczególnie vram pojawia się wszędzie po trochu i nie można porównać normalnie tylko trzeba grzebać po wątkach zakupowcyh / górniczych itd to zapraszam do dzielenia się tutaj temperaturami ;)

Tytuł taki dlatego że tylko 3080 i 3090 mają możliwość sprawdzenia temperatury pamięci co akurat jest chyba najgorętszym elementem tych kart.

Jak ktoś nie wie o co chodzi i jak sprawdzić to trzeba trzeba zainstalować program HWiNFo64 w wersji co najmniej 6.42.    W tej wersji programu pojawia się odczyt z czujnika GPU memory junction gdzie to jest własnie temperatura pamięci :) 

fEy2DaW.jpg

 

Zapraszam się do dzielenia się wasza temperaturą ;) 

 

 

Zaczynając od siebie:

RTX 3090 Gamerock (pw 85%, -500core ,+1000mem) -  Temperatura otoczenia 25*C / otwarta obudowa LiLian 011Xl + wentylator 120mm na backplate 

Średnio 82*C

T1AxZ29.jpg

RTX 3090 Stirx OC (pw 85%, -500core, +1000mem) - Temperatura otoczenia 25*C / otwarta obudowa LiLian 011Xl + wentylator 120mm na backplate 

Średnio 96,5*C

 

Temperatury pamięci podczas uzywania phonixminera ze średnią wydajnością 117MH/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3090 Rog Strix OC (pw 70%, -100core, 0mem) Temperatura otoczenia 21*C  Fan speed 70% ( podwyższenie do 100% obniża temp. o max 2*C )

Bez ulepszaczy:  Temp. pamięci 102/104*C

Naklejone na backplate 24 miedziane radiatory raspberry Pi z taśmą: Temp. Pamięci 102/104*C (dołożony wentylator 140mm (850RPM) nic nie zmienia)

Te same 24 miedziane radiatory ale pod nie podłożyłem termopady i dołożony wentylator 140mm (850RPM): Temp. Pamięci 100/102*C ( trzeba odczekać z 2-3 min by dobiło do takich temperatur, w wcześniejszych testach temp dobijała do 104*C w ciągu 5 sec)

 

Przy otwarciu okien temp. spada do 98*C

 

Mam w planach zrobić jeszcze test z wiatrakiem 92mm (1800RPM) - czekam na dostawę. 

 

Nicehash wydobywa z wydajnością 98MH/s

Nie mogę pozwolić sobie na podkręcenie grafiki i zwiększenie PW, ponieważ temp skacze do 110*C i wydobywanie 120MH/s trwa max 5 min, później spada do 105MH/s a temp. pozostają wysokie.

 

 

Nie testowałem jeszcze wentylatora  bez radiatorów i termopadów na backplate. 

Ale jeśli ten wentylator 92mm się nie spisze na radiatorach to przetestuje na czystym backplate. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://ibb.co/Mgtktz0

po wymianie termopadów (i utracie gwarancji, co dziwnym trafem bardziej niż mnie boli wielu komentujących ;) ) oraz położeniu na wierzchu wentylatora 80mm @800

najwyższa temperatura pamięci na wodnym aorusie 3090 z podkręceniem +850 to 96 stopni przy otoczeniu 22 w otwartej budzie, przed wymianą termopadów (bez podkręcenia i bez wentylatora) pamięć spokojnie wbijała na 108 stopni, był throttling i wentylatory szły na 100%

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam screena z temperatur kart 3080 oraz 3090 w wersji Gigabyte z blokiem wodnym (Aorus Xtreme Waterforce WB) :)

3080 chłodniejsza, da się dotkąć backplate, w 3090 nie da się i chłodzę backplate wentylatorem 120mm ;)

Obie mają zegary "-300MHz" na rdzeniu i 22,35GHz (!!) na pamięciach, TDP na 85%. Poniżej temperatury z 2 dni pracy: 

XwalMvy.png

 

EDT: położyłem na gorący backplate 3090 stary blok na padach i temperatura lepsza ?

WB0lbGy.png

Edytowane przez bartosz92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 Suprim X + 1000 mem przy kopaniu 90-92 stopnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że RTX 3090 ogólnie mają wyższe temp pamięci niż RTX 3080. Czy to wynika z tego że mają pamięci pod backplate (których nie mają rtx 3080) który nie jest aktywnie chłodzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jedynie Quake 2 RTX i to w karcie z lekkim UV (0.918V @ 1980MHz) nagrzewa mi tak karcioszkę (zwłaszcza pamięci) 

11111.jpg

Jeżeli chodzi o HotSpot to różnice chyba takie, jak u wszystkich.:szczerbaty::cry:

W pozostałych grach temperatury (zwłaszcza pamięci) niższe o około 10C.

