Skocz do zawartości
tomek25

Jaki internet światłowodowy polecacie.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ktoś wie dlaczemu Orange nie ma mapy światłowodu? 

Jak nie ma jak ma, od zawsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jak nie ma jak ma, od zawsze. 

Mieli ale nic z google nie działa. UPS strona w przebudowie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś awaria, z 2 tygodnie temu jeszcze chodziło.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatłowód będzie działał już na przełomie kwietnia i maja tego roku.

Mam jeszcze pytanie, co sądzicie o światłowodzie T-mobile? bo cenowo najbardziej by mi odpowiadał ( 0zł miesięcznie do końca roku) też mam telefon komórkowy u nich. Internet światłowodowy będą mogli też oferować inni operatorzy, upc za drogo bo liczą jeszcze za utrzymanie łącza. Wszedłem niedawno na stronę internetową t-mobile i sprawdziłem dostęp do ich neta światłowodowego w mojej lokalizacji, już chyba jest dostępny bo pisze: Świetna wiadomość, oferta jest dostępna w Twojej lokalizacji 

 

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całego serca odradzam światło od T-mobile. Częste przerwy w dostawie, niemal codziennie lub co drugi dzień net znika na 5-10minut o losowej porze, i to już od dawna, nikt z tym nic nie robi. Do niektórych serwerów jest prędkość 1Mb/s i utrata pakietów, bo TM nie chce się się dogadać z siecią tier 1 Cogent, więc jak jakaś strona, serwer albo hosting idzie przez Cogent, to nie pogracie, nie pobierzecie nic, a nawet strona internetowa będzie się długo wczytywać. W grach mają podwyższone pingi wieczorami, i to naprawdę do wielu tytułów. W Polsce mają problemy na stykach z thinx, więc np cda.pl może wolno działać lub wgl nie działać. Ich trasy nie są takie złe, ale nie są też dobre, no i co z tego że nie są złe, skoro ich styki na świat są pozatykane i wieczorem zamiast 35 ms jest 135 ms + utrata pakietów. Ich net nie nadaje się do gier, ani do pracy, bo stabilność jest zerowa, a nawet jak będziecie rozmawiać z kimś np na Skype, to nagle net może zniknąć na 10min i rozmowy się zakończy, i druga osoba nie będzie wiedziała co się z Wami stało. A jak będziecie chcieli rozwiązać umowę, to sypną Wam 600zł kary. Zgłosicie im problem - oleją Was, albo napiszą że ''naprawiają'' problem. Tak naprawiają, że problemy w TM trwają już cały rok albo i dłużej i każdy w tej sieci ma to gdzieś. A jak po zakończeniu umowy będziecie chcieli oddać dzierżawiony sprzęt t.j. router, ont, to możecie nie mieć możliwości zrobić tego w salonie, tak jak każdy normalny dostawca daje taką możliwość, to tu tego nie ma. Będziecie najpewniej musieli wysyłać sprzęt pocztą do nich i jeszcze płacić za wysyłkę by łaskawie przyjęli sprzęt, za który sypną karę, jeśli nie oddacie w terminie.

Odradzam każdemu tę sieć, ta sieć to jeden wielki cyrk i syf. Jeśli tylko macie możliwość wzięcia czegoś innego, nawet Orange, to będzie to lepszy wybór, uwierzcie mi. Nawet miedź np 100Mb/s, ale bez przerw i z dobrymi pingami, będzie lepszym wyborem niż światłowód TM.

A, no i należy dodać, że nie mamy żadnego dostępu do ustawień ich routera, a nawet jeśli będziemy mieli swój, to nie przekierujemy portów ani nic nie zrobimy, bo TM daje prywatne IP. Jeśli ktoś chce mieć publiczne IP, czyli takie jakie daje każdy szanujący swoich klientów dostawca, trzeba dodatkowo bulić im 10zł miesięcznie. Tak jak mówię, T-mobile to cyrk i parodia. Najgorszy internet światłowodowy w Polsce.

Edytowane przez Banan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam światłowód od t-mobile od 7 grudnia 2021 i nie narzekam. Wziąłem opcję 300mb/s ponieważ doszedłem do wniosku, że tyle mi wystarczy( chociaż w sumie teraz trochę żałuję, że nie wykupiłem 600 mb/s, droższe jest tylko o 10 pln, najwyżej po pewnym czasie zdecyduję się na jakiś aneks na zwiększenie prędkości ). Jeśli chodzi o stabilność to cały czas pokazuje mi na speedtescie  prędkość powyżej 300mb, ping 17 ms. Ze dwa razy mi się zdarzyło, że prędkość spadła trochę poniżej wykupionej opcji, tak to cały czas powyżej. 3 miesiące za 0 złotych, później 60pln/miesiąc.

12613607670.png

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Mr.Spock napisał:

Średnia prędkość budżetowych dysków to 45MB/s, ja nie widzę sensu kupować więcej niż 400mb/s. Ofc są dyski HDD 90-120MB/s ale cena to kosmos, a używać SSD do pracy stałej to przegrzewanie urządzenia. 

Ale wiesz, że dużą prędkość się bierze do tego, aby coś dużego ściągnąć/wysłać szybko, a nie do ciągłego zapisu na poziomie wysycenia łącza. 

No i można mieć sprzętów pobierających/wysyłających coś do sieci więcej niż 1. 

