Skocz do zawartości
Asag

Smartfon, kompaktowy rozmiar i wydajna bateria.

Rekomendowane odpowiedzi

Bratu padł telefon i szuka czegoś nowego. Jego priorytetem jest wydajna bateria oraz kompaktowy rozmiar. Myślę że okolice 6-6,4 cala byłoby chyba optymalnie problem w tym że jak przeglądam telefony po marketach to większość ma już 6,7 cala a to już trochę sporo. Budżet do 1500 złotych ale bez zabaw ze sprowadzaniem z chin czy innymi kombinacjami. Ma być oficjalna polska dystrybucja. Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realme 7 Pro - miałem przez chwilę i pracował bez problemu. Miał jedynie tylko dobry aparat i tylko z tego powodu oddałem ;)

Aha- spełnia Wasze wymagania, czyli ekran 6,4" (i to OLED fajnej rozdzielczości), cena do 1500zł (1200zł). Gabaryty stosunkowo nie wielkie. Bateria ... tego do końca nie zbadałem, ale ładuje się do pełna od zera w pół godziny, czy coś takiego wg. recenzji.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej ?

Ewentualnie coś od oppo można poszukać. 

Jeśli prawdziwy kompakt jak na dzisiejsze standardy to ja polecę Huawei p30. Bateria bez szaleństw ale do 6 - 8h Sot daje radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo Reno 4. Od poniedziałku podobno ma być lepsza cena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zaciekawił mnie ten Reno Oppo 4. Obecnie kosztuje jakieś 150 złotych więcej od Realme 7 pro. Specyfikacja wydaje się podobna. Realme aparat  64, oppo 48 ale pixele to nie wszystko. Który robi ładniejsze zdjęcia? Na plus Realme ma też pojemniejszą baterię. 

Warto dopłacić do Reno? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto. Aparat to przepaść na rzecz Oppo. Realme 7 pro ma tylko cyferki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mgsm w specyfikacji podają że Oppo 4 ma Snappdragon 765 i Adreno 620 a w sklepach pisze 720G i 618. MGSM pomylił z wersją Pro czy są jakieś 2 wersje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też Reno 4 5G ze snapem 765G ale to chyba wariant na zachodnią europę (jest np. na amazonie)

U nas jest Reno 4 bez 5G ze snapem 720G.

W Realme 7 pro jest super amoled a reno 4 chyba zwykły amoled.

W obu modelach wybracje są jak w telefonie za 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Huawei P30. Spełnia wszystkie wymogi i zjada Oppo Reno 4 praktycznie pod każdym kątem ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łojezu, 6 cali to kompaktowy rozmiar? Co się podziało na rynku telefonów, mam 5,2' i to już jest trochę za dużo.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, AMiABLE napisał:

Łojezu, 6 cali to kompaktowy rozmiar? Co się podziało na rynku telefonów, mam 5,2' i to już jest trochę za dużo.

takie czasy ;) Najbardziej kompaktowy teraz jest Iphone 12 mini , ale jest na tyle drogi że kupi go 1% osób które szukają kompaktowego telefonu ;)

Jako służbowy używam Xiaomi Mi 9 SE , on jeszcze jest dość kompaktowy , ale już nie dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AMiABLE napisał:

Łojezu, 6 cali to kompaktowy rozmiar? Co się podziało na rynku telefonów, mam 5,2' i to już jest trochę za dużo.

Nie patrz na rozmiar ekranu, tylko na realne wymiary bo rynek się zmienił, zwłaszcza ramki, a raczej ich brak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, huudy napisał:

Nie patrz na rozmiar ekranu, tylko na realne wymiary bo rynek się zmienił, zwłaszcza ramki, a raczej ich brak. 

Ten Realme nadal jest większy (wyższy) od mojej Z3 mimo braku ramek. Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje tak wielkiego ekranu to niech kupuje, ja prędzej wymieniłbym się na mniejszy niż na większy bo wolę ergonomię od wielkiego ekranu którego wielkości nawet nie wykorzystałbym w codziennym życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AMiABLE napisał:

Ten Realme nadal jest większy (wyższy) od mojej Z3 mimo braku ramek. Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje tak wielkiego ekranu to niech kupuje, ja prędzej wymieniłbym się na mniejszy niż na większy bo wolę ergonomię od wielkiego ekranu którego wielkości nawet nie wykorzystałbym w codziennym życiu.

to w takim razie szykuj się, że zostaniesz ze swoją Z3 do końca życia, bo małych smartfonów nie ma i nie będzie - a jak będą to drogie i gówniane jak do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, fliperpl napisał:

to w takim razie szykuj się, że zostaniesz ze swoją Z3 do końca życia, bo małych smartfonów nie ma i nie będzie - a jak będą to drogie i gówniane jak do tej pory.