Edit : PL odkręcony - karta siorpie max. 358W (Q2 RTX) - i takie temperatury.:cry::szczerbaty:

Edyta 2 : pomiary po około godzinie grania.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajne macie te temperatury. Tj max dla GDDR6X to 95 stopni...

Kiedy Asus TUF RX 5700 XT łapał na pamięciach ponad 100 stopni, to była mała afera i producent w końcu wydał poprawiony model, a tu karty tak sobie po prostu pracują i cisza. Nie było pomiaru temperatury - nie było problemu :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, stark2991 napisał:

No to fajne macie te temperatury. Tj max dla GDDR6X to 95 stopni...

Kiedy Asus TUF RX 5700 XT łapał na pamięciach ponad 100 stopni, to była mała afera i producent w końcu wydał poprawiony model, a tu karty tak sobie po prostu pracują i cisza. Nie było pomiaru temperatury - nie było problemu :D

105-110C

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, stark2991 napisał:

No to fajne macie te temperatury. Tj max dla GDDR6X to 95 stopni...

Kiedy Asus TUF RX 5700 XT łapał na pamięciach ponad 100 stopni, to była mała afera i producent w końcu wydał poprawiony model, a tu karty tak sobie po prostu pracują i cisza. Nie było pomiaru temperatury - nie było problemu :D

Dla GDDR6 to jest 95 stopni, a one nie grzeja sie tak jak GDDR6X.

Mysle, ze jesli karta chodzi ponizej tych 95 stopni 24/7 - nawet 92 stopnie, to nagla smierc jej nie grozi lub jakas wielka awaria z czasem.

 

Moj 3080 TUF OC dochodzil do 110 stopni na 67% POWER LIMIT / 1200Mhz Core / 1050 MEM / FAN 100% - takze wielka kupa sie trafila. Dopiero po zmianie termopadow WSZYSTKICH na 12mkw temp spadly na 84 / 86 stopni przy otwartym oknie, doslownie przy oknie, gdzie temperatura na zewnatrz to 0 stopni.

PNY 3090 na Power Limit 85% / 1200Mhz Core / 1300 MEM / dochodzi do 90 / 92 stopnie - o wiele lepszy wynik niz ten TUF OC 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3090 Asus Rog Strix

 

Dołożenie 92mm wentylatora nie pomogło. 

Nie ma różnicy w temp. z radiatorami czy bez, zamieściłem je tak jak na tym blogu: http://www.norbert-the-great.com/comments.php?y=21&m=02&entry=entry210206-213947

 

Już nie mam pomysłu co robić. 

 

Może wie ktoś czy da się zdjąć tylko tylni backplate z tej karty graficznej bez naruszenia plomb gwarancyjnych? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam planuję przetestować ogniwa peltiera na backplate jak karta 3090 do mnie dotrze Choć to ot samo co jest już zastowane tylko u mnie będzie dużo większe

 

Edytowane przez dinozaur50
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, dinozaur50 napisał:

Ja tam planuję przetestować ogniwa peltiera na backplate jak karta 3090 do mnie dotrze Choć to ot samo co jest już zastowane tylko u mnie będzie dużo większe

 

Panie co się pan będziesz szczypał - wsadź pan kartę na Riser i do zamrażarki ją z riserem!:rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 3080 Gaming OC + termopady gelid extreme + blok wodny bykski, vRAM +1000, 225W - 66-68° C na pamięciach, 41° C na rdzeniu przy kopaniu. Ambient 21° C, coolant 31-32°C. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 3080 Vision OC po wymianie termopadów (gelid extreme) na froncie i backplate: podczas miningu ETH (~230W), pamięciach +1500mhz (100% stabilne!) i otwartej budzie na dzień dzisiejszy na core 44° a na VRAM 78°. Wentylatory na 75%, temperatura w pokoju ok 22 stopnie. 
Przy wentylach na 60% temperatura rośnie o ok 4° - ale postanowiłem sobie za cel nie przekraczać 80° kosztem hałasu. 