Oczywiście większości to więcej nawet niż 200 Mbps jest nieszczególnie potrzebne, najczęściej bierze się wyższe opcje aby mieć sensowny upload (bo najczęściej ISP dają opcje asymetryczne dla klientów indywidualnych)

 

 

BTW: Współczesne budżetowe dyski to spokojnie operacje na poziomie 100 mbps. Mam 6 letnią Toschibe P300 swego czasu najtańszy dysk 3TB - kopiowanie leci 98 MBps na zaszyfrowany wolumen. Mam też takie śmieciowe Ultrastary 7k4000 z jakichś serwerów pewnie z 10 letnie zajechane (to już ogóle grosze kosztuje) na luzie robią 100 MBps. 

Współczesne dyski mam dwa - 14 TB helowe - te ogarniają transfery ponad 200 MBps. 

Już 10 lat temu 45 MBps to było mało dla HDD.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś takiego jest normalne na światłowodzie?
12618524674.png

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Karister napisał:

@Killer85 a co miałoby być tutaj nienormalnego? Wygląda na normalny światłowód.

Myślałem że prędkości są symetryczne ale jednak nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 300/50Mbit w Orange i działa troche lepiej niz deklaruja - 330/55Mbit. Do tego router, ktory daja, czyli Funbox 3 z AC spelnia moje wszystkie wymagania. Router ma 4 anteny z tego co sie orientuje, dobry zasieg, siec domowa dziala szybko i latwo przekierowuje sie porty dla torrentow ;) a takze ustawia stale ip dla kompow, ktore tego potrzebuja. Router nie muli (jak mialy w zwyczaju stare lifeboxy). Ping do wp.pl 10ms. Aha no i w Orange ma sie zewnetrzne IP za darmo bez ceregieli.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Killer85 napisał:

Myślałem że prędkości są symetryczne ale jednak nie

Prędkości są takie, jak w umowie. W Polsce łącza symetryczne zazwyczaj zarezerwowane są dla ofert firmowych. U mnie Netia 1000/300 działa z prędkością 940/295 w testach. Rzeczywiste transfery zależą jeszcze od odległości do serwera, a ta w rzeczywistym użytkowaniu często jest większa niż w przypadku testów. Download ze Steama zazwyczaj waha się między 500 a 950mbps i jest to jedno z niewielu miejsc, które w ogóle oferuje takie transfery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2022 o 12:34, Karister napisał:

...W Polsce łącza symetryczne zazwyczaj zarezerwowane są dla ofert firmowych...

Łącze symetryczne wcale nie jest zarezerwowane dla firm, mam światłowód symetryczny i nie mam żadnej firmy. Normalnie prywatnie w domu mam taki internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomek25 napisał:

Łącze symetryczne wcale nie jest zarezerwowane dla firm, mam światłowód symetryczny i nie mam żadnej firmy. Normalnie prywatnie w domu mam taki internet.

Ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tomek25 napisał:

Łącze symetryczne wcale nie jest zarezerwowane dla firm, mam światłowód symetryczny i nie mam żadnej firmy. Normalnie prywatnie w domu mam taki internet.

Przeczytaj jeszcze raz, na spokojnie, bez pomijania kluczowego słowa.

11 minut temu, Killer85 napisał:

O nic
To pstryczek dla @Karister bo on twierdził co innego

Doprecyzowując - dalej tak twierdzę. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Karister napisał:

Doprecyzowując - dalej tak twierdzę. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Czekamy na kolejne jaskółki...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie dotyczące instalacji sieci internetowej w domu (kable + wifi), czy do instalacji sieci wystarczą mi switch, kable poprowadzone w ścianach i puszki z portami czy potrzebuję czegoś jeszcze? Dom jest na etapie instalacji elektryki więc od razu chciałem zainstalować sobie Internet.No i brać radiowy od lokalnego dostawczy czy może jednak światłowód? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, calour napisał:

Cześć, mam pytanie dotyczące instalacji sieci internetowej w domu (kable + wifi), czy do instalacji sieci wystarczą mi switch, kable poprowadzone w ścianach i puszki z portami czy potrzebuję czegoś jeszcze? Dom jest na etapie instalacji elektryki więc od razu chciałem zainstalować sobie Internet.No i brać radiowy od lokalnego dostawczy czy może jednak światłowód? 

Wystarczy switch i kable w ścianach do gniazdek. Najlepiej obczaj sobie jakieś miejsce na sprzęt (np. u mnie jest w szafie w gabinecie) i tam doprowadź wszystkie kable. Przy switchu najlepiej dać jakiś crosspanel 

Do jakichś miejsc gdzie będą Access pointy też. Jeżeli jesteś na etapie instalacji to dobrze kable puścić w peszlach, tam gdzie potencjalnie masz więcej sprzętów dobrze dać podwójnie. 

 

Godzinę temu, calour napisał:

No i brać radiowy od lokalnego dostawczy czy może jednak światłowód? 

Jeśli masz możliwość światłowodu to pewnie, że światłowód. To jest niebo a ziemia.

Przy radiówce zresztą zwykle jesteś za podwójnym NATem i robienie jakiś przekierowań reguł w FW mocno zależy od dostawcy.  Po ponad pół roku z Orange mogę ich tylko pochwalić. Dużo stabilniejsze łącze niż np. UPC, mam Funboxa 6 i co prawda korzystam z własnego routera i firewalla na IPFire (wcześniej Sophos XG), ale sam Funbox jak się nim bawiłem działa naprawdę nieźle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...