Skocz do zawartości
ODIN85

Diablo 2 Resurrected

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Problem Diablo to powtarzalność i brak nowego contentu. Dlatego po czasie staje się przeraźliwie nudne.  Rzadki drop to nie wada tylko inne podejście do wynagradzania gracza, moim zdaniem lepsze niż biegunka w stylu D3.

Edytowane przez bigovsky
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Diablo 2 u mnie smiga, ale faktycznie jest to trup, wku**** maly bag. Dziekuj enie mam czasu spedzac 30% rozgrywki na teleportach do miasta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, bigovsky napisał:

Problem Diablo to powtarzalność i brak nowego contentu. Dlatego po czasie staje się przeraźliwie nudne.  Rzadki drop to nie wada tylko inne podejście. Moim zdaniem lepsze niż biegunka w stylu D3, ale co kto lubi.

D3 było całkiem ok, do momentu aż Blizz posłuchał płaczków, znerfił inferno i odpalił dom aukcyjny.:szczerbaty: Potem nastąpił już koniec Diabolo 3.

A co do D2R : zapomnislem jaka archaiczna była dopóki nie zebrałem za dużo złota i musiałem go ręcznie przerzucić do skrytki coby je zbierać dalej.:lol2:

Edytowane przez Pioneer83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o interfejs i mechanikę, ta gra jest masakrycznie archaiczna. Jeśli komuś to pasuje, spoko, ale jakieś teksty o podawaniu wszystkiego na tacy - zlitujcie się. :E Nowe można sensownie połączyć ze starym. Pisałem już na początku o możliwościach rozbudowy ekwipunku, to zaraz reakcje "dziadków", że się nie da, nie można, bo talizmany, etc. Mieli dużo czasu aby to pogodzić i dostosować grę do obecnych standardów, po czym w opcjach umożliwić wybór trybu. No, ale to dodatkowa robota, a Blizz ostatnio zbyt pracowity nie jest.

4 godziny temu, Divinity napisał:

Wystarczy nie podnosić wszystkiego. :P A to co jest słabe to wyrzucać, ewentualnie małe różdzki 2 slotowe zbierać, bo dobrze się sprzedają (często za capa golda).

Rzeczy wypada nazywać po imieniu, a zamiast usprawiedliwień szukać rozwiązań. ;) Zbroje można też sprzedawać w dobrych cenach, a zajmują dużo miejsca. Ile ich wrzucisz w ekwipunek? Na dłuższą metę to jest po prostu męczące i choć mam słabość do tej gry, śmiać mi się chce jak ona po latach wygląda na tle nawet średniej jakości produkcji z tego gatunku.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marudzicie jak zwykle zamiast grać i cieszyć sie że odświeżyli nam jedną z najlepszych gier w histori XD
Narzekacie na archaizmy i że czuć że ta gra ma 20 lat. Dla mnie to plus , wychowałem sie na takich grach  jak DIABLO , BG  czy HOMM, te gry mają to coś czego dzisiejsze gry nie mają.
Ten klimat , muzyka i miodność to jest coś czego brakuje w nowych grach . Gram w tego Resurrected od premiery i bawię się świetnie jak za dzieciaka, wciągneło mnie jak ładnych kila lat temu.

• Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Macius66 napisał:

Marudzicie jak zwykle zamiast grać i cieszyć sie że odświeżyli nam jedną z najlepszych gier w histori XD

Wystawmy jeszcze Blizzowi kapliczkę, że był tak dobry i pozwolił zapłacić ponownie za grę. :E Nawet kilkukrotnie jak ktoś chce pograć mobilnie i stacjonarnie, oraz mieć możliwość sensownej zabawy online i handlu. :E To oczywiste, że nikt nikomu nie zabrania dobrej zabawy. Bawcie się w opór. Sam przecież to robię. Czy to stoi w sprzeczności z marudzeniem - jak to sporo osób nazywa? To są suche fakty, gra zalatuje trupem od wielu stron i bynajmniej nie jest to ekipa z kanałów pod Lut Gholein.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, Macius66 napisał:

Narzekacie na archaizmy i że czuć że ta gra ma 20 lat. Dla mnie to plus , wychowałem sie na takich grach  jak DIABLO , BG  czy HOMM, te gry mają to coś czego dzisiejsze gry nie mają.
Ten klimat , muzyka i miodność to jest coś czego brakuje w nowych grach . Gram w tego Resurrected od premiery i bawię się świetnie jak za dzieciaka, wciągneło mnie jak ładnych kila lat temu.

