Skocz do zawartości
tomek25

Jaki internet światłowodowy polecacie.

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach w moim miejscu zamieszkania będzie dostępny światłowód, jaki polecacie? Plus na pewno będzie dostępny w mojej lokalizacji, co do t-mobile i orange to nie jestem pewien.

Edytowane przez tomek25
Nie właściwie sformułowałem wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam orange i od dobrych 5-6 lat działa bez jednej minuty awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś jeszcze opinie? byłbym bardzo wdzięczny. Interesuje mnie między innymi jak to jest z realną prędkością pobierania i uploadu, czy dużo odbiega od wykupionego wariantu? Optymalna prędkość dla mnie to 600 mb/s.

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neta ze spółdzielni, więc to raczej nie będzie pomocne, ale..

kumpel cały czas polecał mi oragne. Ma u siebie ładnych parę lat i 0 awarii. Teraz się wyprowadził na swoje i ma vectre, to cały czas na nią narzeka..

Jak masz abonament u nich, to myśle, że warto się zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z prędkością światłowodu w orange, tyle co w umowie? Jak 600 mb/s to tyle albo coś około tego jest?

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia będzie może nie najtrafniejsza, ponieważ współpracuję z Orange (nie mam dofinansowań jak inni pracownicy). Ale 2 lata temu na starym mieszkaniu korzystałem z vectry, bo Orange tylko do 10Mb/s więc rzecz jasna, że 100Mb było lepsze. Natomiast teraz mieszkam w domku w zasięgu FTTH Orange i cieszę się, że jest dostęp do światła.
Mam 600Mb/s i na kablu jest 600Mb/s mam Funboxa 3.0 router z dostępem do konfiguracji, czego nie było w Vectra. Fakt ceny są wyższe niż u konkurencji, ale w tych czasach 10zł w tą lub w tamtą to raczej już mniej istotny temat. Ping wielkości 4ms to samo mówi za siebie.

Posiadam Orange Love internet i komórka za co płacę:
90zł
14,99zł dopłaty za domek.

Jeśli chodzi o awarię miałem je 2 razy od kwietnia 2020r.

pierwsza zrealizowana z tego co pamiętam po 2h od zgłoszenia, druga coś około 4-5 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No światłowód orange trochę droższy od np. Plusa. Co powiecie o światłowodzie Plusa? Rozumiem, że jeśli chodzi o ofertę światłowodu u poszczególnych operatorów to nie ma żadnych limitów pobierania danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że masz tylu operatorów w okolicy? Nie wiem czy coś się nie zmieniło, ale "Plus" to realnie Netia (teraz chyba także Orange).

Limitów nie ma, limitem są twarde dyski, bo nawet 300 Mb/s to ok. 3 TB dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem u mnie w miejscowości swoją infrastrukturę ma Orange, to pewnie światłowody są od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek25 napisał:

Z tego co wiem u mnie w miejscowości swoją infrastrukturę ma Orange, to pewnie światłowody są od nich.

No właśnie, więc skąd pytanie co polecamy? 
Chyba nie myślisz, że światłowód swoją drogą i dowolnie będziesz mógł wybrać firmę dostarczającą Ci internet? :)

Raczej wątpię, że kilka firm podciąga łącza do każdego budynku/bloku w okolicy i możesz sobie swobodnie wybierać z czego korzystasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sino w poprzednim poscie pisał, że Plus też może korzystać teraz z kabli Orange (tak to zrozumiałem), ja swoją drogą też gdzieś w necie czytałem o tym. Stąd moje pytanie między innymi o światłowód Plusa. Co byście powiedzieli o światłowodzie Plusa?

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomek25 napisał:

Z tego co wiem u mnie w miejscowości swoją infrastrukturę ma Orange, to pewnie światłowody są od nich.

To cię trochę rozczaruje to że w twoim mieście  jest infrastruktura to nie znaczy ze  TY  na twoje mieszkanie/dom /działkę  będziesz miał  dostęp do światłowodu

 

Ja mam właśnie taką sytuację  mieszkam w centrum miasta  , w mieście jest orange,netia, lubuskie śieci światłowodowe  i coś  jeszcze  i mam takie  szczęście  ze  moja  ulica  jest  białą  plamą  od lat  żaden  operator  nie może kabli puścić  ,albo nie chcę  już sam nie wiem .

