Skocz do zawartości
War_MachinE

Temperatury RTX 3080 /3090 core , vram

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, amsztel napisał:

Jest to normalne zjawisko przy tak ekstremalnym OC -  pamieci beda sie z czasem degradowac (taka sama sytuacja jak z procesorami). Dlatego nikt komu zalezy na zywotnosci jego karty nie robi 24+Gbps. Twoja karta jest w gorszym stanie niz gdyby kopala caly rok 24/7 na delikatnie podkreconych pamieciach :P 



he he - obstawiałem się, że to temperatura zabija kartę (i zbudowałem zaplecze chłodzące ją) ... a tu się okazuje że OC szybciej ją zabija -  dobrze wiedzieć !

Dzięki za info!

Pozdrawiam!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2021 o 08:52, amsztel napisał:

Tak - sporo osob nawet na forum zaobserwowalo podobna degradacje jak u Ciebie. Za pol roku o 24Gbps tez bedziesz mogl zapomniec.

Jest to normalne zjawisko przy tak ekstremalnym OC -  pamieci beda sie z czasem degradowac (taka sama sytuacja jak z procesorami). Dlatego nikt komu zalezy na zywotnosci jego karty nie robi 24+Gbps. Twoja karta jest w gorszym stanie niz gdyby kopala caly rok 24/7 na delikatnie podkreconych pamieciach :P 

Witaj.

Mam do Ciebie pytanie. w MSI afterburner jakie wskazanie jest "bezpieczne" ? dla pamięci? w 3090?

moja karta 3090 po wymianie termopadów pod backplate tylko, dołozeniu dodatkowego chłodzenia na nim- ma temp 86stC.

pamięć dodałem +1269MHz  choc bez problemu śmiga na dobrze ponad +1500 MHz

jednak zysk w MH nie jest tak wielki jak się można spodziewac więc zostałem na +1269 który wydał mi się optymalny do HM mocy zuzytej i temperatury.

Obok w okienku mam info ze pamięć "chodzi" na 10770  

Zamotałem się z tymi wielokrotnosciami przy DDRach  czy mam mnożyć przez 2?4?6? czy przez ile...

Nie chcę zajechać tej karty bo służy mi  do pracy,  zabawy i kopania.

Zakładam, że  minimum dwa lata ma u mnie posiedzieć a odsprzedać bym chciał całkowicie sprawną.

Gdzie jest info o o rzeczywistej częstotliwości pracy? ( u Was 24000MHz vs wyswietlane u mnie 10770 to jednak róznica:) )

Dzięki za info

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Pete67 napisał:

Witaj.

Mam do Ciebie pytanie. w MSI afterburner jakie wskazanie jest "bezpieczne" ? dla pamięci? w 3090?

moja karta 3090 po wymianie termopadów pod backplate tylko, dołozeniu dodatkowego chłodzenia na nim- ma temp 86stC.

pamięć dodałem +1269MHz  choc bez problemu śmiga na dobrze ponad +1500 MHz

jednak zysk w MH nie jest tak wielki jak się można spodziewac więc zostałem na +1269 który wydał mi się optymalny do HM mocy zuzytej i temperatury.

Obok w okienku mam info ze pamięć "chodzi" na 10770  

Zamotałem się z tymi wielokrotnosciami przy DDRach  czy mam mnożyć przez 2?4?6? czy przez ile...

Nie chcę zajechać tej karty bo służy mi  do pracy,  zabawy i kopania.

Zakładam, że  minimum dwa lata ma u mnie posiedzieć a odsprzedać bym chciał całkowicie sprawną.

Gdzie jest info o o rzeczywistej częstotliwości pracy? ( u Was 24000MHz vs wyswietlane u mnie 10770 to jednak róznica:) )

Dzięki za info

 

Msi afterburner? Mówisz o temp. rdzenia czy pamięci? Jak wydobywasz to zrób undervolting, zjedz z napięciem i taktami core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mati17 napisał:

Msi afterburner? Mówisz o temp. rdzenia czy pamięci? Jak wydobywasz to zrób undervolting, zjedz z napięciem i taktami core.

tak, tak zrobiłem core na minimum i undervolting, power limit 75%, temp pamięci to 86st. podczas kopania.

karta pobiera jakieś 315W

Ale mi chodzi o taktowanie pamięci - jakie jest bezpieczne, aby nie było degradacji. lub po prostu aby była niewielka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pady na backplate w trio z 3080, założyłem gelid extreme 3mm, backplate jest wyraźnie cieplejszy. Temperatura z z 92 spadła do ok. 88 także jak na 60zl efekt mizerny. Temperatury nie są tragiczne, dlatego na pamięciach od strony coolera zostawiam to co jest fabrycznie, szkoda gwarancji.

Na pewno lepszy efekt bym uzyskał montując radiatory oraz nadmuch na backplate, jednak pod fortisem nie mam już miejsca.

Karta bez backplate miala takie same temperatury jak przez zmiana padów. 92c- żadnego wzrostu

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura na plecach zalezy tez w duzej mierze od temperatury z przodu wiec ja juz wymieniles jedno to wymien i drugie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

935536297_Zrzutekranu2021-12-16202916.thumb.png.2e95759d683bfbfbcddcfdd780c76810.pngSkierowalem wentylator na backplate aby go odmuchiwal, temperatury spadly do 84c

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...