Tyle ze jak gralem w Diablo 1/2 to mialem o wiele wiecej wolnego czasu, marnowanie 1h z 3h na teleportacje/sprzedaz mija sie z celem.

Zagralbym w HOMM(1-4, jakis pakiet ultimate w 4K ba moze i nawet na ps5/xsx by to dobrze sie gralo...) odswiezone bo jakby nie bylo tam nie wiem czy bylo cos archaicznego i tak wnerwiajacego jak inv z miejscem na 2.5 miecza...

Wolalbym jednak skupic sie na rozwalaniu potworow, a nie na symulatorze kuriera miedzy miejscem dzgania potworow, a obozem....

Graficznie miodzio w 4k na max. Gralem w Bete tez... 

Edytowane przez Carmamir
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy możecie mi powiedzieć o co wam chodzi z tym nękającym was teleportowaniem się z gratami na garbie? W tej grze zbiera się tylko hajs z ziemii, błyskotki i różdzki.  

Chcecie powiedzieć, że zbieracie wszystkie śmieci jak leci i ciągle na handel?  To jest Diablo, tu się morduje, a nie bawi w handlowca.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, MAR89TUM napisał:

Czy możecie mi powiedzieć o co wam chodzi z tym nękającym was teleportowaniem się z gratami na garbie? W tej grze zbiera się tylko hajs z ziemii, błyskotki i różdzki.  

Chcecie powiedzieć, że zbieracie wszystkie śmieci jak leci i ciągle na handel?  To jest Diablo, tu się morduje, a nie bawi w handlowca.

Żeby mordować trzeba mieć jeszcze czym mordować i mieć dobrą zbroję żeby nie być mordowanym. Proste nie?:thelicker:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy na d2r będą mody typu powiększenie ekwipunku,? O plugy na razie nie marzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, werysoft napisał:

Czy na d2r będą mody typu powiększenie ekwipunku,? O plugy na razie nie marzę.

Na pewno nie będzie do gry online jeżeli twórcy sami nie powiększą ekwipunku. Bo to będzie cheat.

A nieoficjalne mody do sp może kiedyś się pojawią ale osobiście za bardzo bym na to nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Pioneer83 napisał:

Akurat rozumiem kolegę. :przytula::soczek: Uwielbiam stare gry, ale Diabolo 2R odpuściłem po ukończeniu drugiego aktu na normalu. Jeszcze zrobiłem jedno zlecenie w 3 akcie i młeh - odistalowałem badziewie. Nie dość, że regularnie przynajmniej raz na grę się wykrzacza do Windowsa i wyskakuje okienko aby napisać do Blizza co robiłem podczas błędu (to im napisałem "Srałem .urwa wasza mać .ebana", ale bez odzewu ze strony firmy Bobiego:szczerbaty:), to loot praktycznie nie istnieje, albo jak coś dropi to do każdej klasy, oprócz tej którą gram:szczerbaty:, rozmiar ekwipunku to obecnie żart, a mam już go załadowany 2 talizmanami dużymi + jeden mały + potionki + księga teleportu  i identyfikacji, więc zostaje miejsca na dwa, trzy złomy i teleport do miasta:rotfl:. Archaizmy tej gry nie są już dla mnie. D3 to gówno, ale D2R to gówienko odgrzewane do kwadratu. W 2000 roku, gdy człowiek nie miał wyboru w H&S, to jeszcze go to rajcowało. Blizz zarobił co swoje, więc ma już walone na D2R, tak jak wywalone miał na W3R (który ograłem do końca, bo uwielbiam serię Warcraft [oprócz tego ścierwa MMO] i zakończył support, więc oprócz jakiś mniejszych patchy nie wyda nic modyfikującego grę:szczerbaty: I najlepsze : gra na skalowaniu 100% + 1440p rozdziałka leci na limicie RTXa 3080W po UV. Serio .urwa Blizz? 350W łyka ta szrotowa nakładka graficzna na grę z 2000 roku? No ja się nie dziwię, że chcecie zaimplementować DLSS do tego guano!:rotfl::rotfl: :rotfl:  To powinno zapier.....ć na GTXie 680 w 4K!:rotfl: Nurzajcie się w tym gównie Blizz do usranej śmierci. Szkoda mi czasu na wasze "dzieła".