Netia mi od 5 lat obiecuje światło w zeszłym roku mieli już kłaść  kabel .....ale covid19  i wszystko  szlak trafił . Orange  jest  dostęny 200 metrów  dalej  na innej ulicy ..ale nie  u mnie .

CO do prędkości to masz DO  300/600/900

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był pewien, że światłowód będzie działał to bym tego tematu nie zakładał. W mojej miejscowości kładli światłowody bo na własne oczy widziałem a poza tym na dniach ma być odbiór światłowodu w mojej gminie ( jestem w zasięgu światłowodu) ,nawet była mowa o tym na sesji Rady Gminy.

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wszelkich internetowych pytaniach zawsze jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź - przejdź się po sąsiadach, zapytaj co mają i jak to działa.

Jeśli masz łącza Orange i Plus może z nich korzystać, to jedyna różnica między Plusem a Orange będzie w danych na umowie i ewentualnie kwocie do zapłacenia. Jeśli Plus nie ma lepszej ceny niż Orange, to wybierz właściciela łącza - mniejsza szansa na jakiekolwiek niespodzianki, czymkolwiek miałyby one być :D

Z dzierżawą łącza przez innego operatora czasami dochodzi do tak ciekawych sytuacji jak u znajomego, u którego łącza ma Vectra, ale dzierżawi je od nich Play. Wybrał Playa, bo dawali o kilka złotych lepszą ofertę za taką samą prędkość (chociaż max dostępny w ofercie mieli niższy niż Vectra), a do podłączenia przyszedł ludek z Vectry i założył mu vectrowski router :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światłowód Plusa jest 10 zł tańszy w porównaniu z Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w regulaminie/umowie mają zbliżone deklarowane parametry (muszą podawać), myślę, że śmiało możesz brać Plusa. Łącza Netii, szczególnie te światłowodowe, działają bez problemu.

Edytowane przez Kitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange juz nie przerywa sesji co ~22h ze wzgledu na przydzielanie nowego IP? Robili tak przez wiele lat. W zwiazku z tym ich FTTH byla jedna wielka kupa scieku. Ciekaw jestem jak teraz to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2021 o 19:04, raiders napisał:

CO do prędkości to masz DO  300/600/900

A gwarantowane jest 25%, czyli:

 

600 - 150Mbps

300 - 75Mbps

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, amsztel napisał:

Orange juz nie przerywa sesji co ~22h ze wzgledu na przydzielanie nowego IP?

Teraz robią to co 10 dni (z dokładnością sekund). Dawniej te 22h były zaszyte w firmware routera, dziwne ale prawdziwe, bo dopiero na nowym weszło 10 dni (na starym była pierwsza sesja 22h, a następne sesje po 10 dni, oczywiście po zmianie u nich na centrali, bo wcześniej wszystkie po 22h).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2021 o 14:23, amsztel napisał:

Orange juz nie przerywa sesji co ~22h ze wzgledu na przydzielanie nowego IP?

Rozumiem, że po przerwaniu sesji net sam się ponownie łączy ?A jeśli chodzi o Plusa to u nich nie ma przerywania sesji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem reklamę upc dotyczącą internetu światłowodowego i telewizji w moim miejscu zamieszkania, jak wyszedłem na spacer. W domu wszedłem na stronę UPC i sprawdziłem dostępność ich internetu światłowodowego dla mojej lokalizacji, dowiedziałem się ciekawej rzeczy. Po sprawdzeniu dostępności ich internetu wyświetlił się komunikat, że " Mieszkasz na obszarze objętym inwestycjami w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Niedługo będziemy mogli zainstalować usługi UPC pod Twoim adresem. Już dziś wybierz ofertę dla siebie". Czyli by wynikało, że to nie Orange ani Plus będą oferowali światłowód u mnie tylko UPC.

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie dlaczemu Orange nie ma mapy światłowodu? Zastanawiam się czy nie wziąć u nich, skoro mam abonament i domowy LTE to może da się zamienić LTE na światło. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na tę stronę i wyszukałem moją miejscowość. Status: w realizacji, numer porządkowy 64, co oznacza ten numer?

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...