Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Generalnie mam taki problem że ostatnio niedawno sobie dysk ssd do mojego laptopa Lenovo Y700, wiadomo przeniosłem sobie windowsa na ten dysk za pomocą specjalnego programu. Ale raz w połowie kopiowania systemu na ten drugi dysk ssd, musiałem to bardzo bardzo pilnie przerwać więc wyłączyłem komputer (wiem że to głupie było ale niedoświadczony z tym wtedy byłem). Przez to potem jak znowu tym razem do końca skopiowałem wszystko to potem okazalo się że wiele rzeczy właśnie jest nie tak, jest za dużo tych woluminów których nie da się usunąć. Chciałbym ten dysk kompletnie wyzerować, tak żeby dosłownie niczego tam nie było, żadnych zapasowych woluminów ani nic takiego, całkowicie wyzerowany tak jak był w sklepie. Słyszałem o jakimś mhdd programie do zerowania dysku ale szukałem w internecie i nie ma żadnych dobrych poradników jak to zrobić i wszystko jest bardzo skomplikowane i to się chyba w biosie robi, a ja nie znam hasła do biosu bo mam je od kiedy laptop był kupiony i nie wiem w jaki sposób bym musiał teraz to hasło zdobyć bo ja nic nie ustawiałem tylko już było to hasło.

Pomoże ktoś? Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości najlepiej by było zrobić Secure Erase programem od producenta dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz tylko usunąć woluminy, po to, żeby móc dysk używać jak nowy, to nie musisz kompletnie zerować dysku. Zerowanie całego dysku robi się, kiedy potrzebujesz usunąć wszystkie dane, żeby nikt ich nie odzyskał. A w Twoim wypadku wystarczy wejść w menedżer dysków w windows i po prostu usunąć wszystkie woluminy. A jak to jest za mało, to najpewniejsza opcja to komenda diskpart + clean (bez wykonywania dodatkowych poleceń formatowania) wyczyści wszystkie partycje w krótką chwilę i dysk masz do użytku jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melon77 właśnie ja nich nie mogę usunąć i jedyne co mi się pojawia to "pomoc" gdy klikam prawym na wolumin. Ja mimo wszystko wolę całkowicie go wyzerować bo tam jest dużo niepotrzebnych rzeczy których żadnym sposobem nie da się usunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To użyj diskpart - clean. A jak koniecznie chcesz zerować to diskpart - clean all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melon77 to całkowicie go wyzeruje tak że nie będzie windowsa? Bo na tym mi właśnie zależy. Żeby był jak nowy ze sklepu całkowicie. Myśłałem że do takiego wyzerowania jest potrzebny jakis program a nie komenda. Czyli tak to zadziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melon77 ta komenda nawet nie działa...

@Melon77 Wyskakuje mi "Czyszczenie jest niedozwolone w przypadku dysku zawierającego bieżący wolumin
rozruchowy, systemowy, stronicowania, zrzutu awaryjnego lub hibernacji."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, RaeSr3mmlife napisał:

@Melon77 to całkowicie go wyzeruje tak że nie będzie windowsa? Bo na tym mi właśnie zależy. Żeby był jak nowy ze sklepu całkowicie. Myśłałem że do takiego wyzerowania jest potrzebny jakis program a nie komenda. Czyli tak to zadziala?

To zależy co rozumiesz przez nowy jak ze sklepu całkowicie - bo dosłownie coś takiego jest niemożliwe, ale z praktycznego punktu widzenia będzie jak nowy, żaden windows nie przeżyje tego. Oczywiście, są do tego programy, ale po co instalować, skoro Windows ma do tego wbudowane narzędzie? No chyba, że ktoś się bardzo boi linii komend...

6 minut temu, RaeSr3mmlife napisał:

ta komenda nawet nie działa...

A coś konkretniej? Co nie działa? Jakiś komunikat błędu? To jest narzędzie wbudowane w Windows, więc na nie zepsutym systemie musi działać. A uruchamiasz ją jako administrator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, RaeSr3mmlife napisał:

Wyskakuje mi "Czyszczenie jest niedozwolone w przypadku dysku zawierającego bieżący wolumin
rozruchowy, systemowy, stronicowania, zrzutu awaryjnego lub hibernacji."

Tak nieśmiało zapytam. Czy próbujesz wyczyścić dysk, z którego uruchomiłeś system?
Jeżeli tak, to się nie da. Musisz uruchomić system z innego nośnika. Jeżeli chcesz Windows, to można skorzystać z Hirens Boot CD. Ewentualnie z poziomu instalacji Windows, jak podczas instalacji się nie da, to wcześniej przejść do odzyskiwania i do konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...