Wracam do D1 + dodatek - to prawdziwe Diablo z "endgejmem", bez gejowskiego odrodzenia potworkuff.:szczerbaty:

A wiesz co jest najśmieszniejsze? To, że nazywasz tę grę badziewiem, a patrząc na to co napisałeś sam reprezentujesz poziom rozgrywki i doświadczenia w tej grze, co wspomniany przez Ciebie epitet - badziewny. To, że pływasz w kałuży, a oczekujesz sztormu i porywistych wiatrów, by rozwinąć prędkość, nie oznacza, że marynarz pływający na morzu ma takie same odczucia, jak ty w błotku.

Zgodzę się natomiast z wami, którzy się nudzą w tej grze - TAK, PVM nudzi, PVM grałem może kilka miesięcy i tyle co trzeba podczas dążenia do danego celu w rozwoju kolejnej postaci. No i na początku każdego Laddera dla zarobku na itemy pod pvp (choć potem już tego nie musiałem robić)

Jak wstanie liga PCL/AR, jak wrócą klany do d2, ranking, wyjazdy na turnieje, to będzie pięknie. 

• Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Czeryboj napisał:

A wiesz co jest najśmieszniejsze? To, że nazywasz tę grę badziewiem, a patrząc na to co napisałeś sam reprezentujesz poziom rozgrywki i doświadczenia w tej grze, co wspomniany przez Ciebie epitet - badziewny. To, że pływasz w kałuży, a oczekujesz sztormu i porywistych wiatrów, by rozwinąć prędkość, nie oznacza, że marynarz pływający na morzu ma takie same odczucia, jak ty w błotku.

Zgodzę się natomiast z wami, którzy się nudzą w tej grze - TAK, PVM nudzi, PVM grałem może kilka miesięcy i tyle co trzeba podczas dążenia do danego celu w rozwoju kolejnej postaci. No i na początku każdego Laddera dla zarobku na itemy pod pvp (choć potem już tego nie musiałem robić)

Jak wstanie liga PCL/AR, jak wrócą klany do d2, ranking, wyjazdy na turnieje, to będzie pięknie. 

1). A wiesz, że mam to gdzieś?:cool3:

2). Ta gra jest już martwa i nie doczekasz się niczego o czym wspominasz, tak jak nigdy nie doczekaliśmy PVP w D3 (to ganianie na jednej mapie w potyczkach litościwi przemilczę). Gra się sprzedała - Blizz mówi finito.:dj:

Edytowane przez Pioneer83
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Pioneer83 napisał:

Żeby mordować trzeba mieć jeszcze czym mordować i mieć dobrą zbroję żeby nie być mordowanym. Proste nie?:thelicker:

Przecież w sklepie nic nie kupisz dobrego.  Ubierasz się tylko w coraz lepsze graty, które wypadają ze zwłok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Pioneer83 napisał:

1). A wiesz, że mam to gdzieś?:cool3:

2). Ta gra jest już martwa i nie doczekasz się niczego o czym wspominasz, tak jak nigdy nie doczekaliśmy PVP w D3 (to ganianie na jednej mapie w potyczkach litościwi przemilczę). Gra się sprzedała - Blizz mówi finito.:dj:

OK, bo tak twierdzisz :D

Póki co, tydzień przed D2R stare Diablo 2 mialo sie dobrze pod kątem PVP, więc tu, przy większej ilości graczy będzie lepiej. Pożyjemy, zobaczymy.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Gra nieprzystająca do obecnych czasów. Ciężko się dziś gra w gry tego typu - bardzo dużo grindu, spora powtarzalność i w końcu nieuchronne zrozumienie, że to nie ma sensu. Zbieranie lepszego sprzętu i tłuczenie bez końca tych samych bossów, żeby ubić tych samych bossów tylko trochę szybciej. Miałem w d2 nastukane od groma godzin, ale nie wróciłbym do tego więcej. Fajne lata temu, gdy miało się czas na marnowanie go na takie rzeczy.