Nie powiedziałbym że S10e jest gówniany, na pewno lepszy od Z3 która i tak wystarcza mi z nawiązką. Przy moim dość umiarkowanym korzystaniu ze smartfona nie mam jakiś wielkich wymagań co do wydajności i funkcjonalności. Kiedyś bawiłem się w custom ROM, wgrywanie różnych bajerów ale teraz już nie chce mi się ślęczeć nad telefonem, ma po prostu działać i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AMiABLE napisał:

Nie powiedziałbym że S10e jest gówniany, na pewno lepszy od Z3 która i tak wystarcza mi z nawiązką. Przy moim dość umiarkowanym korzystaniu ze smartfona nie mam jakiś wielkich wymagań co do wydajności i funkcjonalności. Kiedyś bawiłem się w custom ROM, wgrywanie różnych bajerów ale teraz już nie chce mi się ślęczeć nad telefonem, ma po prostu działać i tyle :P

a ja tak, bateria na pół dnia normalnego użytkowania powinna Ci wbić do głowy, że ten smartfon jest gówniany. Nie wspominając o innych oszczędnościach w tym modelu

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fliperpl napisał:

a ja tak, bateria na pół dnia normalnego użytkowania powinna Ci wbić do głowy, że ten smartfon jest gówniany. Nie wspominając o innych oszczędnościach w tym modelu

Jeśli rzeczywiście tak jest to słabo, natomiast jeśli normalne użytkowanie wg. Ciebie oznacza powłączane dane pakietowe, synchronizacje, Facebook/Messenger w tle itp. to się nie dziwię że może po pół dnia się wyładować. Mam synchronizacje wyłączoną, dane włączam jak potrzebuje i nie używam zasobożernych aplikacji w stylu FB/MS, do tego tryb Stamina i mój sześcioletni "staruszek" trzyma ponad dzień na jednym ładowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takimi opcjami tego telefonu nie mozna nazwac smart...

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych bawiłem się nie dawno Oppo Reno 4 lite i jak na dzisiejsze czasy to bardzo przyjemny kompaktowy , lekki i dobrze leżący w dłoni smartfon ;) Jak można dopłacić do Reno 4 to też warto. Był tez starszy Reno 3 o tych samych gabarytach a dodatkowo z tele zoom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, xede napisał:

z takimi opcjami tego telefonu nie mozna nazwac smart...

Co kto lubi. Korzystam ze smartfonu kiedy potrzebuję - mam przeglądarkę, aparat, odtwarzacz muzyki, YouTube, przypominajkę itp. Natomiast nie potrzebuję powiadomień z Facebooka/Instagrama bo w większości przypadków to są pierdoły - jak pracuje to po co mi wiedzieć że ktośtam mi polubił zdjęcie albo zaprosił do grupy? Popatrzę sobie później jak będę miał czas wolny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2021 o 14:07, AMiABLE napisał:

Co kto lubi. Korzystam ze smartfonu kiedy potrzebuję - mam przeglądarkę, aparat, odtwarzacz muzyki, YouTube, przypominajkę itp. Natomiast nie potrzebuję powiadomień z Facebooka/Instagrama bo w większości przypadków to są pierdoły - jak pracuje to po co mi wiedzieć że ktośtam mi polubił zdjęcie albo zaprosił do grupy? Popatrzę sobie później jak będę miał czas wolny.

wiesz ze powiadomienia z aplikacji mozna wylaczyc, ale jak powiedziales jak kto lubi, wyrazilem swoje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2021 o 11:59, AMiABLE napisał:

Łojezu, 6 cali to kompaktowy rozmiar? Co się podziało na rynku telefonów, mam 5,2' i to już jest trochę za dużo.

Mam obecnie telefon MI 9 SE który ma ekran 6". Wcześniej używałem Xperii Z2 który miał ekran 5,2 cala. Wiesz który telefon jest większy? Sony. I to by było na tyle jeżeli chodzi o kompaktowość starych telefonów, rozmiar wyświetlacza to nie wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2021 o 19:14, Asag napisał:

Mam obecnie telefon MI 9 SE który ma ekran 6". Wcześniej używałem Xperii Z2 który miał ekran 5,2 cala. Wiesz który telefon jest większy? Sony. I to by było na tyle jeżeli chodzi o kompaktowość starych telefonów, rozmiar wyświetlacza to nie wszystko. 

Ok niezaprzeczalny fakt, ale również faktem jest problem braku na rynku czegoś w stylu właśnie MI 9 SE. Samsung miał swoją A40, ale wiadomo jak to działało, był A20e aczkolwiek tutaj ponownie problem z parametrami urządzenia. Szkoda, że jest tak mały (właściwie nie ma nic) wybór, albo trzeba bulić chory pieniądz, albo godzić się na coś około 155mm wzwyż jeżeli chodzi o wysokość. Obecnie używam note 8T i jest masakra, chętnie wróciłbym do czegoś mniejszego. Takie czasy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S21 ma świetną ergonomię. Ale cena :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szukać używanego Mi 9 SE. Można kupić na śmieszne pieniądze. W najgorszym przypadku wymiana baterii na nowa oryginalna 120zł. Co najlepsze ten telefon nadal robi lepsze fotki od większości średniaków , ma nie najgorszy proc i świetny ekran a do tego jest mały. Jedynie bateria jak była nowa to max 1.5 dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...