W dniu 23.02.2021 o 21:51, Mark97 napisał:

Dodawał ktoś thermopady do Eagla? :P

Z tego co się orientuje karty Gigabyte 3080: Vision, Gaming i Eagle mają tą samą płytkę PCB i podobne chłodzenie więc z dużym prawdopodobieństwem powinny zachowywać się podobnie.

W dniu 24.02.2021 o 08:18, mckarmi napisał:

Gigabyte 3080 Gaming OC + termopady gelid extreme + blok wodny bykski, vRAM +1000, 225W - 66-68° C na pamięciach, 41° C na rdzeniu przy kopaniu. Ambient 21° C, coolant 31-32°C. 

Bardzo fajne wyniki, jednak co blok to blok :) pozazdrościć wyników!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@y68

Czyli oprócz tego, że tych pomiędzy PCB a backplate, to tylko zmieniłeś na lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Mark97 napisał:

@y68

Czyli oprócz tego, że tych pomiędzy PCB a backplate, to tylko zmieniłeś na lepsze?

Pod backplate fabrycznie nie ma - tu dałem 3mm Gelid, pomiedzy VRAM'em a głównym radiator "zmieniłem na lepszy" - 2mm Gelid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie rozbieram kartę, biorę stare termopady, docinam nowe na wymiar starych (2mm) i aplikuje "lepsze" + wycinam pod backplate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Mark97 napisał:

Czyli generalnie rozbieram kartę, biorę stare termopady, docinam nowe na wymiar starych (2mm) i aplikuje "lepsze" + wycinam pod backplate?

Dokładnie tak... zapomniałeś tylko o jednym - wypadało by na końcu jeszcze złożyć kartę :)

Może Ci się zdarzyć (mi się zdarzyło) że po jakimś czasie - po kilku tygodniach będziesz musiał jeszcze raz dokręcić śrubki bo mogą powstać luzy (prawdopodobnie termopady się trochę pod wpływem ucisku się odkształcają), inaczej temperatury z powrotem wzrosną (mi aż o 10 stopni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2021 o 08:34, y68 napisał:

podczas miningu ETH (~230W), pamięciach +1500mhz (100% stabilne!)

Pozazdrościć wygrania loterii krzemowej ? u mnie mimo dobrych temperatur już +1200 MHz powoduje wykrzaczenie się sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mckarmi napisał:

Pozazdrościć wygrania loterii krzemowej ? u mnie mimo dobrych temperatur już +1200 MHz powoduje wykrzaczenie się sterownika.

Podobno można jeszcze wyżej kręcić - powyżej limitu 1500mhz, gdzieś ktoś na reddit w komentarzu pisał że wyciągnął +2025mhz i 107mh/s korzystając z OC narzędzia do kopania zamiast afterburner'a... kuszące :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postowalem w wątku miningowym ale dopisze tez tu:

BYŁO tak:
chlodzenie
pad gelid 2mm
ram
pcb
pad chinski (2x 1,5mm)
backplate

temp otoczenia 8-9*C - core 33*C - mem nie wiem ale hash spadł z 98 na 97,2mhash
 

PO:

chłodzenie

pad gelid 2mm

ram

pcb 

pad TR 3mm

backplate

pad TR 1mm
radiator

temp otoczenia 11-13*C core 37*C (więc wiecej niz wczoraj) - hash 97,9mhash

155083509_74928235929dnkb4.jpg

 

img_0945b6jn4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak Gigabyte patrzy na te wymienione termopady? Ja swoją pewnie będę musiał wysłać na gwarancje z powodu terkotającego wentylatora i trochę się obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clipboard02.thumb.jpg.352f1c2e1b19c4e817683ee154cf5284.jpg

 

Gigabyte 3080 gaming OC

Z tylu thermalright odyssey - w czasie gdy je kupowalem nie bylo nic innego dostepnego a chcialem zalatwic sprawe przed weekendem.

Instrukcje byly niejasne wiec zuzylem 2 opakowania - a resztkami zakleilem nawet tyl GPU bo szkoda bylo wyrzucac :D

Z przodu pady i pasta gelida.

Na to blok wodny barrowa - niestety zamawialem zanim dostalem karte i nawet do glowy mi nie przyszlo ze ktos mogl wpasc na taki debilizm z dluzszym backplatem. Gdybym wiedzial to bym zamowil komplet od bykskiego bodajze razem z pleckami.

Memki podnosze co 100 raz na 2-3 dni jak mnie wena najdzie. Obecne +1500 dziala stabilnie od kilkunastu godzin.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...