Edytowane przez Kelam
  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Pioneer83 napisał:

Nie chodzi o zarobek, a kompletny brak balansu. Już w PVM miałeś różnice 20 riftów między najgorszą klasą z najgorszym EQ a top tierem, ilość kombinacji skilli/EQ i dobranie do tego modyfikatorów jest tak duża że jest fizycznie brak możliwości balansu tego, a PvP musi być zbalansowane chociaż przynajmniej w 49:51 :E Masz z dobre 7 "średnich" buildów i 3 top tierowe na jednej postaci, pomnóż ilość postaci :E Powodzenia. Nie wiem kto wierzył w mrzonki na temat PvP w D3, ale ten pomysł był nierealny do stworzenia od pierwszych plotek. 

14 minut temu, Czeryboj napisał:

Póki co, tydzień przed D2R stare Diablo 2 mialo sie dobrze pod kątem PVP, więc tu, przy większej ilości graczy będzie lepiej. Pożyjemy, zobaczymy.

Tak dobrze że ladder wygrywa na krzyż dwie postacie :E 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Czeryboj napisał:

OK, bo tak twierdzisz :D

Przecież ta gra nie ma żadnego pvp. Samo online to proteza do gry single player.

Streamer który w to grał bardzo długo tłumaczył, że pvp to jakiś duel w wybranym miejscu a reguły i zasady są ustalane przez samych graczy bo nie ma żadnego balansu między postaciami. Podobno były książki reguł pisane do pojedynków.

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta gra ma 21 lat, kto ogrywał te wszystkie stare gry w okolicach premiery to wygrał życie jeżeli chodzi o gry komputerowe.

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, wompierz napisał:

Przecież ta gra nie ma żadnego pvp. Samo online to proteza do gry single player.

Streamer który w to grał bardzo długo tłumaczył, że pvp to jakiś duel w wybranym miejscu a reguły i zasady są ustalane przez samych graczy bo nie ma żadnego balansu między postaciami. Podobno były książki reguł pisane do pojedynków.

"podobno"

Za naszych czasów nie było streamów, a ci, co je robili później, jak potem to oglądałem, to nooby totalne :D

Duel/Pvp - na razie nie ma, bo nie ma itemów w grze. Ale będzie. Są free dules bez zasad, ale też realmy/ligi, które ustalają zasady.

Balans między postaciami jest taki, że budujesz się jak najmocniejszy i  jesteś w stanie 7v1 zaorać wszystkich.

Jak ktoś słusznie napisał, bicie ciągle tego samego bossa i zbieranie lepszego sprzętu, żeby dalej bić tego samego bossa, tylko szybciej, żeby? żeby co? Też tego nie rozumiem.

PVP jest ponad to, to jest sztuka komponowania postaci. Co z tego, że baala ubije ktoś Javą w 4 sekundy, jak vs postać PVP jest takim samym wyzwaniem, jak pokonanie siedliska zła na normie. Nie jednego zdziwionego widziałem, który myślał, że jest dobry, bo baalruny robił. W d2 było pvp fajne, bo można dorwać każdego gdzie się chcę(oprócz miasta) i mu spuścić manto. Był szacunek na tej grze, bo jak ktoś przyfurczał do klanu, to nie miał życia na publicznych grach, bo bał się wyjść z miasta :E Oldschool gaming według dżentelmeńskich zasad, a jak nie - to zmieniaj nazwę konta i rób nową postać. Bo nie pograsz :D Chyba, że wrócisz do bicia potworków, bo na kilku określonych grach, które stały praktycznie 24/h (polska, polacy, duel, duelz, duels, d u e l, duel me) nie miał co się pokazywać, a do bicia potworków wrócić nie chciał, bo to nudne.

Podejrzewam, że niektórzy z was omijają dobre itemy nie zdając sobie nawet sprawy z ich wartości (omijają, bo nie ma +2 do All skills)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Czeryboj napisał:

Jeśli PvM jest nudne, to PvP nie wiem jak nazwać. ;) Co kto lubi, sami gracze często otwarcie zgadzali się z tym, że to dziki zachód, czysty random, wynikający z braku balansu między postaciami. Bo jak to zbalansować? Oczywiście jak ktoś wyciąga z tego fun, be my guest. To można osiągnąć na wiele sposobów. Mnie ogólnie ten rodzaj interakcji nie grzeje, gdzie wynik pojedynku zależny jest od tego ile godzin spędziłeś na farmieniu sprzętu, albo ile kasy zapłaciłeś, żeby go zwyczajnie kupić.

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, wompierz napisał:

Jak PVP w diablo znasz z opowieści jakiegoś streamera, to nic dziwnego, że tak piszesz :-P Tu była cała scena z wieloma klasami, buildami opartymi na konkretnych przedmiotach, low level. Był też wspomniany PCL i duele zespołowe.  Każdą klasą mogłeś wygrać. Ludzie poświęcali mnóstwo czasu by odpowiednio dopracować ekwipunek czy styl gry. PvP to ważny aspekt w diablo. No, ale trzeba było w tym choć minimum uczestniczyć.

Nie znam współczesnego H&S który łączy dobrą itemizację z grywalnym trybem PVP. Jest kładziony nacisk na PvM, a tryb PVP to często nawet nie proteza.

Edytowane przez bigovsky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Czeryboj napisał:

PVP jest ponad to, to jest sztuka komponowania postaci.

Oldschool gaming według dżentelmeńskich zasad, a jak nie - to zmieniaj nazwę konta i rób nową postać. Bo nie pograsz :D

Dlatego właśnie niektórzy nigdy się z Wami nie dogadają. :E Idealizacja pełną gębą, jakby to był jakiś wyższy wymiar rozgrywki online. Jak ktoś się w to nie wkręci, co najwyżej uśmiechnie się pod nosem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Vulc napisał:

Jeśli PvM jest nudne, to PvP nie wiem jak nazwać. ;) Co kto lubi, sami gracze często otwarcie zgadzali się z tym, że to dziki zachód, czysty random, wynikający z braku balansu między postaciami. Bo jak to zbalansować? Oczywiście jak ktoś wyciąga z tego fun, be my guest. To można osiągnąć na wiele sposobów. Mnie ogólnie ten rodzaj interakcji nie grzeje, gdzie wynik pojedynku zależny jest od tego ile godzin spędziłeś na farmieniu sprzętu, albo ile kasy zapłaciłeś, żeby go zwyczajnie kupić.

Jak większość dlatego ten rodzaj wymarł.

Ale widocznie w domach spokojnej starości marzą o powrocie do młodości i, że nagonią ludzi do takiej rozgrywki.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Vulc napisał:

Podaj przykład? Bo wszystko co mówisz, to jest "gdzieś słyszałem"

Nie ma co z tobą na ten temat pisać, bo nie masz bladego pojęcia co ty wygadujesz. Każda postać mogła pokonać drugą, bardzo często postać dużo słabiej ubrana wygrywała, bo liczył się Skill > Eq > typ postaci. Jak to w każdej grze - są klasy postaci, które mają ciężej wygrać z inną, ale to mało istotna kwestia, bo każdy z każdym mógł wygrać. Tobie się chyba wydaje, że PVP wygląda tak samo jak twoim barbem czy pallem na PVP - podchodzisz, lewy przycisk myszy i kto ma lepszy EQ to wygrywa :E

3 minuty temu, wompierz napisał:

Jak większość dlatego ten rodzaj wymarł.

Ale widocznie w domach spokojnej starości marzą o powrocie do młodości i, że nagonią ludzi do takiej rozgrywki.

Nic nie wymarło, po prostu dla takiego gracza jak ty to jest czarna magia i nie wiesz gdzie tego szukać i jak się za to zabrać. W zwykłe d2 do tej pory się duelują :)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi